صفحه 2 از 5 اولیناولین 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 64

موضوع: بسته نرم افزاری - ابزارهای مدیریت شبکه

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    یه AutoRun قوی که بتونه هم خلاصه ای از کارکرد برنامه هم یک عکس از محیط برنامه رو وقتی روش کلیک می کنیم نشون بده خیلی می تونه کمک کنه

ویرایش توسط niasha : 2007-04-04 در ساعت 02:27 PM

عضو عادی
    نوشته
    133
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    ok, حله

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    ایجاد راهنما برای این بسته ها خیلی می تونه مفید باشه. در حقیقت در همین راهنما هاست که ارزش نرم افزارها به استفاده کننده شناسانده می شود.

دیگر چه بسته هایی می توانیم آماده کنیم؟

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    با سلام

البته من هم با ارائه اینچنین پکیجی بسیار موافق هستم ولیاگر اجازه بدهید چند پیشنهاد که به نظر من در بهبود کار نقش دارد را بیان کنم :

1- اگر قرار است کار بر روی CD ارائه شود لطفاً قفل مناسبی در نظر گرفته شود تا حاصل کار گروهی به خاطر تکثیر بی رویه تباه نشود .
    2- لطفاً در صورت امکان پکیج با قیمت مناسب ارائه شود تا همکاران و دوستان برای خرید این محصول زیاد دوچار دردسر نشوند
    3- پکیج در قسمت بندی مناسب بر روی CD به صورت کاملاً مجزا و یا مرتبط با هم بر روی CD در جهت مناسب تر شدن قیمت نهایی انجام شود

البته امیدوارم من هم بتوانم نقشی در این کار ایفا کنم

با تشکر میثم پورهاشمی

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    قفل رو موافقم. ولی دلیلی نداره برای افراد غیر عضو فعال این فروم ارزون باشه. به نظر من باید برای عضو های فعال فروم ارزون و برای بقیه گرون باشه. بعضی شرکتها میان winamp و media player می زارن روی یه سی دی یه cover براش میزنن میدن دونه ای 15 تومن. این پکیج که نمومنش فکر نمیکنم توی دنیا باشه.
    فکر میکنم اگه یه ftp قرار بدیم تحت مدیریت یه نفر و با پرمیشن read/write و چند تا فلدر به همون اسمی که آقا کورش نوشتن بسازیم و کم کم فایلها رو upload کنیم استارت خوبی باشه.

نام حقيقي: Hooman

عضو عادی شناسه تصویری hmn566
    نوشته
    639
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    33
    من یک سری نرم افزار بکار بیا دارم که مدتهاست اینها رو جمع کردم.
    اگر بتونه کمکتون کنه خوشحال میشم.

عضو غیر فعال شناسه تصویری handi
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    این فکر ftp خیلی خوبه

نام حقيقي: Reza Behroozi

عضو غیر فعال شناسه تصویری ahuray_mazdaa
    نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    منم نرم افزار زیاد دارم میتونم کمک کنم...ولی بحث اینجا داره به جاهای بد کشیده میشه.....این بسته برای کمک هست یا برای درامد زایی.....بنظر من اگر بحث کار خیر هست دیگه قیمت بالا و قفل معنی نمیده....
    در ضمن برای ftp شاید من بتونم کمک کنم

ویرایش توسط ahuray_mazdaa : 2007-04-05 در ساعت 04:12 AM

نام حقيقي: محمد تقی غلامی انبوهی

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    نقل قول نوشته اصلی توسط webgard3
    قفل رو موافقم. ولی دلیلی نداره برای افراد غیر عضو فعال این فروم ارزون باشه. به نظر من باید برای عضو های فعال فروم ارزون و برای بقیه گرون باشه. بعضی شرکتها میان winamp و media player می زارن روی یه سی دی یه cover براش میزنن میدن دونه ای 15 تومن. این پکیج که نمومنش فکر نمیکنم توی دنیا باشه.
    فکر میکنم اگه یه ftp قرار بدیم تحت مدیریت یه نفر و با پرمیشن read/write و چند تا فلدر به همون اسمی که آقا کورش نوشتن بسازیم و کم کم فایلها رو upload کنیم استارت خوبی باشه.
    مخالفم

نام حقيقي: هاشم سکاکی

عضو عادی شناسه تصویری milad22
    نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahuray_mazdaa
    منم نرم افزار زیاد دارم میتونم کمک کنم...ولی بحث اینجا داره به جاهای بد کشیده میشه.....این بسته برای کمک هست یا برای درامد زایی.....بنظر من اگر بحث کار خیر هست دیگه قیمت بالا و قفل معنی نمیده....
    در ضمن برای ftp شاید من بتونم کمک کنم
    همین که یه بسته نرم افزاری مطمئن با کاربردش ارائه میشه خودش کار خیره.
    درآمد زایی هم اگه داشته باشه چیزی ازش کم نمیکنه بلکه باعث میشه کسی که اونو خریده یه خورده ارزش براش قائل بشه!!
    به این مجموعه دیگه نباید به شکل یک بسته نرم افزاری مثل King نگاه کرد.

نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    یکی مثل من و شما و شرکتها تا حالاحداکثر نرم افزارهای مورد نیازمون رو تهیه کردیم و باید یه چیز خیلی توپ توش باشه که حاضر به خرید بشیم....میمونه یه کاربر تازه وارد که بنظر من درست نیست بخواهیم ازش سو استفاده کنیم چون اون هدفش تنها یادگیری هست
    بعد فرض کنید 10-20 نفر شدیم این و تهیه کردیم....قراره هزینش بره کجا؟...پول در میان نباشه خیال همه راحتتره مگه اینکه مثلا بگیم بره برای خرج سایت
    من سعی میکنم اکثر نرم افزارها رو تو ساتم بزارم....قصد تهیه همچین مجموعه ای هم داشتم برای تامین هزینه های سایت ولی نه اینکه قفل بزارم چون غیر عملی هست طرف بالاخره میخواد اینا رو روی کامپیوترش کپی کنه!!!
    به نظرم یه گروه بشن هر cd 1000تومن بگیرن مثلا فیلم های اموزش هم بفروشن تا هم سود بکنن هم دست بعضی ها که میان تو بازارچه هر cd میدن 4000 تومن کوتاه بشه
    از اون بر دنیا لینوکس مجانی میفرستن بعد ما اینجا همینو میفروشیم 5000تومن...دبین مجانی میزارن برای دانلود بعد ما اینجا میفروشیم 10000 تومن....بنظر من این کار اصلا درست نیست

ویرایش توسط ahuray_mazdaa : 2007-04-05 در ساعت 08:56 AM

نام حقيقي: محمد تقی غلامی انبوهی

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahuray_mazdaa
    یکی مثل من و شما و شرکتها تا حالاحداکثر نرم افزارهای مورد نیازمون رو تهیه کردیم و باید یه چیز خیلی توپ توش باشه که حاضر به خرید بشیم....میمونه یه کاربر تازه وارد که بنظر من درست نیست بخواهیم ازش سو استفاده کنیم چون اون هدفش تنها یادگیری هست
    بعد فرض کنید 10-20 نفر شدیم این و تهیه کردیم....قراره هزینش بره کجا؟...پول در میان نباشه خیال همه راحتتره مگه اینکه مثلا بگیم بره برای خرج سایت
    من سعی میکنم اکثر نرم افزارها رو تو ساتم بزارم....قصد تهیه همچین مجموعه ای هم داشتم برای تامین هزینه های سایت ولی نه اینکه قفل بزارم چون غیر عملی هست طرف بالاخره میخواد اینا رو روی کامپیوترش کپی کنه!!!
    به نظرم یه گروه بشن هر cd 1000تومن بگیرن مثلا فیلم های اموزش هم بفروشن تا هم سود بکنن هم دست بعضی ها که میان تو بازارچه هر cd میدن 4000 تومن کوتاه بشه
    از اون بر دنیا لینوکس مجانی میفرستن بعد ما اینجا همینو میفروشیم 5000تومن...دبین مجانی میزارن برای دانلود بعد ما اینجا میفروشیم 10000 تومن....بنظر من این کار اصلا درست نیست
    منم همین رو میگم به قول قدیمی ها شاه می بخشه شاه قلی نمی بخشه.
    اهورا جان روی من و بد قولی هام هم میتونی کاملا حساب باز کنی.

ویرایش توسط mgholami : 2007-04-05 در ساعت 09:12 AM

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    من با قفل موافق نیستم. درسته که نرم افزارها رو می شه کپی کرد، ولی می توان در این اندازه با آن کنار آمد. چون این بسته بازار هدفش محدود است و مثل بسته King نیست که هر کس که یک کامپیوتر شخصی دارد، دوست داشته باشد آن را تهیه کند.

در مورد جمع آوری نرم افزارها و پیشنهاد FTP فکر نمی کنم نیازی باشه. مگر در مورد نرم افزارهای خاصی که فقط در اختیار یک فرد خاصه. منظور من از درخواست کمک بیشتر همفکری در نوع بسته های نرم افزاری بود و این که اگر در پیش بینی ما نرم افزار مورد نظر شما نبود، پیشنهاد بدین که در اون بسته بگنجونیم.
    من یک Folder دارم که از 4 - 5 سال پیش هر روز در حال تکامل بوده و منبع غنی از انواع نرم افزارها و ابزارهای مورد استفاده در شبکه هاست. این مجموعه به من قدرت می ده تا هر نیازی که دارم رو با یکی از این ابزارها برطرف کنم. ولی شاید نیازی باشه که من تا به حال برام پیش نیومده و دنبال راه حلش نرفتم. اینه که از همه می خوام نیازهاشون رو اعلام کنن تا بتونیم بسته ها رو کامل تر کنیم.

و اما قیمت گذاری
    در مورد قیمت بسته ها، بیشتر باید فکر کرد. حقیقت اینه که با این ایده دو هدف اصلی رو دنبال می کردم. یکی آماده سازی بسته های مطمئن نرم افزاری، دوم درامد زایی.
    در قیمت گذاری موارد مختلف در نظر گرفته می شه و حتما بین اعضاء فعال انجمن، افرادی که در آماده سازی بسته ها همفکری داشته اند و فردی که روز اول آشنایی اش با این گروهه و می خواد از این بسته نرم افزاری استفاده کنه تفاوت وجود خواهد داشت.
    من وقتی می بینم که یک بسته کم مقدار و کم ارزش با نام Network King که مجموعه ای از نرم افزارهاست که بدون هدف در کنار هم چیده شده اند، هیچ راهنمایی برای آنها وجود ندارد و نسخه های نرم افزارهایش عموما قدیمی هستند در یک DVD با قیمت 10.000 تومان عرضه می شود (اگر اشتباه نکنم و بیشتر نباشد)، در قیمت گذاری با تامل بیشتری رفتار می کنم.

در مورد نوع بسته ها اجازه بدهید مثالی بزنم. مثلا Exchange Server. شما کافیست در Google جستجو کنید، تعداد بسیار زیادی ابزار برای این سرویس دهنده پیدا می کنید. هدف ما جمع آوری و ارائه این ابزارها نیست. بلکه می خواهیم مجموعه ای هدفمند داشته باشیم. اگر بسته ای با نام Exchange Server ارائه می شود، در آن بهترین نرم افزار Antivirus و Antispam و بهترین ابزارهای کمکی جمع می شوند که بارها در شبکه های مختلف مورد آزمایش قرار گرفته اند و با صرف وقت و هزینه انتخاب شده اند. استفاده کننده با خیال راحت آن را تهیه می کند و نصب می کند و از آن استفاده می کند. این خرید نرم افزار نیست. این خرید راه حل و Solution است و هزینه پرداخت شده، برای خرید نرم افزار یا هزینه چاپ و تکثیر نخواهد بود، بلکه برای دانش و تجربه ای است که پشت این بسته نرم افزاری وجود داشته است.
    البته این در مورد همه بسته ها صادق نیست. اینجاست که برای قیمت گذاری هر بسته نرم افزاری، موارد مختلف در نظر گرفته می شود و سپس تصمیم گیری می شود.

هدفم از این توضیحات این بود که بگویم قرار نیست بازار مکاره CD و DVD فروشی راه بیندازیم و بخواهیم با CD فروشان 4 هزار تومانی رقابت کنیم!!! زمینه فعالیت ما با هم متفاوت است.

اهورا مثالی از ارسال رایگان Linux از آن طرف دنیا آورد. بله این هست. ولی پشت آن سرمایه گذاری کلان وجود دارد و هدفمند است. مثلا برای Ubuntu آقای Mark Shuttleworth مبلغ 10 میلیون دلار، چیزی نزدیک به 10 میلیارد تومان سرمایه گذاری می کند که شما بسته رایگان را در ایران تحویل می گیرید.
    منبع: http://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Shuttleworth

ببخشید که من توان مالی و هدفی برای چنین سرمایه گذاری را ندارم!

نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    منظور منو بد متوجه شدید.....من نگفتم بنگاه خیریه راه بیندازیم......من میگم مثلا لینوکسی که بطور رایگان توزیع میشه چرا اینجا باید 10000 تومن بفروشن...cd هایی که مفتی میومد اینجا من در مغازه برای فروش دیدم....cd هایی که توی سایت ما دانلود کرده بودن توی یه سایت برای فروش دیدم اونم با چه قیمتی...من اسم اینها رو یه چیز می زارم شما رو نمیدونم......نرم افزارهای تخصصی اونم برای مایی که کارمون فروش اینجور چیزا نیست اگه بخوایم بفکر پولش باشیم بریم vista بفروشیم بیشتر گیرمون میاد پس هدف فرق میکنه
    خوشبختانه من یاد گرفتم نیازهامو از توی اینترنت با حداقل هزیته رفع کنم
    شاید الان برای من و شما 4000 تومن چیزی نباشه ولی همین الان آدمهایی میشناسم که بخاطر اینکه نمیتونن یه isa بخرن 5000 تومن کتابشو 12 تومن از خیرش گذشتن......
    در ضمن اگر با معرفی و ارائه سولوشن باشه هر چی بدین میارزه....من مطمئنم اگر نرم افزار هامو بدم دست یه ادم ناوارد هیچ ازش سر در نمیاره

یه پیشنهاد
    بیاد مثلا exchange با نرم افزارهای جانبی مثل آنتی ویروس رو از هم جدا کنید چون آنتی ویروس کسی برای تو خونه و یادگیری لازم نداره ولی exchange چرا...نرم افزارهای جانبی هم هر کس لازم داره برای شرکت دندش نرم باید بخره
    من اگه یه نرم افزار داشته باشم و برم یه جا که لازم دارن بهشون میگم برید بخرید حتی ویندوز

پیشنهاد دوم اینکه عنوان تاپیک رو عوض کنید چون من فکر کردم این قراره کار گروهی باشه و... ولی اینجور که از حرفهای شما برداشت کردم شما قصد کار بسته ای دارید که مثل مجموعه های دیگه قراره عمل کنه و در این حالت تصمیم با شماست نه با هر شخص دیگه
    یه کار درست و حسابی که این فروم میتونه انجام بده اینه که با همت همه بچه های فروم یه مجموعه کامل با آموزش مختصر هر نرم افزار و کرک های هر نرم افزار و ملزومات دیگه در یک سی دی یا دی وی دی جمع آوری بشه و هر کی خواست تو فروم بهش عرضه کنیم.

نام حقيقي: Abolfazl Rahmani

خواننده شناسه تصویری ghasr
    نوشته
    483
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    216
    اگه میدونستم اینقده پیچیدش میکنید این بحث رو ایجاد نمی کردم.

با اجازه آقای حکیمی باید عرض کنم که بهتره هرچه زودتر و تا بحث به حاشیه های مادی و پول در آوردن ها کشیده نشده به عنوان مدیر انجمن دسته بندی ها رو انجام بدید. و کار رو آغاز کنیم. طولانی شدن این بحث ها باعث دلسردی بچه هایی میشه که از طرح حمایت کردن و اعلام آمادگی کردن.

بعد از تکمیل کار میشه در مورد قیمتش و نحوه انتشارش بحث کرد.

0000000000000

پیشنهاد :

دسته بندی هایی که انجام دادین خیلی کلیه و بهتره که بیشتر به جزئیات بپردازین تا همه بدونن قراره روی چه مواردی کار بشه.

مثلا :

Security : Anti Virus - ...

دوم این که هر نرم افزاری که ارایه میشه باید به همراه توضیحات نصب و کاربرد و کانفیگش و کرک و ... و خلاصه به صورت کامل باشه. و به نام ارایه کننده اون در محصول نهایی ثبت بشه .

سوم این که ساخت اتوران به یکی از داوطلبان وگذار بشه. ( هرچه زودتر )

چهار : محصول بهتره که در دو دی وی دی که یکی برای ویندوز و نرم افزارهاش و یکی برای لینوکس و نرمافزارهاش هست عرضه بشه.

پنجم : مواردی مثل سوء استفاده های احتمالی از نرم افزار باید مورد توجه قرار بگیره.مثلا ما که میخوایم راه های نفوذ به یه شبکه رو در محصول به وسیله نرم افزارهای خاص مطرح کنیم باید کارمون و هدفمون به شکلی باشه که راه های مقابله رو و ابزارش رو ارایه کنیم تا امنیت ایجاد کنیم. ما که نمیخوایم یه ابزار خطرناک در دست سوء استفاده کننده ها باشه. هدف کلی کمک به همکارانمون در هر کجا با هر پست و مقامی که هستند باید باشه. از مدیر یه آی اس پی گرفته تا مسئول یه شبکه تو یه اداره کوچیک یا بزرگ.
    .
    امیدوارم که هرچه زودتر این کار انجام بشه
    .

ویرایش توسط ghasr : 2007-04-05 در ساعت 05:55 PM

صفحه 2 از 5 اولیناولین 1 2 3 4 5 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

ابزار های مدیریت شبکه

ابزارهاي مديريت شبكه

بسته ابزار های مدیریت شبکه

shayannet.comproxy

آموزش کانفیگ dialways 3.0

ابزار های monitoring network