صفحه 2 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 47

موضوع: پیشنهاد موضوع برای دوره اول مطالعه گروهی

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    جسارت نباشه اما اگر +network باشه بهتره
    به هر حال از این مطالعه گروهی قراره یک بحث جامع و کامل به یادگار بمونه
    قسمت عمده از سوالات همانطور که دوستان فرمودند به همین قسمت مربوط می شن
    پس چون اولیش هست و قراره سریه هم سر و تهش جمع بشه این خیلی خوبه
    البته TMG , ISA هم خوبه اما پیش نیاز می خواهد....

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    پیشنهاد میکنم از هر موضوعی که شروع کردیم ( الان اصلا مهم موضوع نیست) طوری پیش بریم که تمامی موضوعات بعدی در راستا و ادامه و تکمیل کننده موضوع قبلی باشه تا موازی کاری و پراکندگی بوجود نیاد . یک موضوع که به سرانجام رسید موضوع بعدی رو باز میکنیم و در ادامه اگر دیده شد امکان برگزاری چندین موضوع مختلف در کنار هم میباشد از این موضوع استقبال شود
    به نظر من مهمترین موضوع اینه که کاری بکنیم که تو این مباحث سوالات تکراری و پیش پا افتاده بوجود نیاد ( الان منظورمو میگم ) منظورم اینه که اگه تصویب شد موضوعات در راستا و ادامه همدیگر باشه کسانی حق شرکت در دوره ها را داشته باشند که دوره های قبلی و پیش نیاز آن مبحث را گذرانده و از مدیریت آن موضوع نمره قبولی کسب کرده باشد .
    چون اگر این طور نباشد در ادامه کسانی که پیشنیازها را بلد نبوده و دوره ها را هم نگذرانده اند سوالاتی میکنند که در دوره های گذشته پاسخ آن داده شده است
    به این صورت که همه پیش نیازها را بگذرانند تقریبا سطح شرکت کننده ها در یک سطح ( جز اساتید برجسته , خودم را عرض کردم) پیش میرود و باعث پیشرفت بهتر و عدم تداخل و کسل کنندگی بحث میشود

در مورد موضوع پیشنهاد میکنم اولا از موضوعات همه گیر استفاده شود و ترجیحا پرکاربرد و از ابتدا

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    پیشنهاد من ISA+TMG هست
    موافقم اما پیشنیاز داره
    network +
    (windows server (2003,2008,2012
    به نظرم حتی active ( چون ایزا در ارتباط با اکتیو کار میکنه )
    بعد isa , tmg

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط CSW نمایش پست ها
    دقیقا مجتبی جان !!!
    هدف هم یه دوره ای هست که پیشنیاز نداشته باشه و بشه توی زمان نسبتا کوتاهی جمعش کرد تا ایشالا اگه نتیجه مثبت بود بریم سراغ گام های بعدی !!!
    من خودم نظرم روی اینه که نرم افزار های جانبی و البته کاربردی رو کار کنیم که میشه در عرض زمان نسبتا کوتاهی جمعش کرد جمعش کرد !!!
    مثلــــــــا: Kerio Control ولی بازم نرم افزار های جانبی و پر کاربرد زیادی هست که به کار میاد ، البته این مثال من یه سری پیش نیاز های کوچولو رو به همراه داره !!!

- - - Updated - - -

یا اینکه میشه راجع به مباحث پایه ای شبکه بحث کنیم : مثلا بیایم مفصلا راجع به IP Addressing و Subnetting بحث کنیم که هم پایه و اساس شبکه است و هم پیش نیاز نمیخواد ، از صفر صفر تا 100 بیایم مفصل دربارش بحث کنیم ، توی مدت زمان کوتاهی هم جمع میشه !!!

یا اینکه دل و روده ی IPv6 رو بریزیم بیرون و مفصلا دربارش بحث کنیم و مسئول دوره بیاد دربارش توضیح بده 0تا100 !!!

بازم چیزی یادم اومد میگم !!!
    موافقم اما باز هم باید در مورد شبکه و نحوه ارتباط شبکه توضیح داده بشه
    اما واسه شروع به عنوان یه بحث تک و مجزا خوبه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba461 نمایش پست ها
    پس +NETWORK میتونه بهترین گزینه باشه واسه شروع
    موافقم
    اما امیدوارم بحث به صورتی نشه که مثلا چندین ماه سر مسائل بدون پیشرفت و نتیجه بحث بشه همونطور که آقای حکیمی در مورد وظایف مدیر اون بخش فرمودند باید توانایی پیش بردن موضوع رو هم داشته باشه و از درجا زدن جلوگیری کنه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط HYavari نمایش پست ها
    سلام دوستان
    پیشنهاد من Mikrotik هست. به نظرم تا یه جاهایی پیش بریم و به مباحث Routing که رسیدیم هم پروتکل هارو بررسی کنیم و هم subnetting و IPv6 رو. همچنین میشه تو بحث wireless و رادیو هم با mikrotik پیش رفت.
    به امید پیشرفت یکدیگر
    این مبحث فوق العاده عالیست اما پیشنیازهای زیادی نیز دارا میباشد امیدوارم به این موضوع مهم نیز پرداخته شود

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط aqfery نمایش پست ها
    پیشنهاد من مجازی سازی هست
    می تونیم رای گیری کنیم
    مجازی سازی هم مبحث جلب و پرکاربردی میباشد اما ابتدا باید آموزش کار با خود ویندوز سرور و یا لینوکس و ... آموزش داده شود ( چون میخواهیم از ابتدا و پایه باشد) بعد درمورد مجازی سازی و مباحث داخلی و ارتباطی آن بحث شود

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط fireboy007 نمایش پست ها
    به نظر من windows server 2008 هم ، به عنوان یک پایه تو همه زمینه ها میتونه خوب باشه.هم در زمان یادگیری با مفاهیمی مثل DC ، DHCP ، DNS و ... به طور کامل و اصولی آشنا میشیم که به عنوان مفاهیم اینجا راحت تر میشه فهمیدشون و بعد در مراحل پیشرفته تر در لینوکس اونها رو یاد گرفت و به کار بست ، و هم اینکه خیلی ها (از جمله خودم) میگیم ما ادمین شبکه هستیم ، اما هنوز خیلی از بخش های ویندوز سرور 2008 رو اصلا تاحالا اسمش رو هم نشنیدیم
    از دروس پایه ی دیگه ای که یکی از پایه های اصلی علم کامپیوتر و شبکه هست و متاسفانه خیلی هم در دانشگاه مظلوم واقع میشه و خیلی ضعف تو این بخش وجود داره ، مخصوصا خیلی از دوستانی که به صورت دانشگاهی نیومدن تو این رشته و این درس رو نخوندن ، سیستم عامل هست.البته احتمالا با این مورد، خیلی ها مخالفت خواهند کرد.چون واقعا خوندن سیستم عامل حوصله میخواد و خیلی ها هم شاید فکر کنن ربطی به شبکه نداشته باشه.اما به عنوان مثال تو بحث امنیت شبکه ، یه مهاجم و البته یک مدافع خوب ، کسی هست که سیستم عامل رو به خوبی بشناسه.
    البته با تذکری که دوست عزیزمون دادن و من هم به اون موضوع که آقای حکیمی فرمودند که خیلی گسترده نباشه دقت نکرده بودم ، اینها میتونه در دوره های بعدی به کار بره برای دوره اول به عنوان چیزی که گسترده نباشه ، به نظر من بهتره با همون Network+ شروع بشه
    موافق هستم . اما باز هم NETWORK+ پیشنیاز میباشد

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    mtcna - ccna - lpic 1 , ...
    بحثهای فوق العاده و کاربردی اما برای شروع ابتدائی یک مقدار سنگین میباشد اما امیدوارم در ادامه به این مباحث نیز برسیم .

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    دیگه network+ خیلی مبتدی هست ! ( اکثر دوستان مسلط هستن به این دوره )

همون نرم افزار های کوچک مثل Kerio خوبه ! به شرطی که از 0 تا 100 بیان بشه !

البته لینوکس هم خوبه ، پیشنهاز هم نداره !
    موافقم اما یک بحثی که هست بسیاری ( نه همه) از دوستان بر روی سیستم خود ویندوز دارند و امکان یا توانایی نصب لینوکس را ندارند تا تمرینها و آموزشهای داده شده را چک کنند پیشنهاد میکنم لینوکس بعد از بحث مجازی سازی ارائه گردد تا بتوانند به صورت مجازی نصب و اجرا کنند

- - - Updated - - -

پیشنهاد میکنم شاخه مباحث هم انتخاب شود

بر مبنای ویندوز
    بر مبنای لینوکس
    دوره های سیسکو
    و .....

3 موضوع دیگر
    1- پیشنهاد میکنم کل دوره در انتها به صورت یک PDF ارائه شود
    2- مثل مباحث دیگری که در فروم صورت گرفته خواهشا استادی که تدریس میکند دنبال LIKE نباشند که باعث دلسردی خود و دیگران میشود
    3- آقای حکیمی این در حد پیشنهاد میباشد اگر بشود مدرکی دال بر گذراندن این دوره توسط شخص مورد نظر با نمره و عملکرد مشخص که مورد تایید باشد ( البته نه تاییدیه ای که برای دادن مجوز آن نیاز به صرف هزینه از طرف شخصی باشد ) ( حتی تنها ذکر گذراندن این دوره در سایت تخصصی PERSIAN NETWORKS) در نظر گرفته شود

آقای حکیمی قبلا کسایی که LIKE زیادی میگرفتند به سفرهای آموزشی تفریحی میفرستادند
    پیشنهاد میکنم برای این موضوعات هم سفرهای آموزشی در نظر گرفته شود ( مثلا برای 3 نفر اول که نمره بالاتری گرفته اند )

امیدوارم این دوره های آموزشی در بالابردن سطح فناوری اطلاعات نفرات این حوزه کمک شایانی باشد حتی در زمانهای آینده

در انتها از همه دوستان تشکر میکنم که زحمات زیادی در این حوزه میکشند از تمام اساتید

ویرایش توسط kavehashoori : 2013-06-29 در ساعت 07:23 AM
    vahidith سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: فرشاد یوسفی

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    نه نیازی به پیش نیازی آنچنانی ندارد کاوه جان.
    مجازی سازی بسیار شیرین است و پیش نیازی هم نمیخواد.

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    منظور من این بود فرشاد جان
    کسی که مثلا vm نصب میکنه میخواد داخلش یه چیزی نصب کنه مثلا مثل active اما هنوز active بلد نیست ( به گفته اکثر بچه ها و سوالاتی که در فروم میبینیم .)
    و همینطور برقراری ارتباط vm با سرور اصلیش و ..... اینا پیشنیاز بلد بودن شبکه و طریقه ارتباط پیداکردن مثل ip , gateway , ... که میشه همون network +

البته من کاملا موافق بحث مجازی سازی هستم و مشتاق یادگیری
    باز هم شرمتده که بالا خیلی زیاد حرف زدم .

به نظر من باید از یه level مشخص شروع کنیم یا ابتدا یا بسته به سطح انتخابی

mojtaba461 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: فرشاد یوسفی

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    دیگه بالاخره پیش نیازها رو باید دوستان خودشون مطالعه کنن و یاد بگیرن...
    بحث های نت ورک پلاس و اینها به نظرم جاش اینجا نیست...

نام حقيقي: JuliusPioseJD

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    36
    دوست عزیز مطالعه گروهی یکی از ویژگی هاش اینه که آخر دوره با احتمال بالا(اگر تجارب شخصی هم منتقل شود) همه ی اعضا در یک سطح در اون ضمینه قرار می گیرند. پس نمیشه گفت Network+ جاش اینجا نیست. همه ی ما تو یه زمینه هایی استادیم (لااقل ادعاشو داریم ) ولی باید به کار گروهی و دانش سایر اعضا هم توجه کرد. جدا شاید مطالعه network+ و یا دوره های این چنینی برای خود من هم کسل کننده باشه ولی از انتقالش به سایر دوستان و شریک شدن توی تجارب هم، من بسیار لذت خواهم برد. پیشنهاد می کنم شما هم اینگونه به این طرح نگاه کنید.
    موفق و پیروز باشد

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    نقل قول نوشته اصلی توسط aqfery نمایش پست ها
    دیگه بالاخره پیش نیازها رو باید دوستان خودشون مطالعه کنن و یاد بگیرن...
    بحث های نت ورک پلاس و اینها به نظرم جاش اینجا نیست...
    درته اینجوری مباحث رو باید یا مختص یک سری افراد خاص کنیم یا اینکه انتظار سوالای پیش پا افتاده رو هم داشته باشیم مثل نمونه های زیدی که داشتیم
    مثلا من تو اینترنت نمیرم چیکار کنم
    طرف کارت اینترنت خریده بوده انداخته تو کیس میخواد بره تو اینتر نت
    اینو خودم به چشم دیدم که میگم

نام حقيقي: Ehsan Alimohamadi

عضو عادی شناسه تصویری alimohamadi
    نوشته
    436
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    79
    نوشته های وبلاگ
    13
    نظرات دوستان عالی است
    به نظرم میاد که میشه از یه دوره ای همچون HP Server + و یا Storage + شروع کرد. چون به نظرم هم جذاب هستند و پیش نیاز زیادی ندارند و هم یه موضوع نسبتا جدید هست و تقریبا به درد همه هم می خوره.

نام حقيقي: David

عضو عادی شناسه تصویری drezaie
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    سلام
    بهتر نیست که چند مورد رو جناب حکیمی پیشنهاد بدن رای گیری کنیم ببینیم چه دوره ایی خواهان داره ؟
    البته جسارتا

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    سلام
    فقط لطف کنید هر دوره ای رو که انتخاب میکنید خود نرم افزارش هم باشه نسخه های جدیدش
    مثلا این kerio control که جدیدا کلا شده appliance آیا نسخه های جدیدش با لایسنس یا کرک هست ؟
    اگر نیست کلا بی فایده هستش.

CSW
    CSW آنلاین نیست.
    نام حقيقي: امیر

عضو عادی شناسه تصویری CSW
    نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    81
    سپاسگزاری کرده
    75
    به نظر من هم network+ برای شروع خوبه !!! مطمئنم خیلی ها هستن که هنوز بعضی از نکات همین کتاب net+ براشون مبهمه !!!
    از دوستان خواهش میکنم Network+ رو دسته کم نگیرن !!!

در حد یک ماه تا 45 روز هم میشه جمعش کرد !!!!

بعد اگر نتیجه ی این دوره مثبت بود میریم سراغ گام های بعدی و دوره های جذاب تر و بهتر . تا اون موقع هم به این طرح شاخ و برگ میدیم و قوی تر و بهتر میریم جلو .
    به امید موفقیت همه اعضای فروم !!!

نام حقيقي: poursadra

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    جسارت نباشه اما خیر سرمون ادعامون اینه که مهندسیم اما خیلی از دوستان با network+ موافق اند. این بهتره مطالعه بشه تا اینکه بحث.
    چرا وقت روی امنیت (Anti HACK) نمیذاریم؟! یا ساختن توزیعی از لینوکس؟! یا کرنل لینوکس؟!
    تا کی باید از محصولات دیگران استفاده کنیم.....
    یادمون نره که مهندس یعنی طراح و تولید کننده

CSW
    CSW آنلاین نیست.
    نام حقيقي: امیر

عضو عادی شناسه تصویری CSW
    نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    81
    سپاسگزاری کرده
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط poursadra نمایش پست ها
    جسارت نباشه اما خیر سرمون ادعامون اینه که مهندسیم اما خیلی از دوستان با network+ موافق اند. این بهتره مطالعه بشه تا اینکه بحث.
    چرا وقت روی امنیت (Anti HACK) نمیذاریم؟! یا ساختن توزیعی از لینوکس؟! یا کرنل لینوکس؟!
    تا کی باید از محصولات دیگران استفاده کنیم.....
    یادمون نره که مهندس یعنی طراح و تولید کننده
    جناب پور صدرا فرمایش شما بسیار دزسته

نکته ی اول اینکه با ذات این حرفتون که مهندس یعنی طراح و تولید کننده موافقم .
    نکته بعد این که در پست اول جناب حکیمی گفتند که ما برای دوره ی اول به چه جور مبحثی نیاز داریم و بنده هم چندین بار تکرار کردم و گفتم چرا ، مطمئن باشید برای دوره های بعد از عناوین جذاب تری استفاده میکنیم ، حالا نمیگم صرفا NETwork+ ، من میگم دوره ای که در زمان نسبتا کوتاهی جمع بشه و پیشنیاز خاصی نداشته باشه !!!

در مورد توزیع لینوکس هم قابل توجه شما اینکه بچه های صنعتی شریف چندین ساله دارن روی یه توزیع کار میکنن که اسمش فکر کنم زمینه یا یه چیز تو این مایه ولی هنوز کلی باگ داره و به نتیجه نرسیده !!! نمیگم نمیشه ، من همیشه همه جا گفتم که واژه ی غیر ممکن فقط در لغت نامه ی احمق هاست
    ولی باید قبول داشته باشیم که تولید یک توزیع از لینوکس هم فقط واسه متخصصین و اعضای کنفرانس DEFCON کار ساده ایه !!!

موفق و پیروز باشید !!!

نام حقيقي: امیرحسین فتوحی

عضو عادی شناسه تصویری Star-x
    نوشته
    743
    سپاسگزاری شده
    347
    سپاسگزاری کرده
    198
    ccna

نام حقيقي: Hamed Khosrozadeh

عضو عادی شناسه تصویری Hamed_H8
    نوشته
    245
    سپاسگزاری شده
    201
    سپاسگزاری کرده
    48
    به نظر من هم Network+ برای استارت میتونه مناسب باشه !
    یک مبحث پایه می تونه تعداد افراد بیشتری رو به دایره طرح بکشه و بقیه دوستان هم می تونن با اون آشنا بشن . و همنطور که آقا امیر هم گفتند قطعا نکاتی در یادگیری از قلم افتاده که توی این دوره میشه اونها رو در آورد .
    تمام پیشنهاد های دیگه دوستان هم کاربردی و جذاب هستند ، اما برای یک شروع پر تعداد Network+ میتونه بهترین گزینه باشه !

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

http:forum.persiannetworks.comf43t59725-new.html

tmg نمونه کامل تر linuxمنابع مطالعه برای ccnaموضوعات پیشنهادی شیرین برای بحث گروهی

برچسب برای این موضوع