نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 17سپاس
  • 4 توسط PersePolis
  • 3 توسط aminet
  • 4 توسط Hakimi
  • 3 توسط M-r-r
  • 1 توسط PersePolis
  • 2 توسط M-r-r

موضوع: پیشنهاداتی برای بهبود انجمن

نام حقيقي: Mehdi, ZeYdabadi Nezhad

عضو عادی شناسه تصویری PersePolis
    نوشته
    697
    سپاسگزاری شده
    198
    سپاسگزاری کرده
    51

Icon12 پیشنهاداتی برای بهبود انجمن

1 - من تا حالا توی هیچ سایتی لوگوی پرشین نت ورک رو ندیدم ! راه رسیدن به پرشین نت ورک تنها جستجوی گوگل هست !

2- پرشین نت ورک حتی 1 بار هم در مجله های کامپیوتری خودنمایی نکرد ! در حالی که هزاران مقاله و تجربه ارزشمند کاربران در آن نهفته است

3 - پرشین نت ورک به جز یک دامین دامین دیگری ندارد !

4 - ایندکس پرشین نت ورک اکنون 2سال به همین شکل است !

5 - رفتار برخی مدیران پرشین نت ورک ... جالب توجه هست !

6 - برای جذب کاربران نو هیچ گونه کوششی صورت نمی گیرد حتی برخی از آدم ها هم که به پرشین نتورک می پیوندند با اینکه پست نخست آنان است با رفتار سرد کاربران و مدیران روبرو می شوند در حالی که مدیران به نخستین پسن خود نگاهی نمی کنند !

7 - نبود بازارچه که از دید من می توانست کاربرات پرشین نت ورک رو 100 برابر کنه و به بسیاری هم کمک فراوان می شد در تهیه ابزارهای گوناگون مورد نیاز

8 - برخی از اعضای پرشین نت ورک تنها به پول می اندیشند !

9 - جناب آقای حکیمی هیچ گونه ابزار ارتباطی بین خویش و کاربران برقرار نکرده است ! به جز پست خصوصی که در آن بسیاری از انتقال داده ها امکان پذیر نیست !

10 - جناب حکیمی پاسخ 90% ایمیل هایی که به ایشون می شه رو نمی دن !

11 - یکی دیگر از انتقاداتم پوسته پرشین نت ورک بود که در چندی پیش دگرگون شد !

12- امکانات فراوانی می توان به پرشین نت ورک افزود که بدبختانه هیچ گونه کوششی صورت نمی گیرد ! نگاهی به دیگر فروم ها از جمله HAMMIHAN و P30WORLD بیندازید خواهید دید

امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره هرچند از کوشش های فراوان مدیران و به ویژه جناب حکیمی سپاسگذارم !

موضوعات مشابه:
    Hakimi، M-r-r، ARM و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: amir arabizadeh

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    23
    سلام به همه
    سابقه عضویت من تو فرو م زیاد نیست ولی تا حالا کم لطفی از طرف هیچ کدوم از اعضا و مدیرا ن ندیدم البته لازم به ذکر هست که نه فقط اینجا بلکه توی همه محیطهای بحث سوالات بی ربط جواب بی ربط هم داره اینجا تا حدی که من میبینم جای تازه کار جماعت نیست و البته تو فروم همیشه به سوالات تکراری و مبتدی هم تا حد توان جواب داده شده مگر در مواردی خاص که کسی بخواهد یک شب مهندسی شبکه بگیره که با جوابهای بی ربط دوستان مواجهه شده.
    انتقادات شما کاملا صلیقه ای هست و در انتقادادتون کوچکترین توجه ای به حضور استادان و سطح علمی فروم نکردین فروم نیازی به معرفی و تبلیغ نداره تقریبا غالب دوستان فعال و اعضا همگی تمام تلاششون رو میکنند که سوالی بی جواب نمونه جوینده یابنده هست اگه کسی جویای جوابش باشه حتما به فروم میرسه
    شکل ثابت فروم خیلی به سرعت کار کاربرها کمک میکنه که هر بار وقتشون رو برای آشنایی با تغییرات تلف نکنند.
    بازم از انتقادات شما متشکرم نظر من هم صرفا شخصی بوده
    متشکرم

Hakimi، M-r-r و ARM سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    نکات بسیار جالب و مفیدی را نام بردی. فکر می کنم تک تک مواردی که نام بردی را با هم بررسی کنیم تا عملیاتی بشوند. در نگاه اول، تقریبا همه موارد قابل توجه هستند.

برخی از مواردی که اشاره کردید نیاز به صرف وقت و پیگیری دارد. شما می توانید همکاری کنید تا با هم موارد را پیش ببریم؟

و اما موارد:

1 و 2- تبلیغ برای انجمن در رسانه های اینترنتی و چاپی
    پیشنهاد های خودتان را بنویسید. (لطفا همه دوستان و علاقه مندان به انجمن پیشنهاد ها و نظراتشان را دریغ نکنند.)
    کدام وب سایت ها و نشریات را مناسب تر می دانید؟

3- به دامین اشاره کردید. من مخالف تعدد دامنه ها هستم. حتی از همان روز اولی که دامنه Persiannetworks.com را ثبت کردم، دامنه .net را هم ثبت کردم. اگر اشتباه نکنم سال گذشته آقای نیکنام هم دامنه .ir را ثبت کردند. ولی واقعیت این است که اگر از دامنه های دیگر هم استفاده کنیم، باعث می شود اعتبار انجمن در جستجوگر ها پایین بیاید. یکتا بودن دامنه باعث میشود میزان Rank در جستجوگرها برای یک دامنه ذخیره شود و در نتیجه در جستجو ها، نتایج مناسب تری از انجمن نشان داده شود.
    امیدوارم منظورتان را درست متوجه شده باشم. اگر فکر می کنید درست نفهمیدم و منظورتان نکته دیگری بوده لطفا بیان کنید.

4- منظورتان از ایندکس چیست؟ صفحه اول انجمن؟ در مورد دسته بندی ها نظر خاصی دارید؟ پیشنهاد بدهید.

5- من هم در مورد برخی رفتارها انتقاد دارم. به خود دوستان هم موارد را گفته ام و از ایشان خواسته ام در رفتارشان بازنگری اساسی کنند. کاربران دلسوز باید در صورت مشاهده هر گونه رفتار نادرست موضوع را گزارش کنند.

6- حق با شماست. ما تا به حال هیچ کوششی برای جذب کاربر نکرده ایم. من فکر می کنم کاربران جدید خودشان بر اساس علاقه شان به انجمن می پیوندند. حتی برای مشاهده مطالب محدودیتی نداریم و کاربران می توانند به صورت میهمان در انجمن حضور داشته باشند و مطالب را مطالعه کنند. با این وضعیت ما روزانه بین 20 - 35 کاربر جدید داریم.
    فکر می کنم نیازی به جذب کاربر جدید نیست. بهترین راه همان مورد اول و دوم است که نام بردید: معرفی انجمن به جامعه ای که از وجود این انجمن بی اطلاع هستند.
    اگر منظور خاصی داشتید که من متوجه نشدم لطفا بیشتر توضیح بدهید.
    در مورد برخورد با کاربران تازه وارد کاملا حق با شماست. نباید برخورد های تند انجام شود.

7- در مورد بازارچه قبلا زیاد بحث شده. باید یک مدیر قوی داشته باشد. همه مدیران انجمن مشغله های زیادی دارند و زمان زیادی را در انجمن حضور ندارند. به تازگی آقای علیرضا مشعلی به عنوان مدیر عمومی در همه بخش ها به عنوان سرپرست حضور دارند و انصافا با انرژی بسیار زیاد، به صورت کاملا مسئولانه به نظارت بر انجمن می پردازند. اگر بتوانیم زحمت بازارچه را هم به ایشان بسپاریم، شاید بتوانیم مجددا آن را راه اندازی کنیم. واقعا حضور ایشان در انجمن به عنوان مدیر، امنیت خاطر بسیار زیادی برای من به وجود آورده است. از همینجا استفاده می کنم و از همه مدیران و به خصوص آقای مشعلی بابت زحماتی که متحمل می شوند و لطفی که در حق انجمن دارند و منتی که بر بنده می گذارند سپاسگذاری می کنم.
    البته در این مدت پیشنهاداتی هم از افراد مختلف مبنی بر تغییر نوع کار بازارچه ارائه شده، مثلا این که کسی اجازه بحث نداشته باشد و همه فقط مطالبشان را مثل آگهی درج کنند.

8- فکر کردن به پول بد نیست. ولی متاسفانه برخی اوقات می بینیم افرادی هستند که بلند نظر و آینده نگر نیستند و به شیوه ای نادرست به دنبال درامد مستقیم هستند. حالا چه باید کرد؟ نظر؟ پیشنهاد؟

9- من به شدت از این که ارتباط زیاد با کاربران داشته باشم دوری می کنم. در حقیقت انتظار من این است که انجمن بدون حضور من بتواند به حیاتش ادامه دهد و به من وابسته نباشد. به نظرتان چه نوع ارتباطی نیاز است؟ چه مواردی هست که نیاز به ارتباط مستقیم داشته باشد؟

10- شاید حق با شما باشد. من متاسفانه به دلیل مشغله های بسیار روزانه حجم بسیار زیادی ایمیل دریافت می کنم و خیلی اوقات قادر به پاسخ دادن به همه آنها نیستم. البته واقعا از این بابت متاسفم و از همه کسانی که به ایمیل هایشان پاسخ نداده ام عذر خواهی می کنم. سعی می کنم خودم را اصلاح کنم و حتی در حد چند کلمه، پاسخ ایمیل ها را بدهم. البته من هیچ پرسش فنی را در قالب پیام شخصی و ایمیل پاسخ نمی دهم و نخواهم داد و همه این گونه پرسش ها را به انجمن ارجاع می دهم. انجمن ایجاد شده که پاسخگوی این گونه درخواست ها باشد.

11- من هم به پوسته انتقاد دارم. ولی متاسفانه تغییر پوسته فرایند پیچیده و زمان بری است و همچنین باعث می شود به روز رسانی نسخه نرم افزار انجمن به سادگی امکان پذیر نباشد. من خیلی خوش بین هستم که نسخه جدیدتر نرم افزار انجمن vBulletin که احتمالا تا چند ماه دیگر ارائه می شود، پوسته بهتری داشته باشد. (از شایعات این گونه به نظر می رسد!)
    ولی اگر به صورت موردی و جزئی نظرتان را در باره بخش های مختلفش بگویید شاید بتوان راه حلی پیدا کرد.

12- امکانات مورد نظرتان را با جزئیات می فرمایید که ببینیم اگر مفید است به انجمن اضافه کنیم؟

باز هم اشاره می کنم که مواردی که ذکر شد خیلی خوب بودند و در موردشان باید اقداماتی انجام شود و همکاری همه دوستان را می طلبد.

از لطف شما در نوشتن نظرات و پیشنهادات و انتقاداتتان صمیمانه سپاسگذارم.

M-r-r، ARM، Naderpour و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: hadi

عضو عادی
    نوشته
    404
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    421
    سلام یه پیشنهادی داشتم

چطوره یه سیستم جوابگویی تلفنی راه اندازی کنیم که دو یا سه نفر از عزیزان که تجربیات و سطح علمی خوبی دارن قبول زحمت بفرمایند و جوابگوی این مورد باشن اما نحوه کار

مثلا من یه موردی دارم , اینجا مطرح میکنم با چند تا پست که جواب میگیرم ولی مشکل من برطرف نمیشه . بخاطر این مجبور میشم یا کلا بیخیال موضوع بشم یا برم جای دیگه و با افراد دیگه مطرحش کنم
    حال اگه این مشکل من به این طریق حل نشده باقی بمونه ، منتقل بشه به بخش جوابگوی تلفنی در اون قسمت عزیزان بعد از اینکه بررسی کردن و مشخص شد که میشه مشکل رو از طریق تماس تلفنی حل کنن با اختصاص زمان بخصوصی ( عین شماره گرفتن از مطب دکتر ) به راهنمایی عزیزان بپردازن , که در اون ساعت بخصوص تماس گرفته شه و گرنه جوابگویی صورت نگیره. یا تلفن جواب داده نشه .

میشه تعداد مشخصی تماس در روز تعیین بشه که وقت اون عزیزانی که قبول زحمت میکنن هم گرفته نشه

میشه برا هر یوزر سقف بخصوصی در ماه در نظر گرفته شود مثلا هرکسی اجازه تماس مثلا 3 بار در ماه داشته باشه

میشه سیستم برا حل مشکل از طریق ارتباط از راه دور مثلا با استفاده ازنرم افزار TeamViewer کمک کرد

خلاصه یه همچین کاری در بین فورم های تخصصی یه نوع آوری میشه

میسی

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    پیشنهاد خوبی هست، اما بنده کاملا باهاش مخالفم؛
    دلیلی نداره مشکلی در انجمن مطرح بشه که اکان حلش وجود نداشته باشه !
    من خودم، ساپورت چند شبکه تقریبا متوسط و ببزرگ رو برعهده دارم . بارها شده که به خاطر مشکلات جزئی و کوچک، با من تماس گرفتن و وقت و هزینه زیادی از من تلف شده . ماشالله یوزر هم پر توقع ! ساعت استراحت و کار رو هم نمیشناسه، خدانکنه شماره تماست رو داشته باشه، دیوونه میشی !
    متاسفانه در خصوص انجمن هم به همین صورت هست؛
    بعضی از کاربران تازه وارد شده به جمع؛ فکر میکنن که ما وظیفه داریم، حقوق دریافت میکنیم، تا به سوالات و مشکلات ایشان رسیدگی کنیم؛ حالا فکر کنید شماره تلفن هم اعلام شد که این گروه به صورت تلفنی به شما پاسخ میدهند، اما فقط روزانه 5نفر؛ پیدا کنید پوست پسر آقای پرتغال فروش را !

اما در خصوص فرمایشات آقا مهدی؛

1 - من تا حالا توی هیچ سایتی لوگوی پرشین نت ورک رو ندیدم ! راه رسیدن به پرشین نت ورک تنها جستجوی گوگل هست !

این به نوعی از ضعف های انجمن به شمار میاد؛
    شاید شلوغی فعلی فروم و مشغله کاری، اجازه نداده که جناب حکیمی در این مسیر فعالیت داشته باشند.
    اما تا حالا، ترافیک کمی هم نداشتیم، کاربران زیادی هستند که به اینجا لینک میشن؛
    فعلا برای راه حل، پیشنهادم اینه که دوستانی که وبسایت دارن، لینک به فروم رو در یه جای مناسب قرار بدن .

2- پرشین نت ورک حتی 1 بار هم در مجله های کامپیوتری خودنمایی نکرد ! در حالی که هزاران مقاله و تجربه ارزشمند کاربران در آن نهفته است
    خودنمایی یک محصول، یک جنس یا یک خدمت در مجله ها، از آنجا که درآمد هنگفتی از فروش آن، عاید فروشنده و صاحب کالا میشود، براحتی انجام پذیر است .
    حدود سه ماه پیش، یه محصول آموزشی داشتیم در خصوص قرآن؛ با مجله های مختلفی تماس گرفتیم، فکر میکنید یک نوبت چاپ تمام صفحه، رنگی، اونهم مجله ای که تیراژ کلش به حدود 15000 تا نمیرسه، چند بود ؟ قابل شما رو نداره ؟ فقط یک میلیون و سیصد هزارتومان !
    کوچکترین تبلیغ در همین مجله، که البته قیمتهای این مجله ارزان تر از سایرین بود، حدود 350 هزارتومان ناقابل بود؛
    متاسفانه فروم از نظر درآمد محدود هست، نمیشه از درآمدش در چنین مسیری استفاده کرد، مگر اینکه بصورت همگانی، با مشارکت اعضاء یه سری تبلیغات بیرون داده بشه .

3 - پرشین نت ورک به جز یک دامین دامین دیگری ندارد !
    تعدد دامین، به غیر از خرج تراشی چیز دیگه ای نداره،
    این مسئله در مورد شرکت پدر بنده به این شکل است؛ شما کلمه firoozabad رو به هر شکلی که بنویسید، با 99% پسوند ها منتهی به Firoozabad.Com میشد، چیزی در حدود 10 دومینمختلف ثبت شده بود، قیمت ها هم از 8،500 تا 13000 تومان، بطور میانگین سالانه یکصد هزارتومان علاوه بر هزینه دامین اصلی و میزبانی !
    فکر میکنید هر دومین در طول یکسال، چندبار استفاده شد ؟ کمتر از 5 بار !

4 - ایندکس پرشین نت ورک اکنون 2سال به همین شکل است !
    منظورتان صفحه اول است ؟ http://www.persiannetworks.com
    یا صفحه اول انجمن ها ؟ http://forum.persiannetworks.com

5 - رفتار برخی مدیران پرشین نت ورک ... جالب توجه هست !
    به شخصه همیشه منتقدی تندرو و شدید الحن بوده ام که با توجه به اینکه بیشتر از یک عضو در فروم نیستم، در رفتار مدیران فوق العاده سخت گیر بوده ام، اما در مدت زمان 4 تا 6 ماه گذشته، وضعیت انجمن واقعا رو به بهبود بوده است . فکر میکنم این فرایند، مدیون فعالیت های جناب حکیمی ، بهبود کارکرد سایر مدیران، و خصوصا ورود مدیر دلسوز، جناب آقای مشعلی باشه .
    جا داره از ایشون، به خاطر تمام فعالیت هاشون در فروم، علی رغم وجود مشغله های کاری ای که خودشون دارن، تشکر کنم . بر سر همه ما منت دارند .

