نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 9سپاس
  • 1 توسط M-r-r
  • 1 توسط fani
  • 1 توسط fani
  • 1 توسط M-r-r
  • 1 توسط fani
  • 1 توسط M-r-r
  • 1 توسط M-r-r
  • 1 توسط khashayar5
  • 1 توسط M-r-r

موضوع: راه اندازی دوربین های زنده

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706

Icon14 راه اندازی دوربین های زنده

سلام
    ما تو سایت تونستیم یه دوربین زنده راه اندازی کنیم . اما حالا يه سري مشكل داريم . اولا كه بار روي وب سرور زياده . دوما تصويري كه نمايش داده ميشه خيلي كوچيكه .
    حالا ميخوايم دوربين اضاف كنيم . شهر ما كوچيكه و تنها مركز اينترنت هم ما هستيم . حالا ما مركز شهريم و ميخوايم مثلا سر هر ميدون (مثلا 5 تا ميدون !!!) يه دوربين بزاريم . امكان اينكه بخوايم اونجا يه سيستم بزاريم و اين حرف ها رو هم نداريم . ميخوام بدونم آيا راهي داره كه مثلا ده تا دوربين رو متصل كنيم به همين يه سرور ؟ شنيدم ميگن دوربين هاي دي اس ال وجود دارند كه با خط تلفن (يا يه همچين چيزايي كار ميكنن .) آيا هست واقعا ؟
    در صورت امكان توضيح بدين .
    ممنونم .

موضوعات مشابه:
    Hmalzomati سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو غیر فعال
    نوشته
    84
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    آقا رسول این نکته را در نظر بگیر که برای انجام حرفه ای این کار ار کامپیوتر استفاده نمیشه. ولی اگر بخوای از کامپیوتر استفاده کنی مجبور به نصب کامپیوتر و سایر لوازم جانبي لازم از قبيل دوربين و تجهيزات وايرلس يا فيبر نوري جهت ارتباط با محل سايت اصلي داري.
    ولي راه حل اصولي استفاده از دوربين هاي مخصوص همين كار هست كه بصورت مستقيم به شبكه وصل ميشه.
    به عنوان مثال يكي از اين سرويسها كه ما داريم از يك دوربين PolyCom و تجهیزات Wave Wirerless برای ارتباط بامرکز استفاده شده.

عضو غیر فعال
    نوشته
    84
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    ببخشید، فراموش کردم که بگم : پیاده سازی این دوربین در مجموع حدود 9.5 میلیون هزینه در بر داشت.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    ممنون از توضيحت .
    در صورتي كه ممكنه تويحات بيشتري بدين ممنون ميشم . اول اينكه اگه ميشه بگين كه براي يه كار معمولي چه چيزايي لازم دارم و بايد چطوري اون دوربين رو مثلا از يه فاصله ي 2 كيلومتري به سرور اصلي وصل كنم ؟
    همچنين در مورد تجهيزات مورد نياز بريا دوربيني كه فرمودين براي فيبر نوري و اين حرف ها / براي اون حالت بايد چيكار كنم ؟
    در صورتي كه ممكنه آدرس اون سايتي كه دوربين ها رو روش راه اندازي كردين بهم بيدن /
    همچنين اينكه آيا بدليل امنيت دوربين ها رو نصب كردين كه اين قيمت رو برداشت يا اينكه فقط دوربين ها براي نمايش تنها بودند ؟ اگر نمايش كه توضيح بديم براي چي بود كه اينقدر هزينه برداشت ؟

پر حرفي كردم ببخشين اما من هميشه ميخوام همه چيز رو در مورد يه مووع بدونم .
    متشكر و ممنونم .
    موفق بشيد .

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    خبري نشد ؟

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

عضو غیر فعال
    نوشته
    84
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    ببخشید که دیر شد.

در صورتي كه ممكنه تويحات بيشتري بدين ممنون ميشم
    آقا رسول با وجود اونکه من حدود دو برابر شما سن دارم ولی متاسفانه باید بگم که سوادم زیاد نیست ولی تا اونجایی که بدونم چشم.

اول اينكه اگه ميشه بگين كه براي يه كار معمولي چه چيزايي لازم دارم و بايد چطوري اون دوربين رو مثلا از يه فاصله ي 2 كيلومتري به سرور اصلي وصل كنم
    در مورد یک کار ساده من پیشنهاد می کنم از این روشی که برای پخش مستقیم مراسم عاشورا در یکی از شهرهای یزد استفاده کردیم انجام بدید: به این صورت که یک کامپیوتر بهمراه وب کم به محل بردیم و اون مراسم را در چت تصویری یاهو ارائه نمودیم و برای ارتباط اینترنت از یک ارتباط دایال آپ استفاده کردیم که خیلی خوب جواب داد. چون در سایت اصلی به زبانهای مختلف مراجعه کننده ها رو راهنمایی می کردیم و اونها هم با استفاده از ای دی که مشخص کرده بودیم به تماشای مراسم می پرداختند و جالب اینجا بود که از امکان نوشتن هم در صورت تمایل می تونستند استفاده کنند که خیلی جالب بود چون یک سوالهای عجیبی هم برامون مطرح می کردند که به اونها پاسخ می دادیم.
    اما اگر می خوای ارائه بهتری داشته باشی من پیشنهاد می کنم یک کامپیوتر و یک دوربین در محل نصب کنی و با استفاده از یک کارت کپچر از خروجی دوربین کرفته و ارائه کنی. برای ارتباط با اینترنت چون فاصله دو کیلومتر هست بصورت وایرلس ارتباط را ایجاد کن.

همچنين در مورد تجهيزات مورد نياز بريا دوربيني كه فرمودين براي فيبر نوري و اين حرف ها / براي اون حالت بايد چيكار كنم ؟
    اگر توان خرید چنین دوربینی داشته باشی دیگه نیاز به یک کامپیوتر و کارت کپچر نداری و بصورت مستقیم خودش به شبکه وصل می شه و در اون امکاناتی از قبیل تخصیص آی پی ، نوع ارسال،پهنای باند و سایر امکانات لازم، وجود داره. بجای وایرلس می تونی از فیبر نوری برای ارتباط تا اولین مرکز ارائه اینترنت استفاده کنی.

در صورتي كه ممكنه آدرس اون سايتي كه دوربين ها رو روش راه اندازي كردين بهم بيدن
    دوربین ما همیشه فعال نست که آدرس بدم و در شرایط خاص از قبیل خط برگشت یا آپ لینک از اون استفاده می کنیم که برای مثال همین جشنواره چند هفته پیش یزد بود. حتمی برای سری بعد با یک ایمیل بهت اطلاع می دم.

همچنين اينكه آيا بدليل امنيت دوربين ها رو نصب كردين كه اين قيمت رو برداشت يا اينكه فقط دوربين ها براي نمايش تنها بودند ؟ اگر نمايش كه توضيح بديم براي چي بود كه اينقدر هزينه برداشت؟
    علت استفاده از این نوع ارتباط بدلیل لزوم داشتن کیفیت بالا بود و علت هزینه بالا بدلین نوع دوربین و نوع تجهیزات وایرلسی بود که ما انتخاب کردیم.

در مورد اطلاعات تخصصی تر هم امیدوارم دوستان باسواد انجمن راهنمایی کنند.

ویرایش توسط fani : 2004-08-25 در ساعت 08:59 AM

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    سلام
    ممنون از توجه شما به مطالب اما :

استفاده از مسنجر / كار رو وابسته به ياهو ميكنه و در حالت عادي حتي اگه يوزري هم روش نباشه يه مقدار از پهناي باند رو ميگيره كه اين مشكل رو نميشه يجوري حلش كرد . همچنين احتمال قطعي هم بالاست .
    جايي هم كه ميخوايم دوربين رو نصب كنيم هيچ پشتوانه ي امنيتي براش نداريم كه دوربين رو بزاريم اونجا چه برسه به اينكه يه سيستم رو هم بخوايم اونجا بزاريم . حالا بياين و مسافت رو كمش كنين مثلا يه چيزي تو مايه هاي 50 تا 100 متر . شما يه ير به سايت فيرزوآباد به اين آدرس : www.firoozabad.com بزن و دوربين رو ببين / من ميخوام يه همچين چيزي راه بندازم اما مثلا سه تا يا دو تا يا بيشتر .
    در مورد كارت كيچر هم اگه براتون امكانش بود توحات بيشتري بدين تا بفهمم كه چيه و اصولا چه كاري رو انجام ميده .
    در من براي واير لس از چه چيزايي استفاده كردين ؟ آيا خود دوربين مستقيم به واير لس نصب ميشه يا بازم سيستم و . . . لازم داره ؟
    قيمت دوربين چند در مياد ؟ لازم به ذكره كه ميخوايم كار با حداقل هزينه راه بيافته . نظر خودم روي حداكثر 150 هزار تومنه .
    در من كيفيت هم خيلي مد نظر نيست . شما يه سر به سايت بزن من ميخوايم يكي دو تا دوربين ديگه در فواصل 100 150 متر تا وب سرور رو راه بندازم بايد از چي استفاده كنم كه حداقل هزينه با بيشترين امكانات رو داشته باشم .

براي اين دوربين من از برنامه ي ويندوز وب كمرا كه مجانيه استفاده كردم - خود دوربين مارك ديلينك هست - با رابط يو اس بي به سرور وصل ميشه .

متشكرم . به اميد ديدار
    راستي علم و دانش به سن نيست . شما خيلي چيزا ميدوني كه افراد از شما بزرگتر ازش اطلاع ندارن . هميشه نيمه ي پر ليوان با ارزش تر از نيمه ي خالي اونه . مگه نه ؟
    موفق باشيد .

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    مشکل من با وب کم دوهزار حل شد.
    امروز داشتم تو ارسال هام میگشتم دیدم اینجا به جایی نرسیده گفتم شاید کسی علاقه مند باشه .
    وب کم دوهزار رو میشه تو دانلود دات کام پیدا کرد . کرکش هم تو گوگل موجوده .
    WebCam2000

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: khashayar roozegar

عضو غیر فعال شناسه تصویری khashayar5
    نوشته
    98
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    1

دوربین وایرلس

سلام یک سری دوربین هست که به صورت وایرلس عمل میکنه و ای پی میگیره هم می تونی ای پی ولید بذی بهش هم اینولید هم میتونه با کابل کار کنه و هم با وایرلس با کابل که وضع مشخصه با وایرلس به صورتی عمل میکنه که هر جا شبکه وایرلست کار کنه انهم به شبکت وصل میشه و شما با این کار می تونید سرویس وایرلس هم رو همون شبکه کوچیکتون بدید خواستید بگید مشخصات براتون بفرستم البته 3 نوع دوربن داره لول 1و2و3 که هم ایندور هست هم اوت دور و خودشون هم میتونند به شبکه دیگه سرویس بدن
    info@kish-net.net

نام حقيقي: حمید ملزوماتی خیابانی

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    19
    سلام
    با تشکر از مسئولین و مدیران سایت
    میخواهیم یک یا چند دوربین دیجیتالی و یا webcam را در یک دفتر کار در شهر دیگر بر روی سرور و یا یک کامپیوتر مخصوص جهت کنترل کارکنان آنجا راه اندازی بکنیم
    خط اینترنت adsl 512/256 داریم و برای آزمایش یک web cam معمولی تهیه کردیم
    را ساده استفاده از ارتباط ریموت کانکشن از طریق سایت team viewer بود که برنامه نمایش دوربین از طریق remote desktop اجرا شده و تصاویر به کامپیوتر مقصد فرستاده می شد
    که استفاده ار teamviewer از طریق این ساین معرفی شد.
    ولی کارائی و سرعت آن بسیار پائین است.
    و متاسفانه VAlid IP هم بعلت هزینه بالا و عدم وجود در مرکز adsl در دست نداریم
    آیا دوستان روش مناسبی برای این کار سراغ دارند
    آیا دیتای یک دوربین وب کم یا دوربین دیگر قابل فشرده سازی با کودک های معروف مثل DIVX و قابل Share کرددن در اینترنت می باشد.
    لطفا راهنمایی کنید.
    دوربین IP را به ما پیشنهاد کرده اند ولی قیمتهای آنها بالامی باشد و مشکلات دیگری هم دارند.
    از yahoo messanger استفاده کردم ولی زمانی که web cam فعال است جچمی از دیتا به اینترنت فرستاده می شود که در مواقع شب و بیکاری ÷هنای باند به هدر می رود
    آیا می توان در یاهو کاربری را تعیین کرد که با درخواست نمایش وب کم خودش فعال شود؟
    خدایا کسی هست به سوالات پیچ در پیچ من جواب بدهد !!!!!!!!!!!!!!!!!!

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    دوست عزیز سلام،
    برای اینکار فقط دو راه حل منطقی و جوابگو وجود داره، که استفاده از هر کدوم از اونها، مستلزم دسترسی به آدرس IP سیستم سرویس دهنده یا ابزار سرویس دهنده است .

روش اول رو که سال 2005 خودم عرض کرده بودم، استفاده از برنامه WebCam2000 هست که نحوه دریافت و کرکش خیلی سادس، وب سرور هم روی خودشه و تقریبا میشه گفت هیچ کار دیگه ای برای راه اندازی و استفاده از اون نیاز نیست .

روش دوم رو هم که خودتون بهش اشاره کرده بودین، استفاده از دوربین های IP Camera هست که یه مقدار بابت هزینه گرون در میان، اما در کل ابزار های کامل و راحتی محسوب میشن . نمونه های مستقل هم ازشون وجود داره که فقط کافیه بعد از کانفیگ، به یه شبکه متصل بشن .

پیشنهادم روش دوم هست، چون در روش اول نیاز به یک سیستم ویندوزی ! هست و امکان عدم سازگاری دوربین و ... وجود داره .

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

کلمات کلیدی در جستجوها:

ای پی دوربین های زنده

http://forum.persiannetworks.com/f25/t7725.html

دانلود WebCam2000

راه اندازی ip camera

دوربین وایرلس

راه اندازی دوربین وایرلس

وب کم ای پی کمرا