نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 6سپاس
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط ghasem248
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط ghasem248
  • 1 توسط shahani

موضوع: نیاز به ایپی ایران در خارج از کشور

نام حقيقي: بهبود بهبودیان

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6

نیاز به ایپی ایران در خارج از کشور

با سلام و احترام خدمت تمامی کاربران سایت

بنده خارج از کشور زندگی میکنم و گاهی نیاز هست که با سایتهای ایرانی مخصوصا سایت های دولتی کار کنم. اما بعضی از این سایتها فقط به ای پی ایران خدمات ارائه میدن.

در جریان هستم که میشه از طریق پراکسی و یا ویندوز سرور این مشکل رو حل کرد . اما این دو راه حل رو مناسب نمیدونم. البته پراکسی گزینه خیلی خوبی هست اما ترجیح میدم ای پی متعلق به خودم باشه.

در حال حاظر در ایران مودمی دارم که همیشه روشن هست .آیا راهی هست که با استفاده از این مودم و یا اضافه کردن تجهیزات دیگه اون ایپی رو به پراکسی و یا هر چیز دیگه ای تبدیل کنم تا بتونم خارج از ایران با ای پی ایران کار کنم؟

ممنون میشم در این مورد راه حلی ارائه بدید که نیازی به روشن بودن کامپیوتر در ایران نباشه.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    بله میشه
    شما در ایران کنار مودم خودتون که براش ip استاتیک خریداری کردین باید یک دستگاه روتر - (به عنوان مثال روتر میکروتیک) قرار بدید و یک سرور وی پی ان و یا انواع مختلف دیگه ای از سرور ها را روی روتر راه اندازی کنید .
    سپس در خارج از کشور زمانی که به روتر ایران از طریق وی پی ان متصل شوید از بستر اینترنت شبکه داخلی شما به مودم شخصی متصل خواهد شد (بصورت مجازی گویی دستگاه شما به مودم داخل ایران ارتباط مستقیم دارد و در ایران هستید) و سپس مودم داخل ایران به اینترنت متصل شده و به شما سرویس خواهد داد .
    روش بهتر اینه که به وسیله دو دستگاه روتر که به مودم های شما متصل هستند ارتباط برقرار بشه و شما سرویس خودتون رو از روتر دریافت کنید.
    در این شیوه هر نوع اتصالی که مایل باشید و برای شما بهتر باشه میتوانید بین دو روتر استفاده کنید.

البته روش ساده تر اینه که اشتراک ip ایران از سرویس دهنده های وی پی ان ایرانی خریداری کنید و همزمان درخواست داشتن ip اختصاصی نیز از اونها بکنید.

flower9342 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    مودمی که بنده در ایران دارم (TP-LINK TD-W8960N 300Mbps Wireless N ADSL2+ Modem Router) با ورژن سخت افزاری 1.6 هست.
    در حال حاظر روی اشتراک اینترنت ایران ایپی استاتیک ندارم. ایا حتما باید ایپی استاتیک داشته باشم؟ (البته این رو اضافه کنم که در صورت تغییر ای پی میتونم ایپی جدید مودم رو مشاهده کنم این میتونه مشکل نداشتن ایپی استاتیک رو حل کنه ؟)

این مدلی که بنده نوشتم روتر هم هست ایا خود این دستگاه چنین امکاناتی رو نداره؟

در نظر دارم سرویسی باشه که نیازی به اشتراک جداگانه ای نداشته باشه.

لطفا در صورت امکان در مورد شیوه
    دو دستگاه روتر توضیحات بیشتری بدید .منظورتون این هست که یک روتر در ایران باشه و یک روتر در خارج از کشور؟ و دیگه نیازی به خرید اشتراک جداگانه ای نیست؟

ممنون از راهنمایی شما

نقل قول نوشته اصلی توسط shahani نمایش پست ها
    بله میشه
    شما در ایران کنار مودم خودتون که براش ip استاتیک خریداری کردین باید یک دستگاه روتر - (به عنوان مثال روتر میکروتیک) قرار بدید و یک سرور وی پی ان و یا انواع مختلف دیگه ای از سرور ها را روی روتر راه اندازی کنید .
    سپس در خارج از کشور زمانی که به روتر ایران از طریق وی پی ان متصل شوید از بستر اینترنت شبکه داخلی شما به مودم شخصی متصل خواهد شد (بصورت مجازی گویی دستگاه شما به مودم داخل ایران ارتباط مستقیم دارد و در ایران هستید) و سپس مودم داخل ایران به اینترنت متصل شده و به شما سرویس خواهد داد .
    روش بهتر اینه که به وسیله دو دستگاه روتر که به مودم های شما متصل هستند ارتباط برقرار بشه و شما سرویس خودتون رو از روتر دریافت کنید.
    در این شیوه هر نوع اتصالی که مایل باشید و برای شما بهتر باشه میتوانید بین دو روتر استفاده کنید.

البته روش ساده تر اینه که اشتراک ip ایران از سرویس دهنده های وی پی ان ایرانی خریداری کنید و همزمان درخواست داشتن ip اختصاصی نیز از اونها بکنید.

ویرایش توسط flower9342 : 2018-03-22 در ساعت 07:57 PM

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    این دستگاه خودش چنین قابلیتی نداره
    بدون روتر نمیشه یک سرویس وی پی ان سرور راه اندازی کنید
    حالا این روتر میتونه یک روتر ساده یا یک روتربرد میکروتیک یا یک کامپیوتر باشه .
    اگه دستگاه روتر ندارید در زمان اتصال نیاز هست کامپیوتری که خدمات سرور رو ارائه میده در ایران روشن باشه .

اگه ای پی استاتیک داشته باشید اتصال پایدار و راحتی خواهید داشت اما اگه ip خودتون رو بعد از تعویض متوجه بشین یا از سرویس های DDNS استفاده کنید ، میتونید بدون ip استاتیک هم از این سرویس ها استفاده کنید.

بله دقیقا منظور همین هست ، دو دستگاه روترمیکروتیک خریداری میکنید .
    یکی در داخل ایران به مودم TP-LINK خود متصل کرده و دیگری را در خارج از ایران به مودم خود متصل میکنید .
    یک ارتباط (به هر شیوه ای) بین دو روتر راه اندازی میکنید و سپس اینترنت داخل ایران را برای روتر خارجی به اشتراک میگذارید .
    در این لحظه هر دستگاهی به روتر خارجی متصل شود ، گویی که به روتر داخل ایران متصل است و از داخل ایران به شبکه اینترنت ارتباط دارد.

همچنین شما میتوانید تنها یک روتر در داخل ایران به مودم متصل کرده و سرور VPN راه اندازی کنید ، سپس از خارج کشور با هر دستگاهی (بدون روتر) به این روتر داخل کشور متصل شوید و از اینترنت داخلی بهره ببرید .

برای اتصال قوی تر VPN باز هم پیشنهاد میشود دو دستگاه روتر یکی در داخل ایران و یکی در خارج کشور خریداری و راه اندازی کنید تا اتصال شما پایدارتر و قابل برنامه ریزی دقیق باشد.

ساخت سرور VPN در روتر میکروتیک :
    چگونه VPN PPTP را روی میکروتیک پیاده سازی کامل کنیم؟

ساخت یک ارتباط EoIP برای اتصال دو روتر میکروتیک از روی بستر اینترنت.
    تانل EoIP چیست و چگونه برروی میکروتیک راه اندازی می شود؟

*روش های زیاد دیگری نیز وجود دارند.
    نکته دیگه ای که ممکنه دارای اهمیت باشه این هست که ممکنه isp شما در داخل ایران ، اگر از ip استاتیک استفاده نکنید ، بسیاری از پورت ها رو بر روی شما مسدود کند و ارتباط مناسب برای شما مقدور نباشد .
    اگه تصمیم به استفاده از ip استاتیک ندارید باید دقت زیادی در انتخاب isp جهت انجام خواسته خودتون داشته باشید .
    بصورت تجربی isp هایی مثل پارس آنلاین پورت های مختلف ارتباطی را برای مشترکان غیر ip استاتیک نمی بنده و میتونه انتخاب مناسبی برای بهره برداری از این روش باشه.

ویرایش توسط shahani : 2018-03-25 در ساعت 04:50 PM

نام حقيقي: Gh

عضو عادی
    نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط flower9342 نمایش پست ها
    با سلام و احترام خدمت تمامی کاربران سایت

بنده خارج از کشور زندگی میکنم و گاهی نیاز هست که با سایتهای ایرانی مخصوصا سایت های دولتی کار کنم. اما بعضی از این سایتها فقط به ای پی ایران خدمات ارائه میدن.

در جریان هستم که میشه از طریق پراکسی و یا ویندوز سرور این مشکل رو حل کرد . اما این دو راه حل رو مناسب نمیدونم. البته پراکسی گزینه خیلی خوبی هست اما ترجیح میدم ای پی متعلق به خودم باشه.

در حال حاظر در ایران مودمی دارم که همیشه روشن هست .آیا راهی هست که با استفاده از این مودم و یا اضافه کردن تجهیزات دیگه اون ایپی رو به پراکسی و یا هر چیز دیگه ای تبدیل کنم تا بتونم خارج از ایران با ای پی ایران کار کنم؟

ممنون میشم در این مورد راه حلی ارائه بدید که نیازی به روشن بودن کامپیوتر در ایران نباشه.

بهترین راه استفاده از یک تانل برروی یک سرور داخلی هست که بصورت VPN یا تانل دیگری استفاده نمایید.
    یعنی با استفاده از VPN یا یک میکروتیک اونطرف به ایران تانل بزنین.

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghasem248 نمایش پست ها
    بهترین راه استفاده از یک تانل برروی یک سرور داخلی هست که بصورت VPN یا تانل دیگری استفاده نمایید.
    یعنی با استفاده از VPN یا یک میکروتیک اونطرف به ایران تانل بزنین.
    با سلام
    میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید که چه تجهیزاتی مورد نیاز هست؟
    منظورتون از سرور این هست که یک کامپیوتر همیشه روشن باشه ؟

با تشکر

- - - ادامه - - -

ببخشید از اونجایی که از شبکه اطلاعات زیادی ندارم میخواستم بپرسم که هر نوع روتری برای اینکار مناسب هست ؟
    برای مثال این روتری که لینکش رو ایجا قرار دادم؟
    https://www.digikala.com/Product/DKP...ا-مدل-N150

و یک سوال اینکه چرا همه برند میکروتیک رو پیشنهاد میکنن؟ این برند بهترین برند توی بازار هست؟

ممنون میشم در این موارد اطلاعات بیشتری بهم بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط shahani نمایش پست ها
    این دستگاه خودش چنین قابلیتی نداره
    بدون روتر نمیشه یک سرویس وی پی ان سرور راه اندازی کنید
    حالا این روتر میتونه یک روتر ساده یا یک روتربرد میکروتیک یا یک کامپیوتر باشه .
    اگه دستگاه روتر ندارید در زمان اتصال نیاز هست کامپیوتری که خدمات سرور رو ارائه میده در ایران روشن باشه .

اگه ای پی استاتیک داشته باشید اتصال پایدار و راحتی خواهید داشت اما اگه ip خودتون رو بعد از تعویض متوجه بشین یا از سرویس های DDNS استفاده کنید ، میتونید بدون ip استاتیک هم از این سرویس ها استفاده کنید.

بله دقیقا منظور همین هست ، دو دستگاه روترمیکروتیک خریداری میکنید .
    یکی در داخل ایران به مودم TP-LINK خود متصل کرده و دیگری را در خارج از ایران به مودم خود متصل میکنید .
    یک ارتباط (به هر شیوه ای) بین دو روتر راه اندازی میکنید و سپس اینترنت داخل ایران را برای روتر خارجی به اشتراک میگذارید .
    در این لحظه هر دستگاهی به روتر خارجی متصل شود ، گویی که به روتر داخل ایران متصل است و از داخل ایران به شبکه اینترنت ارتباط دارد.

همچنین شما میتوانید تنها یک روتر در داخل ایران به مودم متصل کرده و سرور VPN راه اندازی کنید ، سپس از خارج کشور با هر دستگاهی (بدون روتر) به این روتر داخل کشور متصل شوید و از اینترنت داخلی بهره ببرید .

برای اتصال قوی تر VPN باز هم پیشنهاد میشود دو دستگاه روتر یکی در داخل ایران و یکی در خارج کشور خریداری و راه اندازی کنید تا اتصال شما پایدارتر و قابل برنامه ریزی دقیق باشد.

ساخت سرور VPN در روتر میکروتیک :
    چگونه VPN PPTP را روی میکروتیک پیاده سازی کامل کنیم؟

ساخت یک ارتباط EoIP برای اتصال دو روتر میکروتیک از روی بستر اینترنت.
    تانل EoIP چیست و چگونه برروی میکروتیک راه اندازی می شود؟

*روش های زیاد دیگری نیز وجود دارند.
    نکته دیگه ای که ممکنه دارای اهمیت باشه این هست که ممکنه isp شما در داخل ایران ، اگر از ip استاتیک استفاده نکنید ، بسیاری از پورت ها رو بر روی شما مسدود کند و ارتباط مناسب برای شما مقدور نباشد .
    اگه تصمیم به استفاده از ip استاتیک ندارید باید دقت زیادی در انتخاب isp جهت انجام خواسته خودتون داشته باشید .
    بصورت تجربی isp هایی مثل پارس آنلاین پورت های مختلف ارتباطی را برای مشترکان غیر ip استاتیک نمی بنده و میتونه انتخاب مناسبی برای بهره برداری از این روش باشه.

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    قابلیت روتر های ساده خانگی بسیار متفاوت از روتر ها و مسیریاب های حرفه ای شبکه است.
    هرکدام از این دستگاه ها برای منظور خاصی طراحی شده و امکانات متفاوتی دارد .
    با دستگاهی که لینک آن را گذاشته اید شما قادر نخواهید بود یک VPN سرور راه اندازی کنید.
    برای خرید دستگاه مناسب شما توانایی عملکرد بالا و قیمت مناسب را باید درنظر بگرید .
    برای منظور خودتون می توانید از روتر های سیسکو و یا میکروتیک استفاده کنید ، همچنین در سطحی متفاوت فایروال های سخت افزاری کریو نیز میتواند کار راه انداز باشد(که تفاوت قیمت آنچنانی با روترهای میکروتیک هم سطح ندارند اما از نظر من به نسبت کارایی و عملکرد پایین تری دارند) .
    پیشنهاد میکروتیک به دلیل قیمت مناسب تر (حداقل یک روتر دویست هزارتومانی) و توانایی عملکرد بالاتر به نسبت قیمت (سرعت پردازنده و اندازه رم دستگاه) و همچنین پشتیبانی از یک سیستم عامل اختصاصی روتر که کارآمد و مفید است ، انجام میگیرد.
    راهنمایی شیوه برنامه ریزی و دوره های آموزشی زیادی در مورد این نوع از روترها وجود دارد که میتواند به راه اندازی سریعتر به شما کمک کند.

البته روتر های سیسکو نیز بسیار کارآمد هستند اما قیمت چندین برابری برای سخت افزار یکسان می بایست برای آنها پرداخت نمایید.

نام حقيقي: Gh

عضو عادی
    نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط flower9342 نمایش پست ها
    با سلام
    میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید که چه تجهیزاتی مورد نیاز هست؟
    منظورتون از سرور این هست که یک کامپیوتر همیشه روشن باشه ؟

با تشکر

- - - ادامه - - -

ببخشید از اونجایی که از شبکه اطلاعات زیادی ندارم میخواستم بپرسم که هر نوع روتری برای اینکار مناسب هست ؟
    برای مثال این روتری که لینکش رو ایجا قرار دادم؟
    https://www.digikala.com/Product/DKP...ا-مدل-N150

و یک سوال اینکه چرا همه برند میکروتیک رو پیشنهاد میکنن؟ این برند بهترین برند توی بازار هست؟

ممنون میشم در این موارد اطلاعات بیشتری بهم بدید

از برندی که دادید جهت این کار نمیشه استفاده کرد. بهترین راه این هست که یک سرور ویندوز یا لینوکس در یکی از دیتاسنتر های داخل ایران اجاره کنین و بروی آن VPN یا تانل دیگری را راه اندازی کنین. اگر هم بتونین کسی و پیدا کنین که بهتون VPN در ایران ارائه کند هم مشکل شما حل خواهد شد (البته این مورد ضعیف هست ولی امکان پیدا کردن VPN هست)

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    بنظرم بهتره که یک روتر میکروتیک خریداری کنم . طبق صحبت های شما دوستان عزیر و تحقیقی که تو اینترنت انجام دادم این نوع روتر ها امکانات زیادی داره و داشتن چنین دستگاهی میتونه خیلی کار امد باشه.

فقط چند سوال دیگه داشتم که ممنون میشم در صورت امکان جواب بدید.
    ایا میشه یک هارد دیسک و یا فلش مموری رو از طریق این نوع روترها در اینترنت به اشتراک گذاشت؟ چون مدلهایی دیدم که USB داشتن.
    در مورد بستن پورت توسط سرویس دهنده اینترنتی هم توضیحی دادید . میخواستم ببینم که سرویس دهنده اینترنت شاتل هم روی موردی که گفتین سختگیری میکنه یا خیر

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    پهنای باند شما برای استفاده از یک هارد دیسک و یا فلش داریو USB بسیار کم است و در حد همان سرعت اینترنت شما خواهد بود .
    که از این نظر مطلوب نیست اما بادستگاه روتر دارای پورت USB قابل عملیاتی شدن خواهد بود .
    ==
    من به شخصه از سرویس های ISP شاتل استفاده نکردم و در این مورد نمیتوانم نظر قطعی بدم .
    اما با توجه به نظرات دیگر کابران روی اینترنت، میتوانم حدس بزنم که در مورد محدودیت های پورت و در اختیار نگذاشتن ip اختصاصی با این سرویس دهنده مشکلی نباید داشته باشید.

ویرایش توسط shahani : 2018-03-28 در ساعت 01:16 AM

کلمات کلیدی در جستجوها:

تغییر آی پی خارج به ایران

برچسب برای این موضوع