نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط hamid118

موضوع: مشکل در اجرای برنامه تحت شبکه

نام حقيقي: روزبه

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

مشکل در اجرای برنامه تحت شبکه

سلام من یک سوالی داشتم که مدتی هست هر نوع بررسی کردم به پاسخی نرسیدم
    سایتی هست که حدودا 40 نود دارد
    سایت 5 طبقه است
    و در هر طبقه سوئیچ های سیسکو 300 وجود دارند همه با کابل به یک سوئیچ متصل هستند
    برنامه روی سرور ران شده است که در هر کلایند یک شورت کات از برنامه سرور وجود دارد
    مشکل خیلی عجیب وجود دارد ، وقتی برروی برنامه کلیک راست می شود / یا برنامه های دیگری تحت برنامه اصلی اجرا میشوند / ترافیک سنگینی روی شبکه ایجاد میشود بصورتی که شبکه کاملا از کار می اندازه ( وقتی با ping دسترسی به سرور مورد بررسی قرار میدیم ، برای مدتی request timeout میدهد ) و به این صورت کل کلاینت ها برای مدتی دچار اختلال می شوند.
    آیا راهکاری دارید برای این مشکل ؟
    Server : Windows server 2003
    Client : Windows 10
    Firewall : off
    Defender / Antivirus : off

ممنون از شما

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    نرم افزاری که دارید از اون استفاده میکنید ، مشکلش اینه که برنامه نویس اون بجای اینکه بیاد برای شبکه اون رو بنویسه و از پروتکل های Tcp IP برای برقراری ارتباط استفاده کنه .
    اومده خودش رو راحت کرده و یک برنامه تک کاربر و تک کلاینت برای استفاده در یک کامپیوتر نوشته اونوقت محل نصب برنامه رو برای کل شبکه به اشتراک گذاشته !

من خودم در یک برنامه که واسه ارتش نوشتم ، چون زمان نداشتم مجبور شدم همین کار غیر اصولی رو انجام بدم .
    البته به این نکته توجه کنید که برنامه فقط برای مدت کوتاهی قرار بود بین 5-6 کامپیوتر برای ورود اطلاعات به اشتراک گذاشته بشه .
    بعد از ورود اطلاعات دیگه نیازی به استفاده برنامه در شبکه نبود و فقط یک کامپیوتر برای جستجو در بین اطلاعات از برنامه روی یک ویندوز استفاده میکرد تا همیشه.

اگه برنامه شما یک برنامه اتوماسیون هست که قراره همیشه روی شبکه درحال کار باشه ، حتما باید از نو طراحی بشه .
    قفل های بدبینانه دیتا بیس ، ارتباطات کاملا هدف مند کلاینت ها با سرور و هزارتا مسئله مهم در برنامه نویسی تحت شبکه وجود داره که برنامه نویسانی که تنها برنامه نویسی برای یک ویندوز را آموخته اند ، نمی دانند و از اون بهره برداری نمیکنن.

به این صورت فشار بسیار زیادی نیز روی سرور شما است و تمامی فایل ها بارها و بارها تحت شبکه برای لود برنامه از سوی کلاینت ها درخواست می شوند.
    این غیر منطقی ترین کاری هست که میشه در یک شبکه انجام داد .
    برنامه تحت شبکه نباید با یک شورت کات به کلاینت ها برود ، باید نسخه مربوط به سرور روی کامپیوتر سرور نصب شود و نسخه مربوط به کلاینت بر روی کامپیوتر های مصرف کننده .

r00zy سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahani نمایش پست ها
    نرم افزاری که دارید از اون استفاده میکنید ، مشکلش اینه که برنامه نویس اون بجای اینکه بیاد برای شبکه اون رو بنویسه و از پروتکل های Tcp IP برای برقراری ارتباط استفاده کنه .
    اومده خودش رو راحت کرده و یک برنامه تک کاربر و تک کلاینت برای استفاده در یک کامپیوتر نوشته اونوقت محل نصب برنامه رو برای کل شبکه به اشتراک گذاشته !

من خودم در یک برنامه که واسه ارتش نوشتم ، چون زمان نداشتم مجبور شدم همین کار غیر اصولی رو انجام بدم .
    البته به این نکته توجه کنید که برنامه فقط برای مدت کوتاهی قرار بود بین 5-6 کامپیوتر برای ورود اطلاعات به اشتراک گذاشته بشه .
    بعد از ورود اطلاعات دیگه نیازی به استفاده برنامه در شبکه نبود و فقط یک کامپیوتر برای جستجو در بین اطلاعات از برنامه روی یک ویندوز استفاده میکرد تا همیشه.

اگه برنامه شما یک برنامه اتوماسیون هست که قراره همیشه روی شبکه درحال کار باشه ، حتما باید از نو طراحی بشه .
    قفل های بدبینانه دیتا بیس ، ارتباطات کاملا هدف مند کلاینت ها با سرور و هزارتا مسئله مهم در برنامه نویسی تحت شبکه وجود داره که برنامه نویسانی که تنها برنامه نویسی برای یک ویندوز را آموخته اند ، نمی دانند و از اون بهره برداری نمیکنن.

به این صورت فشار بسیار زیادی نیز روی سرور شما است و تمامی فایل ها بارها و بارها تحت شبکه برای لود برنامه از سوی کلاینت ها درخواست می شوند.
    این غیر منطقی ترین کاری هست که میشه در یک شبکه انجام داد .
    برنامه تحت شبکه نباید با یک شورت کات به کلاینت ها برود ، باید نسخه مربوط به سرور روی کامپیوتر سرور نصب شود و نسخه مربوط به کلاینت بر روی کامپیوتر های مصرف کننده .
    ممنون از توضیح جامعتون ، بله کاملا همین کار انجام شده ، مشکل انیجاست که وقتی این توضیح هم بهشون دادم ، قبول نمی کردند ، و می گفتند چون در خیلی از مراکز همچین مشکلی وجود ندارد ، حتما مشکل از شبکه شماست.

نام حقيقي: hamid soltani

عضو عادی
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام دوست عزیز ، من خودم این مشکل رو رو برنامه های مختلفی مشاهده کردم و در آخر برای حل مشکل از نرم افزار TSPlus که الان نسخه های مختلفی هم داره تونستم مشکلمو حل کنم ، شمام اگه نتونستین مشکل رو با شرکت نرم افزاری حل کنید این نرم افزار یکی از بهترین گزینه هاس.

r00zy سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid118 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ، من خودم این مشکل رو رو برنامه های مختلفی مشاهده کردم و در آخر برای حل مشکل از نرم افزار TSPlus که الان نسخه های مختلفی هم داره تونستم مشکلمو حل کنم ، شمام اگه نتونستین مشکل رو با شرکت نرم افزاری حل کنید این نرم افزار یکی از بهترین گزینه هاس.

ممنون
    اما به چه صورتی از این نرم افزار استفاده کردین برای رفع این مشکل ؟

نرم افزار TSPlus Corporate Edition ابزاری است کاربردی در سیستم عامل های که کاربران می توانند با استفاده از این نرم افزار برنامه های در سیستم عامل و دسکتاپ را مجازی کنند . در نرم افزار TSPlus Corporate Edition متمرکز سازی دیتاها در دیتاسنتر ها و مجازی سازی سرور ها و برنامه ها از اهم فعالیتهای بخش فن آوری اطلاعات تمامی کمپانی ها شده است، از این رو بهره گیری از آخرین Technologyها و Standardهای معتبر در زمینه های مجازی سازی Server ها و برنامه ها اهمیت ویژه ای در موفقیت این گونه پروژه ها دارد و به شما امکان می‌دهد تا بتوانید از طریق پروتکل RDP از روی هر دستگاهی به برنامه‌ها و دسکتاپ‌ های مجازی دسترسی داشته باشید .
    برای اینکه با این تکنولوژی بیشتر آشنا شوید می بایست ابتدا به انواع مجازی سازی ها اشاره کنیم مجازی سازی برنامه های کاربردی ، مجازی سازی Server ها و مجازی سازی Desktop کاربران که نرم افزار TSPlus Corporate Edition آن ها را پشتیبانی می کند . شما می توانید بدون نیاز به CALS با این برنامه به راحتی کار کنید. با استفاده از گزینه AdminTool فرآیند مدیریت سرور برای کاربران گسترده تر خواهد شد و همچنین نرم افزار TSplus Corporate انتقال فایل ها بین کامپیوتر و سرور های TSplus را سریع تر انجام می دهد .

نام حقيقي: hamid soltani

عضو عادی
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    2
    با استفاده از این برنامه کل پردازش و کاراهای نرم افزار سمت سرور انجام میشه و فقط یه view سمت کاربر بهتون نشون داده میشه

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع