صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 40

موضوع: مجله الکترونیکی پرشین نتورکز

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706

مجله الکترونیکی پرشین نتورکز

از مدتی پیش، با ایده بنده مبحثی در بخش کاربران ویژه تحت عنوان مجله تخصصی شبکه پرشین نتورکز ایجاد شد، نتیجه این مبحث تاکنون، دسته بندی به صورت زیر بوده است :

جلد
    سرمقاله
    سخن سردبیر (یا مدیر)
    مقاله هفته
    اخبار آی تی، کامپیوتر، شبکه، اینترنت، ...
    تازه های نرم افزار
    تازه های سخت افزار
    شبکه
    مقاله ویندوزی
    مقاله لینوکسی
    شبکه های بیسیم
    امنیت
    ترجمه
    نظرخواهی
    برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک
    بخش ویژه (که در هر شماره به یه موضوع خاص میپردازه)
    مصاحبه

در قسمت پیشین، هیچ یکی از دوستان به این دسته بندی، اعتراضی نداشتند اما به نظر میرسد نیاز به بازدید دوباره و بازنگری داشته باشند .
    پیشتر، این موضوع در قسمتی اختصاصی تر، مورد بحث قرار گرفت تا کم و کیف آن، هرچه بیشتر و بهتر سنجیده شود و پس از تصمیم گیریهای اولیه، مبنی بر اینکه این موضوع، اصلا پیاده شود یا خیر، و مسائلی مشابه، به صورت عمومی ارائه شود .

در این خصوص، صمیمانه و مشتاقانه منتظر نظرات، پیشنهادات و اعلام آمادگی جهت همکاری شما در انجام این امر هستیم .

موضوعات مشابه:
    Hakimi، mehdi.g، th95 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    هیچ کس هیچ نظری ندارد؟! نه موافقتی؟ نه مخالفتی؟!

نام حقيقي: ابراهیم

خواننده شناسه تصویری yogishiip
    نوشته
    1,326
    سپاسگزاری شده
    882
    سپاسگزاری کرده
    1620
    بهتر نیست امتیاز یک مجله واقعی رو بگیرید و به صورت فیزیکی انتشار بدید؟
    و یا هم الکترونیکی و هم فیزیکی باشه ؟
    چون اگر بخواهید الکترونیکی انتشار پیدا کنه ممکنه زیاد پایبندی واسه انتشار به موقع و سر وقتش نباشه و از طرف دیگه یک کار اصولی کلی وقت و هزینه میبره که با انتشار فیزیکی میشه تا حدودی هزینه ها رو برگردوند.

M-r-r سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط yogishiip نمایش پست ها
    بهتر نیست امتیاز یک مجله واقعی رو بگیرید و به صورت فیزیکی انتشار بدید؟
    و یا هم الکترونیکی و هم فیزیکی باشه ؟
    چون اگر بخواهید الکترونیکی انتشار پیدا کنه ممکنه زیاد پایبندی واسه انتشار به موقع و سر وقتش نباشه و از طرف دیگه یک کار اصولی کلی وقت و هزینه میبره که با انتشار فیزیکی میشه تا حدودی هزینه ها رو برگردوند.
    فکر میکنم لازم باشه برای این سوال جواب طولانی ای که پیشتر در قسمت خصوصی داده شد عنوان بشه :

عزیزی فرمایش دادند :

نقل قول نوشته اصلی توسط mhdganji نمایش پست ها
    اوهوم دیگه چیه ؟ منظورت همون "افتاد"

من که عددی نیستم ولی هر تجربه ای داشته باشم در اختیار بقیه قرار میدم.

این رو میتونم به جرات بگم یه مجله تخصصی که توسط تیم سایت منتشر بشه حداقل تا تیراژ 2000 تاش خیلی راحت به فروش میرسه چون پر میشه از نکات فنی ! شما این مجله بدرد نخور شبکه رو ببینید. مجله نیستش که فقط یه کتاب بازاریابیه ! البته در مورد تیراژف بازایابی و قیمت نکات فراوانی وجود داره که خیلی در تخصص من نیست و از حوصله این بحث هم خارجه اما لینکهاش رو دارم و میدونم با کی باید مشورت کرد

به نظرم کوروش خان میتونه روی این قضیه کار کنه

در مورد اون مجله هم باید بگم موضوعاتی که توی اون ماه طرفدار و مراجعه کننده بیشتری داشته توسط چند متخصص به بحث گذاشته میشه و نتیجه در یک قالب گرافکی زیبا چاپ میشه ! کاربران نمونه معرفی میشن ! نتایج یک مسابقه اعلام میشه ! (به همراه جواب سوالات) معرفی چند برنامه و فیلم رو میتونید ببینید به همراه یه سری لینک دانلود نرم افزار و ..
    و جواب بنده :

نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    والله قبلا هم من ایده کتاب رو به اقای حکیمی دادن، اون موقع مخالفت کردن و من دلیلش رو نمیدونستم، الان که شما داری دوباره عنوان میکنی من مخالفت میکنم و دلیلش هم چیزیه که سری قبل گفتم؛
    این میشه یه سنگ بزرگ، نمیشه به این راحتیا تکونش داد . ضمن اینکه گرفتن مجوز نشر و چاپ و توزیع و ... کار شخصی مثل من و شما که هزار و یک جور مشغله دیگه هم داریم نیست؛ حداقل باید یه تیم 10نفره براش درنظر گرفته بشه که اونها صرفا روی این موضوع کار کنند . در کنار این مسئله، موضوع حقوق و بیمه و دفتر کار و ... پیش میاد که باز هم میشن سنگ های بزرگتر؛

اما اگه بیایم این سنگ بزرگ رو خورد کنیم، میشه انتظار داشت که بعد از حدود مثلا یک سال، کم کم تبدیلش کنیم به یه مجله که مثلا 10 صفحه داره و قیمتش در میاد 1000 تومان؛ 500 تومان هزینه خودش، 500 هم صرف هزینه های دیگه.

فعلا چیزی که من فکر میکنم صحیح باشه، اینه که یه مجله الکترونیک، به فرمت PDF در حد 10 تا 20 صفحه تهیه بشه . به مرور، تعداد صفحات رو میبریم بالاتر، یه جایی براش باز میکنیم برای تبلیغات؛ بعد که به درآمد زایی رسید، باز هم صحبت میشه که تبدیل بشه به یه مجله چاپی و کاغذی .

رشد، اگر کند اما با برنامه باشه، بهتره تا اینکه سریع اما بدون برنامه باشه، میشه یه شبه میلیونر و حتی میلیاردر شد، اما وقتی جنبه ی اون در طول مدت زمان رسیدن به این حجم، در شخص بوجود نیومده باشه، همین پول ها باعث خفگی اون شخص میشن .
    همه ما تجربه های زیادی در خصوص این مدل کار ها داریم . اما در کنار این تجربه ها، نقاط مبهم و کور زیادی هم وجود داره که تا زمانی که پا به این عرصه نگذاشته باشیم، نمیتونیم از وجود اونها با خبر بشیم و سعی در حل و فصل اونها کنیم .
    علی الحساب، اجازه بدین یکی دو نسخه الکترونیک چاپ بشه، ببینیم اصلا توانایی انجامش رو داریم ؟
    گرفتن مجوز چاپ و نشر و گردآوری و ... کار ساده ای نیست، هرچند دوستانی در همین انجمن حضور دارند که پیشتر اعلام آمادگی کرده اند و گفته اند که در مجلات مهمی نیز همکاری و نقش های پایه ای دارند، اما مادامی که به این ایده، به عنوان یک نظریه نگاه میکنیم، عمده مشکلات مخفی خواهند بود، مگر زمانی که پای در گود نهاده و با مشکلات روبرو شویم...

Hakimi، mgholami، Reza.D و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    هیچ کدوم از دوستان، هیچ ایده ای نداشتند ؟ مخالفتی موافقتی ! ؟؟؟

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: Peyman Yousefi

عضو ویژه شناسه تصویری darklove
    نوشته
    3,330
    سپاسگزاری شده
    1005
    سپاسگزاری کرده
    318
    نوشته های وبلاگ
    7
    بنده که موافقم
    فقط فایل PDF باشه که همه بتوانند استفاده کنند.

نام حقيقي: Zaher

عضو غیر فعال شناسه تصویری Zaher
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    7
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من متوجه نشدم که هدف از تهیه این مجله چی هستش؟
    در کل که خوبه ولی این باعث نمیشه که خیلی از دوستانی که وقت صرف می کنند و در این انجمن حضور پیدا می کنند دیگه حضورشون کمرنگتر بشه؟
    خودتونو مثال می زنم دوست خوب و گرامی بنده آقا محمد ، اگه قول بدین که حضورتون پررنگتر بشه که کمرنگتر نشه ، آره خوبه .
    ولی اگه هدف اصلیتونو بگید که چرا می خواید مجله بزنید شاید برا خیلی از دوستان ...
    این انجمن که خوبه ، فقط مصاحبه نداره که میشه گذاشت، نمیشه؟

نام حقيقي: sasanifar

خواننده
    نوشته
    291
    سپاسگزاری شده
    141
    سپاسگزاری کرده
    149
    به نظر این حقیر ،از آنجا که این انجمن تخصصی شبکه است بحث کردن در مورد موضوعات عمومی مثل نرم افزار ( غیر شبکه) ، سخت افزار ( غیر شبکه) و برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک شاید شایسته این انجمن نباشد . و می تواند ارزش این سایت را مثل بقیه سایتها که در همه زمینه ها فعالیت می کنند ، کاهش دهد . ( اقیانوسی به عمق یک سانتی متر) . البته این نظر بنده است و شاید بقیه دوستان نظر دیگه ای داشته باشند.
    اگه موضوعات دیگه ای مثل VOIP , IP Camera , wireless network sensor نیز به این مجله اضافه شود شاید بتواند به غنی شدن مطالب مجله کمک کند .

nkm و M-r-r سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    همانطور که عرض شد، این موضع ابتدا در قسمت اعضاء ویژه مورد بحث قرار گرفته بود؛
    پیشتر در همان تاپیک، جناب حکیمی پرسیده بودند :

نقل قول نوشته اصلی توسط Hakimi نمایش پست ها
    محمد رسول، لطفا در مورد ایده ای که در ذهن داری بیشتر توضیح بده. در این نشریه قرار است چه نوع مطالبی منتشر شود؟
    منظورت این است که مطالبی که در انجمن در قالب پرسش و پاسخ مطرح می شوند، گرد آوری شود و در قالب نشریه منتشر شود؟
    یا این که افرادی مسئول نوشتن مطلب باشند و مثلا هفته ای یک مطلب بنویسند و در آن نشریه قرار گیرد؟
    و پاسخ گفتم :

نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    ضمن تشکر از همه دوستان عزیز، خصوصا مدیر عزیز جناب حکیمی که بحث رو پیگیری میکنن؛

والله روال کار در اکثر مجلاتی که من با اونها برخورد داشتم؛ معمولا این بوده که اشخاص، مطالبی رو از خودشون یا گوشه هایی از اینترنت جمع کرده و در اون مجله قرار داده بودند .
    اما من، با این موضوع چندان موافق نیستم . البته باید دید نظر ما چه خواهد بود .
    ایده شاید از من بوده؛ اما فکر میکنم این ایده در صورتی موفق تر خواهد بود که همه دوستان خصوصا اعضاء ویژه و مدیران هم در اون دخالت داشته باشند . این دخالت؛ حتی اگر در حد یک نظارت هم باشد، تاثیر گذار خواهد بود .

چیزی که من در انتشار این نشریه بیشتر قصد پیگیری آن را دارم، این است که :
    1- اخبار و تازه های علمی که به آن شبکه و کامپیوتر میگوییم در آن آورده شود؛
    2- در هر شماره، از خصوصیات ابزار هایی که به تازگی معرفی شده اند پرداخته شود و برای افرادی مثل من، یک راهنمای کوچک برای معرفی و انتخاب آنها آورده شود
    3- ابزار هایی که قبلا بوجود آمده و موجود هستند، یکی یکی، با توجه به مقوله های مورد استفاده؛ توضیح داده شوند. در صورت امکان با سایر ابزار ها هم مقایسه ای انجام شود .
    4- گزیده ای از مطالبی که در دوره گذشته (از انتشار مجله قبلی تاکنون، یا گزیده از مدت زمان دوره قبلی) در انجمن عنوان شده و از نظر محتوا و بازدید، وضعیت قوی ای داشته در قسمتی ارائه شود .
    5- نرم افزار های بخصوصی که بیشتر برای مدیران شبکه مورد استفاده قرار میگیرد، معرفی و توضیح داده شوند.
    6- راهکار های جدیدی که برای ایجاد شبکه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند معرفی شوند .
    7- در خصوص شبکه های وایرلس، چگونگی و نحوه ایجاد و برپایی آنها هم توضیحاتی داده شود .

اما فکر میکنم در کنار این موارد، گوشه چشمی هم باید به برخی نکات داشت :
    این مجله قرار نیست به عنوان خلاصه ی فروم ارائه شود، بلکه بر خلاف این موضوع، باید بتواند مخاطب را بیشتر به سمت فروم سوق دهد؛
    در مجله، اگر صحبتی از یک سرویس بخصوص شد، الزامی به توضیح چگونگی راه اندازی آن سرویس نباشد .
    مطالب آورده شده تحت هیچ شرایطی نباید با قوانین فروم مغایرت داشته باشد
    تبلیغات و ... به مرور، و البته با صلاحدید مدیران در آن گنجانده شود

چیز دیگه ای فعلا به ذهنم نمیرسه، ممنون میشم دوستان موارد بالا رو نقد کنند، راجع به هر کدوم نظرشون رو بگن و همچنین نظارت خودشون رو هم اعلام کنند .

باز هم ممنونم از توجه همگی.
    این از هدف؛
    خیر، قرار است با اینکار، حضور افرادی مثل خودم را پررنگ تر کنیم؛ وقتی من به عنوان مسئول یک بخش انتخاب شوم، بطور قطع الزام بیشتری در خصوص حضور بیشتر و پررنگ تر من بوجود خواهد آمد، بنابراین میتوان گفت این موضوع، خللی در عملکرد فعالیت اعضاء وارد نخواهد کرد . البته باید در نظر داشت تقبل مسئولیت، تا لحظه تقبل اختیاری میباشد .

در خصوص مصاحبه، به مورد بسیار عالی ای اشاره کردید، نظرتان در خصوص پیاده سازی آن چیست ؟ ایده بخصوصی دارید که بخشی متمایز شود ؟
    آیا Target بخصوصی در نظر دارید ؟

در خصوص صحبت دوستمون جناب ساسانی؛
    این مجله، قرار است بصورت مجله ای عنوان شود که در حد متوسط تعریف شده، گاهی گداری به مقوله های مبتدی و حرفه ای نیز بزند، پس الزاما مجله ای نخواهد بود به وسعت اقیانوس و ضخامت چند سانتی متر (واژگان و ترکیب زیبایی بکار بردید، از خواندن آنها واقعا به وجد آمدم ! ) ؛
    بلکه قرار است برکه ای به این دریا اضافه کنیم با وسعت و عمقی محدود، اما بجای آب درون آن چیزی غنی تر از طلایی که در این دریا موجود داریم...

در خصوص موضوعاتی که به آنها اشاره کردید؛
    از نظر شخصی من این موضوعات، بار علمی خوب و فوق العاده ای دارند، بطور مخاطب های بیشماری را نیز جلب خواهند کرد، اما چیزی که من فکر میکنم این است که محتوایی که برای این بخش ها میتوان یافت؛ آنقدر وسعت ندارد که برای آنها بخشی ثابت در نظر گرفته شود .
    قسمت هایی همچون تازه های نرم افزار و تازه های سخت افزار، طراحی شده اند تا چنین مقوله هایی را در خود جای دهند .

ممنونم از اینکه در این مبحث شرکت کردید .
    خوشحال خواهم(خواهیم!) شد انتقاد کنید، پیشنهادتان را عرضه کنید و در این تصمیم گیری دخالت کنید .

sasani و Zaher سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    ممکن است از جناب آقای حکیمی تقاضا کنم این موضوع را در بالای فروم، چیزی مشابه آنچه در خصوص Thread مربوط به اعضای فعال وجود دارد، قرار دهند ؟

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    مهمترین هدف از ایجاد مجله PersianNetworks، ارائه اطلاعات و اخبار تخصصی شبکه به صورت رسمی تر نسبت به محیط عمومی انجمن است.
    البته لازم است نکته ای را خاطر نشان کنم. وقتی اسم مجله به میان می آید ذهن ها به سمت نسخه های پرینت شده و چاپی و یا در بهترین حالت نسخه های الکترونیکی به فرمت PDF می رود. در صورتی که الزاما نیازی به استفاده از این فرمت ها نیست. مجله می تواند کاملا تحت وب باشد.

چند نمونه مجله اینترنتی ایرانی:
    ???? ???????? ??????
    Farya
    ???? ???????? ????? -
    ???? ???????? ??? ??
    http://www.7sang.com

چند نمونه مجله اینترنتی غیر ایرانی:
    Breaking News, Analysis, Politics, Blogs, News Photos, Video, Tech Reviews - TIME.com
    Slate Magazine

M-r-r، pardazande، Farzin و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Zaher

عضو غیر فعال شناسه تصویری Zaher
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    7
    در خصوص مصاحبه، فقط این رو گفتم که میشه در یک بخش مجزایی پیاده سازیش کرد ایده ای بود که از ذهنم عبور کرد .... نظر خاصی در مورد جزئیاتش ندارم.

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    اشتراک ما محفوظ بماند

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    کجله الکترونیک، و حتی وب بیس ! که دیگه اشتراک نداره !

برای اطلاع رسانی هم میشه یه خبرنامه براش راه انداخت که به یه Mailing List اطلاعات جدید رو ارسال کنه .

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: parsa far

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    منم موافقم
    من ار همین الان عضوم

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

پرشین نتورکز

نمونه نشریه الکترونیکی

پرشين نتوركز

wireless sensor networks ترجمه مقاله

مجاه های کامپیوترینمونه نشریه الکترونیکاشتراک مجله الکترونیکی شبکه اینترنتیپرشین نتوورکزمجله الکترونیکی شیکه خیرمجلات در مورد شبكه هاي سنسور بيسيم در زمينه ويديو بيسمجلات الکترونیکی شبکهمجله الکترونیکی پرشین سخن سردبیر شماره1 کامپیوتر network sensorچیست کجله گزیده مدیریتثبت نام مجله هاي كامپيوتريپرشین نت ورکزwireless network sensor چیست؟مجله هایی که در مورد آیتی چاپ شدهwireless network sensorچیست

برچسب برای این موضوع