صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 17

موضوع: بخش سرورهای هاستینگ

نام حقيقي: مسعود یارمحمدی

عضو غیر فعال شناسه تصویری masood_y
    نوشته
    909
    سپاسگزاری شده
    150
    سپاسگزاری کرده
    116

بخش سرورهای هاستینگ

دوستان سلام،

بنده پیشنهاد راه اندازی بخشی با مضمون سرورهای میزبانی (هاستینگ) را دارم تا در آنجا بدور از مسائل حاشیه ای و تبلیغاتی به مشکلات مطروحه رسیدگی شود.
    بخش هایی مانند linux، windows، configuration، virtualization، security, perfromance, technical issue و ... می تونه زیر شاخه های آن باشد.
    مطمئناً وجود چنین بخشی انجمن را پر بار تر خواهد کرد.

موضوعات مشابه:
    Gitex و Danial_Hiv سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    اگر دقت کنید در انجمن بخشی به نام ISP نداریم. بلکه به مواردی نظیر Routing & Switching, Firewall, Accounting و نظایر آن می پردازیم.
    سرویس های Hosting مجموعه ای از سرویس های شبکه ای هستند که در قالب تجاری ارائه می شوند. در بخشی که مورد نظرتان است احتمالا به مسائل مرتبط با Web Server ها، DNS Server ها و نظایر آن پرداخته خواهد شد که در حال حاضر نیز این گونه موارد مطرح می شوند و در موردشان تبادل نظر می شود.
    شاید اگر پیشنهادتان را کمی تغییر دهیم و تبدیل به دسته بندی های جزئی تر در قالب سرویس های شبکه نظیر آنچه در بالا ذکر شد یا آنچه شما به آنها اشاره کردید کنیم، بتوان به آن فکر کرد.

اگر سرویس ها را با نام تجاری و عمومی شان مطرح کنیم، به نظرم بیشتر مراجعات به آن از جانب سرویس گیرندگان و مشتریان صورت می گیرد و نه سرویس دهندگان و متخصصان فنی.
    نمونه این چنین بخشی را در دیگر انجمن ها نیز می توانید ببینید، پرسشهایی که در آن ها مطرح می شوند و جو عمومی آنها همین گفته من را تایید می کند.

masood_y سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    909
    سپاسگزاری شده
    150
    سپاسگزاری کرده
    116
    مشکل همین است که اینطور موارد خیلی کلی مطرح می شوند. در صورتی که همین Web Server خود شامل بخش های زیادی است که حداقل از تعداد انگشتان دست بیشتر است.
    به نظر من اگر بخشی با نام وب سرور ایجاد شود و بعد چند نمونه از موارد بالا را زیر شاخه آن قرار داد خیلی بهتر است. اینطور موارد بخش های دیگر انجمن را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و انجمن را کامل تر می کند.
    مثلاً Kernel Update را در نظر بگیرید، برای یک مدیر سرور یک امر حیاتی اما برای مدیر یک شبکه ISP فقط موقعی که تحت فشار قرار میگیرد اهمیت دارد.
    یا برای مثال Packet Filtering در سرورهای هاستینگ جهت جلوگیری از حملات موسوم به Dos Attack بسیار اهمیت دارد، در صورتی که به دلیل نپرداختن به آن در چنین انجمن های تخصصی، هم اکنون براحتی Cache Server های Squid تحت فشار این حملات Down میشوند.
    به هر حال به نظر من وجود چنین بخشی برای انجمن ضروری است.

Danial_Hiv سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط masood_y نمایش پست ها
    به نظر من اگر بخشی با نام وب سرور ایجاد شود و بعد چند نمونه از موارد بالا را زیر شاخه آن قرار داد خیلی بهتر است. اینطور موارد بخش های دیگر انجمن را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و انجمن را کامل تر می کند.
    من هم فکر می کنم باید به سرویس ها به صورت تخصصی تر پرداخت. پس شاید بد نباشد بخش های تخصصی ایجاد کنیم.
    ولی یک نکته ای:
    ما بخشی به نام Windows داریم و بخشی به نام Linux که در این دو بخش به سرویس های مرتبط هم پرداخته می شود.
    حال باید همین شیوه را ادامه دهیم و مثلا بخش Web Server را هم زیر مجموعه Linux ایجاد کنیم و هم زیر مجموعه Windows؟ یا این که یک بخش کلی Web Server ایجاد کنیم و بعد زیر مجموعه اش به IIS, Apache, ... بپردازیم؟

کدام نوع دسته بندی بهتر است؟ این نکته مهمی است، چون در دسته بندی های آینده هم نقش دارد. نمی توان نیمی از انجمن را با یک سبک دسته بندی کرد و نیمی دیگر را با سبک و سیاقی دیگر.

از دیگر دوستان و اعضاء هم می خواهم در این بحث شرکت کنند.

نوشته
    909
    سپاسگزاری شده
    150
    سپاسگزاری کرده
    116
    به نظر من اگر بخش Web Server بصورت مستقل ایجاد شود و بعد قسمت هایی نظیر Apache, IIS, Lighttpd, Dns Servers, Security, Virtualization, Control Panels, Linux, Windows زیر مجموعه آن قرار داده شود بهتر است.

نوشته
    909
    سپاسگزاری شده
    150
    سپاسگزاری کرده
    116
    هر چند برخی از این قسمت ها باز می تواند باز تر هم شود. مثلاً برای بخش Virtualization می توان مواردی نظیر Xen و Virtuzoo و OpenVZ را در نظر گرفت و ...

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    مسلما اگر هر کدام از سرویس های اصلی به صورت تخصصی دسته بندی شوند بحث های مطرح شده در آن هم پر بارتر و فنی تر خواهد بود.شما بزرگان خیلی بهتر میدانید که در مورد هر کدام از موارد و سرویس های قابل بحث و پیاده سازی نکات و ریزه کاری های فراوانی وجود داره که وجود بخش های تخصصی کمک بزرگی به مطرح شدن آنها خواهد کرد.نمونه این حرکت مفید را در مورد Share Point از جانب مدیریت محترم شاهد بودیم که جای تشکر و قدردانی دارد.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dj Pashmak نمایش پست ها
    مسلما اگر هر کدام از سرویس های اصلی به صورت تخصصی دسته بندی شوند بحث های مطرح شده در آن هم پر بارتر و فنی تر خواهد بود.شما بزرگان خیلی بهتر میدانید که در مورد هر کدام از موارد و سرویس های قابل بحث و پیاده سازی نکات و ریزه کاری های فراوانی وجود داره که وجود بخش های تخصصی کمک بزرگی به مطرح شدن آنها خواهد کرد.نمونه این حرکت مفید را در مورد Share Point از جانب مدیریت محترم شاهد بودیم که جای تشکر و قدردانی دارد.
    در مورد SharePoint که به آن اشاره کردید هنوز رسما فعال نشده و آن بخش در انجمن دیده نمی شود. فکر می کنم به زودی با جمع آوری مطالب توسط آقای عابدی، آن بخش فعال شود و رسما در صفحه اول انجمن قرار گیرد.

در مورد دیگر بخش ها هم باید چنین کاری کرد، فقط نکته ای که هست نوع طبقه بندی و دسته بندی است که هنوز بهترین روش را نمی دانم. از دوستان می خواهم با نظراتشان کمک کنند تا بهترین شیوه را انتخاب کنیم.

شاید هم باید به سراغ شیوه هایی دیگر رفت، مثلا این دسته بندی های Folder مانند را کنار بگذاریم و با Tag ها . Label ها مطالب را طبقه بندی کنیم. به این شیوه مثلا یک مطلب در مورد Apache می تواند دو تگ Linux و Web Server داشته باشد و حتی اگر در مورد امنیت Apache بود می تواند تگ Security نیز داشته باشد.
    من قبلا هم به دنبال چنین روشی بودم، ولی ابزاری برایش پیدا نکردم. در نسخه جدید vBulletin این امکان اضافه شده و می توانیم از آن استفاده کنیم.

نوشته
    909
    سپاسگزاری شده
    150
    سپاسگزاری کرده
    116
    من بیشتر با همان روش سنتی که الآن هم در انجمن استفاده میشه موافقم.
    البته میشه این حالتی که شما می فرمائید را در یک Style و Template جدید بصورت آزمایشی تست کرد و نظر همه را جویا شد.

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    چرا هیچ کدوم دیگه از دوستان که لااقل کمی بیشتر از دیگران فعال هستند هیچ نظری نمیدند؟

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    من استفاده از تگها در کنار همین فولدر ها بیشتر میپسندم

و اما در مورد فولدرها میتونه ویندوز و زیر مجموعه آفیس اون مثل شیرپوینت و اکسچنج و پراجکت سرور (که میتونه مجموعه آفیس را یکجا در نظر گرفت) و RRASو IIS و ... باشه
    در لینوکس هم چون انواع اون زیاده میتونه باز تقسیم بنده بشه مگر یک چیز عمومی و خاص باشه مثل اکانتینگ که هر دو حالت را داره و بیشتر به جای اینکه یک سرویس سیستم عامل باشه، یک سیاست و انواع مختلف برنامه برای اون هست

تگها میتونه کمک کنه که حالا مثلا IIS الان مشکل کانفیگ داره یا امنیت یا ASP.NET یا ....

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    به نظر من همه اینها رو باید در یک بخش گذاشت:
    هاستینگ
    طراحی
    اجرا
    انواع سیستم های اطلاع رسانی تحت وب
    cms ها و بقیه...

نوشته
    909
    سپاسگزاری شده
    150
    سپاسگزاری کرده
    116
    نقل قول نوشته اصلی توسط almas455 نمایش پست ها
    به نظر من همه اینها رو باید در یک بخش گذاشت:
    هاستینگ
    طراحی
    اجرا
    انواع سیستم های اطلاع رسانی تحت وب
    cms ها و بقیه...
    به نظر من هیچ ارتباطی به هم ندارند.

aka
    aka آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Aka

عضو عادی شناسه تصویری aka
    نوشته
    1,192
    سپاسگزاری شده
    113
    سپاسگزاری کرده
    35
    وب سرور و هاستینگ خودش یه تخصصه ، کلی قرتی بازی و چم و خم داره !!
    از اجاره سرور بگیر ، تا سیستم های مدیریت هاست ، ترافیک سایت ها و ....
    ممکنه طرف لینوکس کار حرفه ای باشه ولی بازم به خاطره تنظیمات غلط php یا مثلا Apachi خیلی راحت سایت هاش بره هوا !
    کسایی که کار هاستینگو خودشون انجام دادن تجربیات خوبی دارن چه در باب سخت افزار ( سرور و .. ) چه نرم افزار ( سیستم عامل ، CMS های مختلف ، مدیریت هاست ) و همچنین سکوریتی هاست مثلا همین shell های آماده لینوکسی
    بهر حال ، اگه یه زیر شاخت جدا داشته باشه ، هم دسته بندی بهتر میشه ، هم کسایی که تو این ضمینه فعال بودن ، اطلاعاتشون رو رو میکنن !

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    بنده موافقم که یک بخش بعنوان سرورهای hosting ایجاد بشه و تقسیم بندیهایی نظیر نحوه تنظیمات :

User access ها
    IIS و Performance tuning
    SQL & MySQL و Performance tuning
    DNS و تنظیمات آن
    ایمیل سرورها
    ویروس یابهای مخصوص به سرورهای هاستینگ
    آخرین پچ های مایکروسافت مخصوص به سرور
    اسکریپتهای و کنترل آنها در وب سرور
    و ... خیلی چیزهای دیگر

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.