نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10

موضوع: Network Bridge

عضو غیر فعال شناسه تصویری mosibala
    نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

Network Bridge

با سلام
    لطفا توضیح بدین که کار اصلی و تخصصی Network Bridge چی هست و آیا میشه از اون به عنوان share کننده کارت شبکه در سرور کافی نت استفاده کرد یا نه؟؟؟
    لطفا طریقه کانفیگ صحیحش رو تو ضیح بدین.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Saman Nasrolahi

عضو عادی شناسه تصویری saman_nn2000
    نوشته
    574
    سپاسگزاری شده
    101
    سپاسگزاری کرده
    28
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosibala
    با سلام
    لطفا توضیح بدین که کار اصلی و تخصصی Network Bridge چی هست و آیا میشه از اون به عنوان share کننده کارت شبکه در سرور کافی نت استفاده کرد یا نه؟؟؟
    لطفا طریقه کانفیگ صحیحش رو تو ضیح بدین.
    سلام:

دوست عزیز اینجا رو یه نگاه بنداز اگه باز هم مشکل داشتی مطرح کن ...
    یادمون باشه اول جستجو بعد سوال...

نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سامان جان دستت درد نکنه از اینکه این لینک رو نشونم دادی.اتفاقا خودم هم توی help ویندوز عینا این مطالب رو پیدا کردم ولی متاسفانه به طور شفاف متوجه منظورش نشدم. در ضمن عرایض بنده شامل چند سوال هست که ممنون میشم اگه براتون مقدوره پاسخ بدین

نام حقيقي: خسرو ازنیر

عضو غیر فعال شناسه تصویری VPSLnet
    نوشته
    230
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosibala
    سامان جان دستت درد نکنه از اینکه این لینک رو نشونم دادی.اتفاقا خودم هم توی help ویندوز عینا این مطالب رو پیدا کردم ولی متاسفانه به طور شفاف متوجه منظورش نشدم. در ضمن عرایض بنده شامل چند سوال هست که ممنون میشم اگه براتون مقدوره پاسخ بدین
    چنانچه در شبکه شما از تعدادی کامپیوتر از طریق یک سوئیچ و تعدادی دیگر از طریق کارت شبکه wireless با یکدیگر ارتباط دارند و شما قصد برقراری ارتباط بین pc های وایرلس و pc های متصل به سوئیچ را با یکدیگر دارید از Network Bridge استفاده میکنید.
    به عنوان مثال اگر از ICS )Internet Connection Sharing) در شبکه متصل به سوئیچ جهت دسترسی بقیه pc ها به اینترنت استفاده میکنید میتوانید با نصب یک کارت شبکه وایرلس بر روی سیستمی که ICS بر روی آن قرار دارد و ایجاد Network Bridge به PC هایی که از کارت شبکه وایرلس استفاده میکنند اینترنت را ارائه دهید.
    موفق باشید.

نوشته
    574
    سپاسگزاری شده
    101
    سپاسگزاری کرده
    28
    دوست من:
    ..به عرضت برسونم که همونطوری که از اسمBridge مشخصه ..با استفاده از این تکنیک یه پل ارتباطی ایجاد می کنیم...

و می تونیم با استفاده از این پل ارتباطی ..انواع متفاوت شبکه رو به هم ارتباط بدیم...مثلا اگه قسمتی از شبکه با استفاده از USB و قسمتی از شبکه با LAN Card ساخته شده باشه می شه با استفاده از این تکنیک این دو شبکه رو به هم مرتبط کرد..
    در مورد سوالت و استفاده از این تکنیک در شبکه کافی نت ...فکر کنم باید الان به نتیجه رسیده باشی که کاملا بستگی به خودت داره...اگه دلت بخواد می تونی اینجوری هم به شبکه ت اینترنت بدی..اما خوب اگه در واقع شبکه ات یک دست هستش نیازی به این کار نیست...
    امیدوارم که تا حدودی تونسته باشم اون چیزی که مخواستم برسونم...
    این لینک و این یکی رو هم یه نگاهی بنداز...خیلی جذاب شرح دادن ...اگه باز هم کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم...
    موفق باشی..

ویرایش توسط saman_nn2000 : 2005-05-06 در ساعت 10:12 AM

نام حقيقي: خسرو ازنیر

عضو غیر فعال شناسه تصویری VPSLnet
    نوشته
    230
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman_nn2000
    دوست من:
    ..به عرضت برسونم که همونطوری که از اسمBridge مشخصه ..با استفاده از این تکنیک یه پل ارتباطی ایجاد می کنیم...یعنی سیستمی که باهاش این کار رو انجام میدیم در واقع به یک Router تبدیل می شه:

و می تونیم با استفاده از این پل ارتباطی ..انواع متفاوت شبکه رو به هم ارتباط بدیم...مثلا اگه قسمتی از شبکه با استفاده از USB و قسمتی از شبکه با LAN Card ساخته شده باشه می شه با استفاده از این تکنیک این دو شبکه رو به هم مرتبط کرد..

در مورد سوالت و استفاده از این تکنیک در شبکه کافی نت ...فکر کنم باید الان به نتیجه رسیده باشی که کاملا بستگی به خودت داره...اگه دلت بخواد می تونی اینجوری هم به شبکه ت اینترنت بدی..اما خوب اگه در واقع شبکه ات یک دست هستش نیازی به این کار نیست...
    امیدوارم که تا حدودی تونسته باشم اون چیزی که مخواستم برسونم...
    این لینک و این یکی رو هم یه نگاهی بنداز...خیلی جذاب شرح دادن ...اگه باز هم کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم...
    موفق باشی..
    دوست خوب من آقای سامی..
    Bridge ها در لایه 2 و بر اساس MAC Address کار میکنند و همانطور که میدانید MAC Address ها قابلیت Routing را دارا نمیباشند و در نهایت یک Bridge نمیتواند در شبکه نقش یک Router را ایفا کند.زیرا روترها در لایه 3 و بر اساس Logical Address ها کار میکنند . در لینکی که خود شما ارائه فرمودید فرق بین Router و Bridge مشخص میباشد.
    http://www.net130.com/netbass/Ethernet/bridge.gif

نام حقيقي: نوید برادران

خواننده
    نوشته
    96
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    6
    و در ادامه فرمایشات عزیزان ، همچنین با استناد به کتاب Cisco Interconecting Cisco Network Devices (ICND) عملکرد بریج در شبکه دقیقاً برابر عملکرد سوییچ بوده با تفاوتهایی اندک :
    1- سوییچ به صورت سخت افزاری عمل میکند اما بریج عملیات را بر اساس برنامه ریزی نرم افزاری انجام میدهد بنابر این :
    سرعت عملکرد سوییچ بالاتر است.
    ضریب اطمینان سوییچ بالاتر است.

در اصل بریج سوییچی است فقط با دو پورت که وظیفه اصلی آن قطع کردن ترافیک نامربوط به سگمنت چپ به راست و یا راست به چپ از طریق جدول مک می باشد .

بریج در زمانهای گذشته و در هنگامیکه قیمت سوییچ های دارای پورت زیاد گران بود برای کم کردن ترافیک بیش از حد شبکه در اثر فلود کردن پکت ها از هاب ها مورد استفاده قرار می گرفت و امروزه به دلیل آنکه استفاده از هاب ها به پایان رسیده ، کاربردی به صورت واقعی ندارد.

موردی که در بالا نیز اشاره شد در حقیقت Media Converter می باشد.

نوشته
    574
    سپاسگزاری شده
    101
    سپاسگزاری کرده
    28
    نقل قول نوشته اصلی توسط VPSLnet
    دوست خوب من آقای سامی..
    Bridge ها در لایه 2 و بر اساس MAC Address کار میکنند و همانطور که میدانید MAC Address ها قابلیت Routing را دارا نمیباشند و در نهایت یک Bridge نمیتواند در شبکه نقش یک Router را ایفا کند.زیرا روترها در لایه 3 و بر اساس Logical Address ها کار میکنند . در لینکی که خود شما ارائه فرمودید فرق بین Router و Bridge مشخص میباشد.
    http://www.net130.com/netbass/Ethernet/bridge.gif
    دوست عزیزم:
    ممنون از تذکر به جا و استادانه تون... مطلب رو اصلاح کردم...
    بعضی وقت ها که می خوای هر طوری شده مفهوم برسونی ..اشتباهات جالبی( ! ) پیش میاد که با کمک دوستان خوبی چون شما اونها هم اصلاح می شن...
    سپاسگزارم...

نام حقيقي: نوید برادران

خواننده
    نوشته
    96
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman_nn2000
    دوست عزیزم:
    ممنون از تذکر به جا و استادانه تون... مطلب رو اصلاح کردم...
    بعضی وقت ها که می خوای هر طوری شده مفهوم برسونی ..اشتباهات جالبی( ! ) پیش میاد که با کمک دوستان خوبی چون شما اونها هم اصلاح می شن...
    سپاسگزارم...

قربون پسر گلم برم من

نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با تشکر از همه دوستانی که وقت گذاشتن و جواب دادن
    راستش با لینک جالبی که سامان عزیز کذاشته بود خیلی بهتر مفهوم رو درک کردم ولی در مورد حرف آقا نوید که گفته بود مثل یک سویچ 2 پرت هست و چیزایی که در لینک دیدم یه کم بحث پیچیده شد و من هم که روی سیستمم 2 کارت شبکه دارم (یکی WAN و دیگری LAN ) نتونستم این 2 رو با هم روی Network Bridge کانفیگ کنم .
    لطفا برای این نوع شبکه که یک شبکه کافی نت هست اگر مطلب خاصی در مورد آدرس IP وجود داره منو راهنمایی کنید.

کلمات کلیدی در جستجوها:

بریج در شبکه

مفهوم bridge

Network Bridge

شبکه bridge

پل در شبکه

مفهوم bridge در شبکهbridge networkپل شبکهnetwork bridgbridge پل ارتباطیبریج شبکهمفهوم پل درشبکهبريج در شبكهbridge شبکهbridge مفهومدوشبکه محل متصل به هم با استفاده از پلنقش bridge در شبكهپل(BRIDGE) درشبکهhttp://forum.persiannetworks.com/f25/t9035.htmlمفهوم brigeپل در شبکه‌هاپل در شبكهنقش bridge در شبکهنتورک بریجمعنی کلمهRoPE birdges

برچسب برای این موضوع