صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 42

موضوع: سئوال در مورد wireless lan

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

سئوال در مورد wireless lan

سلام دوستان عزیزم

من یه کامپیوتر دسک تاپ دارم که از طریق ای دی اس ال به اینترنت متصله و یه هاب 8 پرت که 2 پرتش استفاده شده و از طریق این هاب لپ تاپم رو به کامپیوتر دسکتاپ شبکه کردم و اینترنت شیرینگ هم می کنم.
    حالا این همه داستان گفتم که بپرسم اگه بخوام تو خانه که حدود 350 متر مربع مساحت داره یه شبکه وایرلس کوجک را بندازم که اون کامپیوتر دسکتاپ بشه سرور و من از طریق کارت شبکه وایر لس لپ تاپ به اینترنت وصل شم باید چه تجهیزات سخت افزاری با چه قیمتی و از کجا بخرم و احتیاج به چه نرم افزاری داره و ایا مثلا همسایه بدون اجازه می تونه استفاده کنه یا نه ؟
    خلاصه دمتون گرم ، اقایی کنید و از سیر تا پیازشو برام بگید
    ممنون
    حامد

موضوعات مشابه:

خواننده
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام دوست عزیز آره میشه این کار رو کرد به نظر من از planet استفاده کن هم ارزون هم برای این فاصله خوب جواب میده و برای امنیتش از MAC filtering استفاده کن فقط کسایی می تونن از سرویس استفاده کنن که MAC اونها تو AP ست شده باشه

نام حقيقي: آرمين فيض الهي

عضو عادی شناسه تصویری armin_net
    نوشته
    165
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    9
    سلام
    شما یک AccessPoint نیاز دارین به همراه یک انتن 4dbi ، شما هم میتونید تو اکسس پوینتتون webkey تعریف کنید که هرکی اون رو داشت بتونه از اون استفاده کنه یا براساس MacAddress فیلتر کنید و الاوه بر اون میتونین واسه امنیت بیشتر Vpn سرور نیز داشته باشید

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    یه دونه wap54 لینک سیس بگیر خیلی عالی کا رمی کنه قیمتش هم مناسبه

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    rebin و armin و almas455 عزیز
    با تشکر از جوابتون
    ممنون می شم اگه یه قیمت حدودی هم به من بدید.

حامد

نام حقيقي: Hooman

عضو عادی شناسه تصویری hmn566
    نوشته
    639
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    33
    salam
    chand ta rahe hal dari
    1. estefade a zyek access point
    2. estefade az ye client
    baraye morede 4 bayad did kart shabakeye laptopet chie, vali ehtemale ziad moshkli pish nayad
    baghie access pointhaye bazar mesle planet va linksys va gheyre hoodoode 30mw hastan va ya dige bazi ha hadeaksar 100 ke tavane ziadi nadaran, pishnahad nemishan
    bazam rahnamai khasti be man zang bezan
    ishallah betunam rahnamee kamel bokonam
    1485829-0912

ویرایش توسط hmn566 : 2006-12-16 در ساعت 04:24 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    هومن جان
    یک دنیا ممنون
    حتما مزاحمت میشم
    حامد

نام حقيقي: مهدي

عضو عادی شناسه تصویری herus_deus
    نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    آقا جون هر کی دوست دارید فینگیلیش ننویسید.بابای ادم در میاد اینا رو بخونه

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    این نکات گفتنش ضروری هست:
    1-هر چی قدرت دستگاه بالا تر باشه معنی اون این نیست که همیشه بهتریت هست من خیلی سناو رو دوست دارم ولی می خوام بپرسم آقای انتخابی شما حاضر هستید در یک اتاق 20 متری 10 ساعت در کنار 3220 زندگی کنید ؟اصلاً استانداردهای سلامت کشورهای مختلف رو می شناسیم؟
    2-سناو usb 100 میلی وات هست
    3-لینک سیس ها بر اساس استانداردهای fccساخته می شوند و پاور 85 میلی وات دارند(البته بعضی ها دارند فریم ویر رو عوض می کنند و به جای 250 میلی وات هایتچhitech به خورد خلق الله می دهند)
    4- تا به حال شده ترانس میشن (همه اش فارسی شد دیگه)دستگاه های مختلف رو اندازه گیری کنید(می تونم ثابت کنم 3220 سناو نصف wap54 ترانس نداره)
    همیشه مراقب سلامتی خودمون و دیگران باشیم

عضو غیر فعال
    نوشته
    165
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin_net
    سلام
    شما یک AccessPoint نیاز دارین به همراه یک انتن 4dbi ، شما هم میتونید تو اکسس پوینتتون webkey تعریف کنید که هرکی اون رو داشت بتونه از اون استفاده کنه یا براساس MacAddress فیلتر کنید و الاوه بر اون میتونین واسه امنیت بیشتر Vpn سرور نیز داشته باشید
    حالا نمیشه یه شبکه AdHoc راه بندازه ؟

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    تعداد کلاینت ها که زیاد بشه ادهاک دیگه پایدار نیست

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام
    almas455 عزیز
    این AdHoc چیه
    و می شه راجه به تاثیر رو سلامتی بیشتر توضیح بدی ؟
    قربانت
    حامد

نوشته
    639
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    33
    با سلام به دوستان.
    راستش من دستم رو تایپ انگلیسی راحته و تایپ فارسی بابای خودمو در میاره ولی اگر راحتترین فارسی تایپ میکنم.
    خدمت آقای جنیدی همکار عزیز عرض کنم که من در کنار 3220 زندگی میکنم.
    راجع به سلامتی من خودم تحقیقات مفصلی داشتم، و نتیجه اینکه روی فرکانس 2.4 هیچ مقاله یا نوشته ای اثبات شده که دال بر مضر بودن باشه پیدا نکردم.
    نکته دیگه اینکه در شهر ما روی هر پشت بامی یک دستگاه wireless وصله که از حداقل 1000mw تا 5000mw قدرتشونه و ما مرتب در معرض این فرکانس و فرکانسهای مختلف دیگه هستیم. البته این فقط شامل ایران نمیشه. اگر مشکلی داشت تا حالا تولید و استفادش متوقف شده بود.
    نمونه دیگش تلفنهای بیسیم و دستگاههای bluetooth میباشد که در کنار گوش ما استفاده میشود، چسبیده به سر و همچنان که میدانید با فرکانس 2.4 کار میکنند. برای موبایل بارها و بارها مقالات مختلف چاپ شده ولی در این مورد یکبار هم صحبت نشده.
    سوم اینکه این دستگاهها با قدرت 400mw برای محیط داخل ساختمان طراحی شده، پس حتما تحقیقات لازم انجام شده در غیر اینصورت این محصول فروش نمیرفت.همانطور که میدانید این دستگاه در همه جای دنیا فروش میره نه فقط ایران و شاید درصد کمی ار فروش تو ایران باشه.
    راجع به اینکه فرمودید هر چه قدرت دستگاه بیشتر باشه به معنی بهتر بودن نیست دیگه از شما که wireless کار هستین بعید بود.
    میدونید که پارامترهای مهم در بعد مسافت و thoughput بالاتر در سیستمهای wireless شامل :
    قدرت خروجی دستگاه ، gain آنتن ، شرایط جوی ، فرکانس استفاده شده ، نوع و جنس موانع و تعداد آنها, طول کابل رابط و جنس آن میباشد. . قدرت خروجی دستگاه همیشه در بعد مسافت و کیفیت کار مهمه.
    میشه بپرسم آیا throughput ای که شما برای فاصله 7km از دستگاه 100mw میگیرین با 1W یکی هست؟
    و اما من خودم جائی از Linksys استفاده کردم و مرتب قطعی داشتم هنگام جابجائی فایلهای سنگین و همچنین دو طبقه بالاتر را اصلا نداشتم. با تعویض دستگاه با 3220 هم مشکل قطعی حل شد هم دو طبقه بالاتر راحت سیگنال دارم.
    و اما throuput دستگاه قابل تنظیم است ولی مطمئنا از تمامی دستگاههای موجود در تمامی فواصل بالا بهتر جواب میدهد.این چیزی که فرمودین اثبات میکنین اثبات عکسش هم از نظر تئوری و هم عملی راحتتره.
    و اما Senao USB sub 362 ext قدرتش 23dbm هست . 23dbm = 200mw یه نیگا به راهنماش بندازین.
    همگی موفق و سلامت باشین.

ویرایش توسط hmn566 : 2006-12-15 در ساعت 01:37 AM

نوشته
    639
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    33
    و اما در مورد adhoc، مودی هست که دستگاهها بدون نیاز به access point با هم ارتباط برقرار میکنند ولی در صورت کثرت تعداد client ها بعلت ایجاد ترافیک زیاد ناخواسته باعث کندی شبکه میشود.

عضو غیر فعال شناسه تصویری nanoware
    نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    10
    نقل قول نوشته اصلی توسط castilla_ht
    سلام
    almas455 عزیز
    این AdHoc چیه
    و می شه راجه به تاثیر رو سلامتی بیشتر توضیح بدی ؟
    قربانت
    حامد
    Ad-Hoc wireless networks bring together workstations and computers to act as servers to all other users on the network without complex infrastructure, setup or administration. Users on the network can share files, printers. When in ad hoc mode, the Wireless LAN Adapter connects to another wireless device within its effective range and communicates with each other in the same LAN workgroup. Select this configuration when no access point is present in your wireless network.

The biggest difference between infrastructure mode and ad-hoc mode is that it includes an access point. In infrastructure mode, an access point establishes the network that provides wireless links in the validating range for clients to communicate with each other or with a wired network to the internet. On an infrastructure network, the access point may manage the bandwidth to maximize utilization. Infrastructure networking has the following advantages over ad-hoc networking:

- Range Extension Each wireless LAN enabled computer within the range of the access point can communicate with other wireless LAN enabled computers within the valid range of signal from the access point.

- Roaming A wireless LAN enabled computer can physically move from the operating range of one access point to another without losing connection to the LAN. A quick association “hand-shake” is made between the new access point and the wireless device as the computer traverses from the coverage of one access point to another.

- Wired to wireless LAN connectivity Access point establishes the bridge between wireless LAN and other wired counterparts.

تو سيستم ادهاك هر نودي خودش هم كلاينته و هم واسه دستگاهاي ديگه سرور، و ديگه نيازي به اكسس پوينت نيست

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

محصولات وایرلس ترابیم

rahe estefade az printer

وایرلس با چه توانی مضر است

نحوه کانفیگ لینک های وایرلس alvarion

برچسب برای این موضوع