صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 29

موضوع: انجمن جديد

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4

انجمن جديد

سلام،
    حدود يک سال و نيم از شروع فعاليت گروه شبکه در PersianTools ميگذرد و تصميم بر آن شد که برای اينکه بتوانيم تخصصی تر و گسترده تر به مباحث مرتبط با شبکه بپردازيم، قسمت شبکه به دومين جديد انتقال يابد.
    در همين هفته، کليه مطالب دسته بندی خواهند شد تا از اين به هم ريختگی کمی رهايی پيدا کنيم.
    مطمئنا نظرات و پيشنهادات دوستان ميتواند در اين زمينه راه گشا باشد.

اميدوارم بتوانيم در کنار هم ياد بگيريم و ياد بدهيم . . .

عضو غیر فعال
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

تشكر

سلام آقا كوروش
    بهر حال اميدوارم در قبال زحمتهايي كه ميكشي هر روز به بار علميت اضافه تر بشه
    من بنوبه خودمم بهت خسته نباشيد ميگم

عضو غیر فعال شناسه تصویری sdsl
    نوشته
    630
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوستان حتما نظر ميدن!!

نه؟!!

نام حقيقي: Behzad Salimy

خواننده شناسه تصویری behzad65
    نوشته
    821
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام و خسته نباشي به تمامي كساني كه در اينجا فعاليت دارن
    اقا كوروش اين فكره بسيار خوبيه و بايد خيلي زودتر از اينا اينجارو جدا و دسته بندي ميكرديد
    البته ديگه با اين وضع بايد خوده كاربران يه مقدار بيشتر رعايت كنن و سعي كنن به قوله معروف سايتو به هم نريزن

عضو غیر فعال
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام و خسته نباشيد به همه اعم از مديران و اعضاي محترم

من هم به سهم خودم از تلاش شبانه روزي همه عزيزاني كه جهت پيشبرد اهداف بسط و ارتقاي دانش شبكه تلاش مي كنند سپاس گذاري ميكنم.

به حول و قوه الهي و همت مديران و 100 البته به پشتوانه تمامي اعضاي انجمن اولين گام برداشته شد و اميدوارم پويايي هر چه بيشتر اين انجمن را شاهد باشيم

در اولين نگاه به اين انجمن چيزي كه بلافاصله جلب توجه ميكند درج كلمه ادمين در كنار اسامي آقايان حكيمي و سلمان است اميد مي رود اين دو عزيز با تلاشي مضاعف خود و ديگران و بنده را رهنمون به مودت. احترام متقابل .فرهنگ اينترنت.دانش و ... گردانند

اين مطلب را جهت وروديه اين انجمن از من پذيرا باشيد تا انشاالله در پست هاي بعدي اگر پيشنهادي جهت اعتلاي اين بخش به ذهنم رسيد حتما اذعان مي دارم

عضو غیر فعال شناسه تصویری sdsl
    نوشته
    630
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوست بسيار عزيز آرش!

من و تمامي دوستانم هم از شما ياد گرفتيم و هم ياد داديم!

اينجا متعلق به كساني هست كه هم سوال مي كنند و هم پاسخ مي دهند!

از آنجايي كه كمبود چنين فروم تخصصي در كشور ما احساس ميشد بر آن شديم تا با صرف هزينه و وقت و كمك ساير دوستان مجموعه را به صورت تخصصي تر دنبال كنيم.

باشد كه فرهنگ آموزش دادن و به اشتراك اطلاعات در كشور ما هم جاي خودش را باز كند.

موفق باشيد

عضو غیر فعال
    نوشته
    84
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    آقا كورش اگر يك قسمت مجزا براي كاريابي هم اگر اضافه كنيد. فكر كنم بد نباشه.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    حتما همينطوره. ولی اول بايد نيازش وجود داشته باشه.
    من فکر ميکنم اگر بيايم و اينجا رو 100 قسمت بکنيم و خيلی جزئی دسته بندی کنيم شايد بيشتر موجب سردرگمی بشه.
    نظر من اينه که قسمت مجزا فقط برای مباحثی بايد باز بشه که تعداد مطالبش از يه عدد خاص بالاتر باشه.
    تا بحال شايد از بين 800 - 900 تا Thread موجود فکر کنم 3 - 4 تا مربوط به کاريابی بوده . . .

حالا تا نظر بقيه دوستان چی باشه

عضو غیر فعال
    نوشته
    81
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام به همه بروبچ فروم

از دوستان و اساتيد بزرگوار كه زحمت ايجاد يه فروم تخصصي در زمينه شبكه رو كشيدند تشكر مي كنم

عضو غیر فعال
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلامي دوباره

براي من جدا شدن يكباره بخش شبكه از پيكره عظيم Persiantools كمي دور از ذهن بود در تصور من برداشت پاره ايي از اصلاحات در بخش شبكه همانا ايجاد يك زير مجموعه به طور مثال Networks.Persiantools.com بود اما چه نكو كاري شد اين استقلال كامل

حال كه اين آزادي عمل و فعاليت در بخش ما صورت گرفت ( من از همه دوستان و اعضا خواهش مي كنم اينجا را متعلق به خود بدانند همانطوريكه بنده به عنوان كوچكترين عضو اينجارا انجمن ما خطاب كردم. حضور تمامي اعضا است كه به هر انجمن روح مي بخشد گرچه اين مطلب را بايد آقايان حكيمي و سلمان اعلام مي كردند اما من به خودم اجازه دادم كه چنين برداشتي را داشته باشم) چه خوب است ما از تجربيات ساير انجمن ها وام بگيريم و ان را به كار ببنديم.

آقايان حكيمي و سلمان
    همانطور كه مستحضر هستيد بسياري از قسمت هاي PersianTools بعد از عيد امسال دچار بحران هاي شديد شد
    پاره ايي از اين بحران ها را ميتوان به دست گرفتن فوروم ها توسط عده ايي معدود و به استهزا كشانيدن تاپيك ها چيزي جز دور كردن اعضا از بخش ها و رنجش خاطر به دنبال نداشت .
    من نمي دانم حكمت تعداد پست ها چيست كه اين تعداد پست ها مايه فخر و مباهات عده ايي شده بود و ... !!!

اينجا جا دارد من از گفته آقاي عليرضا كاشيان ( بحث جنجالي IP ) يادي بكنم كه فرموده بود عده ايي با زدن يك ايكون و يا يك مطلب خارج از موضوع قصد بالا بردن تعداد پست هاي خود دارند

بنده هم معتقدم نوشته ايي را كه اينجا مي نويسم بايد در حيطه موضوع و 100 البته براي مفيد واقع شدن خودم و ساير دوستان باشد . گرچه آقاي حكيمي در آن زمان به زنگ تفريح اعتقاد داشتند اما بنده آن را زنگ تفريح نمي دانم

چه بسا بسياري از تاپيك ها در بر گيرنده مطالب ترور شخصيتي اعضا بوده بطور مثال عرض مي كنم عزيزي كلمه ايي را اشتباه تايپ نموده چندين نفر آن كلمه اشتباه را با سايز بزرگتر درج كردند و ... !!

مطلب بعدي مطالب خارج از موضوع است . اگر نگاهي مو شكافانه به فوروم ها داشته باشيد اكثر تاپيك ها در نيمه هاي راه ره به خرابات ميبرند !

در پايان چند راه كار
    ا- ايجاد يك اساس نامه كامل و مستقل داراي بند هاي متفاوت براي اين انجمن كه پاره ايي از اين اساس نامه را مي توان از ديگر انجمن ها وام گرفت

2- حذف كليه مطالب توهين آميز _ سياسي_مذهبي_ نمودي از مضامين ترور شخصيتي و كنايه آميز _ خارج از موضوع و .....

3- دادن تذكر به اعضاي خاطي

پيشنهاد

در حال حاظر نياز به يك بخش مستقل براي امنيت شبكه احساس ميشود به نظر من اگر شبكه بدون امنيت باشد همانا بهتر است سيسكو نباشد!
    پس ايجاد يك بخش فوق تخصصي نه تخصصي در اين مورد به نظر بنده لازم مي نمايد

ميدانم زياد نوشتم و از حوصله خارج شد اما نكته پاياني بحث دوستي و مودت است

من از آقايان سلمان و حكيمي مي خواهم چنان بستري را اينجا مهيا كنند تا تمامي اعضا در پاي امضا خود نام و نشان و شهر محل سكونت و آدرس پست الكترونيكي معتبر را درج كنند
    كه بر همه مبرهن است اينكار چقدر ميتواند براي همه مفيد باشد ( قصد مقايسه با اوركات اصلا نيست)

به اميد فراهم شدن چنين بستري

براي همه شما عزيزان و خودم آرزوي سر بلندي و موفقيت در تمامي مراحل زندگي دارم

آرش
    1/4/83

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    اقا منم با بحث امنيت شديدا موافقم
    چون واقعا لازم هست

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    آرش عزيز،
    نوشته ات رو نه يکبار بلکه چند بار خواندم.
    شايد خود من هم يکسال و نيم پيش هيچ وقت به اين موضوع فکر نميکردم که انجمن شبکه به جايی برسد که نياز به استقلال آن بوجود آيد. ولی شرايط بگونه ای پيش رفت که اکنون اينجا هستيم.

در مورد تعلق انجمن به همه شايد حس ميکرديم که اين موضوع به اندازه کافی شفاف و واضح و مبرهن است که نياز به اعلام صريح نداشته باشد. گرچه هم من و هم صادق در نوشته های خود بصورت تلويحی به اين موضوع اشاره کرده بوديم.
    برداشت شما کاملا درست و واقعی است. اين انجمن متعلق به يک يا دو نفر نيست. اين انجمن متعلق به تمام دوستانی است که با حضور خود و با به اشتراک گذاشتن معلومات و دانسته‌هايشان، Persian Networks را به موقعيت فعلی رساندند.

در مورد تعداد پست ها، يکی از عواملی که باعث افتخار بعضی شده بود، عنوانی بود که در زمانی خاص، با بالا رفتن تعداد پست ها به آنها تعلق ميگرفت. شايد در انجمن ديگری، زياد بودن تعداد پست ها بدون توجه دادن به محتوای آنها مورد نظر باشد. ولی در انجمن شبکه فکر ميکنم يک پست با محتوای علمی بيشتر از دهها پست بيهوده ارزش دارد. فکر ميکنم همه اعضای عزيز با من در اين مسئله هم عقيده هستند.

بايد اعتراف کنم مديريت و کنترل انجمن کاری ساده نيست. من هم در اين زمينه تجربه کافی را نداشته ام. همين موضوع باعث شده که گاهی اوقات اشتباهاتی انجام دهم. بايد سعی کنيم در اين زمينه دقت بيشتری داشته باشيم و برای موفقيت در اين امر، استفاده کردن از نظرات همه دوستان حاضر در انجمن ميتواند راهگشا باشد.

در مورد راه کارهای پيشنهادی:
    اساس نامه، مرام نامه، قاعده، قانون، يکی از اساسی ترين پايه های هر مجموعه ای است که باعث حفظ آن از هرج و مرج و اعمال سليقه و . . . ميشود.
    همانطور که اين انجمن متعلق به يک يا دو نفر نيست، يک يا دو نفر هم نميتوانند اساس نامه اش را تهيه کنند.
    بنابراين از همه دوستان عزيز دعوت ميکنم در Thread ای ديگر، با نام پيش نهاد اساس نامه انجمن، کليه پيشنهادات خود را برای بند های اساس نامه بنويسند تا در مورد آنها تبادل نظر کنيم و با رای اکثريت، اساس نامه مناسبی را تهيه کنيم.
    به جد از دوستان خواهش ميکنم در مورد اين موضوع کمی وقت هزينه کنند تا هر چه سريعتر اساس نامه ای کامل و جامع فراهم کنيم.

در مورد حذف مطالب توهين آميز، سياسی، مذهبی و . . . با شما موافقم. اگر نظر دوستان ديگر هم مساعد باشد که فکر ميکنم اينگونه است، Thread ديگری در همين قسمت باز ميکنيم که دوستان که در مطالب پيشين انجمن به اين گونه مطالب برخورد ميکنند لينک آن را ذکر کنند تا به اين کار اقدام شود.

تذکر به افراد خاطی هم پس از تهيه اساس نامه ميتواند با استناد به آن صورت گيرد.

و پيشنهادات:
    در اين شکی نيست که شبکه بدون امنيت هيچ ارزشی ندارد. يکی از پايه ای ترين اصول شبکه، امنيت آن است.
    ولی بايد در اين مورد حرکت از سوی همه باشد.
    فکر ميکنم بايد کيفيت و کميت مطالب مرتبط با امنيت شبکه به اندازه ای باشد که بتوان برای آن قسمتی جداگانه در نظر گرفت. البته اين فقط نظر من است. تا نظر بقيه دوستان چه باشد.

در مورد امضا، شرايط خاصی در PersianTools حاکم بود که بخاطر جو عمومی آن بود و نميشد به آن انتقادی وارد کرد. ولی فکر ميکنم در انجمن تخصصی شبکه، نحوه رفتار اعضا بايد با سطح و نوع فعاليت اينجا تطابق داشته باشد.
    نميشود کسی را مجبور کرد که نام و نشانی اصلی خود را در امضاء ذکر کند. ولی ميتوان در اساس نامه اين موضوع را قيد کرد که امضاء ها بايد شرايط خاصی داشته باشد.
    مثلا فکر نميکنم قرار دادن آگهی های تبليغاتی يا تصاوير نامتناسب در امضا، نمود جالبی داشته باشد.
    به اين موضوع در بحث های مربوط به اساس نامه بيشتر خواهيم پرداخت.

و در نهايت،
    شما اسم من را با نام خانوادگی ذکر کرديد و در تعاملات اجتماعی شايد رسم ادب بر اين بود که من هم اينگونه رفتار ميکردم. ولی من با ذکر نام کوچک شما قصد داشتم به اين فضا صميميت بيشتری ببخشم.
    جسارت بنده را ببخشيد

من هم از اطاله کلام معذرت خواهی ميکنم. (جو گرفته! نهايت ادبی صحبت کردن بود!)

منتظر نظرات ديگر دوستان و اعضای عزيز انجمن هستيم

عضو غیر فعال
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    آقاي حكيمي

ممنونم از توجه شما

يك پيشنهاد ديگر
    همانطور كه مستحضر هستيد همه ما به نوعي براي دريافت اطلاعات و فايل به يكي از قويترين موتور هاي جستجوگر كه همانا گوگل هست متوسل ميشويم
    و در اين جستجو صفحات متعددي را بايد كاويد تا موفق شد .چه نكو كاري خواهد شد كه يك بخش مستقل براي دريافت فايل و برنامه هاي مربوط به شبكه يا لينك مستقيم دريافت اين فايل به همراه اندكي توضيح فارسي پديد آيد.

اقاي سلمان و حكيمي
    در مورد امضا اجبار نيست وقتي شما چنين بستر دوستانه و احترام آميزي را فراهم سازيد و كاملا دوستانه با اعضا مطرح كنيد هستند دوستاني كه از اين طرح استقبال كنند
    شايد در حال حاضر چنين بستري آماده نباشد اما چندان دور از ذهن نيست

آقاي حكيمي آيا Persiannetworks در ابتدا متصور بود ؟

با آرزوي سربلندي براي همه و خودم

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    در مورد امضاء درست ميفرماييد. ان شاء الله همه با تلاش بتونيم اين جو رو بوجود بياريم.
    همونطور که شما به درستی اشاره کرديد هيچ موضوعی دور از دسترس و دور از ذهن نيست. فقط بايد برای رسيدن به آن نقطه تلاش کرد.

در مورد قرار دادن برنامه های مختلف در مکانی که امکان دريافت آن بوجود آيد، از نظر قانونی نميتونيم اين کار رو انجام بديم. چون قانون Copyright اجازه انتشار برنامه رو فقط به توليد کننده اون برنامه يا منوط به داشتن مجوز کرده. از منظر ديگه مشکلی که خودنمايی ميکنه محدوديت پهنای باند Host است که فکر نميکنم به هيچوجه بتونيم برنامه ای رو برای Download قرار بديم.
    در مورد لينک فکر خوبيه. زحمت زياد هم نداره. ميتونه در قالب يک Thread باشه که هرکس برنامه های ضروری و مورد نياز (از نظر خودش) رو با ذکر لينک و توضيح مختصر بنويسه.
    دوستان ديگه هم نظر ميدن تا ببينيم چکار کنيم که بهترين وضعيت پيش بياد.

از دوستان خواهش ميکنم به اينجا به چشم يک نمايشگاه نگاه نکنن. يا يک سايت خبری. اينجا محل تبادل نظراته که منحصر به چند نفر خاص نميشه. دوستان تازه وارد هم اگر موضوعی به ذهنشون ميرسه که ميتونه در جهت بهتر کردن وضعيت انجمنمون کمک کنه دريغ نکنن منتظر خوندن نظرات بقيه دوستان هم هستيم. در مورد مطالب بالا هم نظر و پيشنهاد و انتقاد خودتون رو بنويسين.

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    محمد(كورش) جان
    خوشحال ميشيم اگه كمكي هم از دستمون بر بياد، براي اينجا بكنيم