نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 2سپاس

موضوع: راهنمایی در مورد نصب سرور فیزیکی

نام حقيقي: hidden

تازه وارد
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    4

راهنمایی در مورد نصب سرور فیزیکی

سلام
    دوستان من یک سرور hp dl380g9 دارم
    که در اتاق سرور گذاشتم
    الان در محیط یک کارخانه 3 تا دفتر داریم
    که هر دفتر کلاینت هایش به یک سوییچ وصل می شود. در کل 3 تا سویچ دارم که هرکدام در یک دفتر قرار دارد.
    سوال :
    1)من برای اتصال این سویچ ها باید یک کابل up link کنم ببرم توی اتاق سرور و در اونجا یک سویچ دیگر باشد ؟؟ و 3 تا کابل و از 3 تا سوییچ وصل کنم به اون سوییچ در اتاق سرور ؟؟
    2) از سویچ اتاق سرور که الان 3 تا کابل بهش وصل شده یک کابل وصل کنم به سرور hp ؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید ؟؟
    آیا به روتر نیاز دارم ؟
    و اینکه فاصله دتر ها تا اتاق سرور خدود 200 متر هست ایا جواب میده کابل کشی ؟؟ یا باید فکر دیگه ای بکنم ؟؟
    مرسی

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    راه اصولی این هست سویچ هایی که به نودها و کلاینت های نهایی متصل هستند (که بهشون سویچ های لایه اکسس گفته میشه) رو به سویچ های لایه Distribution متصل کنید و در نهایت سویچ لایه Core در محل سرور داشته باشید.
    اگر تعداد کلاینت ها کم هست میتونید دو لایه Access و Distribution را باهم دیگه ترکیب کنید تا هزینه های شما پایین بیاد.
    لایه Core رو میتونید از روتر استفاده کنید و یا سویچ لایه سه و مدیریتی، اینطوری بهتره و مشکلات تنظیمات لایه دو از جمله RSTP و غیره کاهش پیدا میکنه.

سرور رو میتونید به یک یا دو سویچ لایه کر وصل کنید.

استفاده از روتر در لایه ی Core میتونه مفید باشه و کارایی شما رو بالا ببره اما میتونید استفاده هم نکنید، بستگی به نیازهای شبکه داره و همینطور توانایی مالی مجموعه.

کابل های شبکه نهایتا میتونه 100 متر منتقل بشه و بعد از صد متر باید براشون باید تقویت کننده و دستگاه های دیگه قرار داده بشه تا تقویت و باز سازی بشه.
    یا اینکه از فیبرنوری استفاده کنید

hidd3n و mjzaret سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: hidden

تازه وارد
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    4
    با سلام
    اینطور که من متوجه شدم :
    تمام کلاینت ها که شامل pc & priner هستند رو به رک همون طبقه که شامل یک پچ پنل و سویچ access هست متصل کنم ؟
    بعد یک کابل از سویچ access بگیرم ببرم تا اتاق سرور ؟
    در اتاق سرور یک رک هست که داخل رک یک پچ پنل و سوییچ disrubsion وجود داره.
    تمام کایلهایی که از سویچ access از lan های مختلف اومده رو به پچ پنل بزنم و بعد به سویچ distrubstion وصل کنم ؟
    بعد یک کایل از سویچ dis به سوچ core وصل کنم ؟ درسته دوست عزیز ؟؟
    میشه مدل سویچ های access و core و dis رو برمایید ؟
    مرسی

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    بله ، بین سویچ ها میتونید بجای اینکه فقط یک کابل وصل کنید، چندین کابل متصل کنید و اونها رو باهم اترچنل کنید تا سرعت شبکه بالا بره، البته به سرعت ارتباطی کلاینت ها و نیاز سازمانتون بستگی زیادی داره.
    میتونید افزونگی (Redundancy) ایجاد کنید و سویچ های لایه distrubstion رو به همدیگه متصل کنید، اگه فقط یکی هست که دیگه معنی نداره به core وصل کردن، مگر اینکه نیاز خاصی وجود داشته باشه.
    برای خرید تجهیزات هم باید اول نیاز سنجی کنید و مقداری پیشبینی آینده بهش اضافه کنید و در نهایت خریدتون رو انجام بدین.
    اگه مشکل مالی ندارید میتونید از تجهیزات سیسکو استفاده کنید، در غیر این صورت از برند های دیگه مثل میکروتیک هم میتونید استفاده کنید.
    نکته مهم اینه که تمام تجهیزات از یک شرکت سازنده باشه تا همخوانی کاملی بایکدیگر داشته باشن و توانایی شما و سازمانتون بالا بره.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع