نظرسنجی: به نظر شما چگونه باید با تخلفات برخورد کرد؟

شرکت کننده ها
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • حذف نوشته و اخطار

63 50.81%
  • تذکر و اخطار

61 49.19%
صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 39

موضوع: نظرسنجی: شیوه برخورد با تخلفات در انجمن

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4

نظرسنجی: شیوه برخورد با تخلفات در انجمن

سلام به همه همراهان صمیمی و دوستان گرامی
    در بحث انتقاد از مدیران، آقای مهدی herus_deus در نوشته اش به نکته ای اشاره کرد که خواستم در موردش نظر دیگران را نیز بدانم.

لینک: انتقاد از مدیران !!!!
    سوال تكراريه خوب پاكش كنيد بدون اخطار.سوال مبتديه پاكش كنيد.عنوان نادرسته پاكش كنيد.يعني چي هي تذكر تا كي تذكر.تا كي اعضا بگن اول جستجو كن.بعضي ها انتظار دادن بگردي براشون لينك مطلب كه قبلا بحث شده رو هم پيدا كني بدي بهشون بعضي ها از دوستان هم فكر مي كنند ديگران جستجو تو اينترنت بلد نيستن اينجا رو با لينكستان اشتباهي گرفتن هر چي لينك پيدا مي كنند فرتي زبان اصلي پيست مي كنن اينجا.
    نظر ایشان این است که برخوردها باید قاطعانه باشد. نباید به تذکر و اخطار بسنده شود. نوشته هایی که قوانین را نادیده گرفته اند می بایست حذف شوند. پرسش های تکراری حذف شوند. نوشته های با عناوین نادرست حذف شوند و ....

نظر شما چیست؟ در برخورد با این گونه موارد آیا فکر می کنید بهتر است با تذکر و راهنمایی اقدام کنیم یا بهتر است برخوردی محکم و قاطعانه داشته باشیم و این گونه نوشته ها به سرعت حذف شوند؟

لطفا از قسمت نظر سنجی استفاده کنید تا آمار نظرات را به سادگی ببینیم. اگر فکر می کنید روش بهتری برای برخورد با این گونه موارد وجود دارد لطفا پیشنهادتان را بنویسید تا به نظر سنجی اضافه شود.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نظر من در این 2 گزینه نمیگنجد.
    به هیچ وجه نباید به صورت خشک با این موارد برخورد کرد ( دیدن تمامی موارد به یک شکل )

اگر موضوع و اشتباه قابل حل است ( مانند بخش غیر مناسب - عنوان نامناسب و ... ) پیشنهاد من در این موارد اخطار برای فرد با توجه به تخطی از قوانین + تصحیح مورد است .

در موارد و موضوعاتی که این مورد را نمیتوان تصحیح کرد پیشنها من ایجاد بخش سطل زباله و اخطار و ارسال مطلب به آن بخش و پاکسازی این بخش هر چند روز یک بار ( 3 روز یا یک هفته )

در مواردی که هم که پستی اشتباه است آن را حذف کنید اگر هم موردی برای مدیری نا مفهمو بود میتوانند از قابلیت مخفی کردن برای تصمیم گیری نهایی توسط مدیریت ارشد استفاده کنند.

ولی در کل باید برخورد به حدی جدی و قاطع باشد تا فرد متوجه این عمل و استباه و تخطی از قانون شده و سعی در عدم تکرار آن کند.

tromideh و wifi_ سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: عضو عادی

عضو عادی
    نوشته
    490
    سپاسگزاری شده
    207
    سپاسگزاری کرده
    73
    سلام
    با باك كردن نوشته هاي تكراري تا آنجا كه مقدور هست مخالف هستم .چون در بيشتر تايبيگ ها رو اگر مشاهده كنيم موضوعات تكراري زياد هست آما اساتيد در هر تايبيگ با روشي مختلف دوستان رو راهنمائي كردن كه اين كار باعث اين ميشود كه يك مشكل رو به چندين روش حل كرد.

اما با باك كردن تايبيگ هاي كه اطلاً جواب داده نشده است موافق هستم .

نام حقيقي: +++AnathemA+++

عضو ویژه شناسه تصویری mahyar49
    نوشته
    913
    سپاسگزاری شده
    879
    سپاسگزاری کرده
    673
    سلام
    به نظر من پستهایی که به شخص خاص یا انجمن توهین میشه سریع پاک شود و کاربر بدون معطلی اخراج شود... و یک تاپیک ایجاد شود که در آن مدیران ارشد نام کاربر اخراج شده و دلیل اخراج آن را بنویسند...

در مورد تاپیک هایی هم که عنوان نامفهوم و... دارند شخصا من خودم اگه جواب سوال را هم بدانم جواب نمیدهم و فکر کنم دادن اخطار برای بار اول و حذف تاپیک مفید باشد.

نام حقيقي: رضا

عضو عادی
    نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    136
    به نظر بنده اگه تذکر باشه بهتره و اگر تکرار شد حذف بشه

نام حقيقي: بیل گیتس

عضو غیر فعال شناسه تصویری Bill Gates
    نوشته
    291
    سپاسگزاری شده
    75
    سپاسگزاری کرده
    20
    من تخلف زیادی در انجمن نمی بینم . بیشتر بی نظمی است تا تخلف. مدیران باید کمی بیشتر وقت بذارن و تاپیک ها را مرتب کنن. تاپیک های زائد باید پاک یا ادغام بشه. تاپیک های تکراری هم سریعا شناسایی و به تاپیک های اصلی ضمیمه بشه. یه بخش هم درست کنید به نام سطل آشغال و تاپیک هایی که فکر می کنید ارزش نداره ولی نمی خواید پاک کنید رو منتقل کنید به اونجا تا بعد از چند روز که کسی پست نزد خودش پاک بشه.
    به هر حال من با رفورم بیشتر موافقم تا کودتا و انقلاب .

brellian و iSoheil سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد تقی غلامی انبوهی

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    چرا بابا یکی از اون بی نظما منم که فرت و فرت تذکر میگیره .این رو بگم من من نظر دادم گفتم خودم رو معرفی کنم

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    223
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    16
    با سلام
    ضمن تشکر از مدیران زحمتکش و اعضای محترم سایت
    به نظر من هم تایپیک های بدون جواب حذف شوند و امکان سرچ بصورت کلمه یا ترکیب کلمات وجود داشته باشد من به شخصه وقت زیادی برای جستجو بین تاپیک های تکراری که توش بحث های متفاوت و پاسخ های متفاوتی شده صرف می کنم که حتی هنگام نوشتن عنوان که موضوعات مشابه را لیست می کنه نمی یاره

نام حقيقي: علیرضا سعادت پور

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh نمایش پست ها
    سلام به همه همراهان صمیمی و دوستان گرامی
    در بحث انتقاد از مدیران، آقای مهدی herus_deus در نوشته اش به نکته ای اشاره کرد که خواستم در موردش نظر دیگران را نیز بدانم.

لینک: انتقاد از مدیران !!!!

نظر ایشان این است که برخوردها باید قاطعانه باشد. نباید به تذکر و اخطار بسنده شود. نوشته هایی که قوانین را نادیده گرفته اند می بایست حذف شوند. پرسش های تکراری حذف شوند. نوشته های با عناوین نادرست حذف شوند و ....

نظر شما چیست؟ در برخورد با این گونه موارد آیا فکر می کنید بهتر است با تذکر و راهنمایی اقدام کنیم یا بهتر است برخوردی محکم و قاطعانه داشته باشیم و این گونه نوشته ها به سرعت حذف شوند؟

لطفا از قسمت نظر سنجی استفاده کنید تا آمار نظرات را به سادگی ببینیم. اگر فکر می کنید روش بهتری برای برخورد با این گونه موارد وجود دارد لطفا پیشنهادتان را بنویسید تا به نظر سنجی اضافه شود.
    باسلام
    با تشکر از مدیریت انجمن
    به نظر من باید برخور شدیدی با متخلفان شودتا دیگر رخ ندهد

نام حقيقي: hadi

عضو عادی
    نوشته
    404
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    421
    نرسیدن به جواب سوالات بعد از جستجو دلیل مهمی برای ایجاد تاپیک هستش
    عزیزان در هنگام کار به مواردی میرسند که ممکنه کاملا اختصاصی باشه ( مثلا خودم کرش کردن آیزا سرور بعد از نصب bandwidth splitter ) خوب زدن تاپیک در چنین مواردی ممکنه از طرف دوستان برداشت به تکرار باشه ولی در عمل تکراری نیست
    بیشتر مشکلات ضمنی هستند یعنی حین کار اتفاق می افتند که شاید به بیشتر عزیزان پیش نیاد
    با جستجو در فورم شاید به نتیجه نرسید

یه پیشنهاد دارم برا اینکار که ایجاد تاپیک کلی واسه این جور موراد بهترین گزینه باشه یه تاپیک ایجاد بشه و همه موارد و مشکلاتشان رو در اون تاپیک مطرح کنن و دیگر نیازی به باز کردن تاپیک های جدید نباشه

و تو اون تاپیک کلی 3 پست اول رو اختصاص داده بشه به نحوه نصب و راه اندازی اون مورد و رفع اشکلات احتمالی
    فرد مراجعه کننده هم اول با مطالعه سه یا چهار پست اول اگه به نتیجه نرسید اقدام به ارسال پست میکنه
    در ضمن میشه تو اون تایک هم لینک دانلود نرم افزار هم قرار داده بشه
    لازمه اون سه یا چهار تاپست هم با مرور زمان آپیدیت بشه
    این چیزی بود که به ذهنم رسید

الانش مطالب با اینکه بخش بندی دقیقی شدند که جای تشکر رو داره اما برای مطالب اختصاصی هر بخش تاپیک بخصوصی نیست و تنها راه رسیدن به مطالب جستجو می باشه که درصد رسیدن به جواب اگه کم نباشه زیاد هم نیست

نام حقيقي: A.G

خواننده شناسه تصویری adel28
    نوشته
    813
    سپاسگزاری شده
    180
    سپاسگزاری کرده
    192
    مدیریت برای مکان مناسب پست ها هم یه فکری بکنند؟

نام حقيقي: MCSE 2010

خواننده شناسه تصویری pny8gb
    نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    8
    oooooook

نام حقيقي: نسترن زیبا

عضو عادی شناسه تصویری Ziba
    نوشته
    51
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    27
    سلام به همه، با اجازه شما من هم میخواستم نظرم را در مورد این مطلب بگویم:

اول از همه، هرکس که وارد سایت میشه، معمولاً بااستفاده از اون کلمات کاربردی یا Keyword هایی که با موضوع مورد نظرش بیشتر ارتباط داره شروع می*کند به جستجو کردن در فروم*های انجمن . وقتی که ناامید میشه، خودش یک پست جدید توی اولین جائی که میتواند میزنه و مشکلش را مطرح می*کند و طبیعتاً عده*ای هم به اون جواب می*دهند .
    خوب پس هرکاری بکنیم، اشخاص خیلی منظبط عمل نمی*کنند و بنابراین وظیفه مسئولین زحمتکش این سایت و فروم*هاست که با صبر و حوصله هر مطلب را به بخش خودش انتقال بدهند .

راهی که به نظر من میرسه این است که هر شخصی مجبور بشه یک سری کلمات کاربردی در رابطه با اون مطلبی که می*نویسه در بخشی به همین منظور وارد کند و وب سایت هم با جستجوی اون*ها، مطلب فوق را در بخش مربوط به خودش قرار بده و یا حداقل در بخشی بگذاردش که خیلی نامربوط نباشه و با توجه به اون کلمات کلیدی جایش را بشه به راحتی پیدا کرد. اینطوری حتی اون مدیران شبکه هم راحت*تر میتوانند مطلب را دسته بندی کنند .
    یک حسن دیگرش هم این است که جستجو در فروم ها و بر روی مطالب بسیار سریع و کاربردی*تر انجام میشه و سرعت عمل بازدیدکنندگان و کلاً کسانی که مشکل دارند بالا میره و در نتیجه بازدید کننده و رضایتمندان سایت بیشتر و بیشتر و بیشتر میشوند.

ویرایش توسط Ziba : 2009-10-23 در ساعت 03:00 AM علت: ویرایش رنگ

ARM
    ARM آنلاین نیست.
    نام حقيقي: علیرضا مشعلی

مدیر بازنشسته شناسه تصویری ARM
    نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832
    سلام
    این بی نظمی امری کاملا طبیعی است . زیرا چارچوب خاصی برای پرسش وجود ندارد.
    سیستم انجمن بسیار باز است . هر عنوانی را میتوانید انتخاب کنید و هر مطلبی را به هر شکلی خواستید میتوانید بنویسید .
    رسیدگی به اشتباهات و بعضا تخلفات بسیار کار سختی است . عموما مدیران انجمن مشغله کاری زیادی دارند .
    راه حل چیست؟
    به نظر من باید ارسال پست به صورت پرسشنامه ای باشد . کاربر ملزم است که بر اساس چارچوب خاصی سوال کند .
    با این روش خیلی از مشکلات حل میشود. مثلا چه مشکلاتی ؟
    اگر به پستهای انجمن دقت کرده باشید بسیاری از پستها بدون ارایه دادن اطلاعات کافی مطرح میشوند . سیستم عامل را مشخص نمیکنند . سرویس پک مشخص نیست . نسخه نرم افزار . نام کامل به انگلیسی .و...
    سوال کننده بر این تصور است که کسانیکه سوالش را میخوانند بایدبه اندازه او اطلاعات در مورد مشکلش داشته باشند .
    و این غیر ممکن است .دو تا سه پست ارسال میشود تا سوال کامل گردد.
    ارسال برخی موارد دیگر بایدالزامی شود . مثلا کلمات کلیدی .
    موفق باشید

hadi_PN سپاسگزاری کرده است.

ARM
    ARM آنلاین نیست.
    نام حقيقي: علیرضا مشعلی

مدیر بازنشسته شناسه تصویری ARM
    نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832
    و اما روش برخورد باتخلفات
    حذف و برخورد در مرحله اول نیازمندیهای خاص خودش را دارد
    در اینجا این سوال مطرح است که کسانی که مدیریت انجمن رابر عهده دارند از کجا باید بدانند که این مطلب قبلا پرسیده شده و به نتیجه رسیده است . دو حالت میتواند این نیاز را برآورده کند یا مدیران به حافظه خود رجوع کنند که طبیعتا غیر ممکن است . چون تمام مطالب را نخوانده اند و اگر هم خوانده باشند حفظ نکرده اند که با بک نگاه به یاد آورند و یااینکه جستجو کنند که هر پستی که ارسال میشود آیا قبلا هم ارسال شده است یا خیر . باور کنید مدیران اینقدر بیکار نیستند.
    به نظر من همکاری گروهی تنها راه حل است . اگر فعالان انجمن گزارش دهند که مثلا فلان موضوع را قبلا دیده اند و الان دوباره سوال شده است . میتوان با ارجاع شخص به آن موضوع آن پست جدید را حذف کرد و گرنه نمیشود.
    موضوعی نیزدر مورد مدیران میخواستم بگویم که یاد نوشته سعدی افتادم
    که پدرش به او گفته بود که " تو نیز گر بخفتی به ازآن که در پوستین خلق افتی "
    آقایان بیشتر به بخش های تخصصی خود برسید .
    فکر میکنم آقای حکیمی به تنهایی فرصت رسیدگی به این همه پست را ندارند و نمیتوانند داشته باشند .

ازهمه متشکرم

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

تخلفات در اينترنت

برچسب برای این موضوع