نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 22سپاس
  • 6 توسط nadernader
  • 3 توسط hamedelnin
  • 2 توسط nadernader
  • 1 توسط hamedelnin
  • 2 توسط kavehashoori
  • 2 توسط alisc
  • 1 توسط hexman
  • 1 توسط ksi_xi_nt
  • 1 توسط alisc
  • 2 توسط A.Yazdani
  • 1 توسط hamedelnin

موضوع: جناب اقای حکیمی/مدیر محترم انجمن-کم شدن شدید کاربران

نام حقيقي: nader

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    1

جناب اقای حکیمی/مدیر محترم انجمن-کم شدن شدید کاربران

با سلام و وقت بخیر.
    بنده یکی از کاربران قدیمی انجمن هستم که بدلیل نوع سوالی که مطرح میکنم و جوابش بعلت یک تحقیق تقریبا دانشگاهی است و بسیار مهم، یک اکانت غیر واقعی ساخته ام چون پرسشم چالشی است. پیشاپیش عذرخواهی نموده و از سایر دلسوزان استدعا دارم بعلت این امر بنده را سرزنش نکنند یا مثلا در جواب نگویند "شما که خودت اینکارارا میکنی چرا این سوال را می پرسی" .
    البته ارزومند بودم بتوانم جناب حکیمی را از نزدیک ببینم و اندکی صحبت بکنم اما انشاللله این مورد پذیرفته بشود در غیر اینصورت در همین مطلب موردم را می پرسم.
    اصلی ترین سوال من که بسیار برای من مهم است و اگر دوستان واقعا برایشان سوئ تفاهم نشود زوال انجمن می باشد.
    می دانم مهم ترین دلیل ممکن است پاسخ بشنوم که "امثال من بعلت عدم همکاری یا ننوشتن مطلب و خواننده بودن" اما لطفا این پاسخ را کنار بگذاریم و یک مقدار فنی تر و حرفه ای تر به من پاسخ دهید.

اکانت واقعی بنده از سال 2006 فعال بود.
    بنده هم خواننده بودم هم شرکت کننده. اما با توجه به اینکه شاید واقعا از ان جمعیت تقریبا چند صد هزاری یا میلیونی که عضو بودند اگر 90 درصد هم خواننده یا مستمع ازاد بودند و 10 درصد شرکت کننده باز هم یادم می اید 3-4 سال پیش روز جمعه نزدیک به 40-50 مطلب در انجمن گزاشته می شد یا مورد بحث قرار می گرفت.
    بی تعارف الان به هیچ وجه در روز عادی کاری هم 10 مطلب نوشته نمیشود و خود مدیران هم ترک انجمن کرده اند.
    اصلی ترین و مهم ترین سوال من این است که:
    دلیل فنی و کارشناسی جناب حکیمی چیست
    1- آیا کم شدن افراد شاغل در این حوزه؟
    2- آیا کم شدن مشارکت به دلیل خاصی؟ ( شخصا فکر نمیکنم انجمن رقیب خاصی داشته باشد مثل رقابت اسنپ / تپسی . انجمن خوب دیگری با این ظرفیت هم وجود ندارد که این انجمن را زمین زده باشد؟
    3- ایا مهاجرت کاربران از سیستم مشارکت در انجمن و عضو انجمن بودن به یک مدیای دیگر مثلا تلگرام؟ بنده به هیچ وجه این موضوع را هم قبول ندارم چون تصور نمیکنم یک گروه تلگرام بتواند غول پرشین تورک را زمین بزند؟
    4- ایا کم شدن آن انفجار شدید شبکه کاران طی 10 سال اخیر؟ یک مقدار شک دارم که نکند شاید دیگر مثل 10 سال اخیر هر کسی که میخواست از هر رشته مهندسی کاری پیدا کند وارد کار شبکه میشد. نمیدانم. تردید دارم.
    5- و مهمترین مهمترین و مهمترین دلیل این سوالم این است که شنیده بودم که 70-80 درصد بزرگترین بیزینس ها بعد 10 سال کالا زمین میخورند. اولا انجمن بیزینس نبوده و از من بدلیل این همه مطلبی که اموختم ریالی گرفته نشده. ولی کمی فنی نگاه کنیم این انجمن یک بیزینس معنوی بوده. به هر حال بیزینس بوده ولی معنوی. پس ایا واقعا همین بلا بعد 10 سال به سر اینجا امده؟
    6- ایا نوع مشارکت کسانی که الان بین 30 الی 40 سالگی هستند و 10 سال پیش از فعالان بودند کم شده است؟ ایا 20 الی 30 ساله ها فاقد مشارکت یا حتی عضویت هستند؟

اگر توهین نکنم و به کسی بر نخورد خواهش میکنم اظهار نظر از سمت کاربران با تجربه تر باشد. قصد جسارت به تازه وارد ها را ندارم چون میدانم اها نیز مانند هواداران احزاب و ورزش متعصبند و ممکن است بنده را نقد کنند. اما خواهش میکنم مجال بدهیم با تجربه تر ها بتواند پاسخ بدهند. این آیا ها برای من چند ماهی است مسئله شده بصورتیکه که ممکن است بخواهم بصورت یک تحقیق آکادمیک این مورد را بعنوان یک case رائه دهم.

چه شد که امپراطوری پرشین نتورکز که در 10 سال اخیر هر سرچی میزدیم اولین نتیجه بود این چنین بی رونق شد؟ پس سوالات و مشکلات کجا مطرح میشود؟

در پایان از تمام دوستانی که جان مطلب من را فهمیده اند و مردانه نظرات خود را میگذارند سپاسگزارم و خواهشمندم بزرگان انجمن این مورد را بعنوان یک آسیب شناسی و سوال تلقی کنند .
    در اخر از مرد بزرگ اقای حکیمی متشکرم و ممنون میشوم مانند گذشته نظرات ایشان را جویا شوم.

ksi_xi_nt، A.Yazdani، alisc و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: حامد اچ

عضو عادی شناسه تصویری hamedelnin
    نوشته
    1,002
    سپاسگزاری شده
    809
    سپاسگزاری کرده
    342
    نوشته های وبلاگ
    2
    سلام
    من فکر میکنم چون پرسش و پاسخ تو این حوزه برای مدیران شبکه یک مقدار حالت ضرب العجلی پیدا کرده ، یعنی منتظر پاسخ و راهنمایی از سمت مهندسین باتجربه نمی‌مونن و خیلی سریع دنبال راه حل هستن و گروه هایی مثل تلگرام همچین فضایی رو در اختیار همگی قرار میده با حضور نیروهای فراوان و متخصص توی لین حوزه در گروه های مختلف تلگرامی
    باید یادتون باشه زمانهایی بود که پرسشی مطرح میشد توی انجمن و تا هفته ها از موضوعات داغ بوده و کلی بازدید و پاسخ داشتن ، اما خب طبق هر تکنولوژی که انسان رو زودتر به هدفش برسونه مورد استفاذه قرار میگیره ، سیر صعودی میگیرن و مابقی تکنولوژی ها یا ثابت می‌مونن و از بین میرند

