نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 2سپاس

موضوع: اتصال به اینترنت در میکروتیک و مودم در حالت bridge

نام حقيقي: باقر کشمیری

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

اتصال به اینترنت در میکروتیک و مودم در حالت bridge

درود
    من مودم ADSL رو در حالت bridge تنظیم کردم و از داخل روتر مدل hap lite میکروتیک به اینترنت وصل شدم اما میخوام دیوایس هایی که به وایرلس مودم هم وصل میشن به اینترنت دسترسی داشته باشن دقیقا باید چه تنظیماتی داخل میکروتیک انجام بدم تا این مورد برطرف بشه ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    نمیشه، شما وقتی مودم خودتون رو روی حالت بریج قرار میدین، مودم حالت یک پل پیدا میکنه و در واقع مودم شما میشه همون روتر شما.
    پس هیچ کاری دیگه نمیتونه انجام بده، اگه دستگاه دیگه ای به پورت های لن یا وایرلس مودم وصل بشه، اینترنت نخواهد داشت، چون خود مودم هم اصلا اینترنت نداره و تبدیل شده به یک دستگاه پل ارتباطی، بین آی اس پی و روتر شما.

اگه کاری که شما میخواین با روتر انجام بدین، شامل تمام کاربرهای شبکه نمیشه و فقط میخواین یکی دوتا دستگاه از امکانات روتر استفاده کنند و مابقی دستگاه ها انگار که روتری در کار نیست، مستقیم به مودم وصل بشن، نباید مودمتون رو در حالت بریج قرار بدین.
    باید به همان صورت اولیه که اتصال PPPoE روی مودم تنظیم شده بود، ارتباط اینترنت را در مودم دریافت کنید.

بعد برای اینکه روتر خودتون رو اینترنت دار کنید، کافی هست یک DHCP Client روی روتر راه اندازی کنید تا از مودم مثل سایر دستگاه ها آی پی بگیره
    یا اینکه یک آی پی استاتیک به اون پورت اترنت روتر که به مودم وصل هست بدین که در رنج شبکه شما باشه، مثلا اگه آی پی مودم 192.168.1.1 هست شما میتونید 192.168.1.100 رو به روتر خودتون اختصاص بدین و بعد به سادگی مودم رو پینگ کنید و از اینترنتش استفاده کنید.
    برای این کار باید در IP/Route یک خط روت جدید اضافه کنید که بصورت پیشفرض باشه Dst:0.0.0.0/0 و Gateway:192.168.1.1
    اینجوری روتر شما اینترنت دار خواهد شد، در راه حل دوم پیشنهاد میشه DHCP Server مودم رو جوری تنظیم کنید که آی پی روتر رو به هیچ دستگاه دیگه ای اختصاص نده تا دچار تداخل آی پی نشید، مثلا برای مودم مشخص کنید که از آی پی 192.168.1.2 تا 192.168.1.99 رو به کاربرها اختصاص بده و دیگه شماره 100 که برای روتر بصورت دستی مشخص کردین توی آی پی هایی که میخواین به کلاینت ها بطور خودکار اختصاص داده باشه، موجود نباشه.

درضمن اگر مودم رو از حالت بریج خارج کنید، آی پی پابلیک اینترنت شما روی مودم خواهد بود و روتر شما آی پی پابلیک اینترنتی نخواهد داشت، اینکه شما به اون آی پی نیاز دارید و یا خیر، کاملا بستگی به استفاده ای داره که شما میخواین از روتر بکنید، همینطور کلاینت هایی که وای فای مودم متصل میشن، دیگه تقریبا از بسیاری از امکانات روتر بی بهره خواهند بود و برای اونها اینطور خواهد بود که انگار هیچ روتری داخل شبکه نیست، چون مسیر ترافیکی اونها دیگه از روتر نخواهد گذشت و مستقیم به مودم می رود.

mehrzadmo و narcob69 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: باقر کشمیری

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    درود
    مجدد
    تشکر از پاسخ کامل و جامع شما
    در اصل من میخوام تمام ارتباطات تجهیزات از داخل روتر میکروتیک انجام بشه که امکان کنترل ترافیک و امکانات دیگه از طریق روتر فراهم باشه اما به دلیل اینکه آنتن بیسیم روتر hap lite میکتروتیک داخلی هست بیشتر از یک طبقه رو پوشش نمیده به همین دلیل من میخوام کاربر جهت افزایش پوشش شبکه بیسیم به مودم دو آنته Dlink 2750u وصل بشه ولی تمام جابجایی اطلاعاتش از داخل روتر باشه
    آیا برای انجام این سناریو راه حلی هست ؟
    تجهیزات موجود : روتر میکروتیک مدل hap lite - مودم dlink 2730 - مودم dlink 2750u

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    نقل قول نوشته اصلی توسط narcob69 نمایش پست ها
    درود
    مجدد
    تشکر از پاسخ کامل و جامع شما
    در اصل من میخوام تمام ارتباطات تجهیزات از داخل روتر میکروتیک انجام بشه که امکان کنترل ترافیک و امکانات دیگه از طریق روتر فراهم باشه اما به دلیل اینکه آنتن بیسیم روتر hap lite میکتروتیک داخلی هست بیشتر از یک طبقه رو پوشش نمیده به همین دلیل من میخوام کاربر جهت افزایش پوشش شبکه بیسیم به مودم دو آنته Dlink 2750u وصل بشه ولی تمام جابجایی اطلاعاتش از داخل روتر باشه
    آیا برای انجام این سناریو راه حلی هست ؟
    تجهیزات موجود : روتر میکروتیک مدل hap lite - مودم dlink 2730 - مودم dlink 2750u
    بله درصورتی که شما دوتا دستگاه مودم دارید، بجز میکروتیک، به سادگی این موضوع قابل پیاده سازی هست.
    مودم اول که اینترنت رو میده به روتر، باهاش هیچ کاری نداشته باشید و بگذارید کار خودش رو انجام بده.
    بعد از دریافت اینترنت در روتر، شما باید سرویس های ترافیکی مورد نیاز خودتون رو به یک بریج بدین که در میکروتیک ساختین.
    حالا توی این بریج باید کارت وای فای wlan1 میکروتیک و پورت های LAN اون باشه. یکی از پورت های LAN رو با کابل به مودم دوم خودتون وصل کنید که واقع در طبقه دیگه ساختمان هست، توی اون مودم دوم، شما DHCP Server رو خاموش کنید، اون مودم نقش یک اکسس پوینت ساده را پیدا خواهد کرد و هر کاربری با کابل یا وای فای به مودم دوم شما وصل بشه، مثل زمانی که مستقیما به روتر متصل میشه، میتونه ترافیک کنترل شده دریافت کنه.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع