نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 25سپاس
  • 2 توسط Hakimi
  • 2 توسط ARM
  • 1 توسط Naderpour
  • 1 توسط ARM
  • 3 توسط Naderpour
  • 3 توسط Hakimi
  • 4 توسط M-r-r
  • 3 توسط Naderpour
  • 3 توسط M-r-r
  • 3 توسط Hakimi

موضوع: تغییراتی در قوانین انجمن

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4

تغییراتی در قوانین انجمن

در قوانین انجمن تغییراتی بوجود آمده است.
    لطفا مشاهده کنید و اگر مواردی به نظرتان می رسد که باید اصلاح شود یا اضافه و کم شود، پیشنهاد دهید تا بررسی و اعمال شود.

http://forum.persiannetworks.com/misc.php?do=showrules

با سپاس

موضوعات مشابه:
    M-r-r و ARM سپاسگزاری کرده‌اند.

ARM
    ARM آنلاین نیست.
    نام حقيقي: علیرضا مشعلی

مدیر بازنشسته شناسه تصویری ARM
    نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832
    با تشکر

در مورد ابزارهای تشکر و اعتراض نیز نکته ای اضافه کنید ،شاید بد نباشد.

یک موردی هم هست که من فکر میکنم در بند 14 اضافه شود بد نیست. و آن هم این که اگر حتی دیدید که یک پست قدیمی هم مورد خلاف قانونی دارد حتما گزارش کنید تا اصلاح شود.

یک نکته هم باشد که اگر لینکی کار نمیکرد گزارش داده شود . شاید لازم باشد که بعضی از پست های قدیمی را حذف کرد و یا منبع مناسبی برای مطالب آنها پیدا کرد.
    فعلا همین

Hakimi و M-r-r سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: naderpour

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    نقل قول نوشته اصلی توسط armashali نمایش پست ها
    با تشکر

در مورد ابزارهای تشکر و اعتراض نیز نکته ای اضافه کنید ،شاید بد نباشد.

یک موردی هم هست که من فکر میکنم در بند 14 اضافه شود بد نیست. و آن هم این که اگر حتی دیدید که یک پست قدیمی هم مورد خلاف قانونی دارد حتما گزارش کنید تا اصلاح شود.
    کد:
    گزارش تخلفات و عدم برخورد شخصی:
     14) لطفا در صورت مشاهده هرگونه حرکت خلاف چهارچوب، از هرگونه برخورد شخصی  با فرد خاطی بپرهیزید و صرفا مدیران و مسئولان انجمن را مطلع سازید و اقدامات بعدی  را به آنها بسپارید. برای گزارش کردن یک نوشته نادرست کافی است در مقابل نوشته مورد  نظر، زیر مشخصات نویسنده، روی علامت   کلیک کنید و موضوع را به اطلاع مسئولین انجمن برسانید.

قانون کلی هست و چیزی که گفتید زیر مجوعه مورد فوق الذکر هست ! و فرمایش شما رو در بر می گیره و دوباره آوردنش حشو (در قوانین ) محسوب می شه !

یک نکته هم باشد که اگر لینکی کار نمیکرد گزارش داده شود . شاید لازم باشد که بعضی از پست های قدیمی را حذف کرد و یا منبع مناسبی برای مطالب آنها پیدا کرد.
    فعلا همین
    پیشنهاد خوبی هست ولی بیش از حد ایده ال هست . فکر می کنید اونقدر مهم باشه که در قوانین بیاد ؟ یا اینکه دوستان به صورت یه قانون عمل می کنن و هر link رو که break هست معرفی و یا تو پستشون جایگزین می کنند ؟
    علاو بر این پیشنهادتون با این قانون که :

ارجاع به خارج از انجمن:
    از ارجاع کاربران به خارج از انجمن خودداری کنید. ارجاع به پیام خصوصی، پست الکترونیکی، مسنجرها و نظایر آن با اهداف راه اندازی انجمن در تضاد است.
    هیچگاه در پاسخ یک پرسش، لینک به مطلبی در وب سایت دیگر درج نکنید. حتما مطلب مورد نظر را قرار دهید و لینک منبع را در پایین آن ذکر کنید. نمی خواهیم انجمن پر از لینک هایی باشد که از کار افتاده اند.

مغایرت داره ! طبق این قانون هر لینکی به بیرون انجمن خلاف قانون است و در صورت مشاهده توسط مدیران باید حذف یا اصلاح بشه مگر مطلبی که درج شده .

ARM سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    این مورد شاید ربط زیادی به بحث فعلی نداشته باشه اما با توجه به اینکه فعالیت تبلیغاتی ممنوع و بازارچه هم بسته است آیا امکان داره تاپیک ها و پست های مربوط به بازارچه رو از نتایج جسنجوها حذف کنید؟

ARM
    ARM آنلاین نیست.

نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dj Pashmak نمایش پست ها
    این مورد شاید ربط زیادی به بحث فعلی نداشته باشه اما با توجه به اینکه فعالیت تبلیغاتی ممنوع و بازارچه هم بسته است آیا امکان داره تاپیک ها و پست های مربوط به بازارچه رو از نتایج جسنجوها حذف کنید؟
    سلام
    چند وقتی هست که حذف شده اند. شما جایی دیدین این رو؟ یا مربوط به قدیم هستش؟

ARM
    ARM آنلاین نیست.

نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832
    در مورد لینک مطالب به خارج از انجمن دو مقوله هست.
    یکی مطالب خارج از انجمن که میشه مطلب رو با ذکر منبع منتقل کرد و در مورد اون بحثی نیست.
    دومی فایلهایی هست که در جای دیگه آپلود شده. با توجه به اینکه انجمن Upload Center نداره, ناگزیر هستیم که فایلها رو در جایی دیگه Upload کنیم و اینجا Link بدیم. پس همه چیز در این قانون نمیگنجه.
    یک مساله دیگه ای هم هست که باز هم بر میگرده به قانون شماره ۱۴ و اون اینه که با توجه به اینکه بیشتر مطالب انجمن حداقل توسط دو مدیر انجمن مطالعه میشه کاربران لطف کنند از برخورد شخصی و تذکر دادن به کاربران دیگه پرهیز کنند.
    مثل این مطلب که چند ساعتی بعد از ویرایش جدید قانون نوشته شده.
    درخواست راهنمائی در مورد مدیریت اینترنت
    موفق باشید.

Naderpour سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    یک مساله دیگه ای هم هست که باز هم بر میگرده به قانون شماره ۱۴ و اون اینه که با توجه به اینکه بیشتر مطالب انجمن حداقل توسط دو مدیر انجمن مطالعه میشه کاربران لطف کنند از برخورد شخصی و تذکر دادن به کاربران دیگه پرهیز کنند.
    مثل این مطلب که چند ساعتی بعد از ویرایش جدید قانون نوشته شده.
    درخواست راهنمائی در مورد مدیریت اینترنت
    موفق باشید.
    در پستی که بالا گذاشتید هیچ برخوردی با کسی صورت نگرفته جناب مشعلی ! چون قوانین انجمن تغیییر کرده صرف اطلاع رسانی خلال موضوع و پیشنهاد به دوستان برای اینکه مطلب رو کامل کنند گذاشته شده . شاید بشه گفت پست تقریبا بی ربط هست ولی خلاف قانون (قانون شماره 14) نیست به نظر من ! ولی من به تشخیص شما احترام می زارم .

گزارش تخلفات و عدم برخورد شخصی:
    14) لطفا در صورت مشاهده هرگونه حرکت خلاف چهارچوب، از هرگونه برخورد شخصی با فرد خاطی بپرهیزید و صرفا مدیران و مسئولان انجمن را مطلع سازید و اقدامات بعدی را به آنها بسپارید. برای گزارش کردن یک نوشته نادرست کافی است در مقابل نوشته مورد نظر، زیر مشخصات نویسنده، روی علامت کلیک کنید و موضوع را به اطلاع مسئولین انجمن برسانید.
    دوست عزیز امیدوارم از صحبت های من این طور برداشت نکرده باشید که دنبال کل کل و بحث هستم ! هدف بنده تغییر نگاه ها به سمت دیگری هست . اون هم فضای کمی دوستانه تر . جایی که کمی ملایمت بیشتری نسبت هم به خرج بدیم تا گیر دادن و متوسل شدن مدام به قانون . دوست من جناب مشعلی profile بنده رو نگاه بندازید و آمار تخلفات بنده رو در مدت کوتاهی که به انجمن پیوستم نگاه کنید ! به نظر من شما می تونستید به جای اینکه خیلی صریح و بدون معطلی از Access که دارید استفاده کنید و با زدن چند تا دکمه تخلف روی برد (board( واسه بنده ثبت کنید در یک پیام خصوصی به من اشتباهم رو می گفتید ! مطمین باشید من هیچ وقت دیگه این کار رو انجام نمی دادم .دوست عزیزم در محافل این چنینی(جمعی ) نمی تونید خیلی به قوانین رجوع بدید افراد رو ! من یک پست که می خوام بفرستم باید 3 4 برابر بیشتر از اصل موضوع فکرم رو درگیر این موضوع کنم که ممکن دوستان چه برداشت هایی از پست من بکنن ! و آیا ممکنه خلاف قانون باشه یا نه . من مخالف بی قانونی هستم ولی نباید این آنقدر آسون گرفت که موجب هرج و مرج بشه نه اونقدر سخت که موجب دق دقه و خفقان بشه (این رو بنده بشخصه در جمع های مختلف دیدم و تجربه کردم ) سخت گیری بیش از حد و دیدن افراد از بالا و مدام زیر ذره بین بردن افراد ، اشتباه به نظرم می رسه .

بنده از امروز به بعد هم در انجمن پست خواهم داد و هدفم هم خشنود کردن کسی یا ناراحت کردن دیگران نیست و دنبال منفعت شخصی هم نیستم و دلایل خودم رو دارم مثل دیگر دوستان .تا جایی هم که بتونم سعی می کنم قوانین رو رعایت کنم .شما دوستان هم هر وقت حضور بنده رو مفید ندیدید و مغایر با منفعت جمعی دیدید صمیمانه گوشزد کنید تا دیگه پست ندم .

و من ا... توفیق

ویرایش توسط Naderpour : 2009-06-21 در ساعت 03:49 PM
    Hakimi، M-r-r و ARM سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    در مورد تذکرات شخصی
    علت منع کردن کاربران از برخوردهای شخصی و اعلام تذکر، ناراحتی هایی است که قبلا در این مورد پیش آمده بود. برداشت شخصی من در گذشته این بود که اگر کاربران خودشان نسبت به تخطی دیگران از قوانین عکس العمل نشان دهند، نتیجه اش مثبت تر خواهد بود. ولی در عمل دیده شد که این برخوردها در مواردی به عکس العمل طرف مقابل منجر می شود و بار منفی آن بیشتر از بار مثبت آن است.
    به همین دلیل است که این بند در قوانین پر رنگ شده است.

و اما در مورد اخطارها
    این دومین بار است که می بینم استفاده کردن از تذکر و اخطار رسمی در انجمن باعث ناراحتی دوستان شده است.
    یکبار پیش از این هم آقای راستی به من گفتند که از دریافت کردن تذکر رسمی ناراحت شده اند.

ما دو راه داریم، وقتی اشتباهی به وجود می آید، یا باید پیام شخصی نوشت و برای طرف مقابل ارسال کرد، یا از ابزار اخطار استفاده کرد. به نظرم این اخطار با همان پیام خصوصی تفاوتی ندارد. شاید چون نامش کمی تند است، این حساسیت به وجود می آید.

پیشنهاد بدهید که چکار باید کرد که چنین حساسیتی نسبت به تذکر ها و اخطارها به وجود نیاید یا کمتر شود؟

M-r-r، ARM و Naderpour سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    مهم شدیم !!!

ببینید اقای حکیمی، متاسفانه گاهی، (در مورد خودم دارم حرف میزنم، دوستان عزیز یه وقت مشتبه نشه که دارم به کسی توهین میکنم) الطاف دیگری، برای من به وظیفه تبدیل میشه . خوب، حدود 5ساله با هم هستیم، گاهی به نظرم اومده که اقای حکیمی وظیفه داره از من بابت هر پستی که میزنم، تشکر کنه، سپاسگذار باشه که من هستم، حتی حقوق دریافت کنم !!! اما این اشتباهه، ایشون که کارت دعوت نفرستادن و قرار داد نبستن که محمد رسول پا شو بیا اینجا فعالیت کن و ... ؛ من هم به میل خودم اومدم؛ به قول بعضی از دوستان چندبار هم ناز کردم و خریدار هم داشت ! (:دی) اما با همه ی اینها، دلیل نمیشه دوستی، جای قوانین رو بگیره و من چنین انتظاراتی رو داشته باشم، اما با اون طرز فکر، زمانی که خطا کردم و با اخطار روبرو شدم؛ به جای سعی در رفع اشکال و اصلاح خودم، ناراحت شدم که چرا اقای حکیمی که اینقدر دارم براش زحمت میکشم !!!؟ اومده به من اخطار داده؛

فکر میکنم بعضی اوقات، باید اخطار گرفت، تا جایگاه واقعی خودمون رو بشناسیم. من؛ محمد رسول راستی، اگر امروز چیزی از شبکه میدونم، اگر کسی من رو به این نام میشناسه، اگر به عنوان اعتبار، حداقل یکی از اعتبارات مهم، به فروم لینک میدم، همه ی اینها رو اول، مدیون آقای حکیمی هستم، دوم کمک ها و تجربیات دوستانی که حاضر شدن اینجا گرانبها ترین اوقاتشون رو سپری کنن تا من از کم و کیف یه موضوع با خبر بشم، و سوم پشتکار و سعی و تلاش خودم؛

با این برداشت، فکر میکنم کسی که برای راه اندازی و نگهداری اینجا زحمت کشیده و بدون هیچ چشمداشتی (سری به موضوعات قبلی که بنده ایجاد کردم؛ خصوصا تبلیغات و درآمد زایی برای فروم بزنید) داره به ما خدمات میده، این حق رو داشته باشه که حتی به من که قدیمی فروم هستم، اخطار بده که فلانی، در رفتاری که داری تجدید نظر کن، قوانینی وضع بکنه که به دهن من شیرین نباشه، سیاستی اتخاذ کنه که چندان باب میل من نباشه؛
    خلاصه کلام اینکه
    اگر قراره من اینجا فعالیت کنم، اول باید به صاحب خونه احترام بزارم، جوری رفتار کنم که هم در شان خودم باشه هم در شان صاحب خونه؛
    اگر گاهی، بحثی هم بوجود اومده و بخاطر بی نظمی خودم، اخطار گرفتم و ابراز ناراحتی کردم، باید خودم رو اصلاح کنم، و این ابراز ناراحتی رو پای اصطکاک بین سلایق و علایق و تفاوت های دو شخصیت گذاشت...

ویرایش توسط M-r-r : 2009-06-21 در ساعت 10:55 PM
    Hakimi، SADEGH65، ARM و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    .....فکر میکنم کسی که برای راه اندازی و نگهداری اینجا زحمت کشیده و بدون هیچ چشمداشتی (سری به موضوعات قبلی که بنده ایجاد کردم؛ خصوصا تبلیغات و درآمد زایی برای فروم بزنید) داره به ما خدمات میده، این حق رو داشته باشه که حتی به من که قدیمی فروم هستم، اخطار بده که فلانی، در رفتاری که داری تجدید نظر کن، قوانینی وضع بکنه که به دهن من شیرین نباشه، سیاستی اتخاذ کنه که چندان باب میل من نباشه؛
    خلاصه کلام اینکه
    اگر قراره من اینجا فعالیت کنم، اول باید به صاحب خونه احترام بزارم، جوری رفتار کنم که هم در شان خودم باشه هم در شان صاحب خونه؛
    اگر گاهی، بحثی هم بوجود اومده و بخاطر بی نظمی خودم، اخطار گرفتم و ابراز ناراحتی کردم، باید خودم رو اصلاح کنم، و این ابراز ناراحتی رو پای اصطکاک بین سلایق و علایق و تفاوت های دو شخصیت گذاشت...
    شما نوشته بالایی من رو نخوندید ! من گفتم هدفم این نبود که ناراحتی خودم رو نشون بدم یا اعتراض به کار اشتباهم داشته باشم ! هدف من تغییر بعضی تفکرات و جوی بود که وجود داشت ! برای بهتر کردن قضیه .
    جناب راستی عزیز به نظر وقتی آدم وارد جمعی می شه که دعوتش نکردند و نفع مادی نداره براش و برای خودش و افراد دیگری که در اون جمع هستن و برای پیوستن به دوستانی که از یک سنخ هستند و جدا از هر بحث و نفع مادی برای هم دلی اجتماعی وارد گروهی می شه ، تعصب بیشتر و پرنگ تری نشون می ده و برای حفظ و ارتقا و تثبیت گروه تلاش می کنه .بدون هیچ چشم داشتی مثل شما مثل آقای مشعلی مثل آقای حکیمی آقای ،آریا گوهر و دیگر دوستان ! هیچ تفاوتی هم بین من و شما و آقای حکیمی و دیگران هم نیست ! فقط بعضی زحمت می کشند و مسئولیت هایی رو قبول می کنند که جای تشکر هم داره . اما نکته اینجاست که نباید فضای دوستانه تبدیل بشه به فضای خشک و رسمی البته گفتم موافق هرج و مرج هم نیستم .
    اگر قرار بود در همون فضای اداری رئیس و کار مندی باشیم که خوب ....

باز هم از آقای حکیمی و آقای مشعلی و شما تشکر می کنم و امیدوارم رابطه دوستانه وصمیمانه همچنان ادامه داشته باشه و بیشتر از گذشته بشه و دوستان جدید بیشتر پیدا کنیم.

با آرزوی سلامتی و توفیق دوستان
    موفق باشید

Hakimi، M-r-r و ARM سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    من دقیقا متوجه منظور شما شدم جناب نادر پور، جوابیه من، بیشتر از اینکه نامه ای باشه سرگشاده، پاسخی بود به جناب حکیمی، عذرخواهی ای به شکل و ترکیب دیگر، استنباط من از روز اول در مورد شما، با توجه به فعالیتتان، ظهور یک قطب قوی اطلاعات در فروم بود که همگی میتونیم از اون استفاده کنیم و الحمدلله هم همینطور بوده؛ امیدوارم دوستی و صمیمیت، روز به روز پر رنگ تر بشه.
    پاینده باشید.

Hakimi، ARM و Naderpour سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    ممنون از همه دوستانی که لطف دارند. من هم امیدوارم این ارتباطات در محیطی دوستانه و صمیمی محکم تر شود.

ولی جمله آخر نوشته قبلیم:

پیشنهاد بدهید که چکار باید کرد که چنین حساسیتی نسبت به تذکر ها و اخطارها به وجود نیاید یا کمتر شود؟ حس نشود که اگر تذکر یا اخطاری داده می شود، از صمیمیت انجمن کاسته می شود و چه کنیم که باعث دلخوری و رنجش نشود؟

M-r-r، ARM و Naderpour سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    من فکر می کنم اول به صورت mail یا پیام خصوصی تذکر داده بشه تاثیر گذار تر هست تا درج در profile شخص ! اگر مجدد تکرار شد درج بشه . من تست نکردم و نمی دونم این اخطار ها رو دیگر اعضا هم می تونند ببینند یا نه !
    اینجا تقریبا همه عاقل و بالغ هستند و با تذکر مشکل حل می شه

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نه اخطار های داده شده به سایرین رو من و شما نمیتونیم ببینیم؛

Mohammad Rasoul Rasti