صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 26

موضوع: من برای یک isp کوچک (64k) قيمت ميخوام

خواننده
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

Icon14 من برای یک isp کوچک (64k) قيمت ميخوام

سلام
    من میخوام توی یک شهرستان خیلی کوچیک زیر 50 هزار نفر یک آی اس پی خیلی کوچیک(64) راه بندازم میدونم دردسر داره ولی همین که ضرر نده برام کافیه چون یه جورایی زادگاهم!!! هستش کسی میتوانه به من یه حداقل
    قیمت بده کلا اگر بتونید یک لیست کامل از قطعاتش مثل روتر و مالتی پورت و .. به من بدید خیلی ممنون میشم راستی مخابرات به جز هزینه خط دیتا و آی پی دیگه چه هزینه هایی میگیره مثلا برای خط تلفن و اینجور چیزها
    خیلی ممنون

نام حقيقي: حسن غریب زاده

عضو عادی شناسه تصویری OPAC
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    2
    اول سلام وخيرمقدم
    دوم انشاالله موفق باشي
    اصل مطلب مجوزه ازمخابراته
    خط 64كي رو هم مخابرات ميده ماهي 360000هزارتومان
    سوم 1 دستگاه روتربه قيمت 400000تومانمدل1601
    يه دستگاه مالتي پورت 32پورت موكسارك مونت حدود 600000تومان
    يه نرم افزاراكانتينگ مجاني مانند nttacplus
    يه سروركه مي توني به راحتي لز پنتيوم 4 استفاده كني
    win2kserver كه قابليت اپ ديت داشته باشه
    چندتامودم اكسترنال
    بفيه رو ميفتي رو دور يادمي گيري واساتيد مي گن
    مويدباشي

خواننده
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

Icon14 مودم لیزد

آقا مرسی
    خدا کنه بتونم اینجا چیزی یاد بگیرم ضمننا توی یکی از فرومها دیدم که نوشته بود باید دوتا مودم لیزد هم داشته باشم میشه یه کم توضیح بدین

نام حقيقي: حسن غریب زاده

عضو عادی شناسه تصویری OPAC
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    2

Icon3

آقاشرمنده يادم رفت دوتا بايد بخري حدود 1000000تومان
    تلاپس يا پراداين بايد از مخابرات بپرسي وبخري وگرنه گير مي كني

عضو غیر فعال
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    آقاي .... . ميبينم كه ميخواي ISP راه بندازي. قبل از هر چيزي اينو بگم: كاملا شرايط رو بسنج و اينكارو بكن. اينكه گفتي فقط ضرر نده خودت بايد همه شرايط رو در نظر بگيري تا ببيني ضرر ميكني يا سود يا هيچكدوم. اينكه الان تو اون شهر چجوري و با چه هزينه اي و با چه كيفيتي از اينترنت استفاده ميكنن. چقد با شهر بزرگ فاصلاه داره (انقريب مخابرات كد بين شهري رو برميداره). سطح فرهنگ مردم اونجا. چقدر كامپيوتر خانگي و اداري و صنعتي اونجا هست. امكانات مخابرات چجوريه اونجا و ... خلاصه خيلي دقت كن.

نام حقيقي: سید محمد جواد شیخ ابومسعودی

عضو عادی شناسه تصویری Miad
    نوشته
    588
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon13

سلام دوست عزيز
    همانطور كه جناب غريب زاده توضييح دادند مي توانيد از مالتي پورت استفاده كنيد اما پيشنهادي كه من به شما دارم اينه كه يك روتري تهيه كنيد كه ديگر احتياج به مالتي پورت نباشه راستش بر اساس تجربه راه اندازي چندين آي اس پي كوچك در شهرهاي مختلف بايد عرض كنم مي توانيد از روتر 2511 استفاده نماييد كه 16 پورت براي دايال هم در اختيار شما ميگذاره كه البته بايد به مودم هاي اكسترنال متصل بشه و قيمت اون هم زير يك ميليون تومان است
    و ديگر احتياج به 1601 و مالتي پورت نداريد و در ضمن كيفيت بهتري نصبت به مالتي پورت داره خلاصه كم هزينه ترين روش ميباشد اما براي ارتقا به بالاي 16 خط بايست روتر خود را تعويض نماييد.
    نكته ديگر اينكه معمولن مخابرات هزينه يك مودم تلاپس را به ميزان 500 تومان از شما دريافت ميكنه البته بايد با مركز ديتاي شهرستانتون صحبت كنيد .

ديگه اينكه نرم افزار هاي رايگان هم براي كار زياده البته بايد يك نفر براي كانفيگ روتر و اكانتينگ و كش و ... داشته باشيد

نكته بعدي تهيه يو پي اس است كه ضروروي است چون در صورت قطع برق ممكنه از لحاظ نرم افزاري و حساب كتاب اكانت ها دچار مشكل بشويد در ضمن اينكه نوسان برق شهرتون ممكنه به روتر اسيب برستونه
    خلاصه در آخر ميگم كه بايد اول دنبال ثبت شركت و مجوز و خط تلفن ها باشيد

عضو غیر فعال
    نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

قيمت

سلام
    من تماس بگیر
    1 ست تجهیزات سند و رسیو بهت پیشتهاد میدم با قیمت مناسب
    0912 197 7 197
    به صورت پروپزال فنی بهت می دهم
    Regards
    Alireza

خواننده
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط TecDiscuss
    آقاي .... . ميبينم كه ميخواي ISP راه بندازي. قبل از هر چيزي اينو بگم: كاملا شرايط رو بسنج و اينكارو بكن. اينكه گفتي فقط ضرر نده خودت بايد همه شرايط رو در نظر بگيري تا ببيني ضرر ميكني يا سود يا هيچكدوم. اينكه الان تو اون شهر چجوري و با چه هزينه اي و با چه كيفيتي از اينترنت استفاده ميكنن. چقد با شهر بزرگ فاصلاه داره (انقريب مخابرات كد بين شهري رو برميداره). سطح فرهنگ مردم اونجا. چقدر كامپيوتر خانگي و اداري و صنعتي اونجا هست. امكانات مخابرات چجوريه اونجا و ... خلاصه خيلي دقت كن.
    سلام من محمد هستم از اینکه میبینم اینجا اینقدر فعاله و خیلی زود بهت جوابت میدن خیلی خوشحالم
    در مورد اینکه گفتی مخابرات میخواد کد بین شهری رو ورداره من هم در مورد خطهای ای وان (971)یه چیزایی شنیده بودم ولی فکر نمیکنم مخابرات بیاد اینهمه ای اس پی شهرستانی رو ورشکست کنه چون برا خودش ضرر داره ماهی خدا تومن در میاره از این بد بختها به هر حال اگر یه همچین چیزی هم هست بگو برم دنبالش چون همونطور که گفتم خیلی توی فکر سود دهی نیستم بیشتر میخوام مردم اونجا که بیشتر ون از دوستان و آشنایانم هستن بتونن از اینترنت استفاده کنند(بابا خیر خواه!!!) ضمننا جهت اطلاع اون جایی میخوام این کار رو بکنم توی استان فارس هست و اصلا اینترنت نداره دوستان هم استانی!!!مثل آقا رسول اگه کمکی پسشنهادی چیزی دارند ممنون میشم به من بگن مثلا اینکه توی بعضی مناطق میشه از مخابرات تخفیف گرفت چیجوری هست حتما با بند (پ) دیگه

خواننده
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezajoon
    سلام
    من تماس بگیر
    1 ست تجهیزات سند و رسیو بهت پیشتهاد میدم با قیمت مناسب
    0912 197 7 197
    به صورت پروپزال فنی بهت می دهم
    Regards
    Alireza
    سلام
    اگه میشه یه قیمت پایه حداقل بدین چون من خیلی مایه دار نیستم در ضمن من که لیسانس ندارم برای مجوز چه گلی باید به سرم بگیرم
    مرسی

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط Miad
    سلام دوست عزيز
    همانطور كه جناب غريب زاده توضييح دادند مي توانيد از مالتي پورت استفاده كنيد اما پيشنهادي كه من به شما دارم اينه كه يك روتري تهيه كنيد كه ديگر احتياج به مالتي پورت نباشه راستش بر اساس تجربه راه اندازي چندين آي اس پي كوچك در شهرهاي مختلف بايد عرض كنم مي توانيد از روتر 2511 استفاده نماييد كه 16 پورت براي دايال هم در اختيار شما ميگذاره كه البته بايد به مودم هاي اكسترنال متصل بشه و قيمت اون هم زير يك ميليون تومان است
    و ديگر احتياج به 1601 و مالتي پورت نداريد و در ضمن كيفيت بهتري نصبت به مالتي پورت داره خلاصه كم هزينه ترين روش ميباشد اما براي ارتقا به بالاي 16 خط بايست روتر خود را تعويض نماييد.
    با سلام خدمت شما دوست عزيز . ميخواستم دلايل شما رو مبني بر اينكه استفاده از روتر رو بهتر از مالتي پورت ميدونيد و همچنين اينكه اينجور سخت افزار قوي تر از مالتي پورت هست رو بدونم . و اينكه آيا مقرون به صرفه است دو باره كاري كنيم ؟ (منظورم خريد روتر و سپس تعويض اونه !!؟ )

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezajoon
    سلام من تماس بگیر 1 ست تجهیزات سند و رسیو بهت پیشتهاد میدم با قیمت مناسب 912 197 7 197 به صورت پروپزال فنی بهت می دهم Regards
    Alireza
    جناب عليرضا ورود شما رو هم از طرف سايرين خوش آمد ميگم و باز هم بنا به تعهدات فروم از شما ميخوام كه اطلاعات خودتون رو در فروم ارائه كنين تا سايرين نيز بتونن از اون ها استفاده كنند .

بابت مشكلات شما هم بايد عرض كنم كه مشكل شما قابل حله . شما بايد در اساسنامه شركت خودتون رو يه نماينده تام الاختيار معرفي كرده و فقط سه نفر اعضاي هيئت مديره پيدا كنين كه مدرك داشته باشند . با اين كار خودتون همه كاره اين در حالي كه هيچ مدركي هم نياز ندارين .

ویرایش توسط M-r-r : 2004-12-02 در ساعت 03:39 PM
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: سید محمد جواد شیخ ابومسعودی

عضو عادی شناسه تصویری Miad
    نوشته
    588
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon13

با سلام مجدد عرض مي كنم بابا ما نگفتيم مالتي پورت اصلن به درد نمي خوره اما اگر شما زياد با روتر ها و ماجول هاشون كار كرده باشين خودتون خواهيد گفت جداي از كيفيت سرويس دهي پايداري روتر قابل ملاحظه است
    البته بستگي داره مالتي پورت هم چي باشه مالتي پورت اينترنال حدود صد تومني داريم كه آشغاله بگير تا اكسترنال 8 پورت توربو موكسا كه فكر كنم بيشتر از 500 قيمت داره و لااقل ترافيك قابل توجهي را پردازش ميكنه...
    اما نهايتا شما با يك تل نت به روتر از راه دور مي توانيد خيلي از تنظيمات مربوط به گروه بندي پورت ها (اسينك ) كه مربوط به پورت هاي متصل است را نيز در اختيار داشته باشيد و خلاصه به نظر مياد كار مطمئن تر و راحت تره
    در ضمن اينكه آدم و قتي قراره بالاخره يك روتر و مالتي پورت بالاخره مجموع هزينه هاشون روي هم به اندازه همون 2511 ميشه البته به شرط اينكه مطمئن باشه اقلن تا يك سال ديگه هم احتياج به 16 پورت بيشتر نداره....از اين شهرها و مناطق كوچك هم زياد تو ايران هستند
    اما اگر احتمال بده تعداد بيشتري خط دايال نياز داره بهتره يك روتر 2610 كاركرده با ماجول 32 A بخره و به تعداد خط هاش هم مودم تهيه كنه اين هم باز كم هزينه ترين روش براي استفاده از روتره .......
    در نهايت سايت هايي هم هستند كه در حال حاظر مدتهاست با مالتي پورت كار ميكنند و مشكل خاصي هم ندارند
    خلاصه خود آدمها توپولوژي شبكه شون را تصميم ميگيرند.

×××××××××××
    اما در رابطه با گفته جناب عليرضا در مورد ديش سند بايد عرض كنم چون كار تخصصي خود منه ! اصلن براي اين دوست عزيزمون توصيه نميكنم چونكه اولن اينكه در مناطق كوچك هزينه پهناي باند مخابرات ارزانتر از شهرهای بزرگه و در ضمن ارزانتر هم خواهد شد.... نكته بعدي اينكه اگر اولين آي اس پي باشه و راه اندازه بشه به زودي بهشون گير اساسي ميدن چون در قرار داد مخابرات با آنها اين مطلب ذكر شده ... و هزينه تجهيزات سند هم كم نيست اقلن از تجهيزات خود آي اس پي شون ممكنه گرونتر دربياد .... خود ما هم به كارخانه جاتي ارائه مي نماييم كه امكان سرويس دهي از طرف مخابرات براي اونها مقدور نباشه يا خلاصه آي اس پى نباشند.

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    در کل اگر می خواین کارتون کیفیت داشته باشه برین طرف لیزد مخابرات
    تجربه به مرابت ثابت کرده که بالا ترین سروی سهای ماهواره ای هم باز کیفیتشون از لیزد مخابرات کمتره
    اگر در شهرتون اولین لیزد هستی پس زیر ذره بین هم هستی
    و همچنین اگر باز اول هستی هر سرویسی رو که بدی مشتری خواهی داشت
    پس اگر از بابت هزینه ها در مضیقه هستی پس زیادخودت رو اذیت نکن و ا همون مالتی پورت که دوستان گفتن استفاده کن و دور روتر رو خط بکش
    ضمنا احتمال زیاد شما می تونید از 360 تومان لیزد 64 مخابرات 15% تخفیف بگیرید به خاطر مناطق مخروم که خودش خیلی کمک بزرگی هست
    موفق باشید
    خدا نگهدار

خواننده
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    آقا ممنون از جوابهاتون حالا من میخوام یه مقدار جزیی تر سوالامو مطرح کنم:
    1- دور دیش و ماهواره و اینها رو که خط میکشیم ضمنا شنیدم توی استان فارس فقط توی شیراز اداره امور دیتا هست برای مجوز درسته؟
    2- مخابرات غیر از خط دیتا دیگه چه هزینه هایی میگیره مثلا برای خط تلفن ،IP و ... هزینه اولیه یا شارژ ماهانه دیگه ای هم داره یا فقط همون 360 تومن لیزد و دو تا مودم هست.
    3- در مورد روتر یا مالتی پورت، میشه بگین یه روتر 32 پورت طوری که نیاز به مالتی پورت نداشته باشه چقدر با روتر 2511 تفاوت قیمت داره چون من فکر نمیکنم اونجا حالا حالا ها یوزرهاش به اون حد برسن که بخوام 32 پورت بذارم ولی اگر هم لازم بشه خوب معلومه در میاره که لازم شده دیگه اون وقت فکر کنم گرفتن یه روتر2511 دیگه خیلی مشکلی نباشه البته اگر تفاوت قیمت روتر 32 پورت با روتر 2511 زیاد باشه.
    4- اصلا من میتونم با VPN، Point to Point یا هر چیز دیگه ای که من سوادم نمیرسه از یک ISP توی یک شهر دیگه اینترنت بگیرم و اونجا بدم اگر میشه مقرون به صرفه هست یا نه؟ جهت اطلاع تا نزدیکترین محلی که سرویس Isp داره 20 کیلومتر فاصله هست
    5- کیما جون میشه بگی چطور و به چه عنوان میشه اون تخفیف 15 درصدی رو گرفت آیا فوت و فن خاصی داره چون یکبار از یه نفر که تومخابرات بود پرسیدم برای مناطق محروم که اینترنت ندارن تخفیفی هست گفت فکر نمیکنم.
    ببخشید سوالام خیلی زیاد شد بی سواتیه دیگه

ویرایش توسط mammad81 : 2004-12-03 در ساعت 06:23 PM

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    سلام
    خدمتتون عرض کنم که الان عجله دارم یک منشی دید گرفتیم باید برم کار یادش بدم
    سر فرصا ناشالله میام کامل جوابتون رو میدم
    اما در کل وی پی ان و این جور چیز ها کابل مسی می خواد که مخابرات یک مدت می داد و همه دیش رو میذاشتن خانه خودشون و با اون دیتا رو میدادن شرکت واسه همین الان فقط به جاهای دولتی میده
    برای دیتا هم داخل فارس باید بیاین شیراز
    سر 20 متری سینما سعدی از طرف زند اداره مرکزی دیتا پیش خانم خیراللهی
    البته چند وقته فکر کنم رفتن مخابرات ولیعصر باید بپرسید
    برای تخفیف هم مناطق محروم 15% تخفیف دارن
    ما واسه بچه ها داخل زرقان و مرودشت گرفتیم
    دیش هم زمانی که خط هات رفت بالا باید استفاده کنی اما واسه 7-8-10 تا همون لیزدکافی هست میتونی یک اپن اسکای معمولی هم براش بذارید
    اگر اطراف شیراز هستید ما میتونید کلا یا جزیی همه کارها رو براتون انجام بدیم
    بیشتر جاها هم آشنا هست

خواننده
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط kima
    سلام
    خدمتتون عرض کنم که الان عجله دارم یک منشی دید گرفتیم باید برم کار یادش بدم
    سر فرصا ناشالله میام کامل جوابتون رو میدم
    اما در کل وی پی ان و این جور چیز ها کابل مسی می خواد که مخابرات یک مدت می داد و همه دیش رو میذاشتن خانه خودشون و با اون دیتا رو میدادن شرکت واسه همین الان فقط به جاهای دولتی میده
    برای دیتا هم داخل فارس باید بیاین شیراز
    سر 20 متری سینما سعدی از طرف زند اداره مرکزی دیتا پیش خانم خیراللهی
    البته چند وقته فکر کنم رفتن مخابرات ولیعصر باید بپرسید
    برای تخفیف هم مناطق محروم 15% تخفیف دارن
    ما واسه بچه ها داخل زرقان و مرودشت گرفتیم
    دیش هم زمانی که خط هات رفت بالا باید استفاده کنی اما واسه 7-8-10 تا همون لیزدکافی هست میتونی یک اپن اسکای معمولی هم براش بذارید
    اگر اطراف شیراز هستید ما میتونید کلا یا جزیی همه کارها رو براتون انجام بدیم
    بیشتر جاها هم آشنا هست
    سلام
    آقا کیما مرسی از جوابت اگر بخوام کارم رو شروع کنم حتما ازتون کمک میگیرم راستی من توی سایت ایتنا دیدم که نوشته بود مخابرات میخواد تعرفه ها رو کاهش بده به همین خاطر تا آخر سال با هیچ ISPقرارداد نمیبنده درسته؟ کسی اطلاعی در این مورد داره؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

دستگاه تلاپس

برچسب برای این موضوع