6 - برای جذب کاربران نو هیچ گونه کوششی صورت نمی گیرد حتی برخی از آدم ها هم که به پرشین نتورک می پیوندند با اینکه پست نخست آنان است با رفتار سرد کاربران و مدیران روبرو می شوند در حالی که مدیران به نخستین پسن خود نگاهی نمی کنند !
    گاه کنترل جمعیت بهتر از اضافه شدن هست ! تقریبا همگی ما یکواحد تنظیم خانواده رو در دانشگاه ها پاس کردیم، جامعه هر چی شلوغ تر بشه، کنترل، نگهداری، مراقبت، خدمات دهی، ... به اون هم سخت تر میشه . اما نظر من انقراض نسل هم نیست !
    این رشد، در حال حاضر اگرچه کند، اما در حال انجام هست . فکر میکنم کلاس و پرستیژ فروم اونقدر بالا باشه که اجازه نده بریم خونه بغلی و بگیم : تو رو خدا بیاین عضو ما بشین؛ اووم ؟

7 - نبود بازارچه که از دید من می توانست کاربرات پرشین نت ورک رو 100 برابر کنه و به بسیاری هم کمک فراوان می شد در تهیه ابزارهای گوناگون مورد نیاز
    من یکی از مخالفین سرسخت این قسمت بودم،
    دوستان زیادی در حال حاضر در انجمن حضور دارند که در حال حاضر مشغول کمک به سایرین و زکات علمشون هستند . با عرض تاسف، تا قبل از بازارچه، فروم برای ایشان فقط یک تالار داشت آن هم بازارچه بود، فعالیت فقط در بخش درآمد؛ برخی از اعضاء هم صرفا به بازارچه بوودند و پس از بسته شدن ان، کوله بار خود را جمع کرده و به سراغ دیگر میادین رفتند؛
    به نظر من، بازارچه یا میبایست بسته باشد، یا صرفا در صورتی راه اندازی شود که اولا مدیری توانا بر آن نظارت داشته باشد، دوما وجود آن منفعتی برای فروم داشته باشد .
    باقی تالار ها، بار علمی فروم را بالا میبرند، به فروم ارزش و اعتبار میدهند، اما بازارچه ؟ من سال ها قبل پیشنهاد دادم که برای فروم منبع درآمدی ایجاد شود که اگرچه ناچیز، اما در هزینه ها بتواند کمکی کند؛ الحمدلله همگی اهل همین مقوله هستیم و با هزینه های راه اندازی و نگهداری سایت ها آشنایی داریم، آن هم فضایی به این وسعت و گستردگی، با این حجم اطلاعات !

8 - برخی از اعضای پرشین نت ورک تنها به پول می اندیشند !
    کدام اعضاء ؟

9 - جناب آقای حکیمی هیچ گونه ابزار ارتباطی بین خویش و کاربران برقرار نکرده است ! به جز پست خصوصی که در آن بسیاری از انتقال داده ها امکان پذیر نیست !
    چه وسیله ارتباطی مد نظر شماست ؟ توقع نباید داشت ایشان هم مثل من و شما، هم تلفنی و هم مسنجر و ... در دسترس عموم باشند !؟ به مشغله هایی که برای ایشان وجود دارد آگاهی دارید ؟

10 - جناب حکیمی پاسخ 90% ایمیل هایی که به ایشون می شه رو نمی دن !
    یادم به 7-8 سال پیش افتاد،
    تازه داشتم VPN یاد میگرفتم، کلاس میزاشتیم برای LAN Accounting ؛ هرچی با اقای حکیمی و آریاگوهر بصورت پیام خصوصی و ایمیل مکاتبه کردم جواب ندادن، تنها جواب این بود : در فروم مطرح کنید
    شاید قابل باور نباشه اما زمانی که در فروم مطرح شد، شاید دوستان زیادی کمک نکردند، اما در طول یک روز، سرویس راه اندازی شد، بعد از اون هم که اموزشش در فروم گذاشته شد؛
    دلیل این جواب ندادن ها، شاید به نظر من، اون روز ها بی اعطنایی بود، اما مدتی بعد متوجه شدم که این پاسخ ندادن ها و سکوت ها، دلیلی به غیر از شکوفایی خود من نداشت . به امضاء توجه کنید !

11 - یکی دیگر از انتقاداتم پوسته پرشین نت ورک بود که در چندی پیش دگرگون شد !
    ؟

12- امکانات فراوانی می توان به پرشین نت ورک افزود که بدبختانه هیچ گونه کوششی صورت نمی گیرد ! نگاهی به دیگر فروم ها از جمله HAMMIHAN و P30WORLD بیندازید خواهید دید
    فروم را با مهدکودک ها و دبستان ها و پارک هایی مثل هم میهن مقایسه میکنید !؟

ARM، Naderpour و hadi_PN سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: hadi

عضو عادی
    نوشته
    404
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    421
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    پیشنهاد خوبی هست، اما بنده کاملا باهاش مخالفم؛
    دلیلی نداره مشکلی در انجمن مطرح بشه که اکان حلش وجود نداشته باشه !
    من خودم، ساپورت چند شبکه تقریبا متوسط و ببزرگ رو برعهده دارم . بارها شده که به خاطر مشکلات جزئی و کوچک، با من تماس گرفتن و وقت و هزینه زیادی از من تلف شده . ماشالله یوزر هم پر توقع ! ساعت استراحت و کار رو هم نمیشناسه، خدانکنه شماره تماست رو داشته باشه، دیوونه میشی !
    متاسفانه در خصوص انجمن هم به همین صورت هست؛
    بعضی از کاربران تازه وارد شده به جمع؛ فکر میکنن که ما وظیفه داریم، حقوق دریافت میکنیم، تا به سوالات و مشکلات ایشان رسیدگی کنیم؛ حالا فکر کنید شماره تلفن هم اعلام شد که این گروه به صورت تلفنی به شما پاسخ میدهند، اما فقط روزانه 5نفر؛ پیدا کنید پوست پسر آقای پرتغال فروش را !
    ......
    خب در مورد استفاده از برنامه Team viewer چی میگید این راه حل مناسبی میتونه باشه

در مورد تماس تلفنی هم میشه یه راه حل براش گذاشت : تماس در صورتیکه که واقعا راه حلی نباشه انجام بشه
    بعد از اینکه سوال و جواب به نتیجه نرسید و در اونصورت میره واسه تحقیق که آیا مورد از طرف کاربره یا واقعا این مشکل اونقدر حاده که لازمه براش تماس گرفته بشه
    مثلا از 100 مورد میشه 1 دونه
    مثلا برا اشتراک گذاری اینترنت در شبکه دیگه این کار لازم نیست چون هزاران بار در این مورد بحث شده

البته من بیشتر رو استفاده از برنامهTeam viewer معتقدم

نام حقيقي: Mehdi, ZeYdabadi Nezhad

عضو عادی شناسه تصویری PersePolis
    نوشته
    697
    سپاسگزاری شده
    198
    سپاسگزاری کرده
    51
    دیدگاه های دوستان همگی ارزشمند و گرامی !

برای چند تا از انتقادهام پاسخ منطقی گرفتم که می کوشم دیگه دربارش چیزی ننویسم
    اما درباره نوشتار آقای امیر عربی زاده باید بگم که مثل این می مونه که ما بیفتیم وسط یه حوز آب یخ و از سر ما رنج ببریم بعد بگیم خوب اینجا دیگه از تشنگی نمی میرم ! به به و چهچه کاری رو از پیش نمی بره ... هر چند نباید همش انتقاد کرد و چشم خودمونرو از روی خوبی ها و کوشش ها ببندیم . و اینکه می فرمایید اینجا جای حرفه ای هاست و تازه واردا جایی ندارند آیا ما هم از روز اول زاد روز حرفه ای بودیم ؟

1 - من برای تبلیغ انجمن بهره گیری و قرار دادن آگهی سایت رو در درون سایت هایی مانند پی سی ورد - پرشین تولز - پی سی دانلود - کمیاب - و ... سایت های دیگری که هم خانواده پرشین نت ورک هستند پیشنهاد می کنم البته : ما می توانیم برای این کار آگهی های با موضوع های جالب طراحی کنیم که می تواند کاربران زیادی رو راهنمایی کنه . و این سایت ها مجله هایماهانه هم ارائه می کنند که مجله آنان هم جای مناسبی هست و هزاران مجله دیگر . نکته دیگر اینکه من هر جای سایت رو گشتم که لوگو پیدا کنم و دست کم توی وبلاگ خودم بزارم ندیدم

2 - بخش های آموزشی به انجمن اضافه بشه که مثلا حالا نرم افزار امروز اومد آموزش کاملش رو هم برخی از دوستان و شاید مدیران بنویسند و در اختیار دیگران بگذارند که بسیار کار جالبی است .

3 - دیدگاه منم در مورد پول منفی نیست ولی از دید من در این انجمن به جای اینکه مدیران و سرپرست اصلی انجمن به فکر درآمدی برای هزینه های انجمن و .. باشند بیشتر کاربران به فکر پول هستند در حالی که می شه از اینجور انجمنی در آمد فراوان برداشت کرد !

4 - ما می تونیم بخش هایی رو به انجمن اضافه کنیم که درآمد زا باشه هم برای مدیر انجمن و هم برای دیگر کاربران ! بسیاری از کاربران هستند که پاسخ پرسش حودشون رو بنا به دلایلی به صورت رایگان در انجمن دریافت نمی کنند و حاضرند برای دست یابی به پاسخ سوال و رفع مشکلشون پول هم بپردازند که متاسفانه بخشی برای پشتیبانی از اینجور افراد نیست . و ره اندازی این جور بخشی گمون نمی کنم زیاد سخت باشه و ما نباید صرفا برای رفع هزینه های انجمن از تبلیغات در انجمن استفاده کنیم .

5 - در باره ابزارهای ارتباطی میان شما و کاربران پاسخ شما منطقی هست ولی برای مثال یکی از دوستان چند روز پیش می خواست نام کاربری خودش رو عوض کنه که به هر دری زد نتونست با شما ارتباط برقرار کنه . منم نمی گم باید یه یاهو آدی آنلاین همیشگی داشته باشید ولی ارتباط داشتن با مدیر انجمن برای کاربران نشان از زنده بودن انجمن داره .

6 - پیشنهاد دوستمون درباره تلفن هم جای کار زیادی داره زیرا انجمن پرشین نت ورک از دید من درآمد چندانی در حال حاضر برای مدیران نداره پس پاسخ دادن به تلفن ها اونم در حالی که مثا ISP ها درآمدی نداره فعلا کاربرد نداره اما شاید در آینده که انجمن شکل دیگری به خودش گرفت و مانند یه شرکت شد بشه این کار رو هم انجام داد

7 - اینکه برخی از کاربران به فکر پول هستند و نمی شه کاریشون هم کرد درسته ولی با اجرای بخش ویژه برای همون سوال هایی که گفتم و برخی حاضرند پول هم بدهند تا جوابشون رو بگیرند و کارشون راه بیفته مشکلش حل می شه .

چیزای زیادی به ذهنم می رسه که کم کم می نویسم .

M-r-r سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    خب در مورد استفاده از برنامه Team viewer چی میگید این راه حل مناسبی میتونه باشه

در مورد تماس تلفنی هم میشه یه راه حل براش گذاشت : تماس در صورتیکه که واقعا راه حلی نباشه انجام بشه
    بعد از اینکه سوال و جواب به نتیجه نرسید و در اونصورت میره واسه تحقیق که آیا مورد از طرف کاربره یا واقعا این مشکل اونقدر حاده که لازمه براش تماس گرفته بشه
    مثلا از 100 مورد میشه 1 دونه
    مثلا برا اشتراک گذاری اینترنت در شبکه دیگه این کار لازم نیست چون هزاران بار در این مورد بحث شده

البته من بیشتر رو استفاده از برنامهTeam viewer معتقدم
    متاسفانه همه سوق داده میشن به سمت تلفن و راه حل ساده ای که اول به چشم میاد، نه سعی در حل مشکل و پیدا کردن نقطه کور قضیه !
    به نظر من بهتره اجازه بدیم کاربر خودش سعی کنه، مشکلش رو حل کنه، اینکه بخوایم تمهیداتی رو در نظر بگیریم که کاربر تا به یه مشکل برخورد کرد سریع بیاد براش حل کنیم، اون هم رایگان !! میشه جویدن و اماده هضم کردن لفمه ! خداوند دندان افریده برای جویدن و مغز برای فکر کردن !

1 - من برای تبلیغ انجمن بهره گیری و قرار دادن آگهی سایت رو در درون سایت هایی مانند پی سی ورد - پرشین تولز - پی سی دانلود - کمیاب - و ... سایت های دیگری که هم خانواده پرشین نت ورک هستند پیشنهاد می کنم البته : ما می توانیم برای این کار آگهی های با موضوع های جالب طراحی کنیم که می تواند کاربران زیادی رو راهنمایی کنه . و این سایت ها مجله هایماهانه هم ارائه می کنند که مجله آنان هم جای مناسبی هست و هزاران مجله دیگر . نکته دیگر اینکه من هر جای سایت رو گشتم که لوگو پیدا کنم و دست کم توی وبلاگ خودم بزارم ندیدم
    فکر میکنید همین سایت های پی سی دانلود و ... برای تبلیغاتی اینچنینی چقدر هزینه درخواست میکنند ؟
    مشکل هزینه ایست که باید در قبال تبلیغات پرداخت شود .
    در خصوص لوگو، بنده هم با شما موافقم، جای خالی یک لوگو با سایز استاندارد تبلیغاتی، واقعا خالیست.

2 - بخش های آموزشی به انجمن اضافه بشه که مثلا حالا نرم افزار امروز اومد آموزش کاملش رو هم برخی از دوستان و شاید مدیران بنویسند و در اختیار دیگران بگذارند که بسیار کار جالبی است .
    در این مورد در حال حاضر هم مقالات و افرادی هستند که به نرم افزار های جدید اشاره دارند .
    اما مشکل اینجاست که اکثر نرم افزار ها، یا مخاطب زیادی ندارند، یا با موضوعات این فروم مرتبط نمیشوند؛ چیزی که من فکر میکنم و تقریبا بهش اطمینان دارم، اینه که بیشتر سعی شده و باید سعی کنیم؛ که به مطالبی برپدازیم که از نظر ارزش محتوایی، در اولویت بالاتری باشند .

4 - ما می تونیم بخش هایی رو به انجمن اضافه کنیم که درآمد زا باشه هم برای مدیر انجمن و هم برای دیگر کاربران ! بسیاری از کاربران هستند که پاسخ پرسش حودشون رو بنا به دلایلی به صورت رایگان در انجمن دریافت نمی کنند و حاضرند برای دست یابی به پاسخ سوال و رفع مشکلشون پول هم بپردازند که متاسفانه بخشی برای پشتیبانی از اینجور افراد نیست . و ره اندازی این جور بخشی گمون نمی کنم زیاد سخت باشه و ما نباید صرفا برای رفع هزینه های انجمن از تبلیغات در انجمن استفاده کنیم .
    7 - اینکه برخی از کاربران به فکر پول هستند و نمی شه کاریشون هم کرد درسته ولی با اجرای بخش ویژه برای همون سوال هایی که گفتم و برخی حاضرند پول هم بدهند تا جوابشون رو بگیرند و کارشون راه بیفته مشکلش حل می شه .
    اونوقت من، پیش خودم میگم اگه این یوزر بهش جواب داده نشه، مجبور میشه بره بخش پولی سوالش رو مطرح کنه، به به، پس بهش جواب نمیدم، مجبور میشه بیاد هزینه کنه، وقتی این تفکر من، به همه غالب شد، انجمن ارج و قربش رو از دست میده،
    نظر من درآمدزایی ای بود که صرفا برای فروش محصولات و خدمات باشه، نه روند کار فعلی فروم؛ وگرنه میشه از اعضاء به ازای هر ماه استفاده از فروم، یک تک هزارتومانی گرفت، حساب کنید چقدر میشه !!!

5 - در باره ابزارهای ارتباطی میان شما و کاربران پاسخ شما منطقی هست ولی برای مثال یکی از دوستان چند روز پیش می خواست نام کاربری خودش رو عوض کنه که به هر دری زد نتونست با شما ارتباط برقرار کنه . منم نمی گم باید یه یاهو آدی آنلاین همیشگی داشته باشید ولی ارتباط داشتن با مدیر انجمن برای کاربران نشان از زنده بودن انجمن داره .
    یه قسمت پایین انجمن هست، تماس با ما : Persian Networks - تماس با ما
    تا حالا نشده من برای جناب حکیمی ایمیل بفرستم، ایشون جواب نداده باشن، ایمیلشون هم که در امضاءشون هست، mh at mhme dot net
    میشه در قسمت بحث پیرامون مسائل انجمن هم مباحث رو اعلام کرد، ... سخت میگیرید !

به نظر من، پینهادای شما پیشنهادای خیلی خوب و قابل تفکری بودند، میشه از یکایک اونها استفاده کرد، اما میطلبه مثل همیشه، پیش از هر اقدام، راجع بهش خوب فکر بشه...

PersePolis و Naderpour سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

کلمات کلیدی در جستجوها:

تندرو

پیشنهاداتی برای انجمن ا

برچسب برای این موضوع