صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 19 از مجموع 19

موضوع: تفاوت لينوكس و ويندوز

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    دوست عزیزم ان کا ام جان درست هست که هر چیزی مصرف خوش و کارران خودش رو داره
    اما اگر ویندوز یک تیم رفع نواقص داره لینوکس تمام برنامه نویسهای لینوکس کار دنیا هر کدام یک عضو از گروه رفع نواقص این سیستم عامل هستند
    در لینوکس تا شما مشکل پیدا نید و داخلی یکی از فروم های مربوط به این سیستم عامل مطرح کنید سری خیلی از لینوکس کارها دنباله کار شما رو میگیرند و نتیجه رو به اطلاع شما می رسانند و در صورت نیاز برای شما پچ می فرستند و این رو به شرکت طراح اون سیستم اطلاع می دهند
    حالا برای ویندوز کی از این کارها به این وسعت می کنه ؟
    در مورد فایروال هم که شما پیشنهاد ویندوز رو کردید باز مشکل بر می گرده به تنبلی و راحت طلبی کاربران استفاده کننده از فایر وال
    چرا که استفاده از یک سیستم آپشن دار مطمئنا سخت تر از استفاده از یک سیستم و برنامه سراپا کشش و
    انعطاف هست
    اما هنوز خیلی مونده تا کابرانی راحت طلب یا به قولی تنبل مثل من تونن سوییچ کنن به روی لینوکس و هنوز لینوکس هم راه خیلی زادی رو پیش روی خودش داره
    اما هر جیزی ه هست سرعت پیشرفتس بیشتر از اون چیزی هست که فکر می کنید

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط kima
    دوست عزیزم ان کا ام جان درست هست که هر چیزی مصرف خوش و کارران خودش رو داره
    اما اگر ویندوز یک تیم رفع نواقص داره لینوکس تمام برنامه نویسهای لینوکس کار دنیا هر کدام یک عضو از گروه رفع نواقص این سیستم عامل هستند
    در لینوکس تا شما مشکل پیدا نید و داخلی یکی از فروم های مربوط به این سیستم عامل مطرح کنید سری خیلی از لینوکس کارها دنباله کار شما رو میگیرند و نتیجه رو به اطلاع شما می رسانند و در صورت نیاز برای شما پچ می فرستند و این رو به شرکت طراح اون سیستم اطلاع می دهند
    حالا برای ویندوز کی از این کارها به این وسعت می کنه ؟
    در مورد فایروال هم که شما پیشنهاد ویندوز رو کردید باز مشکل بر می گرده به تنبلی و راحت طلبی کاربران استفاده کننده از فایر وال
    چرا که استفاده از یک سیستم آپشن دار مطمئنا سخت تر از استفاده از یک سیستم و برنامه سراپا کشش و
    انعطاف هست
    اما هنوز خیلی مونده تا کابرانی راحت طلب یا به قولی تنبل مثل من تونن سوییچ کنن به روی لینوکس و هنوز لینوکس هم راه خیلی زادی رو پیش روی خودش داره
    اما هر جیزی ه هست سرعت پیشرفتس بیشتر از اون چیزی هست که فکر می کنید
    آقا من تسليم . راضي شدم كه همين ويندوز بهتره . ممنون و متشكر از وقتي كه صرف كردين .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    خوب بنظر من اين يكي از عيبهاي لينوكس است كه يه سيستم يكپارچه نداره
    شما وقتي ميخواين يه كاري رو انجام بدين بايد از بين چندين مدل يكي رو انتخاب كنيد
    ببينيد چندين نسخه بدن بد نيس ولي مال چندين شركت بودن هست
    شايد بگين رغابت ولي الان همين چيزي نيس، وقتي ميخوان يك سيستم يك پارچه درست كنن، هر شركت ساز خودشو ميزنه كه نشان از غير متحد بودن اوناست
    در ضمن من در مورد پشتيباني هرفي نزدم، اگه پاي اين باشه كه هر عيبي رو من كاربر خودم بر طرف كنم تو ويندوز هم ميتونم، خودم ميتونم با يه برنامه پرتها رو ببندم و ...
    مثلا همين كامپونت نويسي در ويندوز
    من هيچ وقت تو برنامه هام نه از كامپونم اضافي استفاده كردم و نه خودم نوشتم!
    چون نميتونم تضمين بدم اين كامپئنت بعدا هم درست كار كنه، و از قابليت هاي جديد ويندوز استفاده كنه
    من حاظر اون چندين خط برنامه رو همه جا كپي كنم، تا اگر اون كامپونت ابزاري بهش اضافه شد از قابليتهاي اون بتونم استفاده كنم، مثلا همين يك txt box ساده ويندوز ببينيد چقدر داره روز به روز پيشرفت ميكنه و كامپونتهاي فارسي رو ببينيت كه چقدر خشكه
    اصولا انسان راحت طليه
    شما يه ماشين رو ببينين، اگه قفل مركزي نداشته باشه حتما براش ميزاري
    لينوكس هم تا زماني كه كاربر پسند نشه در بين كاربراي عادي هرچندم كه امكانات داشته باشه، جايي نداره، و كاربر حاظر ميشه خرج كنه تا راحت باشه ولي هيچ وقت حاظر نميشه يه سيستم مجاني رو استفاده كنه كه نياز به كار كردن زياد داشته باشه مگز اينكه پول نداشته باشه!
    در ضمن بحث پشتيباني هم هست، به قول يكي از دوستانمون وقتي سيستمت مشكل پيدا كرد كي رو بايد پيدا كني كه كارتو راه بندازه؟ اونم به چه صورت و در چه مدت زماني؟
    برات نمونه ميارم، همين cash Xpress خودمون
    چند نفر هستن كه حاظر هستن اينو به جاي اسكويد استفاده كنن؟ هر چند كه در بهتر بودن اسكويد شكي نيس؟
    چون اول همه كس نميتونن اسكويد رو درست اونجور كه بايد راه اندازي كنن و اگه با مشكلي بر بخورن چه كسي رو ميتونن بيارن كه اينو درست كنه؟، مثلا مني كه شيرازم به هيچ كس نميتونم اطمينان كنم كه بياد برام نصب كنه، ميرم از يه كش ديگه ساتفاده ميكنم كه تا مشكل به هم زد سرويسشو ريست ميكنم يا نهايت دوباره نصب ميكنم
    اين بحث فقط مال ويندوز و لينوكس نيس
    اين مشكل از ريشه وجود آدمي هست، كه راحت طلب هست
    مثلا يكي از دليلهاي موفقيت SQL Server نسبت به Oracel با وجود اين همه مشكل، همين كاربر پسند بودن اون هست و آينده نگري اون!
    Oracel اگه به هر دليلي سرويسش Stop كنه حالا چه خودش مشكل داشته باشه ، چه ويندوز، ببينيد راه اندازي مجدد اون چقدر مكافات داره كه همه كس هم علمشو ندارن
    ولي SQL Server با يه Stop & Start يا ريستارت كردن همه چيز خود راه اندازي ميشه

بعد بحث گسترش لينوكس
    من يه برنامه نويسم، ميخوام يه سيستم بنويسم، و زمان و كاربر پسندي برنامه من تا چه حد مهم هست؟
    من نميتونم كاربري رو كه هنوز نميتونه با موس درست كار كنه لينوكس رو آموزش بدم
    ما خودمون اكثرا تو كاركردن باهاش ميمونيم، چه برسه به يه كاربر معمولي!
    ابزارهاي برنامه نويسي براي ويندوز رو ببينين
    چقدر تو سرعت برنامه نويس تاثير ميزارن؟ خصوصا اين دات نت؟ كه شما همه چيزشو ميدونين
    هر كاري بخواين ميتونين باهاش انجام بدين، اونم با چه سرعتي؟
    حالا همين رو مقايسه كنين با برنامه نويسي تو لينوكس

اصلا چرا راه دور بريم
    همين داس خودمون كه خدا حفظش كنه! بي دردسر
    زماني كه NC اومد يا VC چند نفر ديگه با دستورات داس كار كردن؟
    من فكر ميكنم ميكروسافت همه پيشرفتشو مديون الهام و شناخت كاربراش از اين طريق بود

