با سلام خدمت اساتید محترم
من از اتفاقاتی که متوجه علت آن نمی شوم یک فایل وایرشارک ضبط کرده ام و با توجه به این که سواد کافی جهت آنالیز آن ندارم، نیاز به کمک شما اساتید محترم دارم.

موضوع از این قرار است که من یک سیستم Fail Over با استفاده از روتر میکروتیک راه اندازی کرده ام .
در این سیستم اگر ارتباط مودم اول قطع شود در طی حداکثر 5 ثانیه روت به مودم دوم تغییر پیدا میکند و اینترنت از مودم دوم دریافت می شود.
سیستم به خوبی کار میکند و کاربران متوجه قطعی اینترنت نمی شوند و همواره اینترنت در شبکه متصل باقی می ماند.

مشکلی که وجود دارد ، مربوط به یکی از دستگاه های کلاینت است که با اینترنت مشغول بازی می شود.
بطور خاص در بازی ای به نام Hunt که اهمیت بالاتری برای کاربر دارد ، در زمان سویچ بین مودم ها ، این بازی با وجود برقرار شدن اینترنت از مودم دوم ، قطع می شود و به کاربر پیام عدم دسترسی به اینترنت می دهد و او را از بازی بیرون می اندازد.
برعکس این حالت نیز صادق است و اگر در زمان بازی کاربر از مودم دوم به اینترنت متصل شده باشد ، بعد از سویچ به مودم اول ، ارتباط اینترنتی خود را از دست می دهد.

من برای حل این مشکل ترافیک کاربر مورد نظر را از داخل VPN تنظیم شده در روتر عبور دادم ، در این حالت هر چندبار که سویچ بین مودم ها انجام بپذیرد ، بازی متوجه نمی شود و ارتباط کاربر در داخل بازی همچنان برقرار می ماند .
اما مشکلی که VPN دارد افزایش چشم گیر ping Time در بازی است و این راه حل نمی تواند به من کمکی بکند.

من متوجه نمی شوم به چه علت در زمانی که اینترنت برقرار است ، این بازی تشخیص می دهد که اینترنت قطع شده و کاربر را از بازی بیرون می اندازد ، دنبال راه حلی برای این مشکل می گردم.

من کپچر رو با وایر شارک انجام دادم ، به این صورت که به روی کامپیوتری که باهاش بازی انجام میشد وایرشارک نصب کردم .
ابتدا دستگاه وارد بازی شد و بدون مشکل بازی انجام میشد ، بعد وایرشارک کپچر را استارت کردم و بعد از ده ثانیه مودم اول را DC کردم .
در صورتی که اینترنت متصل بود ، بازی پیام داد که ارتباط قطع شده و بعد از لحظاتی بازیکن را بیرون انداخت .
بعد از بیرون انداخته شدن ، کپچر وایرشارک را Stop کردم .

فایل ضبط شده وایرشارک :
hunt

تعدادی از آی پی های شبکه من از این قرار است :
آدرس کامپیوتری که بازی میکند : 192.168.2.7
آدرس روتر میکروتیک : 192.168.2.1
آدرس مودم اول tp-link آی اس پی شاتل : 192.168.1.1
آدرس مودم دوم هواوی آی اس پی ایرانسل : 192.168.1.2
آدرس یکی دیگر از کامپیوتر های داخل شبکه ، که جهت فایل شرینگ استفاده شده بود : 192.168.1.106

آدرس های DNS شاتل که در زمان کپچر روی کامپیوتر بازی تنظیم شده بود :
85.15.1.14
85.15.1.15

من متوجه شدم کامپیوتر مورد نظر DNS آی اس پی اول را در تنظیمات شبکه خودش ذخیره کرده است ، درصورتی که در روی روتر من یک DNS Server راه اندازی کرده ام و اطلاعات دقیق تری را با VPN از سرور گوگل دریافت می کند ، پس از متوجه شدن این مسئله آدرس DNS را به روتر تغییر دادم اما در زمان ضبط وایرشارک ، DNS شاتل ISP اول بر روی آن دستگاه وجود داشت.

اگه براتون زحمتی نیست ، لطفا فایل ضبط شده را با وایرشارک مورد آنالیز قرار دهید و از اتفاقات رخ داده من را مطلع سازید
تا متوجه شوم آیا راهی وجود دارد که با کنترل داده ها در روتر میکروتیک ، از قطع شدن بازی کاربر در هنگام سویچ بین مودم ها جلوگیری کنم و یا خیر .