نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10

موضوع: رمزنگاري

عضو غیر فعال
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

رمزنگاري

سلام

دوست دارم در زمينه رمزنگاري كار كنم ، از كجا بايد شروع كنم؟
    مرجع مناسبي در اين زمينه وجود داره؟

با تشكر

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    ورود شما رو خوش آمد ميگم / اول از همه بايد بگين كه چطور رمز هايي رو ميخواين در بيارين ؟ (منظورم همون رمز نگاريه) در مورد رمز هاي مربوط به نرم افزار هاي اكانتينگ تو همين انجمن بحث فراوون شده . در مورد رمز مربوط به ويندوز ها و بطور كلي سيستم عامل ها هم كم و بيش موضوعاتي وجود دارند . اما بايد تعيين كنين كه منظور شما از اين رمز نگاري چيه ؟ و بطور كلي ميخواين چيكار كنين ؟ در اينورت دوستان بهتر ميتونند كمكتون كنند .
    موفق باشيد .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو غیر فعال شناسه تصویری NetMaster
    نوشته
    376
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط the_lady_in_blue
    سلام

دوست دارم در زمينه رمزنگاري كار كنم ، از كجا بايد شروع كنم؟
    مرجع مناسبي در اين زمينه وجود داره؟

با تشكر

What it is your current knowledge? encryption is todays most demanded security solution and most enterprises are looking for such people to carry out the mission, but if you stick to M$ i don't think u well reach anywhere but nowhere! you should get the code (Linux/Unix) and start learning on how to compile things, therefor you well become a hacker, a good one if you choose too, that is you well gain the power to tune the system down from the base and up to the maximum. you need to seek crypto stuff and learn about codes, Viruses, and Crypto technics, this well drive you to AES, SSH, SSL and so on, you should head to open source since you can build your own stuff (GPL) or even invent your own code/software to work it out, by going into deep technical algorythms and signatures you might Then reach the way on how to cook the data the way that no one else could taste it. i hope you get the point and i can help more if you give more about your base level and your roadmap.

Good luck!

عضو غیر فعال
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط NetMaster
    What it is your current knowledge? encryption is todays most demanded security solution and most enterprises are looking for such people to carry out the mission, but if you stick to M$ i don't think u well reach anywhere but nowhere! you should get the code (Linux/Unix) and start learning on how to compile things, therefor you well become a hacker, a good one if you choose too, that is you well gain the power to tune the system down from the base and up to the maximum. you need to seek crypto stuff and learn about codes, Viruses, and Crypto technics, this well drive you to AES, SSH, SSL and so on, you should head to open source since you can build your own stuff (GPL) or even invent your own code/software to work it out, by going into deep technical algorythms and signatures you might Then reach the way on how to cook the data the way that no one else could taste it. i hope you get the point and i can help more if you give more about your base level and your roadmap.

Good luck!
    سلام
    ممنون از جوابتون

اطلاعات من در حد صفر يعني مبتدي مبتدي

عضو غیر فعال شناسه تصویری NetMaster
    نوشته
    376
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    Good, No worries,
    there is no need to be sad cause your friends are waiting for you; you should start by having a dual boot system, use 1st system by installing XP or win2000, then the 2nd system with Redhat Fedora core 1 or 2, you need to use windows so you can get e-mule, file sharing program, and get some satellite internet if you have the budget, cause we need to fix some teachers for you, and start the hunting for some:
    A+ (from Comptia)
    Network+ (Comptia)
    CCNA (Cisco)

I guess you well need around 6 month to finish those 3, so you need e-mule to download some learnkey collection of CDs as Video teaching those stuff, you well find many more, but please stick to the plan, one by one, it's always better late than never. those 3 well give you good base about PC and Network, then we can move along to some Code stuff.
    Your Second Best friend is Google.com which is welling to answer every single question you have with 1000+ answers, so be ready and set the Go.

Good Luck

عضو غیر فعال شناسه تصویری sdsl
    نوشته
    630
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    0
    شما اول هدفتون رو از دونستن اين مطلب روشن كنيد كه چه چيزي رو مي خواييد ياد بگيريد و به چه دردي قرار هست كه بخوره؟!!

اگر منظورتون از رمز نگاري SSL و Encryption هست مي تونيد يك سري به خود مايكروسافت بزنيد!!

بگيد براي چه كاري مي خواين؟!!

موفق باشيد

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    من هم مثل ديگر دوستان مايل هستم بدونم دقيقا ميخواين چه کاری انجام بدين و هدفتون چيه.
    ولی به شدت با نظر صادق مخالفم، چرا که Microsoft به هيچ وجه منبع خوبی برای اين موضوع نيست و شما رو صرفا يک استفاده کننده بار مياره.
    برای کار بر روی Encryption بايد از Linux و سيستمهای OpenSource استفاده کنيد تا به نتيجه برسيد.

عضو غیر فعال
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh
    من هم مثل ديگر دوستان مايل هستم بدونم دقيقا ميخواين چه کاری انجام بدين و هدفتون چيه.
    ولی به شدت با نظر صادق مخالفم، چرا که Microsoft به هيچ وجه منبع خوبی برای اين موضوع نيست و شما رو صرفا يک استفاده کننده بار مياره.
    برای کار بر روی Encryption بايد از Linux و سيستمهای OpenSource استفاده کنيد تا به نتيجه برسيد.
    با سلام ،
    ممنون از توجه همه ،

من مدت كمي هست كه شبكه را شروع كردم ، يه دوره +network گذروندم ، البته به مقدار كافي مطالعه نكردم فقط به دنبال جواب بعضي سوالاتم بودم و در مورد رمزنگاري هم مقالات مختصري خوندم و دوست داشتم ، براي همين تصميم گرفتم ادامه بدم ، و در تصميمم هم مصمم هستم

در زمينه كامپيوتر ، شبكه مبحث خيلي جالبيه واقعا" باعث تاسفه كه در دانشگاه چنين گرايشي نداريم و فقط 3 واحد شبكه و 3 واحد مهندسي اينترنت ، اون هم سال آخر مي خونيم

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    اميدوارم که موفق باشيد. ما هم تا جاييکه معلوماتمون اجازه بده در خدمتيم
    در مورد دانشگاه فکر نميکنم اون گرايشهايی هم که وجود دارن خيلی به روز و کاربردی باشن!

خواننده شناسه تصویری Kam-Telecom
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

Icon11 رشته رمزنگاری و مختصری هم راجع به رمزنگاری

با سلام.....
    در رابطه با رمزنگاری در دانشگاه ها باید عرض کنم که در این زمينه دو رشته را مطمئنم که دانشجو میپذيرند.
    1) مهندسی برق -مخابرات در مقطع کارشناسی ارشد گرایشی با عنوان "رمزنگاری" دانشجو میپذیرد
    2) رشته رياضيات کاربردی مقطع ارشد به بالا نيز گرایش با عنوان "رمز" دارد
    مطمئاٌ در رشته های مرتبط با شبکه و امنيت شبکه هم این رشته وجود دارد(به احتمال زياد) چون در تمام کتابهای امنيت شبکه سرفصلی با عنوان Cryptography
    به چشم میخورد..............

در رابطه با مبحث رمزنگاری در شبکه هم یک توضیح مختصر عرض کنم:
    در کل دو نوع مدل رمزنگاری داریم
    1) رمزنگاریهای محدود ) مبتنی بر الگوريتم)
    دراین نوع رمزنگاریها الگوریتم رمزنگاری محرمانه تلقی شده و فقط مبدا ومقصد اطلاعات از الگوريتم آگاهی دارند.

2)الگوريتمهای مبتنی بر کليد

دراین مدل رمزنگاری فقط کلیدها محرمانه میمانند و از الگوريتم همه آگاهی دارند و خود به دو دسته
    الف)کلید عمومی
    ب)کلید خصوصی
    تقسیم میشوند که بیشتر رمزنگاریهای شبکه با الگوریتمهای مبتنی بر کلید خصوصاً از نوع عمومی استفاده میشود

ویرایش توسط Kam-Telecom : 2004-09-29 در ساعت 10:51 AM

کلمات کلیدی در جستجوها:

رشته رمزنگاری

رشته رمز نگاری

گرایش رمزنگاری

رشته رمزنگاري

گرایش رمز نگاریرمزنگاری ارشدرمز نگاری مخابرات رشته رمزنگاریگرايش رمزنگاريریاضیات رشته رمزنگاری گرایش رمزنگاریرمزنگاری در مخابراترشته رمزنگاری در دانشگاهرمزنگاری در شبکه رشته رمز نگاریرمز نگاری در مخابرات رشته رمزنگاری در ریاضیسرفصل رشته ریاضی گرایش رمزنگاریسرفصل رشته رمزنگاریدروس ارشد ریاضی گرایش رمز نگاریکارشناسی ارشد رشته ریاضی شاخه رمز نگاریگرايش رمز نگاريرشته مخابرات رمز نگاري ارشدگرایش رمزنگاری در ریاضیرشته رمزنگاری درهاروارد

برچسب برای این موضوع