بعد در مورد پيشرفت!
    لينوكس درسته كه همه برنامه نويسان پشتيبانش هستن
    ولي اينو هم در نظر بگيرين كه همه احتياج به غذا خوردن دارن، كسي نمياد همه وقتشو بزاره براي پيشرفت لينوكس
    و چون مجتمع نيس ممكنه كه بين 1 قسمت اون چنديد نفر كار كنن كه آخر كار هم معلوم نشه كدوم بهتره
    بنظر من هزينه پشتيباني خيلي بيش از اجرا هست و ويندوز هم حق داره اين چنين قيمتي داشته داشته باشه
    و حاظر شرط ببندم زماني كه لينوكس رشد پيدا كرد در بين مردم، پولي ميشه، همين طور كه الان داره ميره به سمتش
    و اونوقت هست كه بايد يه تيم بياد و سيستم رو يك پارچه كنه، و اين خودش شامل هزينه هنگفتي ميشه
    و اينجاس كه باز ويندوز جلوتر هست
    اگه اوضا همينجور پيش بره فكر نكنم در زمان فعال بودن ما به نتيجه برسه مگر به يك شرط!
    مردن بيل گيتس كه شامل از هم پاشيدگي ميكروسافت ميشه، و انجاست كه لينوكس ميتونه از وقفه پيش اومده استفاده كنه تا خودي نشون بده البته با كمك كارمندان بيكار ميكروسافت!

حالا بگذريم
    نه اين مال پسر عمه منه نه اون مال پسر خالم
    اينا عقايد شخصي خود من هست، درست يا غلط بودنش رو نميدونم
    بلاخره الله اعلم، اينده رو فعلا فقط اون ميدونه و بس!

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

عضو غیر فعال شناسه تصویری NetMaster
    نوشته
    376
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    Well, here we go again about being lazy to learn, or pro to run!

Guys, let's put it this way, can you byy a car without having access to it's engine? absolutely no!

Why, cause it's may need to cahnge Oil, change Plugs, or even change the motor it self!

Windows is the Car that doesn't give an option of changing the engine nor even accessing it.

it's not important to be michanic, but it is urgent when something goes worng, you can at least open your car's

cover and try to see if there is elicticity coming into the engine, if there oil, water...etc.

so we need an OS that give us the option to tune the OS the way we need it, not to accept it only the way it is!

even if now we cannot tune it, one day we well learn and then we well have future need than just using the

application, but also modifying it, and taking control of the way it does it!

lets take a look at ftp in M$ windowz, did you know it was taken from BSD? and the main Idea of windows that

started in windows 3.1 was almost the same in Mac? Defrag program was originally from Symantec?

and many many other programs, that M$ either stolen or bought it's owner so that it gains more power of the

market, such as internet explorer that M$ bought, but never paid for the licensing it's giving to it's users!!!

many companies (including HP, Compaq, DELL and others) had to change policies of sale and marketing to

suite M$, read the news Guys!!!

i am not trying to say which is better, i am trying to clear the picture for you to have a better choice,i hope

you get it!!! You are programmer, because you need to develop programs for people to use, well you say this

is it that i do, or try to reach the goal of your client?

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

تفاوت لينوكس و ويندوز

تفاوت لینوکس و ویندوز

تفاوت بین لینوکس و ویندوزمقایسه فراخوانی سیستمی در ویندوز و لینوکستفاوت لینوکس با ویندوز(pdf) تفاوت لينوكس ويندوزتفاوت ویندوز و لینوکس pdfفرق بین لینوکس و ویندوزتفاوت لینوکس و ویندوز.pdfمقاله تفاوت لینوکس وویندوزتفاوتهاي سيستم عاملهاي شبكه linux و windows 2003 serverتفاوت لینوکس وویندوزدروقفهمقایسه لينوكس و ويندوز 2003مقایسه امنیت در لینوکس با ویندوز*.pdfتفاوت لینوکس و یندوز در فراخوانی سیستمیتفاوت کلی سیستم عامل هاشبکه در لینوکس و ویندوزتفاوت لینوکس و ویندوز کلیتفاوت سيستم عامل و لينوكستفاوت های لینوکس و ویتدوز نواقص لینوکستفاوت بین ویندوز و لینوکستفاوت ویندوز7با8 و لینوکسلینوکسpdfتفاوت بین لینوکس و ویندوز pdf

برچسب برای این موضوع