A.Yazdani، alisc و nadernader سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام .ممنون از پاسختان. در حال حاضر به جز یک گروه میکروتیک که اون هم واقعا کیفیت پاسخگویی، کیفیت سوالات و ... مثل فوروم نیست من گروه دیگه ای نمی شناسم. در ضمن بشخصه تلگرام را برای این امر مناسب ندیدم. بدلیل اینکه حالت آبشاری داره و مطالب سریع تعویض میشه، کامنت ها بعضا غیر فنی و بی فایده س ، و... . ولی نکته ی جالبی که تو پاسخ شما بود این بود که ( احتمالا ) می بایست بعلت تغییر شاید نوع و فرهنگ کسب پاسخ ، در زمان مناسب ، انجمن نیز یک تغییر کاربردی می داد یا حتی اون تغییر را روی ما بوجود میورد. بعنوان مثال علاوه بر فوروم ، شاید یک نوع چت یا تلگرام هم راه اندازی میشد تا مخاطبین را به ان سمت سوق میداد و نمیگزاشت که از دست برن.
    بعنوان مثال روزنامه ها در حال اضر با کسری شدید مخاطب موجه هستند. ذات قضیه اینه که بهترین رسانه ی چاپی روزنامه س برای خبر بنظر من. ولی ممکنه هزاران نفر به من بگن طرز تفکر من غلطه و دوره روزنامه گذشته. پس روزنامه ای موفقه که در کنار نسخه چاپی مدیوم های مختلف را هم داشته باشه یا کلا نسخه چاپی را جمع کنه و یا حتی با استراتژی بتونه نسخه ی چاپی رو نگه داره و سایرین را متقاعد کنه که بهترین مدیا همون روزنامس. من کماکان پای هر نظر دوستان یه نظر میدم که بتونم موضوع را داغ نگاه دارم.

alisc و hamedelnin سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,002
    سپاسگزاری شده
    809
    سپاسگزاری کرده
    342
    نوشته های وبلاگ
    2
    نمیشه تکنولوژی های جدید رو نادیده گرفت . وقتی گروهی داخل تلگرام که هزار و خرده ای عضو داره تقریبا همیشه آنلاین هستن کسانی که جواب میدن و راهنمایی میکنن ، نسبت ب فروم که شاید از نظر سرعت پاسخ دهی و راهنمایی به اندازه گروه های تلگرام نباشه ، مطمئنا من نوعی میرم سروقت تلگرام و کمتر به فروم سر میزنم .
    اینم در نظر بگیرید که امکان صحبت خصوصی بین اعضای گروه هم فراهم میشه و میتونن بحثشون رو خصوصی انجام بدن و مشکل رو برطرف کنن .

alisc سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    سلام و عرض ادب
    دقیقا صحبتهای بزرگواران جای تامل و تفکر داره .
    به شخصه یکی از دلایلی که خودم کمتر فعالیت میکنم اینه که یه مقدار کنترل روی سوالات و مطالبی که داخل فروم گذاشته شده کم شده ( من حتی دیدم مطلب در مورد لاغری جزو موضوعات داغ بوده ) .
    و فعالیت بیزینسی بخش بازارچه خیلی زیاد شده اگر میشد بخش بازارچه از بخش مطالب جداسازی میشد خیلی بهتر بود .
    و یک مورد دیگه اینکه سوالاتی که پرسیده میشه دوستانی که تبحر دارند یک مقدار مشارکت بیشتری داشته باشند در مورد موضوع .
    خود من یک مطلب در مورد مشکلی گذاشتم و به مرور تمام کارهایی که انجام میدادم و نتایجی که داشت رو مینوشتم . متاسفانه کمک خاصی از طرف دوستان بزرگوار و مسلط به این حوزه به من نشد که حتی گلایه کردم داخل خود مطلب که این همه بازدید کننده یه چیزی یکی بگه که یکی از دوستان گفت ما میخونیم هر چی شد به ماهم بگید .
    منظور از پرحرفی این بود که مدیران ارشد یک مقدار فعالیتشون حالا یا بدلیل مشغله کاری یا به دلیل دلزدگی کم شده .همین امروز قسمت فعالترینهارو در فروم ببینید آیا حتی اسم یکی از مدیران که مشارکت در پاسخگویی داشتن در این بخش هست ؟

در مورد رشد تکنولوژی مطمئنا میتونه از دلایل اصلی باشه بهتره فروم یک بروزرسانی در نگرش و نوع ارتباط با مخاطب داشته باشه و حتی برای جلب مخاطب میتونه گروه و یا کانال اختصاصی در سر فصلهای مختلف داشته باشه . ( البته اگه گروه باشه فوق العاده دردسر های زیادی خواهد داشت ) .
    حتی میتونه مطالب فروم رو داخل کانال هم ارائه بدهند .
    واقعا برای خودم که سالهاست از پرشین نت ورک مطلب یاد گرفتم و در مواردی درس پس دادم جای تاسف داره که مطالب داغ اکثرا شده بازارچه یا مطالب سطحی

