نظرسنجی: آیا با مطالعه گروهی و منظم مباحث شبکه موافقید یا خیر ؟

شرکت کننده ها
60. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلی

55 91.67%
  • خیر

5 8.33%
صفحه 3 از 3 اولیناولین 1 2 3
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 39 از مجموع 39

موضوع: نظرسنجی: آیا با مطالعه گروهی و منظم مباحث شبکه موافقید؟

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام

واقعیت قضیه اینه که من هرچی به خودم فشار آوردم، متوجه نشدم که معنی "مطالعه گروهی" اون هم در "سطح یک فروم" معنیش چیه !

دوستمون paravand یک نمونه ای آوردن
    برادر علیپور هم مثل همیشه پیشنهاد خوب دادن

منتهای مراتب هیچ کدوم از این 2 تا بحث رو من نمیتونم ربط بدم به مفهومی به اسم "مطالعه گروهی"

اولش شاید اسم ترجمه تیمی باشه
    دومی هم که اصلاً بحث سناریو بازی هستش که بحثش جداست. هر چند که من با این بحث سناریو خیلی موافقم ولی اسمش رو هر چی بذارم مطالعه گروهی نمیذارم!

برای اینکه بتونیم درست بحث کنیم و قضیه رو هدفمند بریم جلو پیشنهاد میکنم که یک مثال بزنیم و تمام دوستانی که اینچا گفتن موافقن و ایول دادن و به قول امروزی ها لایک کردن (!) توی این مثال مطالعه گروهی رو چی میدونن و خودشون چه کمکی به این قضیه میکنن و کل قضیه به چه دردشون میخوره

مثال من هم نرم افزار TMG یا ISA هستش
    خب میخواییم مطالعه گروهی کنیم
    چه کنیم؟

برادر CSW یا علی !

CSW
    CSW آنلاین نیست.
    نام حقيقي: امیر

عضو عادی شناسه تصویری CSW
    نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    81
    سپاسگزاری کرده
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk نمایش پست ها

مثال من هم نرم افزار TMG یا ISA هستش
    خب میخواییم مطالعه گروهی کنیم
    چه کنیم؟

برادر CSW یا علی !

بسیار سپاسگذارم حامد جان بابت نظر بسیار سازندتون !!!
    من از نظر شما استقبال میکنم و میام اصلا مطالعه گروهی رو تعریف میکنم .
    ببین حامد جان در مثال خودت TMG بالاخره کسانی در انجمن هستند که خیلی وقته دارن با این سرویس کار میکنند و میشه گفت متخصص اند در پیاده سازی و مدیریت این سرویس و در مقابلش کسانی هستند که چیزی راجع به این سرویس نمیدونند و یا در بعضی موارد خیلی کم میدونند !!!
    از طرفی منابع آموزشی زیادی برای یادگیری این سرویس هست ، ما میایم با استفاده از این منابع و یک نفر تحت عنوان استاد ( که همون کسیه که متخصص این سرویسه) یک دوره راه میندازیم تحت عنوان مطالعه گروهی که در این دوره اعضا از روی کتاب جلو میرن ، با هم راجع به موضوعات بحث میکنند ، و هر جا شبهه ای باقی موند از استاد مطالبه میکنند و از اون طرف استاد با تکالیف و سناریو هایی که در اختیار اعضای گروه قرار میده این فرصت رو به اعضا میده که دست به کار بشن و نحوه ی پیاده سازی رو یاد بگیرن و از طرفی استاد نکات و تجربیات خودش رو بیان میکنه تا اعضا با تمام زوایای این سرویس آشنا بشن !!!

حالا چرا گروهی مگه تنهایی نمیشه خوند و یاد گرفت ؟
    صد البته کسانی که میان توی این گروه خودشون این توانایی رو دارند که به تنهایی مبحث مورد نظر رو بخونن و برن جلو ولی وقتی در یک گروه قرار بگیرند چند تا سود داره براشون که غیر قابل انکاره : اول اینکه اعضا مباحثه میکنند و این باعث میشه که اعضا درک کنند که مثلا چرا فلان feature به فلان جا خورد ( ) ، نکته دوم اینه که امکان داره یه نکته ای رو من ازش رد بشم یا نفهمم ولی سایر اعضا فهمیده باشن و این باعث میشه منم برم از بقیه دوستام مطالبه کنم ، نکته ی بعدی اینکه سر سناریو ها هم فکری صورت میگیره و همه تجربیاتشون رو ارائه میدن و حاصلش میشه بهترین نتیجه ی ممکن پیرامون این سناریو و .....!!!

چرا توی فروم ؟؟
    حامد جان مسلما بهترین مکان برای ایجاد یه همچین کار گروه هایی پیرامون مباحث شبکه یه جایی مثل پرشین نتورکه که 10 -11 سال سابقه داره پیرامون مباحث شبکه ، کلی نیروی زبده توی این عرصه داره که هر کدوم تو یه زمینه ای تخصص دارن و میشه ازشون استفاده کرد ، اعضا میتونن بعد از پایان دوره برگردن و مباحثه ها و سناریو ها و سایر مطالب طول دوره رو ببینن ، مرور کنن و یادداشت بردارن ( پایداری مطالب و موضوعات) !!! و خیلی مزیت های ریز و درشت دیگه که من در اینجا فقط به چند تاشون اشاره کردم !!!

امیدوارم کافی و مبین بوده باشه حامد جان.
    باز هم سپاس از اینکه نظرات سازنده میزارین !!!

موفق باشین

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    خب عارضم به حضور انورت که به نظر من این قضیه چندان عملی نیست
    دلایل زیادی هم داره

اولاً این درسته که منابع زیاده برای یادگیری مطالب،‌ منتها یه منبعی که همه بتونن با هم بخونن و جلو برن وجود نداره. دلیلش هم اینه که اینجا کلاس نیست که یه معلم داشته باشه و منبع رو به همه بگه و همه هم موظف بشن که حتماً‌ از اون منبع بخونن و به قولی بخوان نسبت بهش جواب پس بدن

دوماً‌ اینکه این قضیه خیلی شبیه به کلاس میشه، کلاسی که شدیداً‌ وابسته به زمانه. مثلاً یه فصلی از یه چیز معرفی میشه،‌ حالا کسایی که به عنوان یادگیرنده میان توی سیستم اگر به هر دلیلی نتونن برن سراغش و به قولی توی یادگیری درس کم کاری کنن،‌ میتون اینرسی و انرژی بحث رو بخوابونه چه برای استاد قضیه و چه برای شاگرد ها. این اصلاً نه برای این نوع کلاس، بلکه برای هر نوع کلاسی قابل تعمیمه، یعنی اگر شاگردها خوب عمل نکنن، کلاس خوبی نخواهیم داشت. و از اونجایی که اینجا انجمنه و قوانین و سخت‌گیری‌هایی که شاید لازم برای یک کلاس باشه رو نمیشه اعمال کرد،‌ احتمال "نشدن قضیه" و "سرد کردن انرژی جمعی" بسیار بسیار بالا میره

نکته جالب اینه که اصلاً‌ شما وقتی یه کلاس برگزار میکنی،‌ حتی کلاس مجانی هم باشه،‌ باید یک سری قوانین و سخت گیری‌هایی توی اون برقرار باشه که کلاس بتونه برای همه مفید واقع بشه

سوماً‌ اینکه از اونجایی که این انجمن یه انجمن تخصصیه، و عملاً سطح علمی که اینجا درموردش صحبت میشه، یه مقداری بالاتر از میانگین هستش، شاید بهتر باشه بحث تخصصی تر بره جلو
    نکته بسیار پر رنگ این قضیه هم اینه که به نظر من اگر قرار باشه مطلبی توسط اعضا نوشته بشه و یک محتوا ایجاد بشه اینجا،‌ چیزی درست بشه که جای دیگه نمیشه پیداش کرد.
    بذار همین مثال TMG رو بریم جلو
    کسی که میخواد TMG یاد بگیره،‌ بالا بره، پایین بیاد، باید یک لابراتوار داشته باشه و کارهایی رو که یاد میگیره رو اجرا کنه و توی حالت واقعی ببینه و باهاش کلنجار بره. طرف خودش این کار رو میکنه،‌ وقتی براش سوال پیش میاد،‌ توی انجمن میپرسه، چیزیه که تا الان همینطوری بوده و از الان هم همینطوری جلو خواهد رفت.

چهارماً یه نکته مهم دیگه رو هم اضافه کنم که فکر کنم از همه نکات مطرح شده مهم تره

اینجا یک سری اعضای حرفه‌ای داره که همه درگیر کار و زندگی خودشون هستن و قطعاً زمانشون محدوده
    فرض کن که یک فرد حرفه‌ای ای هست که روزی نیم ساعت میتونه توی فروم به بحث و جواب دادن بپردازه

شما ترجیح میدی این بابا به تولید محتوای جدیدی که هیچ جا نیست، یا خیلی کمتر هست بپردازه یا اینکه بشینه چیزهایی رو بنویسه که توی خیلی جاهای دیگه پیدا میشه ؟!

