نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط Ali0011
  • 2 توسط mehrzadmo

موضوع: وظایفا لایه Transport در مدل OSI

نام حقيقي: علی

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0

وظایفا لایه Transport در مدل OSI

سلام خدمت دوستان

1. در لایه چهار مدل OSI وظیفه Segmentation یا تکه تکه کردن داده ها توسط چه پروتکلی انجام می شود؟ منظورم اینه که این کار (Segmentation) هم توسط پروتکل TCP انجام میشه یا نه پروتکل دیگه ای تو این لایه این وظیفه رو برعهده دارد

2. بعد از این که data تبدیل به Segment شد آیا این segment ها بخش بخش به لایه های پایین تر فرستاده میشه؟ و هر بخش که به لایه های پایین تر ارسال میشه هدر لایه چهارم به اون اضافه میشه ؟ برای اینکه منظورمو بفهمید مثلا با فرض اینکه داریم از پروتکل TCP استفاده می کنیم و با فرض اینکه داده ما مثلا به 100 segment تقسیم شده است لایه چهار ابتدا یک Segment از این Segment ها رو برمی داره هدرش رو به اون می چسبونه و این Segment رو به لایه های پایین تر می فرسته و هدر لایه های پایین تر هم به اون اضافه می شه و این segment به لایه 4 سیستم مقابل می رسه پس از رسیدن به مقصد و دریافت ACK این دفعه لایه 4 دو تا Segment رو بر میداره هدرش رو به اونا میچسبونه و میفرسته به لایه های پایین تر تا به مقصد برسه در مرحله بعد 8 تا segment برمیداره و ...

و این کار ادامه داره تا به سقف تعریف شده تو Window size برسه.

3. سوال آخرمم اینه که آیا این داده ها پس از تبدیل شدن به segment جایی بافر می شوند تا همون مراحل ارسال صورت بگیره ؟ و اگر جواب این سوال مثب هست اون بحثی که در مورد Buffering تو لایه چهار مطرح هستش مربوط به همین موضوع میشه؟

اگه کسی روی این مباحث تسلط کاملی داره ممنون میشم به هر سوال به صورت جداگانه پاسخی بده و باز هم تکرار میکنم لطفا کسایی که واقعا رو این مباحث تسلط کامل دارند پاسخ بدن . ممنون

موضوعات مشابه:
    shahani سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    1- همونطور که میدونی فقط tcp سگمنتیشن رو انجام میده ، در حقیقت این بخش زیر مجموعه tcp قلمداد میشه اما اینکه اسم خاصی داشته باشه من حداقل ندیدم .
    2-
    2. بعد از این که data تبدیل به Segment شد آیا این segment ها بخش بخش به لایه های پایین تر فرستاده میشه؟ و هر بخش که به لایه های پایین تر ارسال میشه هدر لایه چهارم به اون اضافه میشه ؟
    دقیقا .
    سگمنت واحد ارسال اطلاعات تو لایه چهار به لایه سه هست . یعنی هر بسته ای که از چهار هب سه میره اسمش سگمنته فارغ از سایز . بحث ویندوینگ در حقیقت سایز یک سگمنت رو افزایش یا کاهش میده . نه اینکه دو یا یه سگمنت رو ارسال کنه . در حقیقت توی tcp به این صورته که یه جریان ترافیک یک پارچه به لایه چهار میرسه لایه چهار این رو تکه تکه ارسال میکنه . برای افزایش پرفورمنس هر سری اینو تکه های بزرگتری تبدیل و ارسال میکنه . اگر پاسخی دریافت نکرد فرض رو بر این میزاره که بسته فیلد شده و سایز سگمنت رو کوچکترش میکنه .

3-
    3. سوال آخرمم اینه که آیا این داده ها پس از تبدیل شدن به segment جایی بافر می شوند تا همون مراحل ارسال صورت بگیره ؟ و اگر جواب این سوال مثب هست اون بحثی که در مورد Buffering تو لایه چهار مطرح هستش مربوط به همین موضوع میشه؟
    اگر درست متوجه سوالتون شده باشم ،
    tcp فقط دیتا رو تا زمان رسیدن اک نگهداری -بافر - میکنه . که اگه سگمنتی فیلد شد بتونه همون رو مجدد ارسال کنه . اون مفهومی که شما میگی که دیتا ها رو بعنوان صف ارسال نگهداری کنه توی لایه دو اتفاق می افته .

اگه کسی روی این مباحث تسلط کاملی داره ممنون میشم به هر سوال به صورت جداگانه پاسخی بده و باز هم تکرار میکنم لطفا کسایی که واقعا رو این مباحث تسلط کامل دارند پاسخ بدن . ممنون
    دوست عزیز من این جمله رو اخر دیدم ، یعنی بعد از اینکه تمام سوالاتت رو جواب داده بودم . اگر اول دیده بودم جواب نمی دادم . من تسلطی رو این موضوعات ندارم و ادعایی هم ندارم . حتی ممکنه بعضی از این موارد رو فراموش کرده باشم و مجبور بشم مرور کنم . و هدف انجمن هم این نیست که یه نفر سوال بپرسه و و یک نفر جواب بده . قراره بحث و گفتگو اتفاق بیفته و همه کنار هم چیزی یاد بگیریم .
    یه مقدار از جملتون بار منفی برداشت میشه . لطفا اینو توی سوالات بعدیتون مد نظر داشته باشید .

EVERAL و shahani سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: سحر حیدری

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    عالی بود.
    سپاس

ویرایش توسط EVERAL : 2020-09-19 در ساعت 04:04 PM