صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: درباره خطوط E1

عضو غیر فعال
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0

درباره خطوط E1

با سلام.
    آقا من يه چند تا سوال در مورد E1 داشتم (بقول يكي از دوستان اي يك)
    اولي ام اينكه كار مودم E1 چي (تا اونجايي كه من ميدونم در واقع نبايد مودم باشه).

عضو غیر فعال شناسه تصویری GooyaPardaz
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    اساتيد چند تا سؤال هم من مي زنم تنگش تا كاملتر بشه
    1- خطوط ايوان تا چه محدوده اي اعتبار دارند مثلا اگه كسي در تهران يك خط بگيره در كل مراكز تهران مي توان با آن شماره تماس گرفت و شهرستان هاي اطراف چطور و آيا مي شود از يك شهر ديگر به يك شماره ايوان تماس برقرار كرد
    2- خطوط ايوان خريدني است يا اجاره اي و تعرفه ثابتي دارد يا براي شهرستانهاي مختلف متفاوت است
    3- در صورت امكان اگه به جناب ادمين بر نمي خورد اجاره اش چه قيمت است و يا خريدنش

مرسي

عضو غیر فعال شناسه تصویری NetMaster
    نوشته
    376
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط GooyaPardaz
    اساتيد چند تا سؤال هم من مي زنم تنگش تا كاملتر بشه
    1- خطوط ايوان تا چه محدوده اي اعتبار دارند مثلا اگه كسي در تهران يك خط بگيره در كل مراكز تهران مي توان با آن شماره تماس گرفت و شهرستان هاي اطراف چطور و آيا مي شود از يك شهر ديگر به يك شماره ايوان تماس برقرار كرد
    2- خطوط ايوان خريدني است يا اجاره اي و تعرفه ثابتي دارد يا براي شهرستانهاي مختلف متفاوت است
    3- در صورت امكان اگه به جناب ادمين بر نمي خورد اجاره اش چه قيمت است و يا خريدنش

مرسي
    1- Since TCI installed over 10'000 Km of Fiber around Iran, there is no more delays in Data rings. you can connect to any E1 number in any city, In tehran or other cities, just remember, when you call the other city you well have to pay for inter-city connection (hazine bayne-shahri) dialing 0761-971E1-ISP-Number!

2-As from our clients i know first payment is about 3'300'000 Toman, and you need the modems about 500'000+ this is one time fee buying, no lease (igare-nemide), again you should know inter-city charges apply!

As for modems, here is how it goes:

TCI Network is built as SDH Ring <<<Short for Synchronous Digital Hierarchy, an international standard for synchronous data transmission over fiber optic cables. The North American equivalent of SDH is SONET.

SDH defines a standard rate of transmission at 155.52 Mbps, which is referred to as STS-3 at the electrical level and STM-1 for SDH. STM-1 is equivalent to SONET's Optical Carrier (OC) levels -3>>>

When clients get data conenctions, it goes through the SDH fiber and reach destinations (clients), because of light speed transfers on Fibers, ping time/response times are in ms.

ISP side needs modems to get the signalling from the switch connected to the SDH, this signalling can be ISDN or CAS, etc. Carriers (like TCI) needs modems to transmitt the signalling from there site to yours, so they use modems to transmit signalling between TCI and ISP/client. so modem is:
    <<<Short for modulator-demodulator. A modem is a device or program that enables a computer to transmit data over, for example, telephone or cable lines. Computer information is stored digitally, whereas information transmitted over telephone lines is transmitted in the form of analog waves. A modem converts between these two forms.>>>

I hope this helps, if you have more questions, you can ask again

عضو غیر فعال
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام و ممنون از توضيحات دقيقتون.
    راستش من ديروز به محض اينكه جوابتون رو خوندم يه پست هم كردم كه مثل اينكه نرسيده!!!!!
    در مورد SONET و SDH كه مربوط به فيبر نوري هستند و تا اونجايي كه به ذهن من ميرسه بين dial up client ها و شبكه (شامل client ها تا مخابرات و مخابرات تا شبكه) فيبر نوري استفاده نميشه. (البته وقتي client ها و شبكه به يه مركز متصل باشند).
    در مورد مودم E1 هم:
    - آيا اوني كه روي خط E1 منتقل ميشه سيگناهاي ديجيتال هستند يا آنالوگ؟
    - ارتباط مودم E1 با CSU/DSU چيه؟
    - من يه جايي ديدم كه تو ايران علاوه بر مودم E1 به يه مبدل استاندارد 3b به استاندارد 2r هم نياز هست!!؟
    - بجز AS5300 چه Access Server هايي وجود دارند كه براي E1 استفاده بشن؟
    - انواع مودمهاي E1 كدوم ها هستند و آيا بين سه جز مودم E1 و ِAccess Server اون و سوئيچهاي مخابرات براي E1 مسلئل و مشكلات سازگاري وجود داره؟
    ممنون كه به اين همه سوال من جواب ميديد.

عضو غیر فعال
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    بابا يكي نميخواد جواب بده. نميدونم سوالاي من چطورين كه كسي علاقه اي به جواب دادن نداره.
    ور آر يو بابا نت مستر؟
    تو اين دو سه روز بس كه تو گوگل سرچ زدم گوگلم خراب شده. چيز مفيديم گير نياوردم. آخا استاندارداي ايران معمولا فرق ميكنه
    من دوباره منتظرم.

نوشته
    376
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط TecDiscuss
    سلام و ممنون از توضيحات دقيقتون.
    راستش من ديروز به محض اينكه جوابتون رو خوندم يه پست هم كردم كه مثل اينكه نرسيده!!!!!
    در مورد SONET و SDH كه مربوط به فيبر نوري هستند و تا اونجايي كه به ذهن من ميرسه بين dial up client ها و شبكه (شامل client ها تا مخابرات و مخابرات تا شبكه) فيبر نوري استفاده نميشه. (البته وقتي client ها و شبكه به يه مركز متصل باشند).
    در مورد مودم E1 هم:
    - آيا اوني كه روي خط E1 منتقل ميشه سيگناهاي ديجيتال هستند يا آنالوگ؟
    - ارتباط مودم E1 با CSU/DSU چيه؟
    - من يه جايي ديدم كه تو ايران علاوه بر مودم E1 به يه مبدل استاندارد 3b به استاندارد 2r هم نياز هست!!؟
    - بجز AS5300 چه Access Server هايي وجود دارند كه براي E1 استفاده بشن؟
    - انواع مودمهاي E1 كدوم ها هستند و آيا بين سه جز مودم E1 و ِAccess Server اون و سوئيچهاي مخابرات براي E1 مسلئل و مشكلات سازگاري وجود داره؟
    ممنون كه به اين همه سوال من جواب ميديد.
    I didn't get your first question well, but if you mean how the signal transports between client / your / data side it goes analog way, this is why you use modem (modulate / demodulte signals), so lets say its between your access server and your client it well be like this:
    Access Server (Digital) > Modem Digital in / Analog Out > Leased Line pair/double pair > Modem Analog in / Digital Out > Data Access Server / Router
    Or
    Client Computer Digital > Client Modem Digital in / Analog Out > Telephone Line > Your Access Server Analog in / Digital Out > Router.

Channel Service Unit/Data Service Unit. The CSU is a device that connects a terminal to a digital line. Typically, the two devices are packaged as a single unit. The dSU is a device that performs protective and diagnostic functions for a telecommunications line, this is why Leased modems are expensive cause they need to have CSU/DSU features to connect you on high speed cercuits.

Ok So adaptors like R2 and 3B etc, typically they are used when data needs to pass the C7 (type of switching / signalling) to your side, in Iran they mostly use R2 cause they think it's better to use 75Ohm (BNC connections and not 120 Ohm on RJ48)
    That is the old way, and i have no Idea why DCI keeps using it.

The Type of modem plays a fair rule here, but since you need a compatible modulator/demodulator or Modem, a recommended one from Data is good idea to have, on my experience, Wattson are the best, then come Patton and siemens, still this is what i used and had slight problems (mostly from TCI Side).

Regaring other type of access servers that Cisco, there are Nortel, Lucent TNT Max (Great Product), Voval and Patton, there are many more i am sure if you so some google search, but the only two great access servers i used and totally satisfied are Lucenst TNT Max (Upto 24 E1 is the same 3U rack) and Cisco 366x , AS5300(Upto 8E1), , AS5400(Upto 16E1) and AS5350 that supports Voice and Data on the same Box and can do 2, 4 or 8 E1.

I Hope this Answers your question

Good Luck

عضو غیر فعال
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    بازم ممنون از جوابتون
    اما يه سوال ديگه.
    يكي از مخابراتي ميگفت كه دو نوع سرويس رو E1 ميتونن بدن:
    - ISDN PRI كه با استاندارد Net5 هستش و caller id رو پشتيباني ميكنه
    - 3BCAS كه با استاندارد R2 هست و بدون caller id
    ميخواستم بدونم كه config اينا رو AS5300 چه فرقي داره و هم اينكه نوع R2 كه مخابرات ايران استفاده ميكنه كدوم هستش؟

نوشته
    376
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    Aziz Jan

you know from the details you were given by your friend that ISDN PRI is better, since it has Caller ID, and more compatible with your Cisco (try in your router typing ver, see the result, like this:
    AS5300-H>sh ver
    Cisco Internetwork Operating System Software
    IOS (tm) 5300 Software (C5300-IS-M), Version 12.3(1), RELEASE SOFTWARE (fc3)
    Copyright (c) 1986-2003 by cisco Systems, Inc.
    Compiled Wed 14-May-03 23:08 by dchih
    Image text-base: 0x6000894C, data-base: 0x6155A000

ROM: System Bootstrap, Version 12.0(2)XD1, EARLY DEPLOYMENT RELEASE SOFTWARE (fc
    1)
    BOOTLDR: 5300 Software (C5300-BOOT-M), Version 12.0(13), RELEASE SOFTWARE (fc1)

AS5300-H uptime is 1 day, 16 hours, 22 minutes
    System returned to ROM by reload at 05:29:23 IR Sun Sep 12 2004
    System restarted at 05:30:18 IR Sun Sep 12 2004
    System image file is "flash:c5300-is-mz.123-1.bin"

cisco AS5300 (R4K) processor (revision A.32) with 131072K/16384K bytes of memory
    .
    Processor board ID 11774814
    R4700 CPU at 150Mhz, Implementation 33, Rev 1.0, 512KB L2 Cache
    Channelized E1, Version 1.0.
    Bridging software.
    X.25 software, Version 3.0.0.
    SuperLAT software (copyright 1990 by Meridian Technology Corp).
    Primary Rate ISDN software, Version 1.1.
    Backplane revision 2
    Manufacture Cookie Info:
    EEPROM Type 0x0001, EEPROM Version 0x01, Board ID 0x30,
    Board Hardware Version 1.80, Item Number 800-2544-03,
    Board Revision A0, Serial Number 11774814,
    PLD/ISP Version 0.0, Manufacture Date 10-Feb-1999.
    1 Ethernet/IEEE 802.3 interface(s)
    1 FastEthernet/IEEE 802.3 interface(s)
    120 terminal line(s)
    4 Channelized E1/PRI port(s)
    128K bytes of non-volatile configuration memory.
    16384K bytes of processor board System flash (Read/Write)
    8192K bytes of processor board Boot flash (Read/Write)

Configuration register is 0x2102

AS5300-H>
    So it's already have it there, and you need to plug it and run it, most of admins know that ISDN PRI is much better performance and stability that R2 (which is dead few years ago) so up to you.

Good Luck!)

عضو غیر فعال شناسه تصویری sdsl
    نوشته
    630
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    0
    ديگه آقاي خياط حجت رو تموم كردن!!

من ديگه هيچي ندارم بگم..

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    دوست عزیز جناب رادوان خیاط
    به نظر شما حیف نیست اطلاات به این کاملی و با ارزشی انگلیسی باشه ؟
    ما اگر دوست داشتیم انگلیسی به بحث و تبادل نظر بپردازیم که می رفتیم داخل فروم های خارجی
    نمیدونم اما اگر خودتون صلاح بدونید و فارسی بنویسید به نظر من که خیلی بهتر هست
    موفق باشید
    خدا نگهدار

عضو غیر فعال
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    كيما جان
    آقاي خياط فارسي زبان نيستند بلكه مدتي تو ايران بودند و خوب هم ياد گرفته اند و زحمت ميكشن اينجا ميخوونن و مينويسن.
    (البته به نقل از آقا كوروش)

عضو غیر فعال
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    آقا من دست وردار نيستم.
    مثل اينكه تو chanelized E1 استاندارد مخابرات 3BitCAS هست كه در اين صورت به يه مبدل 3b به R2 هم نياز هست. (يكي ميگفت استاندارد 3b براي ارتباطات بين سوئيچ استفاده ميشه) كسي هست كه در اين مورد نظري داشته باشه و يا با اين نوع مبدل كار كرده باشه؟ چه ماركهايي از اين تو ايران استفاده ميشه؟

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    کيميا جان، با اجازه دوستان داخل پرانتز مطلبی رو عرض ميکنم.
    (
    نميدونم به چه ديدی به نوشته های NetMaster نگاه ميکنی. ولی مسلما بايد قبول داشته باشی که اين نوشته ها توسط يک آدم خبره نوشته شده باشه.
    ارزش اين نوشته ها رو هم حتما دوستانی که خوندن، خوب متوجه شده اند. فکر ميکنم استفاده از تجربيات کسی که نسبت به من و شما خيلی تجربه اش بيشتره و زمانيکه من و شما در دوران کودکی و نوجوانی به سر ميبرديم، ايشون در زمينه شبکه کار ميکرده و 15 سال سابقه کار در اين زمينه در کشور های مختلف رو داره، ارزشش اونقدر هست که زحمت بکشيم و چهار تا کلمه که تماما تخصصی و در زمينه کاريمون هست رو بخونيم.
    بعد هم اجباری نيست که من نوشته های همه رو بخونم. شايد من دلم نخواد نوشته های NetMaster رو بخونم، ولی نبايد مطلبی بنويسم که موجب دلسردی نويسنده بشه.
    فکر کن شما چند ساعت وقت بگذاری و نوشته هايی به زبان غير مادری ات رو بخونی و معلوماتت رو در اختيار ديگران قرار بدی و در جواب بهت بگن اگه ميخواستيم انگليسی بخونيم ميرفتيم Forum های خارجی!
    کمی منصف تر باش
    اين يه گلايه دوستانه بود.
    )

مخلصيم.

عضو غیر فعال
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    كسي هست كه از channelized E1 استفاده كنه و اطلاعي از مبدل 3b به R2 داشته باشد؟؟؟؟؟؟

نام حقيقي: HAMID ATAEI

عضو غیر فعال شناسه تصویری ataei
    نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    4
    من با خط ایوان مشکل دارم
    همان لحظه که دو رشته سیم ایوان را به مودمش وصل می کنم و مودم را روشن می کنم
    مودم leased من خطا می دهد یعنی چراغ PMA آن روشن می شود.
    و نیز مودم ایوان هم چراغ DSL آن شرو به چشمک زدن می کند.
    اگر هر کدام از مودمها را خاموش کنم مودم دوم چراغهاش به حالت اول برمیگردد.
    در ضمن من از طریق مودم leased دیتا دارم البته اگر مودم ایوان خاموش باشد.
    این مشکل حتی روتر خاموش هم باشد وجود دارد.
    مودم leased === > tellabs
    مودم ایوان ====> paradyne
    روتر ===> AS5300

در ضمن گفتند که خط ایوان ما از نوع CAS است
    لطفا مرا یاری کنید
    دوستان یکی این رو بخونه و بگه چه خاکی به سرم کنم؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

درباره e1

درباره SDH

SDH درباره

http://forum.persiannetworks.com/f25/t7811.html

مقاله در مورد sdh

درباره خط E1

درباره خطوط E1

خطوط e1

درباره stm1stm1 دربارهمقاله در مورد sonetدرباره خطوط stm1در باره sdhتحقیق در مورد stm1در باره stm1تفاوت e1 و stm1خط e1خطوط stm1e1 دربارهsdhدرباره معلومات درباره e1 درباره خطوط e1 مقاله ای در مورد خطوط e1خطوط E1با پیش شماره 971تفاوت خطوط stm1 و e1

برچسب برای این موضوع