صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 23 از مجموع 23

موضوع: رفتار تند و برخورد نامناسب

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    آقای خسروی
    من هم تندی برخورد شما را حس کردم. اگر کسی حرف اشتباهی زد، می توانید با آرامش او را متوجه اشتباهش کنید.

دیروز به فردی دیگر به دلیل خطایی که انجام داده بود تذکر دادم، ایشان به عنوان پاسخ اعلام کردند من که مدتهاست تمایلی به حضور در انجمن ندارم. شما هم می فرمایید انجمن جنبه آموزشی برایتان نداشته است. ولی این ها دلیلی برای رفتار های نادرست نیست. ما اگر در انجمن حضور داریم باید احترام دیگران را حفظ کنیم و همه را دوست خودمان بدانیم و در رفتارهایمات دقت داشته باشیم.

شاید حق با شما باشد. شاید این انجمن به صورت مستقیم برای شما حنبه آموزشی نداشته است. ولی حتما جنبه های جذابی هم دارد که شما چندین سال است در آن حضور دارید. پاسخ دادن به پرسش ها خودش جذاب است. خیلی وقت ها در همین پرسش ها به مواردی برخورد می کنیم که قبلا ندیده و نشنیده ایم. تبادل تجربیات در بین همین پرسش ها و پاسخ ها انجام می شود. گشت و گذار بین همین پرسش ها تجربه ما را بالا می برد. حداقل برای من اینطور بوده است. بقیه جاذبه ها هم جای خود.

واقعا برخی اوقات فکر می کنم انجمن به یک منبع باروت و مواد منفجره تبدیل شده که یک جرقه باعث می شود انفجار روی بدهد.
    همه ما باید تلاش کنیم این وضعیت را تغییر دهیم.
    باید به گونه ای رفتار کنیم که همه دوستانی که تازه به جمع ما اضافه می شوند، حس کنند یک جمع دوستانه حرفه ای است.

ممنون از همه

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    صحبت شما کاملا درسته جناب حکیمی
    دلیل تندی که شما ازش صحبت می کنید 2 تا مسئله هست
    1- اشتباهی که به من نسبت داده شد
    2- اشتباه به این بزرگی از سمت کسی بود که انتظار نمیرفت
    به هر حال
    زمانی بود که من روی فروم تعصب زیادی داشتم و حاضر بودن ساعت ها سرچ کنم و مقاله پیدا کنم که بتونم تاپیک به درد بخوری داشتم باشم شاید که بتون به اندازه خودم پرشین نتورکز رو پرشین نتورکز کنم
    اما متاسفانه مدتی هست که سرعت سیر سر پایین اومدن سطح کیفی اطلاعات فروم از قدرت نگهدارنده من و امثال من خیلی بیشتر شده و با اشتباه فاحش کسی که عضو فعال محسوب میشه و 3 ماه بعد از من وارد فروم شده امروز دیگه به حد اعلای خودش رسید احساس می کنم دیگه کمکی واقعا از دست من بر نمیاد
    مطمئنا بودن یا نبودن من تفاوتی برای فروم نخواهد داشت و امید که روز به روز به کیفیت این فروم افزوده شه چرا که همیشه اعتبار فروم رو اعتبار خودم دونستم و میدونم
    در مورد جاذبه هایی که در فروم بوده که شما چند بار روشون تاکید کردین درست متوجه نشدم اما هر چیزی بوده مطمئنا جاذبه مالی نبوده چرا که فکر نمی کنم این فروم بجز شما واسه کسه دیگه جاذبه مالی داشته بوده باشه و واسه من اگر هم بوده همون تعصبی بوده که روی فروم داشتم و ارزشی که براش قائل بودم ولا غیر

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    (توجه: این متن طولانی است. لطفا زمانی شروع به خواندن کنید که وقت کافی داشته باشید. خواهش می کنم همه آن را با دقت بخوانید.)

آقای خسروی
    هرکسی می تواند اشتباه کند. دلیلی ندارد در پاسخ یک اشتباه تندی کنیم. می توان با آرامش و احترام اشتباه افراد را به ایشان گوشزد کرد.

پایین آمدن سطح کیفی انجمن برداشت شخصی شماست و من با این برداشت موافق نیستم. هرچند من هم واقفم که انجمن همیشه می تواند بهتر باشد و همه ما برای آن تلاش می کنیم.

نبودن هر یک از اعضاء حتما در انجمن تاثیر دارد. میزان این تاثیر را با میزان تاثیر حضورشان می توان سنجید.

و اما جاذبه ها

یکی از مهمترین جاذبه ها را نام بردم: فعالیت در جهت پاسخگویی به پرسش ها و در نتیجه بالا رفتن سطح دانش و تجربه

اشاره کردید به جاذبه مالی برای من
    ترس ندارد که بگوییم حضور در انجمن جاذبه مالی هم دارد. مثال خودم را می زنم: حضور و فعالیت در انجمن باعث شده به عنوان یک کارشناس شناخته شوم و در برخی پروژه ها و فعالیت ها به من مراجعه شود و کارهایی به من سپرده شود. (که البته حجم ریالی شان نسبت به هزینه هایی که نگهداری انجمن در بر داشته و دارد واقعا هیچ است.)

من با دیگر دوستانی که در انجمن صحبت می کنم، آنهایی که فعالیت های شخصی دارند، همین وضعیت برای آنها هم وجود دارد.
    وقتی در انجمن در مورد یک موضوع فنی به پاسخ گویی می پردازند، دانش و توانایی فنی شان را به نمایش می گذارند و در نتیجه افرادی که به دریافت خدمات نیاز دارند، ترجیح می دهند به متخصصی مراجعه کنند که صادقانه دانش خود را در اختیار دیگران قرار داده است. همه ما به صداقت علاقه مندیم.

هرچند کسانی هم بوده اند که در پاسخ های فنی شان روش های نادرست در پیش گرفته اند و پاسخ را به گونه ای داده اند که قابل استفاده نباشد و حتی یکی از ایشان با افتخار این موضوع را برایم تعریف کرد که "طوری پاسخ دادم که فوت کوزه گری اش دست خودم بماند و طرف مجبور باشد سراغم بیاید و پول بدهد تا کارش راه بیفتد". این گونه افراد مانند کف روی آب مدتی هستند و به خیالشان ترک تازی می کنند. غافل از این که آن چه باقی می ماند صداقت است و درستی.

از جاذبه ها می گفتم:
    یکی دیگر از جاذبه ها شناخته شدن و شهرت است.
    فکر کنید من بهترین کارشناس فنی و متخصص باشم. وقتی در گوشه و کنج خانه ای بنشینم، نهایتا در شهرم با 4 نفر در ارتباط باشم، چند نفر من را می توانند بشناسند؟ چند نفر می توانند از دانش و تجربه من استفاده کنند؟
    حالا اگر فضایی به بزرگی شبکه اینترنت در اختیارم قرار بگیرد چطور؟
    در انجمن تخصصی شبکه که محل مراجعه هزاران متخصص و علاقه مند و نیازمند به شبکه است چطور؟
    انجمنی که در حال حاضر بیش از 125 هزار نوشته در آن است. انجمنی که بیش از 23 هزار نفر عضو دارد که بیش از 7 هزار نفر آنها فعال هستند. انجمنی که روزانه ده ها نفر به آن می پیوندند. انجمن که تقریبا موضوعی در زمینه مسائل شبکه نیست که در گوگل جستجو کنید و به این انجمن نرسید. انجمنی که تقریبا اکثر متخصصان شبکه در ایران در همه سازمان ها و شرکتهای دولتی و خصوصی آن را می شناسند و به مفید بودن آن اذعان دارند. از بزرگترین سازمان ها و ارگان ها و شرکت ها در تهران، تا کوچکترین شرکت ها و کارخانه ها در گوشه گوشه ایران.
    در این چنین انجمنی اگر کسی فعالیت مفید داشته باشد، در سطح ایران و در سطح بازار شبکه و سازمان ها و شرکت های گوناگون شناخته می شود.

جاذبه های این انجمن بیش از این هاست. هر یک از اعضاء قدیمی و باسابقه انجمن می تواند برای خودش بنشیند و فکر کند و این جاذبه ها را لیست کند.

از اندازه های انجمن گفتم. وقتی این انجمن تازه راه افتاده بود و کوچک بود، مخاطبینش عده معدودی بودند. سال 2002 دو هفته یک بار پرسشی مطرح می شد و دیگران من را خبر می کردند تا بیایم و به دنبال پاسخ باشم.
    اوایل کار، قانونی نداشتیم. به صورت سلیقه ای رفتار می کردیم. بعد از مدتی با همفکری دوستان سعی کردیم تفکر سیستماتیک را حاکم کنیم و اقدام به تدوین قوانین کردیم. سعی شد در قوانین همه شرایط دیده شود. به نظر اکثر اعضاء و کاربران، در این کار موفق بوده ایم.

من روضه خوان نیستم. همه این ها را گفتم که این جمله آخر را بهتر لمس کنید:

امروز که انجمن رشد کرده، بزرگتر شده، مخاطبینش صدها و هزاران برابر شده، اهمیت دقت به قوانین به همان میزان افزایش یافته است.

واقعا برای اداره انجمن راهی بجز پیروی از قوانین نداریم. باید در چهارچوب قوانین رفتار کنیم.
    می دانم سخت است، اکثر ما قانون گریز هستیم. عموما افرادی هستیم که وقتی رنگ چراغ زرد راهنمایی را می بینیم، به جای توقف و وارد نشدن به چهار راه، گاز می دهیم که تا قرمز نشده، از خط بگذریم. ولی این یک تمرین برای ماست که قوانین را ببینیم و به آنها احترام بگذاریم.

امیدوارم که همه در این مسیر حرکت کنیم.

از همه دوستانی که در این مسیر حرکت می کنند و با حضور خود به این جمع گرمی بیشتری می بخشند، صمیمانه سپاسگذارم.

M-r-r، milad22، Reza.D و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    دوست ندارم وارد بحث بزرگترهای این انجمن بشم اما سوالی برام پیش اومده اونم اینکه چرا هروقت بحث این چوری پیش میاد همه به این نتیجه میرسن که نبودنشون بهتر از بودنشونه؟اون هم قدیمی ها،بزرگترها و با تجربه ها؟

آیا در منش و کردارمون بیرون از محیط انجمن و کلا در محیط واقعی هم به این شکل عمل میکنیم؟

نبودن عده ای از دوستان قدیمی که شاید نام بردن از اونها نیازی نباشه واقعا احساس میشه.یعنی واقعا جایی که از سال 2003 در اون فعالیت میکنید اینقدر بی ارزش شده؟

Hakimi، M-r-r، meysam22us و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: بیل گیتس

عضو غیر فعال شناسه تصویری Bill Gates
    نوشته
    291
    سپاسگزاری شده
    75
    سپاسگزاری کرده
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh نمایش پست ها
    واقعا برخی اوقات فکر می کنم انجمن به یک منبع باروت و مواد منفجره تبدیل شده که یک جرقه باعث می شود انفجار روی بدهد.
    من فکر می کنم که ما در فروم های فارسی ( نه فقط این فروم ) باید اجازه بدیم فضای گفتگوها بازتر باشه.
    (نوعی دموکراسی فعال) دلیلی نداره با یک درگیری لفظی ( که طبیعت فروم هاست ) احساس کنیم انبار
    باروت ممکنه منفجر بشه ! هر کسی اخلاق خاص خودشون داره و تا وقتی کار به فحش و درگیری فیزیکی
    نرسیده ( که عمرا برسه ) بحث ها باید آزاد باشه. اگر بخوایم تماما رسمی و خشک برخورد کنیم نشاط و شادابی محیط رو ازش گرفتیم.

درسته که اینجا یک فروم تخصصی است اما من در تخصصی ترین فروم های خارجی هم فضای باز و پر برخورد
    رو دیده ام وگرنه اگر قراره بحث ها فقط در یک کانال پیش بره فرق فروم با سایت و وبلاگ چیه ؟

معنی فروم در زبان لاتین یعنی میدان و جایی که همه میان بحث آزاد می کنن. مسلما برخوردها و تنش ها هم در این میدان طبیعی خواهد بود. این جذابیت فروم است و نباید جلوش رو گرفت.

من در مکالمه بین جناب خسروی با جناب فیروزآبادی نکته منفی ندیدم بلکه یک بحث داغ و تند عادی بود.

Hakimi و M-r-r سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    با سلام

خوب میدونی دلیل چیه که دوستان سریع ناراحت میشن و قصد ترک محفل دوستانه ما رو دارند . نازک دلی و زود رنجی است که این خصیصه افراد با سواد و با بار علمی فراوان است . خوب این درست ولی دوستان باید توجه داشته باشند حتی بازی کردن نیاز به یادگیری اخلاق بازی دارد . در انجمن های و محل هایی که مطالب آموزشی ارائه می شود و یا مباحث علمی مطرح می شود ، فرد باید روحیه آموزشی داشته باشند . با وجود این روحیه دیگر سخت ترین توهین ها و متلک ها شما را ناراحت نمی کند .

دوست من جناب حکیمی حق باشماست من همیشه افتخار می کنم که در کنار شما و دیگر اساتید اهل فن حضور دارم و افتخار می کنم که در انجمن با این بار علمی مطلب می نویسم . به نظر بنده این انجمن بهترین یافته من و فعالیت من در 3 سال گذشته بوده است .

دوست من جناب kima شما هم زیاد سخت نگیر هر مطلب تندی هم که نوشته بشه میتونه ملایم خوانده شود و با ارائه جوابیه ملایم و سنگین جوابیه منطقی و سنگین داشت و همچنین این امر باعث می شود که همه افراد حاضر در انجمن برای جوابیه های خودشون نسبت به پست ما جانب ملایمت را داشته باشند .

البته بنده رو باید ببخشید که به خودم جسارت دادم و نصیحت کردم .

Hakimi و M-r-r سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: كورش بهبهانيان

عضو غیر فعال
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    3
    با عرض پوزش اين سومين پست منه كه اينجا پيادش ميكنم راستش تايتلش توي صفحه ي اصلي حسابي ادمو قلقلك ميكنه كه يه سري بزنه !

در ادامه ي بحث بايد بگم كه با نظر گيتس كاملا موافقم و فكر ميكنم اين نوع كانتكتها توي يه محيط حرفه اي و تخصصي كه موضوعات به چالش كشيده ميشن طبيعيه و هم باعث افزايش جذابيت فاروم ميشه و هم كاربرا با فوكوس بيشتري موضوع رو دنبال ميكنن ! البته تا جايي كه به شخصيت كسي بي احترامي نشه !

راستش به نظر من ما بايد بيشتر روي شخصيت خودمون كار كنيم تا اينكهه بخوايم قوانين طبيعي محيطهايي مثل فاروم رو محدود كنيم.

Bill Gates سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: سعید عليزاده

خواننده شناسه تصویری llsaeidll
    نوشته
    538
    سپاسگزاری شده
    109
    سپاسگزاری کرده
    66
    یک بار دیگه هم خواستم از دوستان سوابق علمی و تجربیشون را بنویسند تا مثلا من که هیچ تجربه ای توی تجهیزات وایرلس ندارم تو شاخ آدمی که توی سابقه کاریش 10 سال اجرای وایرلس داره و یا تحصیلات مخابراتی بالا داره .
    اما گاهی مشکلات برمیگرده به سابقه خصومتهای قبلی در انجمن یا بیرون از انجمن این موارد نه با تذکر نه با نصیحت قابل حل نیست تنها راه فکر میکنم مراجعه به وجدان است واین که فکر کنیم یک درگیری لفظی کوچولو چقدر وقت انجمن را تلف میکنه .
    فرض کنید با اینهمه نوشته که آقای حکیمی یا دیگر استادان در این مورد قلم فرسائی کردند میشد چه مقدار سوال کاربران را پاسخ داد یا دانسته های علمی به دیگران آموخت.
    بهتر نیست بجای توجه به این جر و بحث ها بار علمی انجمن را بالا ببریم؟

Reza.D سپاسگزاری کرده است.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

برخورد تند مدير

ئشهم

عکس آنتن وایرلس

رعد و برق برج میلاد

عکس آنتن

رفتار تند برج میلاد برخورد با رعد برق کلیپآنتن وایرلسرعد گیر برج میلادعکس رعد و برق به برج میلادمیکروتیک 23Collinear Antenna homemaderاصول ارترعد و برق و برج ایفلomni anteneantenna omniرعد گیرسیستم ارتبرخور رعد وبرق بر نوک برج میلادبرج اماارتسیستم رعد و برق گیر برج میلادرعدوبرق برج میلادرفتارها تند20

برچسب برای این موضوع