باسلام خدمت مديران محترم و عرض خسته نباشيد

نميدانم اينجا محل مناسبي براي مطرح كردن اين مشكل هست يا نه؟ ولي به هرحال آنرا مطرح ميكنم هرچند كه منجر به محروميتم از سرويس بسيار خوب و مفيد سايت گردد.

امروز در انجمن تاپيكي را ايجاد كردم در رابطه با مشكلي كه در ايزا سرور داشتم و اون مشكل در حقيقت عدم امكان اتصال به VPN از سوي كلاينت هاي شبكه و دريافت خطاي شماره 619 بود.
نميدانم چرا و به چه علت تاپيك من حذف و پيغامي مبني بر گرفتن امتياز منفي بعلت رعايت نكردن بند 5 قوانين و مقررات از سوي من بود!
در صورتي كه من نه قصد ياد گرفتن تونل زدن و استفاده غير قانوني از vpn را داشتم و نه قصد هك كردن و اخلال!
مشكل من فقط در عدم امكان اتصال وي پي ان از سوي كلاينت هاي دفتر اهواز به سرور دفتر مركزي در تهران و يا برقراري اتصال وي پي ان به سرور سازمان آب و برق خوزستان براي ارسال مكاتبات بود! كاش مديران محترم سايت با دقت بيشتري تاپيك بنده را كه فقط به منظور رفع مشكل و بالابردن اطلاعاتم بود مطالعه ميكردند.

متن تاپيك بنده جهت يادآوري بشرح زير بود:

کد:
با سلام خدمت اساتيد محترم
در يبكي از دفاترمان ايزا سرور 2004 را به همراه سرويس پك 1 آن بر روي ويندوز 2003 نصب كردم. رولي رو هم براي اجازه دسترسي كاربران شبكه بصورت all protocol تعريف كردم و همچنين در DHCP آدرس كارت داخلي ايزا را بعنوان Gateway براي كلاينت ها تعريف كردم. 
مشكلم اينه كه براي اتصال كلاينت ها به يك وي پي ان سرور با ERROR 619 مواجه ميشم يعني در مرحله چك كردن يوزر و پسورد اين خطا پيش مي آد.
يه جايي خوندم كه اين خطا مربوط به double NAT ميشه يعني يكبار ايزا پاكت رو NAT ميكنه و آدرسش رو تغيير ميده و يكبار ديگه هم مثلا يك access point در شركت كه البته من اون رو ندارم و يا شايد هم شركتي كه از اون اشتراك اينترنت رو گرفتيم. نميدونم گيج شدم.
باز يه جاي ديگه خوندم كه بايد يك پورت بر روي ايزا براي وي پي ان باز بشه (غير از ruleاي كه تعريف ميكنيم) يعني پورت 1723 و 47 (GRE) البته باز گفته شده كه اين پورت ها بايد روي مثلا روتر باز بشه كه خوب من همچين چيزي هم ندارم!

از اساتيد محترم كسي اگر بتونه راهنمايي كنه ممنون ميشم.

باتشكر
بازهم از زحماتي كه بابت بالابردن سطح علمي دانش پژوهان كشور ميكشيد صميمانه تشكر و براي همه شما عزيزان ارزوي موفقيت مينمايم.

حميدرضا نجف آبادي