نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 8سپاس
  • 1 توسط gallaxy67
  • 1 توسط aqfery
  • 1 توسط gallaxy67
  • 1 توسط aqfery
  • 2 توسط gallaxy67
  • 1 توسط aqfery
  • 1 توسط gallaxy67

موضوع: توضیح کامل درباره ارسال پاسخ و راهنمایی دوستان

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200

توضیح کامل درباره ارسال پاسخ و راهنمایی دوستان

سلام دوستان ،
    یه چند روزی هست که توی انجمن دوباره فعالیتم رو شروع کردم و هم سوال میپرسم هم تا جایی که اقتضای دانشم باشه دوستان دیگه رو راهنمایی میکنم. اما یه چیز واقعا خیلی قلب منو به درد میاره. چیزی که همون ابتدای ورودم به انجمن هم مطرح کردم و همچنان دارم میبینمش.
    پاسخ های بی سر و ته و گاه بی ربط و خیلی اجمالی ، که نه فاعل داره ، نه فعل داره و فقط به یه کلمه و گاهی چند کلمه خلاصه میشه
    مثلا سوال پرسیده بنده خدا که چیکار کنم هر دفعه آی پی سیستمم بعد ری استارت عوض میشه ، بعد جواب میگیره که DHCP رو غیر فعال کن!!!!!!
    یا سوال کرده چطوری کش سرور برای شبکه داخلی خودم راه بندازم جواب شنبده که squid !!!
    یا میایم و گاهی فقط یه آره یا نه میاریم توی پاسخ هامون . یا مثلا طرف پرسیده :
    -----------
    صاحب سوال :اقا من شبکه ام خیلی سرعتش پایینه .... (ادامه سوال ... ) میشه کمکم کنید؟
    { چند ساعت بعد } صاحب جواب : خب شبکه ات رو با ip scanner اسکن کن ببین مشکلی نداره.
    { چند ساعت بعد از جواب } صاحب سوال : اسکن کردم ، همه چیز اوکی و تیک زد مشکلی نداره.
    { چند ساعت بعد از پست قبلی } صاحب جواب : با چه نرم افزاری اسکن کردی ؟
    و ادامه دارد .....
    {چند ساعت بعد باید صاحب سوال بیاد بگه مثلا از نرم افزار سولارویند و بعدش صاحب جواب بیاد بگه نه از این استفاده نکن از ip monitor استفاده کن }
    ( این یه مثال واقعی از همین فروم بود )
    ----------------------
    خب آخه صاحب جواب عزیز همون پست اولت نرم افزار رو بهش معرفی میکردی ، روش کارش هم میگفتی . پست اول معرفی نکردی باشه خب پست دوم معرفی میکردی. نه که اومدی سوال پرسیدی از چی استفاده میکنه بعد یکی دو روز اون بنده خدا جواب داده ، تو هم بیای بگی نه از این استفاده نکن از فلان استفاده کن. واقعا نمیدونم هدف چی هست انقدر قسطی و نسیه جواب میدیم. بابا جان یه خورده کامل جواب بدیم هیچی نمیشه ها ، تعداد پست هامون تو انجمن زیاد نمیشه ، به ازای هر پست هم یه تشکر الکی دریافت نکردیم اما خدا وکیلی دعای اون بنده خدا که به جوابش میرسه پشت سرمونه. آخه همه چیز که مادیات نیست
    این هم لینک مسائل مطرح شده 2 سال قبل
    به نظر من پاسخ ها بیشتر از سر خودشون باز کردن بوده.

موضوعات مشابه:
    dodvaod سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: فرشاد یوسفی

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    علیرضا درست می فرمایند.
    اما بعضی از سوالات را اگر در گوگل هم بچه ها جستجو کنند خیلی سریعتر به جواب می رسند تا اینجا. این هم نکته ای بود که من به ذهنم رسید.

gallaxy67 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    کاملا حق با شماست. من خودم انتهای اکثر سوال هایی که از گوگل پیدا کردم مینویسم که فقط کافی بود توی گوگل همین سوال رو مینوشتی!
    اما آخه بحث اینجاست که اون آدم به جای گوگل از ما سوال کرده و در صورتی که ما جوابی براش داریم موظف هستیم که درست جوابش رو بدیم نه که با اکراه و خیلی خلاصه جوری جواب میدیم که گاهی طرف باید بیاد و کشف رمز کنه !!!!
    مطمئنا اون کسی که سوال رو پرسیده خودش هم ذهنش به گوگل رسیده و حتی شاید این انجمن رو از گوگل پیدا کرده ( مثل خود من ) اما خب مثل همه ما توانایی درست سرچ کردن رو بلد نیست.

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    علیرضا می دونی چون من اینجا تو یک شرکتی خیرسرم ادمین هستم و اینجا همه چیز روال هست و اتفاقی نمیافته تو شبکه(چشم نزنیم) بخاطر اینکه ساکن نباشه اطلاعاتم و با خطاهایی که تو شبکه ها پیش میاد و راه حل هاشون آشنا بشم دو هفته ای است روزی چند ساعتی تو فروم میچرخم و بعضی از سوالات بچه ها هم خودم باهاشون برخورد نکرده بودم و تو گوگل خودم رفتم سرچ کردم و جوابشونو بهشون دادم... اما نگفتم ای بابا این که کاری نداشت کافی بود یک سرچ تو گوگل میزدی... اما فکر میکنم یک نفر که میخواد ادمین شبکه باشه باید این مهارت رو پیدا کنه که تو گوگل بتونه سرچ کنه... اولش شاید سخت باشه اما با صبر و حوصله یاد میگیره چطوری جواب سوالاتش (اونهایی که با یک سرچ ساده میتونه به جواب برسه) رو پیدا کنه... اما دیدم که سوالاتی شده بسیار خوب و حرفه ای که میتونه بدرد همه بخوره اصن باید بوکمارک بشه و چه جوابهای خوب و مفصلی داده شده... میدونی نباید اینطور برداشت کنیم که میخوان از سرخودشون باز کنن...
    خلاصه کلام اینکه واقعاً کسی که میخواد ادمین شبکه باشه باید سرچینگر خوبی باشه تو گوگل

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    کامل درسته ، اما بحث گوگل نیست ، بحث همین فروم هست. آخه الان اون بدبخت از ما پرسیده. اصلا شاید به لطف برادران گوگل براش فیلتر هست. شاید هم دوست نداره ازش بپرسه. ( توی دانشگاه وقتی چندتا استاد باشن تو نمیتونی به دانشجوها ایراد بگیری چرا همه با یه استاد واحدشون رو برنمیدارن. خب هرکی از یه چیزی خوشش میاد ) و ما باید جواب درستی بدیم. کسی زیر گلومون چاقو نذاشته که آقا حتما باید جواب این بدبخت رو بدید. نه ، لزومی نداره کسی جواب بده ، اما اون کسی هم که جواب میده موظف هست جواب کامل بده. نه گیج کننده و به قولی سرسری.
    من منکر پاسخ های خوب دوستان نشدم ، خیلی از جواب ها برای خود من که چند سالی هست توی این کار هستم شگفت انگیز و راه گشاست اما اما آخه واقعا نمیشه این جور جواب ها رو به همه ی پاسخ ها تعمیم داد. تعداد زیادی پاسخ هست که واقعا طرف خواسته یه پستی بزنه و رنکش بره بالا.
    و یه چیز دیگه ، همه که میان اینجا ادمین شبکه نیستند ، شاید بیشتر از نصف آدم های اینجا تا حالا ویندوز سرور هم ندیده باشن و کار نکرده باشن ( آقا گفتم شاید حالا یکی نیاد شاکی شه بگه توهین کردی به همه ) . من اوایل واسه دل خودم میومدم ، یه شبکه فسقلی مغازه و 4 5 تا سیستم. اما الان یه شبکه 300 کاربره زیر دستمه و چند جای دیگه مشابه همین شبکه فسقلی مغازه رو راه انداختم و دارن استفاده میکنن. واقعا لزومی نداره همه ادمین بشن ، گاهی یه جواب ساده میتونه کلی بار از دوش یه بنده خدا برداره که اگر خودش به تنهایی دنبال جوابش میرفت شاید باید ساعت ها وقت میذاشت و کلی هم ازمون و خطا میداشت و ضرر میداد.

aqfery و dodvaod سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    آره خب مثلن من دیدم پرسیده شده با چی از سرورم بکاپ بگیرم
    یک نفر اومده تو یک کلام گفته سیمانیتک!
    خب واقعاً باید به نظرم اول اگر میخواهیم تکنولوژی رو به کسی معرفی کنم ابتدا از محاسن و مقادیری از معایبش بگیم یک سافت ور دیگه هم معرفی کنیم اونم از محاسن و معایبش بگیم بعد بیایم یک رفرنسی هم معرفی کنیم تا بتونه تصمیم گیری کنه... بعد راستی میخواهیم به یک نفر جواب بدیم بیایم با توجه به سطح دانش سوال کننده به سوالش جواب بدیم... مثلن اگر مبتدی هست و میاد میپرسه من با چی بکاپ بگیرم نباید سیمانتیک معرفی بشه چون اون برای کسی هست که چند ساله تجربه داره و اگر بخواد با اون کار کنه رسمن هنگ میکنه و خلاصه اینطوری... من کاملن با این حرف تو موافق هستم و منکرش نمیشم خیلی چیزهای ساده هم نمیشه تو گوگل به دنبالش بود و من به نوبه خودم رعایت میکنم

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    دقیقا، معرفی خیلی بحث مهمی هست. اگر معرفی درستی صورت نگیره چه بسا اون کاربر به علت عدم آگاهی از یه نرم افزار خوب استفاده نکنه
    بحث سطح سواد هم موضوع مهمتر از همه است. من خودم سوادم به ویندوز سرور و اینها خیلی قد نمیده اما واقعا عاشق لینوکس هستم. پس خیلی حرفه ای نمیتونم با ویندوز سرور کار کنم در نتیجه خب برای راه حل های خودم به جای isa و tmg میرم سراغ لینوکس و میکروتیک!

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع