نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: مشکل بسیار مهم در مورد بستن پورتها در فایروال

عضو عادی شناسه تصویری Ariya
    نوشته
    71
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    6

Icon13 مشکل بسیار مهم در مورد بستن پورتها در فایروال

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان عزیز و گرامی.

قبل از هر چیز از اینکه لطف میکنید و به سوالات من پاسخ میدهید از شما بسیار تشکر میکنم.

مشکل مهمی که من داشتم این است که کدام پورتها باید در فایروال بسته و بلوک شوند البته بیشتر تاکیدم روی فایروالهای نرم افزاری است.

به چند تاپیک در این مورد رفتم ولی اشاره ای به این موضوع نشده بود ویا اگر شده بود مبهم بودند.

از شما دوستان عزیز خواهشمندم بنویسید که کدام پورتها باید در فایروال بسته و بلوک شوند؟ و همچنین به TCP یا UDP آنها اشاره کنید و ضمنا" در مورد بلوک کردن Incoming و یا Outgoing آنها هم بنویسید.(در فایروال ZoneAlarm Pro این دو گزینه وجود دارد).

باز هم از اینکه لطف می کنید و به سوالات من پاسخ میدهید از شمابسیار تشکر میکنم و از اینکه وقت شریف شما دوستان عزیزم را گرفتم از شما عذرخواهی میکنم.

همیشه سلامت و موفق و شاد باشید.

ارادتمند شما.

آریا

موضوعات مشابه:

در اتتظار تایید
    نوشته
    320
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    اصولا باز و بسته گذاشتن پورت ها مستقيما به سياست هاي شما و منطق شبكه شما بستگي دارد . در يك شبكه ي كوچك كه متشكل از چند سيستم عادي و بدون هيچ ارتباطي به بيرون از آن باشد عملا هيچ نيازي به بستن پورت ها وجود ندارد . در حاليكه در شبكه هاي وسيعتر و البته داراي اطلاعات مهم و گاها محرمانه بسياري از پورت ها بسته ميشوند .
    اما براي مراكز آي اس پي درمورد پورت هايي كه ميبنديد يا باز ميگذاريد بايد توجه داشته باشيد كه اين پورت ها (در مورد پورت هايي كه ميبنديد) هيچ كجا مورد نياز نيستند ؟ و آيا كاربري از آنها استفاده نخواهد كرد ؟ و به مشكل بر نخواهد خورد ؟ و در مورد پورت هايي كه باز ميگذاريد بايد اين نكته را تحت نظر داشته باشيد كه آيا روي اين پورت تروجان يا ويروس فعاليت نميكند ؟
    ساده ترين مثال همين پورت 80 است . كه علاوه بر سرويس WEB + Proxy نزديك به 10 تروجان نيز بر روي آن فعاليت ميكنند !
    بهتر است چند پورت معين كه برخي از تروجان هاي خطرناك و مشهور بر روي آنها فعاليت مينند را ببنديد و باقي پورت ها را باز بگذاريد . يا اينكه تمامي پورت ها را به سيستم خود بسته و به ساير سيستم ها (كاربران Dial-Up) باز بگذاريد .
    پنچ پورتي كه بيشترين ترافيك از نظر حمله از طرف تروجان ها (نظير ساسر) بر روي آنها وجود دارد عبارتند از : 143و 145 و 149 و 443 و 445

اما باز هم تاكيد ميكنم باز و بسته كردن پورت ها مستقيما مربوط به سياست هاي شما و منطق شبكه شما مي گردد .

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f61/t11639.html

بستن پورت ها

پورت های مهم شبکه

باز کردن پورت 80 یا 443

بلاک کردن پورت 80

پورت ها

بستن پورت 80 در ویندوز

بستن پورت 443 ويندوز

پرت های مهم ویندوز

باز گذاشتن پورت در فايروال

بستن پورت با فايروال

بستن پورت های خطرناک

باز کردن پورتهای فایروال برای سرویس ویندوز سرور

پورت های مهم جهت فایروالبستن يا باز بودن پورت 443انواع پورتهای مهم در شبکهبلوک شدن درفایروال سرورمشکل فایروال با پورت 443انواع پورت ها در فایروالبستن پرت خطرناک بازبلوك كردن شماره پورت هانحوه بستن پورت 80 در ویندوزبستن پورت ها با#cبلاک شدن پورت HTTP در ویندوزبستن پورت های باز

برچسب برای این موضوع