ببخشید پر حرفی کردم

ویرایش توسط kavehashoori : 2017-11-11 در ساعت 08:53 AM
    A.Yazdani و alisc سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    با سلام و عرض ادب و احترام فراوان
    روز خوش

بنده روی این موضوع بسیار فوکوس کردم و تحقیقاتی انجام دادم ، کم بازدید شدن انجمن ها دلایل بسیاری دارد :

1. بیشترین و بزرگتری رقیب یک انجمن ، پیام رسان تلگرام است
    متاسفانه افراد ماهیت این نرم افزار را فراموش کرده اند ، حتی افراد متخصص ! فراموش کرده اند که این اپلیکیشن صرفا جهت انتقال پیام است نه بحث های طولانی مدت و آموزشی !!!
    اگر شما در انجمن یک تاپیک ایجاد کنید در رابطه با نصب Solar ، در هر زمانی هر شخصی میتواند در تاپیک شما شرکت کند و پاسخی برای شما ارسال کند ! احتمال دارد که نتیجه گرفتن شما از تاپیک نیاز به زمان داشته باشد ولی مطمئن هستید که یک فرد متخصص به شما پاسخ میدهد !

اما در تلگرام اینطور نیست ! در تلگرم اگر شما شانس داشته باشید و در هنگامی که پیامی ارسال میکنید یک فرد پیدا شود که پاسخ را بداند برای شما پاسخ ارسال میکند ، در غیر اینصورت سوال شما بی پاسخ خواهد ماند !!! ( حتی اگر در روزهای دیگری شخصی سوال شما را ببیند به آن پاسخ نخواهد داد ! چرا ؟ چون احتمال میدهد شما راه حل را پیدا کرده باشید و کلا بحث آن روز گروه تلگرام چیزه دیگری باشد )

2. مدل استفاده از اینترنت تغییر کرده است
    در حال حاضر متاسفانه ترافیک از پورت 80 به شبکه های اجتماعی منتقل شده است ، چند سال پیش از 100% ترافیک ، حداقل 80% مربوط به پورت 80 بود ، اما متاسفانه در حال حاضر ترافیک پروت 80 شدیدا افت پیدا کرده و اکثر کاربران به شبکه های اجتماعی روی آورده اند !!!
    هم اکنون کمتر کسی وب گردی میکند ، متاسفانه افراد بیشتر وقت خود را در شبکه های اجتماعی تلف میکنند تا وب گردی و تحقیق و مطالعه !
    هم اکنون بیش از 50% ترافیک مربوط به تلگرام و بیش از 20% ترافیک مربوط به اینستاگرام است و این جای تامل دارد !

3. ماجرای تکراری فرهنگ سازی !
    متاسفانه فرهنگ استفاده از هر ابزار را نداریم !
    در تمامی دنیا شبکه های اجتماعی فعال است ، حتی حرفه ای تر و بهتر از ایران ! منتها انجمن های خارجی را ببینید ! درست است که ترافیک آنها هم افت پیدا کرده ولی تعداد بازدید و مشارکت آنها را ببینید ! آیا آنها هم برای حل مشکلات خود در Whatsapp با یکدیگر تبادل اطلاعات میکنند ؟!؟

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط nadernader نمایش پست ها
    باما لطفا این پاسخ را کنار بگذاریم و یک مقدار فنی تر و حرفه ای تر به من پاسخ دهید.
    در سایت های آمار it میتوانید اطلاعات بسیار مفیدی در این رابطه کسب کنید !

1- آیا کم شدن افراد شاغل در این حوزه؟
    این هم میتواند دلیلی باشد ، ولی چقدر ؟
    آیا تمام افراد فیلد کاری خود را تغییر داده اند ؟

2- آیا کم شدن مشارکت به دلیل خاصی؟ ( شخصا فکر نمیکنم انجمن رقیب خاصی داشته باشد مثل رقابت اسنپ / تپسی . انجمن خوب دیگری با این ظرفیت هم وجود ندارد که این انجمن را زمین زده باشد؟
    رقابت در همه جا و همه کار هست !
    اما این موضوع برای تمامی رقبا صدق میکند !
    بنده در چندین انجمن فعالیت میکنم ، تمامی انجمن ها ریزش کاربر و ریزش بازدید دارند !

3- ایا مهاجرت کاربران از سیستم مشارکت در انجمن و عضو انجمن بودن به یک مدیای دیگر مثلا تلگرام؟
    دلیل اصلی !

بنده به هیچ وجه این موضوع را هم قبول ندارم چون تصور نمیکنم یک گروه تلگرام بتواند غول پرشین تورک را زمین بزند؟
    متاسفانه این اتفاق بیش از 1 سال است که رخ داده !

A.Yazdani و hamedelnin سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Blackie

عضو عادی شناسه تصویری hexman
    نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    درود

بنده یکی از دلایل کوچ کردن کاربران فعال و کمتر شدن رغبت پرسش های تازه از این انجمن رو کم لطفی عده ای از کاربران با تجربه با همون اساتید فروم میدونم که در بسیاری از موارد پاسخ سربالا یا مغرورانه یا با اکراه به پرسشگر میدادن و این دلیلی میتونه باشه که کاربر به سمت گروههای تلگرامی روی بیاره که پاسخ پرسش رو در انی میتونه دریافت کنه..

A.Yazdani سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Immortal

خواننده شناسه تصویری ksi_xi_nt
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    35
    سلام خدمت همه دوستان عزیز
    دوستان به موضوعات خوبی اشاره کردن مثل ترافیک پورت 80 و گذراندن وقت در شبکه های اجتماعی و ....
    به نظر من در حال حاضر فراوانی اطلاعات در اینترنت نسبت به 10 سال گذشته خیلی بیشتر شده قبلا سرچ میزدیم به قول دوستمون اولین نتیجه همین انجمن بود اما الان با وجود سایتهای اموزشی که ویدیو ارائه میدن دیگه کسی سوال نمی پرسه مگر در موارد خاص
    حالا چه ویدیو های فارسی زبان چه انگلیسی ، قبلا اموزشها به صورت نوشتاری و نهایتا با عکس بود اما الان به صورت ویدیو هست.
    شما خدتون یک سرچ بزنید در تیوپ در مورد اینکه مثلا چجوری روی سوییچ سیسکو ای پی ست کنیم؟ یا ....
    10سال پیش یا بیشتر به قدر الان سورس نبود.
    البته سادگی ارتباط با همکاران با تجربه و تماس تلفنی با کسانی که می دونیم تجربه دارن و می تونن همون لحظه به ما کمک کنن رو نباید از یاد ببریم.

نام حقيقي: VHAhoora

خواننده
    نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    109
    آدرس تلگرام سایت یا گروه های تخصصی رو میشه بگین؟

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نقل قول نوشته اصلی توسط vhahoora نمایش پست ها
    آدرس تلگرام سایت یا گروه های تخصصی رو میشه بگین؟
    این کار خلاف قوانین انجمن هست !
    تحمل بفرمائید ، مدیران انجمن بررسی کنند ، اگر صلاح بدونن معرفی میکنند !

شاید اصلا یک گروه تشکیل شد برای بچه های پرشین نتوورک ! حداقل کاربران پرشین نتورک بیان داخل همون گروه !

kavehashoori سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: VHAhoora

خواننده
    نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    109
    اگر هدف و مقصود کمک باشد چه مشکلی داره ؟

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب و احترام فراوان

1. بیشترین و بزرگتری رقیب یک انجمن ، پیام رسان تلگرام است

2. مدل استفاده از اینترنت تغییر کرده است

3. ماجرای تکراری فرهنگ سازی !
    من هم با صحبت های آقای شفایی کاملا موافقم.
    و به علاوه اینکه پرسش ها یه مقدار تکراری شده سوال ها دیگه روتین شبکه شده که با یک سرچ در انجمن و گوگل پیدا میشه .
    دیگه سوال های تخصصی کمتر پرسیده میشه . تا انجایی هم که من اطلاع دارم تقریبا این اتفاق برای هم فروم های شبکه افتاده .
    این هم از نظر من به وجود امدن گروه های مختلف شبکه در تلگرام و ... هست.

alisc و hamedelnin سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,002
    سپاسگزاری شده
    809
    سپاسگزاری کرده
    342
    نوشته های وبلاگ
    2
    فکر نمیکنم حداقل تا به الان انجمنی بوده باشه که بعد از تلگرام هنوز مثل سابق به کارش ادامه بده ، اگر به همون شیوه قبل بخواد ادامه پیدا کنه انجمن ها ، مطمئنا میزان مشارکت کمتر از این هم خواهد شد . روند جدیدی برای ادامه کار انجمن باید درنظر گرفته بشه ، شاید همون چیزی که مهندس شفایی گفتن و تشکیل گروه پرشین نتورک

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    1
    جمع بندی کامنت ها بسیار عالی بود.
    تا به حال نتیجه گیری بنده این بود که اولا تعداد سایت هایی که معمولا راه حل های مشکلات را میزارند و بطور کلی محتوا دارند بسیار زیاد شده. حتی مثلا در اپارات هم فیلم های بسیار خوبی است چه برسه به سایت های نوشتاری. ثانیا تلگرام یک رقیب جدی شده است. اما واقعا بنظر بنده سیستم های چت آبشاری بصورت instant answer هستند و هیچ گونه آرشیو و ماندگاری ندارند. شاید باید یک تغییر اساسی متناسب با شرایط گذار فعلی در انجمن داده میشد. و شاید نباید انقدر عضو گیری میشد و شرایط عضو گیری سخت تر. اما واقعا حالا که نگاه میکنم این انسانیتی که در حکیمی بود و حس عدم درآممد شاید یک مقدار لطمه زد. به هیچ وجه جلوی عضویت های جدیدو نمیگرفت و به هیچ وجه سیاست کسب درامد از محتوا رو در پیش نگرفت. شاید بطور مثال وب سایت دیجی بود را در نظر بگیریم درسته که مطالب خوبی میزاره. ولی خب بنظر من بخشیش درامدزایی تبلیغیشه. تبلیغات میلیونی . اما این مورد را جناب حکیمی نداشت و هیچ موقع شاید به ذات کسب درامد تبلیغی شدید فکر نکرد. به جز اندک موارد تبلیغی هیچ بولتن تبلیغی تو سایت دیده نشد.

نام حقيقي: جعفر توانا

عضو عادی شناسه تصویری ICT-M
    نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    فروم خیلی خوبی بود ! خیلی مطالب ازش یاد گرفتیم .
    و امیدوارم مسولینش مجدد فکری کنند و مثله سابق بشه و این قسمت بازارچه رو هم حذف کنند از اینجا نهایتا براش یه گروه تلگرام بسازن بذارنش اونجا.
    کاش چند نفر هم از اساتید منت میگذاشتند و میومدن مقالات بروزی از دانش خودشون برامون اینجا می گذاشتند ، هرچقدر هم بگیم تکنولوژی پیشرفت کرده باز ما در سطح های حرفه ای تکنولوژی کمبود سورس داریم و خیلی کم مطالب به زبان فارسی گیر میاد . یا به صورت رایگان نیست ، مثال میزنم : شما بخواین سیسکو سویچینگ رو یاد بگیرید تا CCNA هرچی بگید مطلاب فارسی گیر میاد ولی پاتون گذاشتید CCNP یک مرتبه میخورید به هیچی ! یا مقالاتی که کمو بیش بدرد بخور باشند.

مدیریت فروم باید دست بکار شوند تا بیشتر از این خلوت نشده.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع