نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 48سپاس
  • 17 توسط aryagohar
  • 4 توسط A.Yazdani
  • 4 توسط SADEGH65
  • 3 توسط halvaei
  • 2 توسط gallaxy67
  • 1 توسط venus7
  • 9 توسط aryagohar
  • 5 توسط aryagohar
  • 3 توسط M-r-r

موضوع: بررسی وضعیت شغلی متخصصین کامپیوتر در ایران و جهان - آیا من موفق می شوم؟

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215

بررسی وضعیت شغلی متخصصین کامپیوتر در ایران و جهان - آیا من موفق می شوم؟

سلام
    شاید همه مطالب قبلی منو نخونده باشن، شاید موضوع آف تاپیک باشه ولی می خوام تجربه 7 سال کار تو محیط های کاری بشدت رقابتی کشور های صنعتی مثل استرالیا براتون بازگو کنم، از اول براتون می گم
    من سال 2010 از ایران با ویزای اسکیل به استرالیا مهاجرت کردم ، جون وضعیت زبانم به علت 4 سال همکاری با UN در افغانستان و عراق تقریبا خوب بود بعد از 20 روز Job Offer با همون نامه دعوت به کار رو از یه شزکت کوچیک تو شمال سیدنی به نام goSystems گرفتم، التبه به عنوان کار اول 65000 دلار رو قبول کردم که مبلغ زیادی نبود کارم با وبندوز Small Business قرار بود باشه، یه ماشین هم بهم همون روز اول دادن، خلاصه کار اول روز اول سره پروژه موبالیم زنگ زد، یه شرکت دیگه گفت منم جاب آفر برات فرستادم چرا جواب ندادی نگو ایمیلیش تو اسپم رفته بود، خلاصه پشت تلفن 10000 دلار اضافه بهم آفر داد و من همون جا رفتم به شرکتی به نام Advanced Computing Solutions . نکته اینجاست هیچ وقت خودتون رو دست کم نگیرین، آشنایی با زبان و فرهنگ کمکی هست که از هیچ کس نمی تونی بگیری ، خلاصه من با حقوق 75000 دلار شروع به کار کردم و به علت اینکه خیلی پیشرفت داشتیم حقوقم به 86000 افزایش پیدا کرد، سال 2012 به علت عملکرد تیم سیسکو شرکت که من Lead Technical Engineer اون بودم شرکت به عنوان Cisco Partner of the Year در SMB تو منطقه آسیا و اقیانوسیه انتخاب شد- همین حقوق من رو به 110000 دلار در سال رسوند و عنوان شغلی من هم شد Collaboration Solution Architect. خلاصه به همین صورت ادامه دادم و دقیقا سال گذشته به دلیل اینکه رییسم عوضی شده بود با حقوق 1400000 دلاری در سال خداحافظی کردم و شرکت خودم رو راه انداختم، و یک سالی هست که با سختی پشت سر گزروندیم و امید به آینده داریم، تو این یک سال بیکار نبودیم، حدود 600000 دلار فروش تجهیزات سیسکو داشتیم و راضیم.
    تو این چند سال اینو یاد گرفتم که به عنوان کار آفرین پول چایی رو باید بدی چه اینجا چه ایران چه سنگاپور چه آمریکا حالا مدل دادنش فرق می کنه. اینجا پول نمی خان ولی شام و هرینه بار و نایت کلاب و اشربه های آنچنانی گرون قیمت و ضدالبته محصولات اپل و غیره جزوه چاییه هستن.
    هیچ وقت خودتون رو ارزون نفروشین - پتانسیل شما خیلی بالاتر از اونی هست که فکر می کنید.
    وقت و هزینه کردن برای مدارک بین المللی پول دور ریختن نیست . هر چی هم سابقه خوب تو پروژه ها داشته باشی باز هم چون مارو نمیشناسن بدون اون مدارک به ما اعتماد نمیکنن. حالا چرا می گم مهمه ایمیل زیر امروز برام از یه آژانس کار یابی اومده
    https://www.dropbox.com/s/rv9525hffxj6k15/RW-J.jpg?dl=0

Key Responsibilities
    •Design and specification of network solutions to meet the requirements of business while adhering to group standards.
    •Installation and configuration or hardware, systems and software
    •Management of network and security performance by monitoring, troubleshooting, reporting and continuous improvement so as to optimise performance.
    •Documentation of network problems and resolution for future reference
    •Management of network system backup and restore services
    •Secures network system by establishing and enforcing policies; defining and monitoring access
    •Provide input into the planning of future infrastructure requirements, assess existing infrastructure, conduct all aspects of capacity planning, performance monitoring and tuning of specific infrastructure components and liaise with third parties/external support vendors for infrastructure maintenance and upgrades to ensure the stability and availability of technology infrastructure services to the business
    •Maintains job knowledge by undertaking courses, studying vendor material

Key Requirements
    •Five years’ experience in a complex IT infrastructure environment incorporating planning, implementation, operational management, configuration and maintenance
    •Advanced analysis, problem solving and troubleshooting and consultative skills
    •An understanding of a financial services operating environment and core applications and products desirable
    •Experience in Juniper (Netscreen and SRX)
    •Has maintained the Cisco Certified Network Professional (CCNP) or Cisco Certified Design Professional (CCDP) certification
    •Advanced Skills in networking, routing, switching
    •Experience across Cisco and F5 is an extreme advantage
    •Follows the ITL framework

To apply please click apply or call Gabbi Martin on +61 2 8289 3193 for a confidential discussion.

Sydney Southern Suburbs & Sutherland Shire

Salary:
    $120 - $140 p.a. + Super

Work type:
    Full Time

Classification:
    Information & Communication Technology Engineering - Network

بله به همین راحتی می تونین کار مورد علاقه خودتون رو ادامه بدین و دریم کامز ترو. فقط چن تا مدرک رو یه خورده سواد و صد التبه مهارت کنترل کردن شرایط.
    همه اینها دست یافتنیه فقط باید باور کرد که می تونیم. نکته مهم اینه که تمام کارهای برای ITIL و life Cycle جلو میره متاسفانه تو ایران ما عادت به این کار نداشتیم این یکم سخته تا جا بیوفته، تیم ورک هم موردی که خیلی کم تو ایران هست و اینجا همش بر اساس اینه که تیم کارو جلو ببره واسه همین هم همش اینجا جلسه و میتینگ و کافی همیشه به پاست.
    آپدیت بودن و جسور بودن به انجام کارهایی که تا بحال نکردین خیلی مزیت براتون اینجاد می کنه من یاد گرفتم هیچ وقت نگم نه، نترسین تا وقتی گوگل هست، ولی شرط اول موفقیت تو هر کار و گرفتن تکنولوژی اون یادگیری زبان انگلیسی هست هرچند که تو ایران حرف و حدیث هایی در این مورد هست.

خلاصه اگه سوالی در این مورد بود به شرط اینکه بزرگترای انجمن و البته مدیر گروه صلاح بدونن در موارد تکنیکی یا اجتماعی محیط های کاری، شرایط شروع بیزینس، کمک های دولتی به شرکتهای تازه تاسیس، دانش بنیان و کار و کسب های کوچک، نحوه ارتباط با سیسکو مایکروسافت و VMWare برای پارنتر شدن و با چگونگی و شرایط امتحانات و Certified شدن برای گرفتن پارنتری و یا ارتقای رتبه پارتنری و اینکه چطور مجوز فروش بعضی از محصولات این شرکت ها رو گرفت، بود من در خدمت هستم. البته اگه دیر به دیر جواب دادم ببخشید چون من سه بخش جدید به شرکت اضافه کردم و مدیریت اونها یه مقداری زمان بر هست

موضوعات مشابه:
    SADEGH65، M-r-r، mosshi و 14 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    سلام جناب اریاگوهر خوشحالم بعد از مدت ها در انجمن پست گذاشتید و خوشحالم که روز به روز در حال پیشرفت هستید

aryagohar، M-r-r، Reza.D و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    سلام بر جناب آقای آریاگهر عزیز
    بابت مطالبی که نوشتی فوق العاده ممنون

دورادور از وضعیت کاری باخبر بودم امیدوارم این سیر موفقیت با همین سرعت برای خودت و شرکت ادامه داشته باشه

aryagohar، M-r-r، Reza.D و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    سلام بر جناب آقای آریا گهر
    با خوندن همین موفقیت ها هم آدم کلی کیف میکنه . موفق باشید .

aryagohar، M-r-r و A.Yazdani سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    سلام
    خوشحالم که شما موفق هستید و می تونید راهنمای خوبی برای بقیه باشید. عنوان تاپیک رو اگر میشه عوض کنید و از تجاربتون برای مهاجرت و مدارک های مورد نیاز و تخصص های گرفته شده بیشتر صحیت کنید. قطعا افرادی هستند که قصد مهاجرت دارند و تجارب شما خیلی کمک خواهد کرد

aryagohar و venus7 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: sina

خواننده
    نوشته
    199
    سپاسگزاری شده
    105
    سپاسگزاری کرده
    211
    صحبت هاتون رو قبول دارم بجز اون قسمت که میفرمایید مدرک نیاز هست /مدرک شرت موفقیت نیست

aryagohar سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    سینا جان، نمی دونم جند تا اینترویو شرکت کردی، ولی برای اینکه مصاحبه شغلی رو بگیری باید رزومه کاریت اثر گذار باشه، و این بدون مدارک کار خیلی مشکلیه،
    خلاصه در حایی که شما تقریبا غریبه ای و هیچ سابقه کاری در محیط جدید نداری تنها برگ برنده ات همین مدارکه، مدرک شرط موفقیت نیست ولس در محیط ها جدید لازمه موفقیته،
    مورد دوم اینه که به علت عدم فعالیت شرکتهای بزرگ دنیا شما هنوز به ارزش واقعی این مدارک پی نبردید، شما نمی تونید بدون خیلی از مدارک پارنترشیپ سیسکو یا وی ام ور یا اچ پی و خیلی برند های دیگر رو بگیری و عملا سرویسهاشون رو بفروشی، حالا اگه وقتش باشه من باید این موضوع رو باز کنم، شما می تونید خیلی ار محصولات سیسکو یا 75% تخفیف بگیرید اگه درجه پارنتری شرکت رو به Advanced Specialized برسه و این عملا بدون نشون دادن اینکه کارشناس تایید شده سیسکو داریم ممکن نیست،
    مورد سوم اینکه من به عنوان یک کار آفرین وقتی می خوام یه نفر رو بگیرم که برام کار کنه به عنوان نیروی فنی و حتی فروش در اولین قدم نگاه می کنم که این نیرو آیا نیاز به آموزش برای پاس کردن مدرک مورد نیاز شرکت عرضه کننده محصول Vendor رو داره یا نیاز داره من هزینه رو بدم - حالا این می تونه مالی باشه یا زمانی که کارمند دنبال یاد گیری هست- پس من سراغ کسی که دردسر کمتری واسم داشته باشه می رم.

خلاصه اینکه من نمی خوام کسی رو در مورد مدرک مجاب بکنم فقط خاستم تجربه و دیده هام رو با دوستان قسمت کنم،

موفق باشید

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها
    سلام
    خوشحالم که شما موفق هستید و می تونید راهنمای خوبی برای بقیه باشید. عنوان تاپیک رو اگر میشه عوض کنید و از تجاربتون برای مهاجرت و مدارک های مورد نیاز و تخصص های گرفته شده بیشتر صحیت کنید. قطعا افرادی هستند که قصد مهاجرت دارند و تجارب شما خیلی کمک خواهد کرد
    ممنون از همه دوستان که منو مورد لطف قرار دادن،
    در مورد مهاجرت نیرو کار متخصص والا بگم که خیلی از وبسایتها هستن که اطلاعات می دن و این انجمن چاش نیست، ولی اگه واقعا به موضوع فکر می کنید شرط و لازمه اش اول یاد گیری زبان انگلیسیه فارغ از اینکه کجا مد نظر دارید برید، هر چه وقت و هزینه رو این موضوع بزارید همون اندازه هم سود بیشتری می بینید، در کشورهای توسعه یافته بازار کار بشدت رقابتی هست به این صورت که مانند شما 100 ها کارشناس دیگه که دنبال کار هستند وحود داره و بسیاری از این کارشناسان از هند و چین با تجربه ای به مراتب بالاتر و مدارک بیشتری از ما تو این بازار دنبال کار هستند،
    مثال، یه دوست دارم از چین البته تو شرمتی مار می کنه که کلاینت منه و کاراهای سکیوریتی رو آف سورس می کنه به من، 2 تا CCIE داره و به علت اینکه کار لازم داشته با 75000 دلار حاضر به کار به عنوان جونیور اینجینیر شده، چرا نتونسته کار بهتری بگیری واسه اینکه در زبان مشکل داره و نمی تونه خودش رو به خوبی پرزنت کنه.
    اگه فرستی شد یه میتینگ WebEx می زارم که بیشتر در این مورد توضیح بدم جون موضوع فکر می کنم موضوع از این شرایط این انجمن خارح می شه.
    موفق باشی

M-r-r، halvaei، mavrick و 6 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    دوستان برای اینکه با Job Description ها و حقوق پرداختی در استرالیا آشنا بشید از این به بعد ایمیلهای که برای کار بهم پیشنهاد میشه رو اینجا برای اطلاع در در این انجمن قرار می دم البته اگه مدیر گروه صلاح بدونه، البته ببحشید من کلا الان یه مقدار با تایپ فارسی مشکل دارم باری همین کم پست میزارم اگه دوستان تمایل داشته باشن من مب تونم تو خیلی مباحث با نوشتن به انگلیسی شرکت کنم ولی به علت مشکل با فارسی نمی تونم شرکت کنم بهر صورت دوستان نظر بدن که در مورد انگیلیسی نوستن آیا راضی هستن یا نه
    ممنون

I have a very urgent role opened for Systems Analyst / Architect based in Sydney CBD.
    This is a 12 months fixed term contract with the budget of $ 120 000 + Superannuation.
    This is a great Greenfield project – client is implementing new cloud based platform.
    The role:
    • Identify legacy systems, integration and migration problems and provide suitable resolutions in the form of models and practical implementation solutions.
    • Ensure individual IT solutions satisfy the organization’s non-functional requirements, including quality, security, performance, usability and scalability.
    • Define system architecture design and development process in order to ensure high quality system solutions meet the specified business requirements;
    • Liaise with Business Analysts and external stakeholders to produce technical solutions, system design specification documentation including data models, configuration changes and technical options for implementation.
    • Support the development and test teams through standard release cycles by providing insight into system changes;
    Requirements:
    • Tertiary degree or equivalent in a relevant discipline with at least 2 years relevant experience; or an equivalent level of knowledge gained through any other combination of relevant education, training and/or experience.
    • Proven ability to conform to shifting priorities, demands and timelines.
    • Experience in developing strategic systems architecture plans.
    • Strong understanding of information processing principles and practices.
    • Strong knowledge of software evaluation principles and practices.
    • Exceptional analytical, conceptual, and problem-solving abilities.
    • Excellent architecture and technical support documentation skills.
    • Ability to conduct research into emerging technologies and trends, standards, and products as required.

If you are interested, please forward your CV to info@itassess.com
    Client will start interviewing this week.

M-r-r، gallaxy67، alisc و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    ادامه بده برادر، از قدیم قدیم ها از شما بهره جسته ایم و از مطالب شما سود برده ایم، حالا هم اگر وقت و انرژی برای این موضوع داشته باشید، باز هم خوشحال خواهیم شد و با کمال میل استقبال میکنیم از اشتراک دانسته های ارزشمندتان.

aryagohar، alisc و Mask سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع