صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 35

موضوع: مروری بر شبکه های هوانوردی

عضو غیر فعال شناسه تصویری hamidch
    نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

مروری بر شبکه های هوانوردی

با سلام وعرض احترام خدمت دوستان و البته اینکاره های شبکه

راستش من خیلی به مبحث شبکه علاقمند هستم و دوست دارم که از عزیزان که بصورت تخصصی در این موضوع تبحر دارن درخواست راهنمایی کنم.
    من راستش در رشته هواپیمایی مشغول کار هستم و در این رشته جهت ارتباطات از شبکه های خاصی استفاده می شه که من هم تقریبا به صورت اپدیت با این شبکه ها در حال تحقیق هستم .راستش اونچیزی که من الان احتیاج دارم یه دوست و البته یه استاده که به من بگه که چجوری شبکه رو شروع کنم و چجوری ادامه بدم که بتونم به در زمینه شبکه به یه متخصص تبدیل بشم البته با اجازه بزرگتر ها
    راستش من دوره network+ رو هم گذروندم ولی به خاطر مشکلات موفق به ادامه نشدم حالا دوستان و اساتید من رو راهنمایی کنن ممنون می شم.
    من کتابهای netwok+ مربوط به mcse و همچنین کتاب شبکه اقای پیترنورتون رو خونده ام و با مباحث کلی شبکه اشنایی دارم.

انشا.. در اینده من در مورد شبکه های موجود در صنعت هوانوردی برای دوستان مطالبی رو در این بخش قرار می دهم که فکر می کنم برای بسیاری از علاقمندان به شبکه جالب و مفید باشه و البته من معتقدم که با ورود افراد متخصص خارج از محدوده سازمان هواپیمایی این شبکه ها در کشور ما قابل توسعه و پیشرفت است .

ممنونم از همه دوستان و البته اساتید گرامی

ویرایش توسط hamidch : 2005-07-22 در ساعت 01:51 PM

خواننده شناسه تصویری !!!!!!!!!!!!!!!
    نوشته
    576
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    8
    سلام دوسته من خوش اومدی
    برای یاد گیری
    1-اول باید بدونی چه میخوای و به کجا میخوای برسی (هدف)
    2- مطالعه در اون جهت
    3- پیاده سازی در محیط مجازی
    4- پیاده سازی در محیط حقیقی و رو به رو شدن با مشکلات و نیاز ها
    5- ...

نام حقيقي: Sotoodeh Toofanian

عضو عادی شناسه تصویری tsotodeh
    نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    من هم دوست دارم در این مورد بدونم ممنون میشم توضیحاتی رو بدین و یا عزیزان دیگه اگر می دونن بگن ه داخل هواپیما ها چه سیستمی هست.
    ممنون

نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    راستش من سعی می کنم چند نفر از دوستانم رو که در زمینه سیستمهای داخل هواپیما هم تخصص دارن برای بازدید از اینجا دعوت خواهم کرد تا در این زمینه هم اطلاعاتی رو در اختیار شما قرار بدن
    انچیزی که مقصد من در این بخشه در موردشبکه های ارتباطی در صنعت هوانوردی است .شاید یه مقدار ارتباط سیستمهای داخل هواپیما با بحثهای تخصصی شبکه یه خورده عجیب باشه ولی فکر می کنم که دوستان حتما از این مباحث و این سیستمها لذت خواهند برد .ما تا حالا از شبکه فقط در حد استفاده از مزایای ان در حد عمومی اطلاع داشته و در مورد اونها مطالعه و تحقیق کرده ایم ولی با آشنایی به استفاده های خاص شبکه و البته دنیای مجازی شبکه ها در صنایع پیشرو از جمله صنعت هوانوردی بسیار جالب خواهد بود .من در روز اینده در این مورد یه مقاله در این بخش قرار خواهم داد که مطمئن هستم مورد توجه دوستان و البته اساتید و اینکاره های شبکه خواهد شد.

البته قرارمون هم یادتون نره من انتظارم اینه که با راهنمایی دوستان واساتید یه حرفه ای تو شبکه بشم ها

نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام
    من در این بخش با ارائه یک نمای کلی از شبکه ها در صنعت هوانوردی کارم رو شروع می کنم .نظرتون رو حتما بدید که من بتونم بهتر و بهتر این موضوع مهم رو مطرح کنم.

کلمات کلیدی:

AFTN:Aerona
    utical telecommunicatiion network
    ATN:aeronautical telecommunication network
    CIDIN:C
    OMMON ICAO DATA INTERCHANGE

مقدمه:

ارتباطات در صنعت هوانوردي بطور كلي به دو دسته ثابت وسيار تقسيم مي شود. ارتباطات ثابت شامل انواع ارتباط بين نقاط ثابت روي زمين مانند فرودگاهها ، مراكز كنترل ،مراكز مخابراتي ،ايستگاههاي هواشناسي و غيره مي باشد و ارتباطات سيار نيز به ارتباط بين هواپيما و زمين ويا هواپيما با هواپيماي ديگر اطلاق مي گردد و به عبارت ديگر در ارتباط سيار بايد حداقل يكي از طرفين ارتباط وسيله متحرك مانند هواپيما باشد.
    ارتباطات ثابت در صنعت هوانوردي با برقراري شبكه هاي ارتباطي مانند CIDIN , AFTN و… با بهره گيري از سيستم هاي مختلف مورس ، تلكس ،نيمه اتوماتيك وتمام اتوماتيك ايجاد مي شود . ارتباطات سيار نيز با بهره گيري از سيستمهاي ارتباطي مانند,RCAG,HF … برقرار مي گردد.
    اما آنچه كه در اين ميان بسيار مورد توجه مي باشد برقراري هر چه ايمن تر صنعت حمل نقل هوايي است و با توجه به نقش مهم ارتباطات در اين صنعت ، دستيابي به سيستم ها و شبكه هاي ارتباطي بدون نقص و ايمن تر نقش مهمي در رسيدن به اين هدف دارد.
    در طرح CNS/ATM كه به عبارتي هدف برنامه ريزي شده آينده صنعت هوانوردي مي باشد به موضوع ارتباطات به عنوان يك اصل مهم توجه شده است.
    شبكهATN (شبكه مخابرات هوانوردي ) كه بر اساس طرح CNS/ATM مي باشد بيانگر آينده اي بسيار دقيق، كامل و تكنولوژيك در ارتباطات صنعت هوانوردي است . در اين شبكه ارتباطات ثابت و سيار با رعايت پرتوكل هاي جهاني و سرويس هاي مياني عمل مي نمايند و در واقع اين شبكه تمام نيازهاي صنعت هوانوردي را تامين مي نمايد.
    در بخش ارتباطات سيار كه مخصوص تماس با هواپيما مي باشد وضع ارتباطي موجود دگرگون مي گردد و بجاي استفاده از سيستمهاي موجود از ارتباطات خدمات ماهواره اي سيار هوانوردي
    AMSS SSR MODE S ,ADS, VHF DATA LINK, استفاده مي گردد. در بخش ثابت آن شبكه هاي موجود مانند AFTN و CIDIN با طي مراحلي به سيستم هاي كاملاُ مجهز و تعريف شده توسط ATN ( AMHS,AIDC) مبدل مي گردند . در ATN تمام شبكه هاي بخشهاي ثابت و سيار به يكديگر پيوند داده شده و با استفاده از پروتكل ها و اينترفيسها پيام از هر شبكه به شبكه ديگر براحتي انتقال مي يابد.
    از مسائل مورد توجه و مهم در اين شبكه رسيدن به يكپارچكي در تمام كشورها مي باشد بطوري كه اين شبكه با طي يكسري مراحل به صورت يك شبكه كامل و يكسان در سرتاسر جهان مبدل مي گردد. به عنوان مثال در ارتباطات ثابت شبكه AFTN موجود در ابتدا از طريق AMHS GATEWAY به شبكه ATN متصل
    مي گردد كه در مراحل بعدي شبكه AFTN به صورت كامل به سيستم AHMS مبدل مي گردد.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    فقط میتونم بگم عالیست + مشتاق ادامه مطالبتون هستم .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با تشکر از نظر شما

http:/[LEFT]/www.atn.blogfa.com/

نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon14

لطفا نظرات خود را در مورد ادامه دادن يا ندادن مطلب بالا را براي من بنويسيد مخصوصا اخراي شبكه
    با تشكر

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    من که به شدت مشتاقم ادامه مطالب شما را بخوانم
    از این کاری که شروع کردید خیلی متشکرم
    (البته من اولهای شبکه هم نیستم! ولی مشتاقم )

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    به قول دوستان : نیکی و پرسش ؟

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    ممنون
    منم منتظرم

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام
    با عرض معذرت من چند روزی به علت مسافرت موفق به نوشتن نخواهم شد انشا... بعد از برگشتن مطالب بیشتری در اختیار عزیزان قرار می دهم.
    با تشکر
    راستی اخرای شبکه یادشون رفت من رو راهنمایی کنن منم می خوام اخر شبکه بشم ها

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    از کدوم طرف میخوای آخر شبکه بشی ؟
    من از اون طرفش آخرشم اگه خواستی بیا پیش خودم .
    امیدوارم که بتونیم از مطالبتون استفاده کنیم .
    منتظریم . . .

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    من از این به بعد مطالبم را در این وب لاگ قرار خواهم داد .لطفا به این ادرس مراجعه کنید.نظر هم یادتون نره
    از اقا محمد رسول راستی هم ممنونم که لطف کردن و به تقاضای من پاسخ دادند.

http://www.atn.blogfa.com/

نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    اقا محمد رسول راستش من احتیاج دارم به یه شخصی که بتونه برای آشنایی با ساختار نرم افزاری و سخت افزاری شبکه من رو اشنا کنه.
    بهتره بگم که یه نفر به من بگه از کجا شروع کنم واز چه کتابهایی و منابعی و چجوری ادامه بدم.مطمئنا شما این سیر آشنایی با شبکه رو خیلی قبل از من داشته اید فکر کنم با توجه به تجربه شما من می تونم خیلی خوب به نتیجه برسم.
    من نظر م اینه که ابتدا برای بستن یه شبکه تحت ویندوز و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیازش به من کمک کنید که از چه کتابهای و منابعی استفاده کنم.البته من کتاب network+ يه مقدرايش رو مطالعه كرده ام و كتاب winxp ویندوز رو هم دارم .
    ممنونم

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

RCAG چیست

aftn چیست

شبکه aftn

شبکه ارتباطات هوانوردی

شبكه aftn

جديد ترين ايرباس

شبکه هوانوردی

aftn چیست؟

شبکه amhs

RCAGچیست

amhs چیست

کتاب شبکه هوانوردیعکسهایی از از ایر باسآشنائي با شبكه اطلاعات هوانوردي(aftnamhs)اکتیو ویندوز 7مقاله در مورد aftnمبحث cns/atm تحقیق درباره ایستگاه مخابرات هوانوردیRCAGچیست؟amhs چیست؟ایستگاه مخابرات هوانوردیAMHSچیست؟مقاله در مورد cnsatmشبکه های ارتباطات هوانوردیمقاله ای در مورد شبکه پیامهای هوانوردی

برچسب برای این موضوع