صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 67

موضوع: نحوه راه اندازي ISP خانگي

عضو غیر فعال شناسه تصویری GooyaPardaz
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

نحوه راه اندازي ISP خانگي

سلام بر همه علما
    اساتيد ما فرض مي كنيم روي يك سيستم يك سرويس اينترنت معمولي از طريق مودم ديال آپ يا سرويس پر سرعت داريم
    حالا اگه ما چند تا مودم ديگه و به تعداد اونها خط تلفن روي سيستم نصب كنيم چطوري مي شوداين اينترنت را شير كرد
    و افراد ديگه با تماس گرفتن با اون شماره ها از اينترنت و يا اينترانت استفاده كنند
    و به چه نرم افزار و يا احيانا سخت افزاري نياز است
    در صورت امكان توضيحي هم راجع به هر كدوم از اونها بدهيد
    در ضمن حداكثر روي يك سيستم چند تا مودم مي شه نصب كرد آيا از همه درگاه ها از قبيل پي سي آي / يو اس بي / و سريال مي شه براي ديال اين استفاده كرديا خير و بهترين نوع مودم براي ديال آپ كدوم نوع است
    پيشاپيش از جواب هاي شما سپاسگذارم

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط GooyaPardaz : 2004-09-03 در ساعت 06:57 PM
    jamnaj سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط GooyaPardaz
    سلام بر همه علما
    اساتيد ما فرض مي كنيم روي يك سيستم يك اينترنت سرعت بالا حالا به هر طريقي و يا حتي يك ديال داريم
    حالا اگه ما بخواهيم روي همين سيستم چند تا مودم ديگه نصب كنيم مثلا چند تا پي سي آي چند تا يو اس بي و چند تا سريال بدون تجهيزات ديگه چه كاري بايد انجام داد و از چه نرم افزاري استفاده كرد
    ممنون مي شوم راهنمايي كنيد
    بابت وصل كردن مودم هات كه مشكلي نداري . بايد ببيني كه ميخواي چيكار كني ؟ اگه منظورت راه اندازي يه مركز اينترنت كوچيكه كه بايد يه ويندوز سرور نصب كني و تنظيمات رس رو مثه ساير سرور ها انجام بدي .
    بابت مودم هاي يو اس بي هم بايد بگم كه متاسفانه تو رس شدن اين مودم ها مشكل وجود داره و از اونها به عنوان مودم هاي ديال اين نميشه استفاده كرد . يه نرم افزار هم لازم داري كه بوسيله ي اون بتوني اينترنت رو در اختيار يوزر هات بزاري . و همچنين برنامه هاي اكانتينگ / انتي ويروس و بنا به نوع كارت ساير نرم افزار هاي مورد نياز .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    به جاي استفاده از مودمهاي USB از نوع سريال استفاده كن و از يه تبديل USB به سريال استفاده كن
    البته بايد از پرتهاي USB خود سيستم استفاده كني نه از HUB كه مثلا پشت مونيتور هست
    از اين طريق يه پرت كام به سيستم اضافه ميشه
    (البته نميدونم بازم براي دايال اين مشكل نداشته باشه، اين سيستم رو يه جا ديدم كه باهاش براي لينك به روتر و سويچ و ... در آن واحد استفاده ميشد)

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r
    بابت وصل كردن مودم هات كه مشكلي نداري . بايد ببيني كه ميخواي چيكار كني ؟ اگه منظورت راه اندازي يه مركز اينترنت كوچيكه كه بايد يه ويندوز سرور نصب كني و تنظيمات رس رو مثه ساير سرور ها انجام بدي .
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r
    بابت مودم هاي يو اس بي هم بايد بگم كه متاسفانه تو رس شدن اين مودم ها مشكل وجود داره و از اونها به عنوان مودم هاي ديال اين نميشه استفاده كرد . يه نرم افزار هم لازم داري كه بوسيله ي اون بتوني اينترنت رو در اختيار يوزر هات بزاري . و همچنين برنامه هاي اكانتينگ / انتي ويروس و بنا به نوع كارت ساير نرم افزار هاي مورد نياز .
    شرمنده استاد سؤالام خيلي مبهم بود درستش كردم اميدوارم دوباره بخونيش
    در ضمن چه نرم افزار هايي اسمش
    قربون مرامت

نام حقيقي: کامبيز زندي

عضو غیر فعال
    نوشته
    71
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    برای اینکار مراحل زیر رو انجام بده:
    1- از ویندوز Windows 2000 Advanced Server یا Windows 2003 Server استفاده کن
    2- فقط از مدمهای Serial که به Com Port وصل میشن استفاده کن
    3- اگه تعداد خط هات در حد 4 یا 8 خطه از Multiport هایی که به خرچنگی معروفن استفاده کن. اسم اصلی اونا Desktop Multiport هستش که مارک Moxa از همه بهتره
    4- اگه بیشتره از Moxa Multiport که Rackmount هستش استفاده کن
    هر ماجولش 8 یا 16 پورت میده
    توضیح: ویندوز حداکثر 255 مودم رو ساپورت میکنه
    بازم توضیح: برای هر مدم تو ویندوزت 8 مگ رم رو کنار بذار، یعنی اگه 8 خط داری 64 مگ رو RRAS میگیره
    5- RRAS رو تنظیم کن و حتما رو حالت Routing بذار
    6- Connection به اینترنتت و Lan رو Share کن، با اینکار ویندوز از رنج IP روبرو 192.168.0.1 استفاده میکنه
    7- تو RRAS از 192.168.0.32 تا به تعداد مدم ها + 1 رو برای IP Pool بده
    8- اگه اینترنت نیومد از WinRoutrاستفاده کن
    توضیح: فقط اگه اینترنت نیومد اینکار رو انجام بده، وگرنه نکنی بهتره
    یعنی اینجوری بگم که کاری که لازم نیست رو اصلا تو ویندوز نکنی بهتره

ویرایش توسط KambizZandi : 2004-09-04 در ساعت 12:49 AM

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    دوستان اکثر مطالب رو فرمودند. من هم عرض ميکنم که با توجه به نوع ارتباط اينترنت شما، تنظيمات مربوط به Share کردن تفاوت ميکنه.
    شما ميتونی در مورد سيستمت بصورت دقيق تر توضيح بدی تا بتونيم دقيق تر نظر بديم

موفق باشی.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    بابت تعداد مودمي كه ميتوني روي يه سيستم داشته باشي تا جايي كه من خبر دارم بايد تعداد شكافهاي پي سي آي (شكاف هاي توسعه) روي مادر برد سرورت رو ضربدر 32 كني . در اين صورت حداكثر تعداد مودمي كه ميتوني به سرور وصل كني منهاي دو بدست مياد . ميگم منهاي دو چون دو تا مودم هم ميتوني مستقيم روي پروت هاي كام يك و كام دو نصب كني . البته توسيه ميكنم كه يكي از اين دو پروت رو براي يو پي اسي چيزي آزاد بزاري .
    از لحاض سخت افزار براي مودم ها و اتصال اونا به سرورت بايد يه مالتي پورت داشته باشي كه من اينجا از موكسا استفاده ميكنم . يه كارت پي سي آي داره ميخوره به سرور و قسمت دومش كه نمونه من رك مونت هست توي رك نصب شده و ميتونه هست تا مودم رو ساپورت كنه . برا هشتا مودم بعدي يه مالتي پورت (فقط قسمت دوم) نياز داري كه با يه كابل به مالتي پورت قبلي وصل ميشه و تعدا مودم هات ميشن 16 تا . اين كار رو متيوني ادامه بدي تا چهار تا مالتي پورت روي يه كارت پي سي آي . بعد از 32 تا مودم ميتوني يه كارت ديگه اضاف كني و دوباره 32 تا مودم ديگه . اين از سخت افزار البته مودم و اين بند و بساط ها هم لازم داري كه ديگه فكر نميكنم نيازي بهش باشه .
    برا شير كردن اينترنت بين يوزر ها هم ميتوني از يه برنامه مثه وين گيت استفاده كني كه كار كردن باهاش چندان سخت نيست و در كنار نت كردن يوزر ها يه فاير وال توپ هم داره كه بدردت ميخوره . بعد يه ويروس ياب ميخواي كه پيشنهاد من نورتون آنتي ويروس هست . هر نسخه اي كه گيرت اومد (2001 يا 2002 يا 2003 يا . . .) فقط آپ ديت كني ديگه مشكلي نداره . ويندوز سرورت رو هم كه ديگه از اسمش پيداست يه ويندوز سرور بايد نصب كني تا سرويس بهتري داشته باشي . پيشنهاد من براي اين مورد هم من ويندوز 2000 نسخه ي ادونسد سرور رو توصيه ميكنم . بابت ساير تنظيمات هم با همين انجمن راه بياي رات ميندازم تو فكرش نرو . وب اگه چيز مهم ديگه يادت اومد يا يادم اومد كه لازم ديدم يا لازم ديدي بگو تا بنويسم .
    موفق باشي .

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon13

نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh
    دوستان اکثر مطالب رو فرمودند. من هم عرض ميکنم که با توجه به نوع ارتباط اينترنت شما، تنظيمات مربوط به Share کردن تفاوت ميکنه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh
    شما ميتونی در مورد سيستمت بصورت دقيق تر توضيح بدی تا بتونيم دقيق تر نظر بديم

موفق باشی.

دوستان عزيز سلام و از اينكه به سؤالات مسخره من پاسخ مي دهيد جدا خسته نباشيد

حقيقت امر من اين كار را فقط به جهت جنبه آموزشي مي خواهم انجام دهم و در صورت امكان با كمترين هزينه و تجهيزات اضافي و از نظر كمي سرعت مشكلي ندارم

سيستم من 1100 هالف است و برد من سه اسلت پي سي آي دارد من ارتباط با اينترنت را فعلا با استفاده از كارتهاي اينترنت و از طريق مودم اينترنال راكول انجام مي دهم كه با اين حساب 2 اسلت اضافه 2 پورت كام آزاد و پورت هاي يو اس بي بدون استفاده دارم

سؤالات
    آيا براي ديال اين الزاما بايد از مودم هاي اكسترنال سريال استفاده كرد و آيا مودم هاي اينترنال نيز مي توانند اين كار را انجام دهند و تفاوت چقدر محسوس است؟
    آيا سيستم عامل حتما بايد سرور باشد و مثلا نمي شود از 98 استفاده كرد و در هنگام سرويس مي شود با خود سرور هم كار كرد يا خير؟
    براي شروع اگر من يك مودم اينترنال ديگه بر روي سيستمم نصب بكنم براي ديال اين و يك خط تلفن هم به آن وصل كنم چه كارهايي بايد انجام دهم تا هنگامي كه من به اينترنت متصلم يك نفر ديگر هم بتواند به سيستم من ديال اين كند و از اينترنت به صورت اشتراكي استفاده كنيم؟

سؤالات نامربوط
    اگر من يك سيستم ديگر را با سيستم اصلي ( سرور) كه داراي ارتباط اينترنت است با يك كارت شبكه آيزا 10 مگي
    (آيزا به خاطر از دست ندادن اسلت پي سي آي ) با يك كابل گراس شبكه كنم . سيستم جديد داراي 4 اسلت خالي پي سي آي و 2 پورت كام مي شود آيا مي شود به اين سيستم 6 عدد مودم وصل كرد و سرويس اينترنت داد و اين اشتراك اينترنت تداخلي با شبكه دارد يا خير ؟

چون همين فروم خوندم قيمت مولتي پورت 32 عدد حدود 1 ميليون تومان آيا درسته و اگر درسته مگه چي داره كه قيمش اينقدر بالاست؟

كارت هاي شبكه وايرلسي كه در بازار موجود است با احتساب موانع ، طبقات ، ساختمانها و ... چقدر برد دارد و چه حدود قيمتي هستند و به چه تجهيزات ديگري براي شبكه بندي نياز است.
    اجاره خطوط ايوان هر خط ساليانه چند تومان است و چطوري است كه آي اس پي هايي كه مثلا 240 خط دارند فقط يك شماره ايوان اعلام مي كنند

ممنون و واقعا شرمنده

ویرایش توسط GooyaPardaz : 2004-09-04 در ساعت 05:11 PM

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706

Icon10

دوستان عزيز سلام و از اينكه به سؤالات مسخره من پاسخ مي دهيد جدا خسته نباشيد
    حقيقت امر من اين كار را فقط به جهت جنبه آموزشي مي خواهم انجام دهم و در صورت امكان با كمترين هزينه و تجهيزات اضافي و از نظر كمي سرعت مشكلي ندارم
    سيستم من 1100 هالف است و برد من سه اسلت پي سي آي دارد من ارتباط با اينترنت را فعلا با استفاده از كارتهاي اينترنت و از طريق مودم اينترنال راكول انجام مي دهم كه با اين حساب 2 اسلت اضافه 2 پورت كام آزاد و پورت هاي يو اس بي بدون استفاده دارم
    سؤالات
    آيا براي ديال اين الزاما بايد از مودم هاي اكسترنال سريال استفاده كرد و آيا مودم هاي اينترنال نيز مي توانند اين كار را انجام دهند و تفاوت چقدر محسوس است؟
    آيا سيستم عامل حتما بايد سرور باشد و مثلا نمي شود از 98 استفاده كرد و در هنگام سرويس مي شود با خود سرور هم كار كرد يا خير؟
    براي شروع اگر من يك مودم اينترنال ديگه بر روي سيستمم نصب بكنم براي ديال اين و يك خط تلفن هم به آن وصل كنم چه كارهايي بايد انجام دهم تا هنگامي كه من به اينترنت متصلم يك نفر ديگر هم بتواند به سيستم من ديال اين كند و از اينترنت به صورت اشتراكي استفاده كنيم؟
    سؤالات نامربوط
    اگر من يك سيستم ديگر را با سيستم اصلي ( سرور) كه داراي ارتباط اينترنت است با يك كارت شبكه آيزا 10 مگي
    (آيزا به خاطر از دست ندادن اسلت پي سي آي ) با يك كابل گراس شبكه كنم . سيستم جديد داراي 4 اسلت خالي پي سي آي و 2 پورت كام مي شود آيا مي شود به اين سيستم 6 عدد مودم وصل كرد و سرويس اينترنت داد و اين اشتراك اينترنت تداخلي با شبكه دارد يا خير ؟
    چون همين فروم خوندم قيمت مولتي پورت 32 عدد حدود 1 ميليون تومان آيا درسته و اگر درسته مگه چي داره كه قيمش اينقدر بالاست؟
    كارت هاي شبكه وايرلسي كه در بازار موجود است با احتساب موانع ، طبقات ، ساختمانها و ... چقدر برد دارد و چه حدود قيمتي هستند و به چه تجهيزات ديگري براي شبكه بندي نياز است.
    اجاره خطوط ايوان هر خط ساليانه چند تومان است و چطوري است كه آي اس پي هايي كه مثلا 240 خط دارند فقط يك شماره ايوان اعلام مي كنند
    ممنون و واقعا شرمنده
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    با سلام . اولا كه اين انحمن و اعضاي اون اينجا هستند تا به سوالاتي كه شايد مسخره و ابتدايي جلوه كنند پاسخ بدهند . دوما هدف اصلي اين انجمن آموزش مسايل مربوط به شبكه است . پس نگران چيزي نباش .

براي ديال اين ميتوني هم از مودم هاي اينترنال و هم مودم هاي اكسترنال استفاده كني. اما براي كال ويتينگ نميتوني از مودم هاي يو اس بي استفاده كني . به نظر من بهتره دايال اوت رو با يه مودم يو اس بي انجام بدي . در اينصورت يه مودم به نفعته .
    در مورد سيستم عامل بايد عر كنم كه چند جا تو همين انجمن شنيدم كه دوستان با ويندوز هاي غير سرور مثلا ايكس پي هم چنين كاري رو انجام داده اند . بايد عرض كنم كه من اين كار رو فقط با ويندوز سرور بلدم و روي ساير ويندوز ها كار نكرده ام . پس احتمالش هست . اما پيشنهاد من بر سر انتخاب ويندوز ادونسد سرور دو هزار (البته آپديت شده) پا برجاست .
    براي اينكه اينترنت رو شير كني و در اختيار سايرين هم بزاري بايد به يه نحوي به يوزر هات آدرس آي پي اختصاص بدي . براي اينكار بايد از يه كارت شبكه استفاده كني كه متاسفانه كارت شبكه هم يه پورت از سيستم رو ميگيره . گفتي كه ميخواي از آيزا استفاده كني بنابر اين يه مودم آيزا كمتر . براي شير كردن اينترنت در ويندوز سرور تنظيمات رس رو انجام ميدي (براي كال ويتينگ) و يه برنامه كه كار نت رو انجام بده لازم داري كه من وين گيت رو پيشنهاد ميكنم (آخه توپ تر از اون پيدا نميكني) يه برنامه ي اكانتينگ كه اينجا هم ان تي تك پلاس رو پيشنهاد ميكنم (چون هم مجاني يا حداكثر با يه قيمت پايين گيرت مياد - نرم افزار ساده و رو به راهيه - روش كار با اون راحته - مشكلاتش به نسبت كمتره و اغلب مشكلاتش حل شده - نرم افزار هاي كمكي هم تا دلت بخواد براش نوشته اند و تو بازار گيرت مياد) . تنظيمات اين برنامه ها رو انجام بدي همه چي آماده اس . البته بايد بگم شايد به نظت تنظيمات يخورده سخت بيان اما كار چندان سختي هم نيست . يه كم صبر و حوصله رو با يخورده پشتكار همبر كني ميتوني از پسش بر بياي .

اول از همه بايد نظيماتت رو طوري انجام بدي كه بتوني روي سيستم جديد هم اينترنت داشته باشي . بعد همين كارايي رو كه روي سيستم فعليت انجام دادي روي اون هم انجام ميدي . بابت مودم ها هم بايد بگم بله ميتوني 6 تا مودم رو همزمان داشته باشي . بابت تداخل هم بايد بيشتر تويح بدي كه منظورت از تداخل چيه ؟ اگه منظورت از تداخل اينه كه باعث به هم ريختگي شبكه بشه بايد بگم نه اگه تنظيماتت رو درست انجام بدي هيچ مشكلي برات پيش نمياد و شبكه ات مثه ساعت راه ميره .

مالتي پورت چيز خاصي نداره پسرم . برات مياد يه پورت رو ميكنه 32 تا پورت . به نظرت نميارزه ؟
    البته مدل هاي ارزون تري هم تو بازار هستند . يه مدل هست ميگن بهش خرچنگي يا اختاپوستي (بدليل شكل كابل هاش) اين مدل 8 تا پورت روي يه اسلات باز ميكنه كه حدوداي 100 تا 150 در مياد .

براي شبكه اگه فاصله ات كوتاهه مثه يه آپارتمان هفت هشت طبقه ميتوني از همين شبكه ي كابلي (اسمش رو نميدونم چي ميگن همون Lan : Local Area Network خودمون ديگه بابا) ميتوني استفاده كني. اما اگه نميتوني يا بنا به دلايلي نميخواي كابل بكشي يه مدل هست سي نت من از اون استفاده كردم راي هم هستم حدوداي هشتاد متر برد داره و قيمتش هم فكر ميكنم فكر ميكنم حدوداي سي تومن در اومد .

اجاره خطوط ايوان رو بايد از شركت مخابرات بپرسي و تا حدودي بحث قيمت مربوط به بازارچه ميشه پس متاسفانه نميتونم قيمت بدم .

اينكه ميگين يه آي اس پي 240 تا خط داره اما يه شماره رو اعلام ميكنه هم بايد عرض كنم كه در سيستم هاي تلفن يه خاصيت داريم بهش ميگن روتاري . در اين حالت يه شماره رو روتاري ميكنن روي چند تا شماره ديگه . به اين معني كه كاربر (حالا هر كي از هر كجا) با يه شماره تلفن تماس ميگيره / بعد از چند لحظه ارتباط برقرار ميشه . در حالت عادي اگه نفر دوم با اين شماره تماس بگيره بوق مشغول ميخوره . با استفاده از اين خاصيت ميتوني نفر دوم رو روي يه شماره ديگه بندازي . همين طور نفر سوم و . . . و نفر ان ام كه همون تعداد خط هاته . يه نكته بايد عرض كنم كه خاصيت كالر آي دي (نمايش شماره تلفن كننده در مقصد ) براي شماره هاي سرخط كار نميكنه . اين رو يه يارو تو مخابرات بود گفت . پس براش زور نزنين . همچنين اينكه خاصيت روتاري چند مدل داره كه دو نوع اون به اين صورته : نوع اول شماره گيري بصورت رديفي كه اول خط يك بعد دو بعد سه بعد . . . بعد ان . نوع دوم : بصورت راندوم يا اتفاقي كه نفر اول خط يك و نفر دوم خط ايكس و . . . /
    اميدوارم مفيد بيده باشه .

ویرایش توسط M-r-r : 2004-09-04 در ساعت 05:43 PM
    Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon4

دستت درد نكنه آقاي راستي
    به جواب اكثر سؤالام رسيدم انشاءالله بقيه دوستان هم گفته هاي شما را كاملتر خواهند كرد
    اما چون من خيلي حولم دوباره مي خواهم اذيتتون كنم
    -----------
    من كليات را شير فهم شدم ولي اگه بخواهم اين چيزهايي كه شما توضيح دادي را پياده سازي كنم قبلش بايد برم يك مدرك آي تي و ده تا كتاب و ... استاد كنم كه 2 سه ماهي طول مي كشه و ... و حالا براي شروع اين مسائل را فاكتور مي گيرم و قدم قدم كاملترش مي كنم البته با كمك شماها
    پس فعلا :
    ويندوز سرور نمي خواهم
    مودم اكسترنال نمي خواهم
    مولتي پورت نمي خواهم
    كارت شبكه هم تعطيل
    برنامه اكونتينگ و كش سرور هم نمي خواهم

موجوديها:
    يك عدد سيستم با ويندوز 98 پارسا
    يك عدد مودم 56 اينترنال راكول مال 4 5 سال پيش ولي كارش خيلي درسته
    يك عدد اكونت اينترنت
    2 عدد خط تلفن
    يك مودم ارزون 5 -6 توماني مثل اينتل هم فردا مي رم مي خرم براي ديال اين يا به قول شما كال ويتينگ اون يكي خط اگه مدلي هم مي دونيد خوبه پيشنهاد بديد.
    يك نورتون 2004 هم روش نصب مي كنم
    و نفر هم كه سرش درد مي كنه براي اين كارا منتظر اجراي دستورات شما

خواسته ها:
    ما سيستم را توسط مودم اولي و يكي از خطها به اينترنت وصل مي كنيم .
    حالا مي خواهيم هر كسي با اون يكي شماره تلفن تماس گرفت به اينترنت وصل بشه
    خودم هم با همين سيستم اينترنت كار كنم

درخواست ها :
    لطف كنيد نرم افزار و يا روش كاري را معرفي كنيد كه بشه اينترنت را شير كرد
    در ضمن من تو اين زمينه اصلا كار نكردم يك توضيح كوچيك هم بدين بد نيست بقيه اش را خودم تا ته مي رم

چاكر همتون

نام حقيقي: امير عرب بيگي

عضو عادی شناسه تصویری a_arabbeigi
    نوشته
    663
    سپاسگزاری شده
    61
    سپاسگزاری کرده
    8
    اگه نخواهي كه طرف Dial كنه و بعد از Dial كردن وصل بشه كارت خيلي راحتتر ميشه چون با همون پارسا 99 هم ميتوني با يه شبكه لن و يه نرم افزارمثل Proxy Plus يا Wingate اينترنت رو Share كني و هيچ مشكلي هم نداشته باشي ولي اگه با Dial كردن بخواهي اينترنت رو ارايه بدي بايد همونجوري كه دوستان گفتن يه سرور نصب كني با يه RAS Server و تنظيمات ديگه .
    حالا بگو از كدوم روش مي خواهي استفاده كني تا بيشتر در مورد اون روش توضيح بديم.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706

Icon1

دستت درد نكنه آقاي راستي
    به جواب اكثر سؤالام رسيدم انشاءالله بقيه دوستان هم گفته هاي شما را كاملتر خواهند كرد
    اما چون من خيلي حولم دوباره مي خواهم اذيتتون كنم
    -----------
    من كليات را شير فهم شدم ولي اگه بخواهم اين چيزهايي كه شما توضيح دادي را پياده سازي كنم قبلش بايد برم يك مدرك آي تي و ده تا كتاب و ... استاد كنم كه 2 سه ماهي طول مي كشه و ... و حالا براي شروع اين مسائل را فاكتور مي گيرم و قدم قدم كاملترش مي كنم البته با كمك شماها
    پس فعلا :
    ويندوز سرور نمي خواهم
    مودم اكسترنال نمي خواهم
    مولتي پورت نمي خواهم
    كارت شبكه هم تعطيل
    برنامه اكونتينگ و كش سرور هم نمي خواهم

موجوديها:
    يك عدد سيستم با ويندوز 98 پارسا
    يك عدد مودم 56 اينترنال راكول مال 4 5 سال پيش ولي كارش خيلي درسته
    يك عدد اكونت اينترنت
    2 عدد خط تلفن
    يك مودم ارزون 5 -6 توماني مثل اينتل هم فردا مي رم مي خرم براي ديال اين يا به قول شما كال ويتينگ اون يكي خط اگه مدلي هم مي دونيد خوبه پيشنهاد بديد.
    يك نورتون 2004 هم روش نصب مي كنم
    و نفر هم كه سرش درد مي كنه براي اين كارا منتظر اجراي دستورات شما

خواسته ها:
    ما سيستم را توسط مودم اولي و يكي از خطها به اينترنت وصل مي كنيم .
    حالا مي خواهيم هر كسي با اون يكي شماره تلفن تماس گرفت به اينترنت وصل بشه
    خودم هم با همين سيستم اينترنت كار كنم

درخواست ها :
    لطف كنيد نرم افزار و يا روش كاري را معرفي كنيد كه بشه اينترنت را شير كرد
    در ضمن من تو اين زمينه اصلا كار نكردم يك توضيح كوچيك هم بدين بد نيست بقيه اش را خودم تا ته مي رم

چاكر همتون

سلام . بري بالا بياي پايين بام به ويندوز سرور و همچنين يه كارت شبكه نياز داري . برنامه هاي مورد نيازت هم اكثرا روي وب پيدا ميشند . مثلا همين وين گيت . اما كرك مخواد كه كركش رو هم يه جوري بهت ميرسونم خيالي نيست . رد ضمن اگه ممكنه من رو رسول صدا كني / ممنون ميشم .
    خوب . پس علي الحساب يه ويندوز سرور نسخه ي ادونسد سرور لازم داري . اگه ميخواي آدرس بده برات پست ميكنم بياد . هزينه اش هم خيالي نيست . (حال ميكني ؟ آخره رفاقت) . برا شير اينترنت هم همون وين گيت همه كارات رو ميكنه . مودم هم براي ديال اوت همون راكول كه ازش راي هستي رو استفاده كن و براي ديال اين هم اينتل رو اگه البته اگه اصليش گيرت بياد كه حتما هم مياد چيز خيلي عالي ايه و رو دست نداره . بابت اكانتينگ چون روش راحت ديگه اي پيدا نميشه بايد ناچارا از ان تي تك پلاس استفاده كني . اين رو هم دارم آدرس بدي در خدمتته . كش سرور هم نياز نداري چون همون وين گيت كارت رو رديف ميكنه . در ضمن من مدرك آي تي و اين بند و بساط ها هم ندارم كه شما بخاي داشته باشي و كتاب هم فقط يه تي سي پي آي پي رو نصفه و نيمه خوندم . مودم هم كه گفتي با همين اكسترنال ها كار ميكني پس فاكتور گيري تكميل شد .

حالا شما بايد يه كاري بكني . يه ويندوز دو هزار نسخه ي ادونسد سرور رو روي سيستم استاد كني . يه نورتون روش نصب كني . تا اينجا كار چندان سختي نداري . (كاراي بعدي هم همچين سخت و شق القمر نيستن) يه وين گيت هم پيدا كني (البته با كركش) + يه برنامه ي اكانتينگ كه بنا به قرار همون ان تي تك رو بايد پيداش كني .

اينا رو كه استاد كردي خبر بده تا ياوري كنيم .
    اگه هم ميبيني كه پيدا نميشه يا هزينه بره / رو در بايستي رو بزا كنار بگو يه جوري ميرسونم بهت . شايد گذاشتم يه جايي بري دانلود كني .

پس موفق باشي .

راستي اسمت رو نگفتي ؟ همچنين از كجايي ؟ من از فيرزوآباد فارس هستم .

ویرایش توسط M-r-r : 2004-09-05 در ساعت 08:49 AM
    Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    محد رسول جان ممنون از توضيحاتت و اينکه زحمت ميکشی و به دوستان کمک ميکنی
    داشتم نوشته هات رو ميخوندم، دو نکته به ذهنم رسيد، يکی اينکه در مورد NTTacPlus نوشتی که بايد ناچارا ازش استفاده کنی. از اين جمله ميتونيم اينجور برداشت کنيم که خيلی برنامه بيخوديه! ولی چون مفته مجبوريم ازش استفاده کنيم.
    در صورتيکه من در تمام مدتيکه کار شبکه انجام ميدم نرم افزاری به قدرت و دقت NTTacPlus نديدم. نرم افزارهايی که با چند ميليون تومان قيمت به فروش ميرسند، مشکلات و اشتباهات فاحشی به همراه دارند که اين برنامه کوچک و کم حجم از تمام آنها بری است.
    اينه که وقتی از NTTacPlus صحبت ميکنيم بايد فراموش نکنيم که نرم افزاری بسيار قوی و کامل است.

دوم در مورد Windows 2000 ديدم روی نسخه Advanced Server تاکيد ميکنی. خواستم عرض کنم در مورد اين کار و تمام کارهای ديگری که ما انجام ميدهيم، Windows 2000 Server و Advanced Server هيچ تفاوتی برای ما نميکنه.

در مورد کار GooyaPardaz عزيز، توضيحات محمد رسول خيلی خوب و کامل است و نيازی به هيچ توضيح اضافه ای نيست. فکر ميکنم براحتی ميتونی از پس اين کار بر بيای. محمد رسول هم هست و زحمت ميکشه و راهنماييت ميکنه. ما هم ازش متشکريم

عضو غیر فعال شناسه تصویری garshasb
    نوشته
    118
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    1- ویندوز XP
    2-مودمهاتو نصب کن
    3- رنج آدرست اینطوری باشه
    192.168.0.1 و ...
    برو به network connection
    Create a new connection
    set up advanced connection
    accept incoming connections
    حالا مودمهاتو انتخاب کن
    یه جا به user ها میرسی اونجا تعریفشون کن
    اونجا که به TCP/IP رسیدی properties رو بزن و تو assign رنج رو بزن
    192.168.0.1 ....192.168.0.254
    حالا میمونه dialup که اونجا تو تنظیماتش internetsharing رو فعال کنی
    حالا این وسط شاید یه چیزهایی جا انداخته باشم بپرس یا next بزن
    ببین این هم خیلی آخرشه هم نرم افزار نمیخواد هم تر تمیزه انگار نه انگار که سیستمت سرویس داره میده مثل قبله

نام حقيقي: کامبيز زندي

عضو غیر فعال
    نوشته
    71
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    من فکر میکنم بهتره که تو جوابها سعی کنیم مسایلی که هنوز جواب داده نشده رو جواب بدیم
    اینجوری حجم فوروم کمتر میشه و راحتتره
    من خودم وقتی این پستها رو خوندم کمی گیج شدم
    چون کلی از مطالب رو دوستان فقط تکرار کردن
    اینجوری بهتر نیست؟

صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f25/t7801.html

راه اندازی isp

نحوه راه اندازی isp

راه اندازی isp خانگی

خط تلفن روتاری

نحوه راه اندازي isp

روش راه اندازی اینترانتمودم مولتی پورت آی اس پینحوه استفاده از کال ویتینگكابل گراسwingateارور733راه اندازی و نصب مودمهای ispisp خانگيراه اندازی آی اس پیتنظیمات isp سرور ویندوز ispدرxpنحوه نصب ISPراه اندازي Isp در ويندوز سرور 2003طریقه نصب مودم خانگینحوه کار و تنظیمات ispمراحل راه اندازی ispراه اندازی کش سرور برای همه در ویندوزنحوه تنظيم isp سيستمنحوه کار خطوط تلفن روتاری

برچسب برای این موضوع