صفحه 4 از 4 اولیناولین 1 2 3 4
نمایش نتایج: از شماره 46 تا 60 از مجموع 60

موضوع: نظر خواهی در مورد یک طرح جدید

نام حقيقي: Sotoodeh Toofanian

عضو عادی شناسه تصویری tsotodeh
    نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    فکر میکنم بیشتر دوستان که پایه همکاری هستن تا الان آمده باشن..
    برای همین بهتر هست زودتر بحث رو عملی کنیم ولی قبلش باید کارها با فکر انجام بشه که بعد از شروع مشگلی پیش نیاد که همه دوستان رو نا امید کنه.

انتخاب موضوع مقاله موافقم ، اما یک سوال ، به نظر شما این امر خودش سرعت رو کمکی تنزل نمی بخشه ؟
    مگر در حالتی که موضوعات رو طبقه بندی کرده و بر اساس مفاهیم طبقه بندی شده تحقیق و تالیف انجام شود.
    به طور مثال تکنولوژی های نرم افزاری و سخت افزاری جدا شوند و حتی در آن هم باز تفکیک کنیم .مثلا ویندوز و لینوکس
    موضوع نظرسنجی رو برای این مطرح کردم چون می دونستم که هر کدوم از دوستان به یک زمینه خاصی علاقه مند هستند و ممکن هست بعدا" با انتخاب موضوع مقاله مشگل داشته باشیم.
    مثلا" ممکن که من بگم برای آغاز مقاله ای در رابطه با اشتراک فایل در ویندوز و بعد لینوکس بنویسیم ولی یکی از دوستان بگه مقاله ای در مورد فولان تکنولوژی جدید بهتر هست!

شاید بشه این مشگل انتخاب موضوع رو بگونه دیگری هم حل کرد. اگر دوستان موافق باشند میشه چند مقاله پرطرفدار انتخاب کرد و هر کدوم رو روی دوش یک گروه گذاشت.
    مقالات پرطرفدار رو راحت میشه پیدا کرد. کافی یکبار به انجمن ها و زیرانجمن های pn برید و ببینید بیشتر مشگلات دوستان و یا بیشتر کاربران در رابطه با چه موضوعی اطلاعات میخوان. بطور مثال میشه در همین بخش cisco یک راهنما برای مشگلات عمومی تنطیمات روتر بنویسید یا در یک بخش دیگه یک مقاله در رابطه با تنظیمات و کار squid نوشت.
    اگر دوستان موافق باشن میشه از این مرحله شروع کرد

نام حقيقي: امید مهاجرانی

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    چند تا موضوع پرطرفدار را انتخاب میکنیم بعد هر کس خواست تو یکی یا دوتا ( یا هر چند تا میتونه واقعا شرکت کنه و جدی کار کنه )از اونا شرکت کنه. نتیجه هم داکیومنت میشه و در سایت قرار میگیره .چون یه خوده رودتر بریم جلو با اجازه اساتید چند تا موضوع پیشنهاد میدم.
    ---------------------------------------------------------------
    1 - نصب و راه اندازی squid cache به صورت کامل
    حالا میتونه بهترین کانقیگ کش برای توپولوژی های مختلف / تنظیمات iptables / حتی تنظیمات روتر برای استفاده از کش / یا موارد دیگه که اساتید بهتر از من میذونن
    2 - ISA server
    راستش چون بلد نیستم . نیدونم چی بگم.
    3 - نصب و راه اندازی ibsng
    که با توجه به وسعت کار میتونه هر قسمتشو یک گروه قبول کنه . مثلا یکی Lan Accounting یا یکی voice یا ...
    --------------------------------------------------------------
    4 - Router :
    یک سری تنظیمات ابتدایی و بعد به نظر من کانفیک روتردر حد نیازیک آی اس پی
    --------------------------------------------------------------
    5- بهینه سازی و استاندارد سازی شبکه های Lan
    میتونه شامل بهترین نرم افزارهای مدیریتی، مانیتورینگ و فایروال . استاندارد سازی فیزیکی یا حتی مباحثی مثله vlan و ...
    -------------------------------------------------------------
    این نظر منه . شاید بلند پروازی باشه . یا مثلا خیلی ها از این کارها پول در میارن .ولی سهیم کردن دیگران در موفقیت باعث پیشرفت خودمون میشه کسایی که علاقه مندن میتونن شرکت کنن و فکر میکنم علاقه و پشتکار و حالا یه خورده زمینه داشتن در باره موضوعات از قبل کافیه

نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    این هم فکر خوبی هست
    پس دوستان هر کسی اگر می تونه تاپیکهای پرطرفدار رو انتخاب کنه که کم کم کار رو شروع کنیم.

نام حقيقي: Iman Mansouri

عضو غیر فعال شناسه تصویری shabake_karan
    نوشته
    1,050
    سپاسگزاری شده
    369
    سپاسگزاری کرده
    12
    آخه یک سوال ؟؟؟؟؟؟

چرا باید همه چی به ISP مربوط شود ؟

خوب به جای انجمن تخصصی شبکه بنویسید انجمن و سایت حمایت از ISP داران ؟

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    اين فقط پيشنهاد من بود . آقاي منصوري پيشنهاد شما چيه ؟ راستش خيلي دلم ميخواد پيشنهاد شما را هم بشنوم . به نظره من بهتره از اين به بعد پيشنهاد ها را بنويسيم تا اين كار به يه نتيجه اي برسه .

نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    چرا باید همه چی به ISP مربوط شود ؟
    این مورد هم پرطرفدار هست مثل بقیه موضوعات فقط کاربرهای که در این زمینه کار میکنن تجربه اشون بیشتر از دیگر کاربران هست = مقاله راحت تر+حرفه ای تر

نوشته
    1,050
    سپاسگزاری شده
    369
    سپاسگزاری کرده
    12
    خوب پس این دیگه تحقیقات در علم شبکه نیست ، چون که تکنولوژی های به کار رفته در ISP ها اصلا در گستره علم شبکه اصلا مطرح نیست !!!!!
    در چنین شرایطی من که از شرکت در چنین تحقیقاتی کناره گیری می کنم.

در اتتظار تایید
    نوشته
    320
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    آقای منصوری !!!!
    چطور میتونین همچین حرفی بزنید !

خدای ناکرده بدل نگیرید . . . اما مطالبی خیلی ارزشمند از شما در انجمن وجود داره و به شخصه خیلی ناراحت شدم که این حرف رو زدید ....

تکنولوژی بکار رفته در ISP البته در مورد ISP های کوچک و جمع و جور اصلا در گستره سیستم های شبکه و ... قرار نمیگیره چون سرتاپای اون ISP یه سری مودم و یه سیستم به عنوان سرور هست ولاغیر .

اما همین الآن ISP هایی هستند که از سیستم ها و ابزارهای واقعا پیچیده / پیشرفته / حرفه ای شبکه استفاده میکنند که در مورد تمامی اونها میتونیم مقالات بلند بالایی رو بنویسیم و در اختیار سایرین قرار بدیم . از لیست قابلیت ها گرفته تا نحوه تنظیم و استفاده ...
    فکر میکنم جناب منصوری بهتر از بنده از اینگونه ابزار ها مطلع باشید اما برای اوندسته از دوستان که مثل خودم خیلی در این موارد حرفه ای نیستند :
    GRT ابزاری برای جابجایی شبکه بر روی زوج سیم معمولی با پهنای باند حدکثر 2mb/s تا فاصله 3 کیلومتر
    که بخش مدیریت و تنظیم این ابزار چیزی فراتر و پیشرفته تر از یه روتر هست !!!

VIC ابزاری برای جابجایی شبکه بر روی زوج سیم معمولی با امکان جابجایی خط تلفن بدون اضاف شدن زوج سیم با پهنای باند حدکثر 10mb/s تا حداکثر فاصله یک و نیم کیلومتر

IP-Phone همونطور که از نامش پیداست تلفن بر روی ارتباطات IP هست ...

البته ! شاید بگین این ابزار ها بدرد یه ISP نمیخوره . اما :
    از GRT و نیز VIC میتونین برای ارائه خدمات به کافی نت (ها) و یا داشتن ارتباط از منزل به مرکز ISP برای مدیریت و نظارت بر وضعیت سیستم ها استفاده کنید .
    همچنین داشتن یک خط مستقل و امن و البته بدون هزینه ! یکی از قابلیت های واقعا تعجب آور Ip-Phone هاست.

امیدوارم جناب منصوری در این دنیای واقعا وسیع و پیشرفته دست بقیه رو هم بگیرین و از اطلاعات مفید و ارزشمند خودتون همچون گذشته و حال مستفیض کنید .

در اتتظار تایید
    نوشته
    320
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    البته فراموش کردم که عرض کنم خدمتتون . . . ابزار هایی که بنده نامبردم تنها یک از هزار ابزار دیگه ای بود که میتونیم در یه ISP از اونها استفاده کنیم !!! . . .

نام حقيقي: Alireza HBB

عضو غیر فعال شناسه تصویری Alux
    نوشته
    1,492
    سپاسگزاری شده
    286
    سپاسگزاری کرده
    399
    خلاصه یه چیزی شروع بشه دیگه الان 2 هفتس از شروع گذشته

ویرایش توسط Alux : 2006-06-14 در ساعت 10:31 PM

نوشته
    1,050
    سپاسگزاری شده
    369
    سپاسگزاری کرده
    12
    ولی من فعلا فقط در حد بیان یک جمله اکتفا می کنم ، و آن اینکه زیر ساختار و بنیان علمی خیلی ضعیف تر از این ها است در میا اعضاء( حتی خودم ) به فکر سفت کردن پایه ها و پی باشید .

ویرایش توسط shabake_karan : 2006-06-14 در ساعت 10:36 PM

عضو عادی
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    725
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط shabake_karan
    خوب پس این دیگه تحقیقات در علم شبکه نیست ، چون که تکنولوژی های به کار رفته در ISP ها اصلا در گستره علم شبکه اصلا مطرح نیست !!!!!

در چنین شرایطی من که از شرکت در چنین تحقیقاتی کناره گیری می کنم.
    آقای منصوری شما خودتون این تاپیک و فکر را ایجاد کردین . لطفا از کناره گیری و ... حرفی نزنید و حتی فکرشو هم نکنین که من خودم شخصا خیلی ناراحت میشم. ما به وجود شما نیاز داریم . اگر به خاطر این پیشنهاد های من میخواین کناره گیری کنین که من پیشنهاد هامو با کمال میل پس میگیرم.
    ولی شما فقط مخالفت میکنین خوب شما خودتون یه پیشنهاد بدین . حالا آی اس پی نه . هر چی میخواین .

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    من درست متوجه نشدم دلیل دلخوری آقای منصوری چه بود. آقای مهاجرانی پیشنهادات خودشان را نوشتند. دیگران هم پیشنهاد می دهند و نظر می دهند، و بعد شروع می کنیم.
    آن چیزی که معلوم است این است که سلایق و نیازها و دیدگاهها متفاوت هستند. فکر می کنم باید از همه سلیقه ها استفاده کرد و گروههای مختلف تشکیل داد.

درست است که دو هفته گذشته است. ولی بهتر از این است که کل فعالیت از شروع تا پایانش دو هفته طول بکشد و به فراموشی سپرده شود.
    ایده ای که مطرح شده قابلیت آن را دارد که در یک طرح طولانی مدت بر اساس آن فعالیت کنیم و یکی از قسمتهای قوی و پر طرفدار انجمن باشد.

نام حقيقي: مهدي

عضو عادی شناسه تصویری herus_deus
    نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    نقل قول نوشته اصلی توسط shabake_karan
    ولی من فعلا فقط در حد بیان یک جمله اکتفا می کنم ، و آن اینکه زیر ساختار و بنیان علمی خیلی ضعیف تر از این ها است در میا اعضاء( حتی خودم ) به فکر سفت کردن پایه ها و پی باشید .
    اين جمله رو كاملا قبول دارم
    تا حالا هر چي خواستم اينجا بنويسم هيچي به ذهنم نرسيد براي اينكه اين كار كار آسوني نيست
    من معمولا براي يادگيري مطلبي ترجيح مي دم كتاب بخونم اگه فارسيش باشه كه بهتر اگه نباشه انگليسيش.اعتقادم اينه كه بهتره اگه مي خوام چيزي رو ياد بگيرم سرسري ياد نگيرم مثلا اگه بخوام اسكوييد ياد بگيرم به جاي اينكه بيام اينجا در به در از ديگران بخوام كه نصب اسكوييد رو كامل بگيد ميرم كتاب Oreilly - Squid The Definitive Guide 2004. رو مي خونم اگر به مشكلي خوردم ميام اينجا مي پرسم.
    اعتقادم اينه كه اگه مي خواد كاري انجام باشه بايد از پايه و اصولي انجام بشه.يه جورايي كه نتيجش رو همه ببينند نه فقط يه عده كه عضو انجمن هستند.بعضي ها هستن كه اصلا از وجود همچين جايي اطلاعي ندارند بايد كاري كرد كه به درد همه بخوره.مثلا نوشتن يه مقاله راجع به نحوه نصب و راه اندازي اسكوييد به جز يه عده خيلي كم به درد كسي نمي خوره اما اگه مثلا بشه(تاكيد مي كنم مثلا) با همكاري هم كتابي رو كه بالا گفتم ترجمه كنيم هم يه منبع خيلي كامل در اين مورد خواهيم داشت و هم در دنياي اپن سورس براي اين نرم افزار يه راهنماي فارسي ايجاد كرده ايم كه مي تونه تو خود سايت اسكوييد قرار بگيره.
    در كل نظر من رو ي نوشتن كتاب و يا ترجمه كتاب هست.كتاب هايي كه ارزش ترجمه رو داشته باشن .مسلما دوستاني هستند كه اين كتابها رو معرفي كنند و دوستاني هم هستند كه بتونند مشكلات كتاب ها رو برطرف كنند بعد ميشه اين كتاب ها رو به رايگان به اسم انجمن پرشين نتورك در دسترس همه قرار داد.
    دوستاني هستند كه سبك خيلي خوبي دارند در نوشتن .اينها مي تونند كمك كنند براي ويراستاري كتاب.
    كتاب هاي آقاي ملكيان رو حتما خيلي هاتون خونديد .به نظر من اينا كتاب هايي هستند كه ارزش خوندن دارن مقايسه كنيد با كتاب هايي از انتشارات ديگه .تفاوت به راحتي احساس مي شه حتي از مقدمه نويسنده
    روي نوشتن كتاب زياد تاكيد ندارم چون به غير از چند نفر انگشت شمار در اين سايت و ديگر سايت ها كسي رو نميشناسم كه قدرت نوشتن كتاب داشته باشه.
    ولي ترجمه رو مي شه به صورت گروهي انجام داد و كاري هم هست كه ارزش انجام دادن داره و خيلي ها از اين طريق مي تونند هم با سايت و هم با علم شبكه آشنا بشن و مي تونه حتي متخصص هاي خيلي زيادي رو اينجا دور هم جمع كنه.
    البته اگر به open source و مفاهيم پايه گرايش داشته باشه بهترم ميشه.
    شايد خيلي هاتون با كتاب illustrated tcpip.آشنا باشيد.اين نوع كتاب ها پايه علم شبكه محسوب ميشن ولي هيچ ترجمه عالي ازشون وجود نداره. من تا به حال چند بار تصميم گرفتم اين كتاب رو بخونم ولي هر دفعه به خاطر حجم زياد و وقتي كه مي گيره پشيمون شدم ولي اگه اين كتاب فارسي بود تا به حال حتما خونده بودمش.كتاب هاي اينجوري زيادن ولي كيه كه بخونه همه فقط دانلود مي كنن.

اگه قراره كاري انجام بشه بايد هدفش خيلي بزرگ و ابعادش هم بزرگ باشه تا انگيزه ادامه كار رو به اعضا بده.
    اگر از پايه شروع بشه و به مسايل بالاتر برسه هم خيلي بهتره.
    مثلا دوستاني كه قراره يه كتابي رو ترجمه كنن حتما كتاب هاي فلان و فلان رو خونده باشن يا حالا هر ايده اي كه به نظر ديگران مي رسه
    دوستان قبول كنيد كه اينجا الان تبديل به انجمن ISP داران شده و بيشتر سوالات حول محور ISP مي چرخه.اما ميشه با يه كار اساسي اينجا رو به يك انجمن تحقيقاتي تبديل كرد.
    البته در پايان منظورم از ترجمه ترجمه صرف نيست دقيقا تاليف مطالب با استفاده از ترجمه كتاب ها و مقالات مربوط به اون موضوع
    تا نظرات ديگران چي باشه

نام حقيقي: جواد احمدزاده

عضو غیر فعال شناسه تصویری javad583
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوستان بالايی حرف قشنگی آخر کار زد:
    کد:
    دوستان قبول كنيد كه اينجا الان تبديل به انجمن ISP داران شده و بيشتر سوالات حول محور ISP مي چرخه.اما ميشه با يه كار اساسي اينجا رو به يك انجمن تحقيقاتي تبديل كرد.
    خب نظرات با هم متفاوته از دوستان پرسابقه و دانشی مثل آقا کوروش و آقای منصوری می خام که حداقل يه خط مشی ابتدايی که مد نظرشونه رو بگن تا بقيه تا جای که بتونيم کاملترش کنيم.

ویرایش توسط javad583 : 2006-06-17 در ساعت 12:36 PM

صفحه 4 از 4 اولیناولین 1 2 3 4

کلمات کلیدی در جستجوها:

سطحitدر ايران

طرح یک isp

برچسب برای این موضوع