صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 25 از مجموع 25

موضوع: قانون کپی رایت ممنوع

نام حقيقي: مهدی هلاکویی

عضو عادی
    نوشته
    502
    سپاسگزاری شده
    231
    سپاسگزاری کرده
    130
    یه نمایش بی نظیر از تعصب. (ممنون)
    خب یکی یکی جواب سوال هاتون رو می دم.
    سوال اولتون : چرا فکر می کنید که باید در حق خودتون ظلم بشه تا جلوش وایستید؟ من سواد درست کردن نرم افزار ندارم اما می دونم اگر یه روز درست کنم و قرار باشه حق خاصی روش داشته باشم به شدت جلوی خاطی وایمیستم. (الان کسایی که نرم افزار مینویسن روش قفل نرافزاری میزارن و خیلی کارای دیگه پس نگران کسی نباشید چون همه کار رو بلدن)
    سوال دوم : ضرری بهم نرسیده تا الان که سود هم کردم (خدارو شکر، مثل همه ما)
    سوال سوم: ایا ملاک کار این فروم بقیه فروم ها هستند؟ اگر جواب مثبت هست یه چند تا مثال از عدم تطابق قوانین این فروم با چند تا فروم معروف دیگه بیارم. (نه ملاک کار این فروم رو قبلا توضیح دادن و تو قوانینش کپی رایت و عدم رعایت اون جرم نیست و این قانون ما هست و مانند خیلی فروم های معروف دیگه!)
    سوال چهارم: نه هدف خاصی دنبال نمی کردم یعنی چرا هدف خاصی داشتم اینکه اینجا یه کم به نظر میاد باید قانون اساسیش تغییر کنه. (هدفتون چی بود؟ نگفتید! قانون اساسی اینجا هم در قبال یه چیز عمومی و خیلی ساده که جای بحث نداره و حتی اگه قانون این فروم هم باشه کاربرا رعایت نمیتونن بکنن، تغییر نمیکنه)
    سوال پنجم: در مورد شرکت ها حق با شماست خیلی حاها رعایت نمیشه و من زبونم اونجاها بسته است چون اگر برم توی اون شرکت بگم چرا این کار رو می کنید می گن به تو چه !!!! اما اینجا چون فروم من هم هست می تونم اعتراض کنم. (ok پس حرفی نمیمونه. در مورد اعتراض و تغییر قانون کشور هم اینجا نمیشه بحث کرد چون اکثریت رو به ۱۰۰٪ کاربرا با این قانون موافق هستن)
    در آخر هم این رو اضافه می کنم: هیچ کدوم از این هایی که شما گفتید جواب سوال من نبود . این ها حرف هایی بود واسه اینکه من کمی احساس خجالت کنم و پا پس بکشم. یه جوری برخورد گرا و راحت بگم خشن.
    در آخر هم اگر جواب سوال من رو می دونید بگید . (در آخر هم معلومه چون سوال شما جوابش معلوم هست و اگرم چنین قانونی وجود داشته باشه توی ایران و فروم ما رعایت نخواهد شد)

ویرایش توسط mehdiiiii : 2010-11-20 در ساعت 01:16 PM

نام حقيقي: عضو عادی

عضو عادی
    نوشته
    490
    سپاسگزاری شده
    207
    سپاسگزاری کرده
    73
    آقا مهدی بابا بی خیال . 1 کی از دوستان در بالا به نکته جالبی اشاره کرد که اگه قانون کپی رایت رعایت بشه غیر ممکن بود این همه مهندس توی اینجا باشن نمیفهمم شما اگه پول دارید میتونید قانون کپی رایت رو رعایت کنید و از نرم افزار های کرک شده استفاده نکنید . و در مورد تبلیقی که فرمودید فکر نمیکنم اون تبلیغی که در بالای سایت شما میبینبد پول هاست و دومین این سایت رو هم جمع و جور کنه . و دوست عزیز بهتره همیشه به چیزهای مثبت قضیه هم فکر کنیم سعی نکنیم همیشه منفی باشیم . و در آخر امیدوارم از گفته های من خورده به دل نگیرید .

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    در همه این پاسخ هایی که بود یه جواب نظر من رو جلب کرد. جواب اقا ابراهیم.
    مهدی جان این چیزها که شما گفتید جواب نبود فقط یه جور اظهار تعصب و تخریب کردن کسی بود که سوال رو پرسیده. لحن جواب هات جوری بود که من این احساس بهم دست بده که فقط من با این موضوع مشکل دارم. توی همین جا هم گفتم که خود من یکی از پر مصرف ترین های کتاب ها و نرم افزار های دارای حق کپی رایت هستم. سوال من خیلی ساده پرسیده شد. چرا کپی رایت توی این فروم رعایت نمیشه اما انگار به خیلی ها برخورده!!!!!
    درکل با اطلاعات این فروم خیلی حال می کنم اما رک و راست بگم که صمیمیت توی این فروم به نظر من خیلی کم رنگ هست.
    امیدوار بودم حداقل یکی از مدیرها بیاد و یه جوابی به سوال من بده. حالا یا وقت نداشتند و کلا به فروم سر نزدند یا اینکه وقت داشتند تشکر و اخطار بدن اما اطلاعاتی نداشتند که جواب سوال من رو بدن.

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    آقا کلا بیخیال شید
    اصلا رعایت نشه مثلا چی میخواد بشه؟
    سایت رونده خوبی رو داره گالاکسی جان.بابا بذارید خوش باشیم با این قوانین
    ما ایرانیا چیزی نداریم خب پس حداقل بذارید دلمون به کپی رایت و اینجور حرفا خوش باشه که پول بابتش ندیم...

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    به حناب Galaxy67،
    من نوشته شما را خواندم و پاسخ های دوستان را هم دیدم. تلاش کردم زودتر پاسخ بدهم ولی در موقعیتی نبودم که بتوانم. این صفحه را باز نگه داشتم تا الان که فرصت بدست آمد.

به رعایت کپی رایت یا حقوق معنوی پدیدآورنده اثر اشاره کردید.
    فکر نمی کنم بتوانید حتی یک مورد از نقض حقوق معنوی پدیدآورندگان ایرانی در این انجمن بیابید. در مواردی که افرادی اقدام به ارائه نرم افزارهای ایرانی کرک شده یا روش های استفاده غیر مجاز از نرم افزارهای ایرانی کرده اند، به سرعت و در اولین فرصت ممکن با اخطار، حذف و مسدود شدن دسترسی شان به انجمن مواجه شده اند. حتی مواردی بوده که لینک هایی درج شده اند و ما به موقع مطلع نشده ایم و خود شرکت های تولید کننده نرم افزار به ما اطلاع داده اند و در نتیجه لینک های درج شده به سرعت حذف شده اند.
    همین جا به همین بهانه از همه اعضاء انجمن درخواست می کنم که در صورت مواجهه با هرگونه مورد خلاف قوانین از جمله عدم توجه به حقوق معنوی پدیدآورندگان ایرانی، با فشردن دکمه گزارش خطا که زیر همه نوشته ها وجود دارد، موضوع را به مدیران انجمن اطلاع دهند تا بررسی شود و اقدام لازم صورت پذیرد.

ولی در مورد نرم افزارهای غیر ایرانی
    باید به این نکته توجه داشت که کشور ایران عضو سازمان تجارت جهانی نیست و به همین دلیل الزامی به رعایت Copyright توسط قوانین بین المللی برای ایران وجود ندارد. در قوانین مدنی ایران نیز برای این موضوع قانونی وجود ندارد که محدودیت ایجاد کند.
    عضویت نداشتن در سازمان تجارت جهانی هم ضرر دارد و هم سود. هم تهدید است و هم فرصت. در این مورد خاص برای استفاده کنندگان از نرم افزارها به نوعی فرصت است. همانطور که دیگر دوستان هم اشاره کردند، در موارد بسیاری، شرکت های نرم افزاری هم به این موضوع به چشم یک فرصت برای خود نگاه می کنند. فرصتی که به آنها اجازه می دهد تا محصولات خود را در بازارهای مختلف گسترش دهند و به آن به چشم یک سرمایه گذاری نگاه کنند. علاوه بر آن، به صورت غیرمستقیم به تربیت متخصصین سیستم های خود می پردازند. متخصصینی که در همه جای دنیا می توانند برای آنها تبلیغ کنند.
    برای نمونه از چنین رفتاری، می توان به شرکت VMWare اشاره کرد. تا پیش از ارائه نسخه 4 نرم افزار ESX، هیچ روش مطمئنی برای استفاده غیر قانونی از آن وجود نداشت. ولی شرکت VMWare در نسخه 4 روش کنترل License نرم افزارش را تغییر داد و به محض ارائه این نسخه، Key Generator آن نیز در وب سایت های مختلف قابل دریافت بود!
    نتیجه آن چیست؟! افزایش چند صد درصدی حجم استفاده از این سیستم نرم افزاری در بازار کشوری مانند ایران و در نتیجه افزایش دانش عمومی در مورد آن و در نتیجه فروش صدها هزار دلار (و شاید هم چندین میلیون دلار) به صورت غیر مستقیم در ایران که کشوری در حال توسعه، تحت تحریم و مهمتر از همه، کشوری است که Copyright در آن جدی گرفته نمی شود!

این انجمن یک وب سایت ایرانی است، حوزه فعالیت آن ایران است و در چهارچوب قوانین ایران فعالیت می کند.
    اگر روزی ایران به عضویت سازمان تجارت جهانی درآید (که آن روز خیلی دور نخواهد بود) و قوانین Copyright در ایران تصویب شوند، حتما این انجمن هم از این قوانین پیروی خواهد کرد.

به دوستان خوبم، اعضاء گرامی انجمن:
    این جمله جناب galaxy67 می تواند یک تلنگر برای همه ما باشد:
    رک و راست بگم که صمیمیت توی این فروم به نظر من خیلی کم رنگ هست
    نمی خواهم قضاوت کنم که این جمله درست است یا نه. ولی در این موضوع خاص لحن برخی از پاسخ ها به نظرم تند بود و در برخی موارد از حالت دوستانه دور شده بود. ما که می خواهیم محیطی دوستانه داشته باشیم، باید به این نکته توجه کنیم.
    به نظرم باید همه را به چشم دوست و همراه ببینیم که اگر انتقادی هم می شود، دوستانه است و با هدف بهبود. مگر این که خلافش ثابت شود.

ممنون از همه دوستان گرامی

nkm، SADEGH65، M-r-r و 10 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهدی هلاکویی

عضو عادی
    نوشته
    502
    سپاسگزاری شده
    231
    سپاسگزاری کرده
    130
    نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها
    در همه این پاسخ هایی که بود یه جواب نظر من رو جلب کرد. جواب اقا ابراهیم.
    مهدی جان این چیزها که شما گفتید جواب نبود فقط یه جور اظهار تعصب و تخریب کردن کسی بود که سوال رو پرسیده. لحن جواب هات جوری بود که من این احساس بهم دست بده که فقط من با این موضوع مشکل دارم. توی همین جا هم گفتم که خود من یکی از پر مصرف ترین های کتاب ها و نرم افزار های دارای حق کپی رایت هستم. سوال من خیلی ساده پرسیده شد. چرا کپی رایت توی این فروم رعایت نمیشه اما انگار به خیلی ها برخورده!!!!!
    درکل با اطلاعات این فروم خیلی حال می کنم اما رک و راست بگم که صمیمیت توی این فروم به نظر من خیلی کم رنگ هست.
    امیدوار بودم حداقل یکی از مدیرها بیاد و یه جوابی به سوال من بده. حالا یا وقت نداشتند و کلا به فروم سر نزدند یا اینکه وقت داشتند تشکر و اخطار بدن اما اطلاعاتی نداشتند که جواب سوال من رو بدن.
    نه بابا عزیز آخه بحث در موردش فایده نداشت و تعجب میکردم که سوال رو تکرار میکردید
    در کل اگه نا ملایمتی پیش اومده از بنده دلخور نباشید
    دوستار جناب gallaxy67

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    تنها جمله ای که الان می تونم بگم اینه:
    واقعا از جوابتون خوشم اومد.
    باز هم ممنون از جواب کاملتون.
    مهدی شما هم تندروی منو ببخش.
    اقا من قانع شدم

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    خب الحمد الله رب العالمین شکر خدا همه چی به خیر گذشت ....
    من ترسیدم گفتم اگه بحث ادامه پیدا کنه قیام بشه و خلاصه....
    اعوذ به الله من شیطان رجیم(یحتمل من باب شوخی بود عزیزان)

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    الان که این موضوع رو خوندم یاد صحبت استاد دانشگاهم می افتم که می گفت سر نمازهاتون هر وقت یادتون اومد بیل گیتس را هم دعا کنید!!به خاطر این همه لطفی که در گسترش محصولاتش داشته و خیلی گیر به کپی رایت نداده! استادمون می گفت اون دنیا مطمئننا جواب Winamp را ندارید بگین. سر پل صراط یقه تون رو میگیره و میگه :بابا چرا من ؟ من که چند دلاری بیشتر قیمتم نبود!!!!!!
    (محض شوخی دوستان عرض کردم)

Gitex و 3hsan سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: hesam

خواننده شناسه تصویری hesam122
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hakimi نمایش پست ها
    به حناب Galaxy67،
    من نوشته شما را خواندم و پاسخ های دوستان را هم دیدم. تلاش کردم زودتر پاسخ بدهم ولی در موقعیتی نبودم که بتوانم. این صفحه را باز نگه داشتم تا الان که فرصت بدست آمد.

به رعایت کپی رایت یا حقوق معنوی پدیدآورنده اثر اشاره کردید.
    فکر نمی کنم بتوانید حتی یک مورد از نقض حقوق معنوی پدیدآورندگان ایرانی در این انجمن بیابید. در مواردی که افرادی اقدام به ارائه نرم افزارهای ایرانی کرک شده یا روش های استفاده غیر مجاز از نرم افزارهای ایرانی کرده اند، به سرعت و در اولین فرصت ممکن با اخطار، حذف و مسدود شدن دسترسی شان به انجمن مواجه شده اند. حتی مواردی بوده که لینک هایی درج شده اند و ما به موقع مطلع نشده ایم و خود شرکت های تولید کننده نرم افزار به ما اطلاع داده اند و در نتیجه لینک های درج شده به سرعت حذف شده اند.
    همین جا به همین بهانه از همه اعضاء انجمن درخواست می کنم که در صورت مواجهه با هرگونه مورد خلاف قوانین از جمله عدم توجه به حقوق معنوی پدیدآورندگان ایرانی، با فشردن دکمه گزارش خطا که زیر همه نوشته ها وجود دارد، موضوع را به مدیران انجمن اطلاع دهند تا بررسی شود و اقدام لازم صورت پذیرد.

ولی در مورد نرم افزارهای غیر ایرانی
    باید به این نکته توجه داشت که کشور ایران عضو سازمان تجارت جهانی نیست و به همین دلیل الزامی به رعایت Copyright توسط قوانین بین المللی برای ایران وجود ندارد. در قوانین مدنی ایران نیز برای این موضوع قانونی وجود ندارد که محدودیت ایجاد کند.
    عضویت نداشتن در سازمان تجارت جهانی هم ضرر دارد و هم سود. هم تهدید است و هم فرصت. در این مورد خاص برای استفاده کنندگان از نرم افزارها به نوعی فرصت است. همانطور که دیگر دوستان هم اشاره کردند، در موارد بسیاری، شرکت های نرم افزاری هم به این موضوع به چشم یک فرصت برای خود نگاه می کنند. فرصتی که به آنها اجازه می دهد تا محصولات خود را در بازارهای مختلف گسترش دهند و به آن به چشم یک سرمایه گذاری نگاه کنند. علاوه بر آن، به صورت غیرمستقیم به تربیت متخصصین سیستم های خود می پردازند. متخصصینی که در همه جای دنیا می توانند برای آنها تبلیغ کنند.
    برای نمونه از چنین رفتاری، می توان به شرکت VMWare اشاره کرد. تا پیش از ارائه نسخه 4 نرم افزار ESX، هیچ روش مطمئنی برای استفاده غیر قانونی از آن وجود نداشت. ولی شرکت VMWare در نسخه 4 روش کنترل License نرم افزارش را تغییر داد و به محض ارائه این نسخه، Key Generator آن نیز در وب سایت های مختلف قابل دریافت بود!
    نتیجه آن چیست؟! افزایش چند صد درصدی حجم استفاده از این سیستم نرم افزاری در بازار کشوری مانند ایران و در نتیجه افزایش دانش عمومی در مورد آن و در نتیجه فروش صدها هزار دلار (و شاید هم چندین میلیون دلار) به صورت غیر مستقیم در ایران که کشوری در حال توسعه، تحت تحریم و مهمتر از همه، کشوری است که Copyright در آن جدی گرفته نمی شود!

این انجمن یک وب سایت ایرانی است، حوزه فعالیت آن ایران است و در چهارچوب قوانین ایران فعالیت می کند.
    اگر روزی ایران به عضویت سازمان تجارت جهانی درآید (که آن روز خیلی دور نخواهد بود) و قوانین Copyright در ایران تصویب شوند، حتما این انجمن هم از این قوانین پیروی خواهد کرد.

به دوستان خوبم، اعضاء گرامی انجمن:
    این جمله جناب galaxy67 می تواند یک تلنگر برای همه ما باشد:
    نمی خواهم قضاوت کنم که این جمله درست است یا نه. ولی در این موضوع خاص لحن برخی از پاسخ ها به نظرم تند بود و در برخی موارد از حالت دوستانه دور شده بود. ما که می خواهیم محیطی دوستانه داشته باشیم، باید به این نکته توجه کنیم.
    به نظرم باید همه را به چشم دوست و همراه ببینیم که اگر انتقادی هم می شود، دوستانه است و با هدف بهبود. مگر این که خلافش ثابت شود.

ممنون از همه دوستان گرامی
    ایول کامل جامع روشن

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

کپی رایت آخرین قانون

قانون license

کپی رایت ممنوع

بازار کرک در ایران

رایت ممنوع

برچسب برای این موضوع