مثال در مورد TMG
    مثلاً‌ شما ترجیح میدی فلان کابر حرفه ایه TMG بیاد اینجا در مورد اضافه کردن Access Rule اضافه کردن توی TMG رفع اشکال کنه، یا در مورد قِلق‌های Listener اضافه کردن به TMG بحث کنه؟

حالا من منظورم این نیست که این قضیه رو استاپ کنیم یا اینکه بخوام خدای نکرده فـــــاز منفی بدم به سیستم،‌منظورم من اینه که اگر قراره که یک "حـــــــرکـــــت جـــــمـــعی" بوجود بیاد،‌ جوری بریم که احتمال سرد شدن جمع رو کم کنیم

به نظر من چیزی که برادر علیپور مطرح کردن خیلی عملی تره
    اونم به این صورت که توی بحث‌های مختلف سناریوهای متفاوت از ساده و روتین و مشابه در همه جا گرفته تا پیچیده و عجیب و کاربرد و حالت خاص، مطرح بشه و همه بیان راه حل بدن، خوبی این قضیه اینه که این فقط ملت تازه کار نیستن که توی ارائه راه حل و حلّ مشکل وارد میشن،‌حتی حرفه‌ای ها و اینکاره ها هم وارد میشه و کلی بحث و حتی جدل بوجود میاد که مفید و سازنده خواهد بود.

در واقع اگر ملت با تجربه تر سناریو توی اینجا بذارن و بقیه بیان راه حل های خودشون رو بدن، اون بابایی که داره TMG یاد میگیره،‌ با مثال ها و حالت‌های مواجه میشه که توی هیچ جایی ندیدن و توی هیچ سایت یا فروم یا وبلاگی هم مشابهش رو پیدا نخواهند کرد.

بازم میگم،‌ من هدفم ســـــرد کردن نیست، هدفم اینه که با امکانات (فروم وی بولیتن + ملت کم تجربه + ملت باسواد و باتجربه) ای که فراهمه، بریم سراغ هدفی که رسیدن بهش خیلی شدنی‌تر و راحتره تا بریم سراغ هدفی که برای رسیدن بهش علاوه بر امکانات ذکر شده،‌ نیاز به یک اراده جمعی‌ِ وابسته به زمان داره که توی یک جامعه مجازی‌ای مثل فــــــروم شاید نشه خیلی روش حساب کرد

مخلصیم!

ویرایش توسط hamed_mhk : 2013-06-26 در ساعت 07:22 PM

CSW
    CSW آنلاین نیست.

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    81
    سپاسگزاری کرده
    75
    حامد جان برای سرد نشدن این دوره ها خیلی از جوانب سنجیده شده که تحت عنوان شرایط اجرایی پس از پایان نظر سنجی ارائه میشه !!

من با آقای حکیمی کلی حرف زدیم و بالا و پایین زدیم که این دوره ها با کمترین آسیب ممکن ارائه بشه !

میشه در کنار این بخش یه بخش حرفه ای Professional طراحی کرد و با تجربه تر ها و حرفه ای تر ها برن اونجا و توی سر و کله ی هم بزنن .

ولی مطالعه ی گروهی ذاتش با این قضیه فرق میکنه ، به عنوان مثال شما میگی طرف خودش تنهایی میخونه و اگه جایی واسش سوال پیش اومد میاد میپرسه ، من اینو میخوام بگم ممکنه مثلن من نوعی یه سری نکات و ریزه کاری ها از سر بی توجهی یا بی دقتی اصلا به نظرم نیاد که بخواد سوال بشه و بیام بپرسم و این در حالیه که ممکنه همین نکته به نظر دوست من توی گروه اومده باشه و روش کار کرده باشه ... اینجا من از روی مباحثاتی که شکل میگره متوجه اون نکته میشم.

نکته ی بعد اینه که نوشته هایی که بعد از این دوره به جا میمونه یه بانک اطلاعاتی غنی و بسیار مفید میتونه باشه برای کسایی که میخوان برن در خارج از کشور آزمون بدن و میشه به شیوه های مختلف ازش استفاده کرد و بهره برد ...

بعد از این دوره ها ما بانک های اطلاعاتی خواهیم داشت که از 0 تا 100 هر مبحث رو با تمام نکاتش در اختیار اعضا قرار میده !!

در مورد بحث زمان که میگین :ما کسی رو به زور وارد این دوره ها نمیکنیم ولی برای ادامه دادن شرط میزاریم ، مسلما کسی که میخواد بیاد شرکت کنه براش روشنه که مثلا باید 3 ماه هفته ای X ساعت وقت داشته باشه تا بتونه توی این دوره شرکت کنه . اگه کسی نتونه برنامه 3 ماه آینده خودش رو مدیریت کنه به نظر من اصلا وارد دنیای شبکه نشه بهتره !

در مورد نکته ای که اضافه کردین : قرار نیست ما اینجا کل فروم رو تعطیل کنیم ، بکنیمش آموزشگاه . فروم داره روی روال خودش پیش میره و ما فقط یه بخش به بخش های فروم اضافه میکنیم که بچه ها بهره ی بیشتری ببرن از فروم . بانک اطلاعاتی قوی تری داشته باشیم توی فروم و ...

من بسیار سپاسگذارم از شما حامد آقا ، ولی یه خواهش هم داشتم از شما . اونم اینکه همینطور که به آسیب های این طرح اشاره میکنین اگر بتونین راه کار سازنده هم ارائه بدین خیلی خوب میشه !!!

نکاتی که شما بهش اشاره میکنین خیلی مفید و سازنده اند و من صمیمانه تشکر میکنم از شما که باعث میشین نکات مبهم این طرح برای دوستان روشن بشه!!!

بازم سپاسگذارم

ویرایش توسط CSW : 2013-06-26 در ساعت 07:55 PM

نام حقيقي: tarane

خواننده شناسه تصویری tarane_90
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    خیلی عالیه

CSW
    CSW آنلاین نیست.

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    81
    سپاسگزاری کرده
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarane_90 نمایش پست ها
    خیلی عالیه
    سپاس !!

منتظر خبرهای بعدی این طرح باشین !!!

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk نمایش پست ها
    سلام

واقعیت قضیه اینه که من هرچی به خودم فشار آوردم، متوجه نشدم که معنی "مطالعه گروهی" اون هم در "سطح یک فروم" معنیش چیه !

دوستمون paravand یک نمونه ای آوردن
    برادر علیپور هم مثل همیشه پیشنهاد خوب دادن

منتهای مراتب هیچ کدوم از این 2 تا بحث رو من نمیتونم ربط بدم به مفهومی به اسم "مطالعه گروهی"

اولش شاید اسم ترجمه تیمی باشه
    دومی هم که اصلاً بحث سناریو بازی هستش که بحثش جداست. هر چند که من با این بحث سناریو خیلی موافقم ولی اسمش رو هر چی بذارم مطالعه گروهی نمیذارم!

برای اینکه بتونیم درست بحث کنیم و قضیه رو هدفمند بریم جلو پیشنهاد میکنم که یک مثال بزنیم و تمام دوستانی که اینچا گفتن موافقن و ایول دادن و به قول امروزی ها لایک کردن (!) توی این مثال مطالعه گروهی رو چی میدونن و خودشون چه کمکی به این قضیه میکنن و کل قضیه به چه دردشون میخوره

ببینیدی دوست عزیز در مورد اولی که شما اسمش رو گذاشتین ترجمه گروهی تو این مورد ما خلاصه ای از چیزایی که خوندیم و نت برداشتیم رو نوشتیم و اونجا قرار می دادیم تا برای مطالعه دیگران هم چیزی مونده باشه در مرود گرووپی که گذاشتم و مدیرتشو ایدش مال اقای زندی که در ما ها در حدی نیستیم که بخوایم ایده های ایشون رو زیر سوال ببریم اما ایشون قید کردن که این دوره برای کسانی هست که دارن برای فلان کورس اماده میشن یعنی عملا مثلا کلاس اموزشگاه نیس که یکی بیاد به شما درس بده راندمان اینجوی که 80٪ خود شما هستین که دارین مطالعه می کنین زیر نظر یک نفر با تجربه در اون زمینه و تعدادی دیگر که همزمان در حال مطالعه اون کورس هستن و ممکنه نکات متفاوتی پیدا بشه که باعث بهتر جا افتادن کانسپت و در سناریو بشه این مدل مطالعه ها یعنی همین کسی نگفته اینجا کلاسای ناربیکه و تموم شد بدوو بور امتحان بده .........
    از دوستانی که دارن در سطح حرفه ای کار می کنن جز استفاده از تجربیات نمی توان توقع تدریس را داشت

موفق و موید باشید

CSW سپاسگزاری کرده است.

CSW
    CSW آنلاین نیست.

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    81
    سپاسگزاری کرده
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط paravand20 نمایش پست ها
    ایدش مال اقای زندی که در ما ها در حدی نیستیم که بخوایم ایده های ایشون رو زیر سوال ببریم
    مرسی آقای پراوند عزیز بابت اشاره به شیوه های اجرایی و فواید این طرح

در مورد اون قسمت از متنتون که نقلش کردم میخواستم بگم مسلما حامد جان هم قصدش این نبوده که به شخص خاصی توهین کنه و فقط عنوان مطالعه گروهی برای این طرح ما برای ایشون یکم گنگ بوده !!!
    و حتما همه ی ما میدونیم که جناب مهندس زند تنها ایرانی هستن که تونستن در عرصه ی شبکه و خصوصا سیسکو اینقدر پیشرفت کنن و هر روز و هر روز شاهد پیشرفت و افتخار آفرینی از این شخصیت بزرگ هستیم .

بازم سپاسگذارم آقای پراوند

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    alisc و mahdy سپاسگزاری کرده‌اند.