نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 8سپاس
  • 3 توسط mmj
  • 1 توسط Hakimi
  • 1 توسط mmj
  • 1 توسط Hakimi
  • 1 توسط nkm
  • 1 توسط Hakimi

موضوع: جستجو ، پاسخی برای هر سوال ...

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51

جستجو ، پاسخی برای هر سوال ...

با سلام خدمت همه دوستان زحمت کش این فروم.
    مطلبی که مدتی است ذهن منو مشغول کرده ، وجود سوال های تکراری بسیار زیاد در انجمنه.
    اکثر این سوال ها ، با یک لینک به نوشته های گذشته ، پاسخ داده می شه.
    از اونجایی که جواب بیش از نیمی از سوالاتی که روزانه مطرح می شه، در همین فروم موجوده، بهترین و سریع ترین جواب، جستجو در نوشته های قبلیه.
    به نظرم رسید اگه راجع به این موضوع آموزش یا توضیحی قرار داده بشه، شاید کمکی باشه واسه امثال من که قبل از جستجو سوال مطرح می کنن.

موضوعات مشابه:
    Hakimi، M-r-r و atila720 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mehdi, ZeYdabadi Nezhad

عضو عادی شناسه تصویری PersePolis
    نوشته
    697
    سپاسگزاری شده
    198
    سپاسگزاری کرده
    51
    برخی از دوستان به جای اینکه نوشتارهای پیشین رو دنبال کنند اقدام به باز کردن جستار نو می کنند
    به همین سبب نوشته های انبوه اما تکراری پدید می آید .
    بهترین شیوه اینه که پیش از اینکه جستار نوین باز کنیم در بخش جستجوی سایت نوشته مورد نظر رو جستجو کنیم اگه در این باره چیزی وجود نداشت جستار نوین باز کنیم اما اگر پیش تر نوشته ای در این باره وجود داشت همان نوشته را با افزودن نوشته خود ادامه و دنبال کنیم که اینگونه هم نوشته های کمتر و نوشته های پربار تر پدید خواهد آمد ...

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    با نظر محمد موافقم، ولی برخلاف مهدی فکر می کنم این که همه نوشته هایی که به هم شبیه هستند در یک Thread باشند سودی ندارد. اگر ابزار جستجو در کار نبود، روش مورد اشاره شما مفید بود. ولی ما که جستجوی بسیار قوی گوگل را در اختیار داریم، بهتر است پرسش های خاص به صورت مستقل مطرح شوند. چون بارها دیده ایم که وقتی پرسشی در ادامه پرسش دیگر مطرح می شود موجب تغییر مسیر جهت شده و در نتیجه شاید پرسش اصلی بی پاسخ بماند.
    این است که به نظرم بهتر است پرسشها، اگر پاسخشان وجود دارد که به آن ارجاع داده شوند، ولی اگر وجود ندارد، در قالب مطلب جدید مطرح شوند.

با ExpertsExchange آشنایی دارید؟ بسیار از سبک کار آن لذت می برم. تمیز و شسته رفته! خیلی به دنبال ابزاری بودم که بتوانیم مانند آن باشیم. ولی کار ساده ای نیست. می بایست یک Application از ابتدا طراحی و ایجاد شود و این کار بسیار هزینه بر است.

atila720 سپاسگزاری کرده است.

mmj
    mmj آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    آقای حکیمی منظورتان از ExpertsExchange همان فروم انگلیسی است؟
    بله* با آن آشنا هستم. اما جسارتا فکر می کنم مهم تر از نرم افزاری که امکانات یک سایت را فراهم می کنه، اعضای یک فروم هستند که هیچ جایگزینی براشون وجود نداره.
    آیا این امکان وجود داره که در زمان ایجاد تاپیک جدید، یک گوشه ای از صفحه، کاربر رو اول به جستجو تشویق کنید؟
    من یک ساله تو این فروم عضو هستم و 2.5 ساله که مطالبشو می خونم. شاید تا حالا در مورد Share کردن اینترنت یا تعویض رول کنترل کننده های دامنه یا دسترسی به کلاینت ها در شبکه workgroup تا حالا 50 تا سوال مشابه دیدم.
    به هر حال فکر کنم انجمن شما اینقدر ارزشمند هست که اعضا واسه بهتر شدنش یک کاری بکنن.
    ممنون.

Hakimi سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    Experts Exchange - The #1 resource on the web for solving technology problems.

کاملا حق با شماست، مهم تر از ابزار، اعضاء هستند. ولی ابزار می تواند رفتار کاربران را مسیردهی کند.

با پیشنهادتان موافقم، در حین ایجاد یک Thread می توان کاربر را تشویق کرد که پیش از ایجاد آن، به جستجو بپردازد. در حال حاضر مشغول انجام تغییرات و به روز رسانی انجمن هستم. پس از آن حتما این کار را خواهم کرد.

ممنون از دقت و توجه و پیشنهاد مثبت شما.
    امیدوارم دیگر دوستان هم نظرات و پیشنهاداتشان را دریغ نکنند.

نام حقيقي: علی فرجیان مشهدی

عضو غیر فعال شناسه تصویری atila720
    نوشته
    35
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    28
    سلام
    ببخشید که در کار بزرگان دخالت میکنم. چندتا نکته بود که خیلی فکرم رو درگیر کرده.
    من با صحبت هر دو دوستمون "محمد آقاها" موافقم. ولی نکته اینجاست که...
    1- بعلت مشکل داشتن سرچ خیلی از فرومها (از جمله همین فروم) خیلی ها ترجیهاً تاپیک جدید میزنن (هرچند که میدونن واسه گرفتن جواب باید وقت بیشتری از سرچ بگذارند)
    2- بزرگ شدن یک تابیک (مثلا بیشتر از 10 صفحه) واسه دوستانی که باید با دایال آپ اینترنت رو گز کنن خیلی دردسرهای خاصی ایجاد میکنه.
    3- همونطور که همه داریم میبینیم، بحث شبکه مثل بحث موبایل (وامثالهم) همه گیر نیست. خیلی وقتها سوالاتی که بنظر شما عزیزان تکراریه، بنظر طرح کننده اون (که ممکنه آماتور باشه) کاملا جدید و متفاوت میزنه..!
    4- دوباره همون مورد اول (سرچ سایت مشکل داره) آقا من چند بار در چند جا این رو عرض کردم ولی نمیدونم اصلا کسی پستم رو دیده یا نه.!!! (هر چه تعداد کلمات سرچ بیشتر میشه، نتایج یافت شده هم بیشتر میشه..!!!!)
    5- سپاســـــــــــــــــگذار م

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    از سرچ گوگل و با استفاده از قوانین جستجوی آن محدوده سوالتان را کوچکتر کنید
    مثلا استفاده از & برای ضرورت وجود هر 2 کلمه

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نوشته
    35
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    28

Icon3 تجویز مسکّن!

نقل قول نوشته اصلی توسط nkm نمایش پست ها
    از سرچ گوگل و با استفاده از قوانین جستجوی آن محدوده سوالتان را کوچکتر کنید
    مثلا استفاده از & برای ضرورت وجود هر 2 کلمه
    تجویز مسکّن! (یک نسخه ی راحت ولی بدون درمان) تا بوده همین بوده...

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    ممنون از دقت و توجه شما
    در مورد جستجو، با توجه به این که Google یکی از قوی ترین سیستم های جستجو است، هرچقدر هم که سیستم جستجوی انجمن قوی باشد به پایش نمی رسد. به همین دلیل امکان جستجوی انجمن به کمک گوگل را فراهم کرده ایم تا با بیشترین سرعت و دقت بتوان جستجو کرد و به نتایج رسید. برای این کار از نوار جستجو که در بالای همه صفحات دیده می شود استفاده کنید. این مسکن نیست. این یک راه حل بهینه است.

در مورد طولانی شدن موضوعات، باید سعی کنیم که هر موضوع به صورت مستقل مطرح شود و در موردش بحث شود و از تداخل مباحث پرهیز کنیم تا موضوعات خلاصه تر باشند. اگر مباحث ارزشمندی وجود داشته باشند، حتی اگر به صد صفحه هم برسد، می ارزد که برای خواندنش وقت صرف شود.

باز هم ممنون از دقت شما.

mmj سپاسگزاری کرده است.

mmj
    mmj آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    آقا بهروز، قسمتی از فرمایشات شما متین. اما واقعیت چیزه دیگریست.
    بحث شبکه، به گفته خودتان، یک بحث تخصصی است. به همین علت هم، تعداد افرادی که در زمینه های مختلف شبکه متخصص هستند و حاضرند بدون چشمداشت (مثل خیلی از اساتید این سایت) این تخصص رو در اختیار دیگران بگذارند، زیاد نیست.
    پس باید قدر این آدما و تخصصشون رو بدونیم. حالا اگه قرار باشه این آدما بیان و روزی 10 تا سوال تکراری رو جواب بدن، به نظر من دارن حروم می شن. قرار نیست که هیچ تاپیک جدیدی زده نشه، یا همه با ترس و لرز تاپیک جدید بزنن. بلکه بهتره قبل از پرسیدن سوالمون، یک سرچ کوچک و مختصر بکنیم. حالا این جستجو رو می تونیم توی یک مرجع کامل و بزرگ به نام Google انجام بدیم، یا می تونیم توی موارد موجود در انجمن جستجو کنیم.
    ببخشید که سرتو درد آوردم.
    موفق باشید.

نوشته
    35
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    28
    بله عزیز، درست میفرمایید، ولی چرا عزیزان دست انرکار سایت، یرچش رو درست نمیکنن که دیگه ایم مشکلات کمتر بشه...؟!

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    تاکید دوباره. سرچ مشکلی ندارد. به خوبی هم جستجو می کند. از نوار جستجوی و دکمه Search که بالای صفحات وجود دارد استفاده کنید.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع