نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط alisc
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط shahani

موضوع: اینترنت نامحدود شرکت ها به چه صورت هست؟

نام حقيقي: VHAhoora

خواننده
    نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    109

اینترنت نامحدود شرکت ها به چه صورت هست؟

سلام
    من برای یک دفتر کاری با 40 یوزر میخوام اینترنت بگیرم و با حجم نامحدود . سرعت هم نیازی نیست خیلی بالا باشه .

اول به دنبال پهنای باند بودم که متوجه شدم با توجه به سرویسی که میدن به شما واقعا گرونه . در این حدود هم نمیتونیم هزینه کنیم .
    معمولا مدیران IT به چه صورت اقدام میکنند ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ahmad

خواننده شناسه تصویری radar
    نوشته
    1,106
    سپاسگزاری شده
    191
    سپاسگزاری کرده
    1357
    سرعتشون اکثرا بر اساس ی معیار حجمی که در پایان میشه سرعت یک هشتم سرویس دانلود میده !!! مثلا 512 میشه 64 دانلودش !!!

*** انسان برای شکست آفریده نشده است ***

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052
    نقل قول نوشته اصلی توسط vhahoora نمایش پست ها
    من برای یک دفتر کاری با 40 یوزر میخوام اینترنت بگیرم و با حجم نامحدود
    برای چه کاری میخواهید استفاده کنید ؟

سرعت هم نیازی نیست خیلی بالا باشه
    برای 40 کاربر حداقل 10 مگابیت نیاز دارید !

اول به دنبال پهنای باند بودم که متوجه شدم با توجه به سرویسی که میدن به شما واقعا گرونه
    چه چیز رو مقایسه می کنید که احساس میکنید گرون هست ؟!؟

شاتل میاد به شما سرویس 16Mbps میده ماهی مثلا 10.000 هزار تومان !
    رسپینا میاد به شما سرویس 1Mbps میده ماهی 300.000 هزارتومان !

اینطوری مقایسه می کنید ؟!؟!؟

دو نوع سرویس داریم : اختصاصی - اشتراکی ( ترافیکی - نامحدود )
    اون سرویسی که شما استعلام گرفتید و گرون بوده احتمالا اختصاصی بوده ! اختصاصی همین هست ! 1مگابیت رو از 80.000 تومان قیمت میدن تا 400.000 تومان ! این سرویس اختصاصی هست ، یعنی 24 ساعت هم دانلود بزارید از 1Mbps پایین تر نمیاد !

اما سرویس اشتراکی فرق میکنه ! این سرویس خانگی هست ! باید هزینه ترافیک پرداخت کنید و ......

بستر ارائه سرویس فرق میکنه - وایرلس - LTE - ADSL و . . . . هر کدوم یه قیمت دارن !

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط radar نمایش پست ها
    سرعتشون اکثرا بر اساس ی معیار حجمی که در پایان میشه سرعت یک هشتم سرویس دانلود میده !!! مثلا 512 میشه 64 دانلودش !!!
    در پایان یک هشتم نمیشه ! از همون اول یک هشتم هست !!!

پهنای باندی که شما خریداری می کنید بر حسب کیلوبیت هست
    پهنای باندی که در ویندوز و .... نمایش میده بر حسب کیلوبایت هست !

8kBps=1kbps
    16kBps=8kbps
    1024kBps=128kbps

برای تبدیل بیت به بایت باید ضرب در 8 کنید !

vhahoora سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    اینترنت در ایران بطور کلی طوری است که شما باید به هرحال هزینه ترافیک رو پرداخت کنید .
    بنظر من دنبال سرویس های نامحدود نباشید ، چون سرویس نامحدودی که بخواد 40 کاربر رو بطور همزمان پاسخ بده بسیار گران تر از سرویسی است که دارای ترافیک مشخص است .
    به عنوان نمونه نحوه تقسیم بندی سرعت در سرویس نامحدود دومگابیت پارس آنلاین به شکل زیر است :

که در هر مرحله با مصرف مقداری ترافیک ، سرعت شما (سرعت بیشتری که از ابتدا شرکت به شما هدیه میدهد) کم میشود و در نهایت سرعت واقعی خریداری شده شما بهتون داده میشه که این سرعت بسیار کم است و در یک شرکت با چهل مصرف کننده تفاوتی با قطع بودن اینترنت نمیکند ، مگر اینکه هزینه های بشدت هنگفتی برای اینترنت پرداخت شده باشد.
    تازه بعضی شرکت های اینترنتی قانون مصرف منصفانه دارند که بعد از مصرف زیاد ترافیک ، سرعت شما را حتا از سرعت خریداری شده خودتان نیز کمتر میکنند !

پس عاقلانه ترین کار اینه که برای استفاده با کیفیت اینترنت پهنای باند بالا اما با ترافیک مشخص در ماه خریداری کنید.
    اگر سرویس نامحدود خریداری کنید ، عملا تا همان مقدار ترافیکی که شرکت با هدیه بیشتر ، سرعت شما را بالابرده است قابل استفاده خواهد بود و زمانی که مقدار مشخصی ترافیک مصرف کردید ، سرعت شما کاهش پیدا میکند و ارتباط شما در حدود قطع اینترنت خواهد بود ، آنگاه است که در میانه های ماه مجدد مجبور به خرید سرویس جدید خواهید شد !

اما اگر الان ترافیک شما بسرعت تمام میشود و وضعیت مصرف ترافیک در شرکت باعث بحران مالی شده است ، باید این مصرف مدیریت شود و راه آن خرید سرویس نامحدود نیست .
    با توجه به اینکه شما تعداد زیادی کلاینت دارید ، برای ثبات در شبکه حتما باید سرعت و پهنای باند را بین مصرف کننده ها تقسیم کنید ، در غیر این صورت یک کلاینت بتنهایی تمام پهنای باند اینترنت را خواهد گرفت و کارکرد تمامی دیگر دستگاه ها را با اختلال جدی مواجه میکند .
    پیشنهاد من اینه که یک دستگاه روتربرد میکروتیک پرقدرت خریداری کنید و آن را برنامه ریزی کنید تا سرعت دریافتی از شبکه اینترنت را عادلانه بین تمام کاربران تقسیم کند، همچنین با راه اندازی سرویس هایی مانند هات اسپات در این دستگاه برای هرکاربر مقداری ترافیک جهت استفاده از اینترنت در ماه اختصاص دهید .
    جمع تمام این ترافیک های اختصاص داده شده میشود همان مقدار مورد نیاز که باید ماهیانه از شرکت اینترنتی خریداری شود.
    بسته به نیاز های کاربران مقدار ترافیک مختلفی میتوانید به آنها اختصاص دهید و کاربرهای پر مصرف شما که شاید جدای از قوانین شرکت مصرف شخصی زیادی نیز داشته باشند ، مشخص خواهند شد و میتوانید با یک مدیریت صحیح مشکل را با کاربران مذکور حل کنید ، به عنوان مثال با توجه به اینکه سایر کاربران هم سمت ایشان چه مقدار مصرف دارند ؛ از کاربرخواهش کنید که مقدار مصرف خود را پایین بیاورد و یا در نهایت هزینه ترافیک مصرفی اضافه وی را میتوانید بحساب او بزنید و از حقوق دریافتی اش کسر کنید.

با تجربیات قبلی که داشتم ، بررسی مقدار مصرف دستگاه های کاربران بسیار روی بهینه شدن مصرف و درست مصرف کردن اینترنت تاثیرگذار است و هزینه ها را بشدت کاهش میدهد.

از طرف دیگر باید قرارداد بسیار بصرفه ای را با شرکت اینترنتی ببنید که سرویس سریع و باکیفت و با کمترین هزینه ممکن برای شما ارائه دهد .
    میتوانید برنامه ریزی کنید که بیشتر مصرف شما از ترافیک بطور هدفمند به چه بخش هایی مربوط میشود و تخفیف های ویژه در آن بخش ها از سرویس دهنده خود بگیرید.
    به عنوان مثال شرکت پارس آنلاین که تنها شرکت ارائه دهنده سرویس های اینترنت ماهواره ای در کشور نیز هست و تعداد زیادی از موسسات دولتی و شرکت های بزرگ از آنها سرویس میگیرند بسته های مختلفی روی سرویس های خودش ارائه میده که بهشون بسته انرژی میگن .
    مقدار زیادی ترافیک مثلا برای استفاده از سایت ها و سرورهای داخل ایران ، تلگرام یا سرورهای اشتراک فیلم ، اینستاگرام ، ساعت های نامحدود در روز مثلا 8تا10 صبح بی نهایت و غیره .
    که این بسته های انرژی روی سرویس اصلی شما قرار میگیرند و ترافیک سرویس اصلی رو مصرف نمیکنند بلکه ترافیک بسیار ارزان قیمت خریداری شده که هدفمند است را مصرف میکنند و یا ترافیکی بینهایت در بخش هدفمند شده در اختیار شما قرار میدهد .
    با اینگونه روش ها میتوان بشدت در هزینه های پراداختی صرفه جویی کرد.

به عنوان اخرین تجربه کاری خودم برای یک ساختمان سه طبقه مسکونی ، این کارهایی که گفتم رو انجام دادم و هزینه مصرفی اینترنتشان از ماهانه 230 هزارتومان به مبلغ ماهانه 50هزارتومان کاهش پیدا کرده ، و کسی نیز مصرف خودش را محدود نکرده است و با سرعت و کیفیت از اینترنت استفاده میکنند.
    با خرید چنین دستگاهایی و مدیریت سرویس اینترنت میشه از هدر رفتن ترافیک و سرمایه جلوگیری کرد و همچنان مصرف خوب و آسوده ای داشت.

با وجود اینکه شرکت پارس آنلاین کیفیت مناسبی ارائه میدهد و از طرف دیگر چنین بسته هایی برای سرشکن کردن هزینه اینترنت ارائه میدهد و جزو شرکت های پیش رو در این زمینه است اما شرکت های خوب دیگری مثل شاتل نیز امکانات مشابه ای را ارائه میدهند .
    از نظر هزینه پرداختی برای هرگیگ ترافیک اما اگه بخواهیم مقایسه کنیم
    پارس انلاین هر 50 گیگ را 100هزار تومان بفروش میرساند که محدودیت زمانی ندارد اما در مقایسه مثلا شرکت های وب با طرح فشفشه خود 100گیگ اینترنت را 40هزارتومان میدهد با محدودیت زمانی یک ماهه .
    یا مثلا شرکت مخابرات ایران هزینه نسبتا کمی برای هر گیگ اینترنت دریافت میکند اما اشخاص کمی از کیفیت ارائه شده آن رضایت دارند .
    چون بحث کیفیت خدمات ، عدم قطعی و اشکال در طول ماه و سال و بسیاری مسائل دیگر نیز باید در انتخاب یک سرویس درنظر گرفته شود .

از نظر من مصرف اینترنت بیش از اینکه وابسته به قیمت پایین یک سرویس باشه ؛ به برنامه ریزی صحیح برای مصرف اون برمیگرده.
    تفاوتی نمیکنه که من یک سرویس نامحدود داشته باشم یا یک سرویس حجمی با پهنای باند بسیار بالا ...
    وقتی که یکی از کاربران تمام پهنای باند اینترنت را اشغال میکند و یا به سرعت ترافیک خریداری شده را بدون برنامه خاصی به هدر میدهد .
    در هردوصورت در زمان اشغال پهنای باند تمامی دیگر کاربران مشکل برقراری ساده با اینترنت را دارند و از کیفیت بد آن نالان خواهند بود و از طرفی دیگر با مصرف سریع ترافیک باعث قطع سرویس خریداری شده و یا افت شدید سرعت میشوند که با قطع بودن آن تفاوتی نخواهد داشت.

- - - ادامه - - -

همینطور که دوستمون اشاره کردن سرعت در زمان فروش و درکل بین اشخاصی که کار نتورک انجام میدهند بر اساس بیت بیان میشود اما در ویندوز و کاربران این بایت است که اهمیت دارد .
    به عنوان مثال سرعت 2Mbps برابر با 256 کیلوبایت در ثانیه است که سرعت بسیار کمی بحساب میاد و شما اگر بخواهید همین مقدار سرعت را نیز برای هر یک از مصرف کننده های خود تامین کنید 2 * 40 = 80Mbps نیازدارید که یک مقدار حداقلی و ثابت همزمان به کاربران ارائه دهید .
    حالا هرچقدر پهنای باند دریافتی شما کاهش پیدا کند ، وقتی به 40 کاربر خود تقسیمش کنید ؛ مقدار دریافتی هر کاربر بسیار بسیار کمتر خواهد شد و پایین آوردن سرعت از این حد باعث نارضایتی شدید و کندی و عملا از کار افتادن آنها خواهد شد.

خواننده
    نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    109
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    برای چه کاری میخواهید استفاده کنید ؟

برای 40 کاربر حداقل 10 مگابیت نیاز دارید !

چه چیز رو مقایسه می کنید که احساس میکنید گرون هست ؟!؟

شاتل میاد به شما سرویس 16Mbps میده ماهی مثلا 10.000 هزار تومان !
    رسپینا میاد به شما سرویس 1Mbps میده ماهی 300.000 هزارتومان !

اینطوری مقایسه می کنید ؟!؟!؟

دو نوع سرویس داریم : اختصاصی - اشتراکی ( ترافیکی - نامحدود )
    اون سرویسی که شما استعلام گرفتید و گرون بوده احتمالا اختصاصی بوده ! اختصاصی همین هست ! 1مگابیت رو از 80.000 تومان قیمت میدن تا 400.000 تومان ! این سرویس اختصاصی هست ، یعنی 24 ساعت هم دانلود بزارید از 1Mbps پایین تر نمیاد !

اما سرویس اشتراکی فرق میکنه ! این سرویس خانگی هست ! باید هزینه ترافیک پرداخت کنید و ......

بستر ارائه سرویس فرق میکنه - وایرلس - LTE - ADSL و . . . . هر کدوم یه قیمت دارن !

- - - ادامه - - -

در پایان یک هشتم نمیشه ! از همون اول یک هشتم هست !!!

پهنای باندی که شما خریداری می کنید بر حسب کیلوبیت هست
    پهنای باندی که در ویندوز و .... نمایش میده بر حسب کیلوبایت هست !

8kBps=1kbps
    16kBps=8kbps
    1024kBps=128kbps

دوست عزیز بنده تفاوت این سرویسهارو میدونم !!!!!
    فرق ددیکیت و اشتراکی رو هم میدونم ولی همونطور که گفتین بالاخره سرویس 1 مگ به شما 128 کیلوبایت میده ک خیلی فرقی نمیکنه به لحاظ سرعت که این سرویس ددیکیت باشه یا اشتراکی چون همین 1 مگ معمولی و اشتراکی هم سرعتش اوکی هست و درسته ممکنه تغییر کنه و 100% ثابت نباشه ولی به لحاظ سرعت ارزش نداره ماهی 200 300 هزار تومن پرداخت کنیم .
    مشکل سر حجمه من سوالم در همین رابطست که شرکتها و اداره جات به چه شکلی این قضیه رو مدیریت میکنن

-

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط shahani نمایش پست ها
    اینترنت در ایران بطور کلی طوری است که شما باید به هرحال هزینه ترافیک رو پرداخت کنید .
    بنظر من دنبال سرویس های نامحدود نباشید ، چون سرویس نامحدودی که بخواد 40 کاربر رو بطور همزمان پاسخ بده بسیار گران تر از سرویسی است که دارای ترافیک مشخص است .
    به عنوان نمونه نحوه تقسیم بندی سرعت در سرویس نامحدود دومگابیت پارس آنلاین به شکل زیر است :

که در هر مرحله با مصرف مقداری ترافیک ، سرعت شما (سرعت بیشتری که از ابتدا شرکت به شما هدیه میدهد) کم میشود و در نهایت سرعت واقعی خریداری شده شما بهتون داده میشه که این سرعت بسیار کم است و در یک شرکت با چهل مصرف کننده تفاوتی با قطع بودن اینترنت نمیکند ، مگر اینکه هزینه های بشدت هنگفتی برای اینترنت پرداخت شده باشد.
    تازه بعضی شرکت های اینترنتی قانون مصرف منصفانه دارند که بعد از مصرف زیاد ترافیک ، سرعت شما را حتا از سرعت خریداری شده خودتان نیز کمتر میکنند !

پس عاقلانه ترین کار اینه که برای استفاده با کیفیت اینترنت پهنای باند بالا اما با ترافیک مشخص در ماه خریداری کنید.
    اگر سرویس نامحدود خریداری کنید ، عملا تا همان مقدار ترافیکی که شرکت با هدیه بیشتر ، سرعت شما را بالابرده است قابل استفاده خواهد بود و زمانی که مقدار مشخصی ترافیک مصرف کردید ، سرعت شما کاهش پیدا میکند و ارتباط شما در حدود قطع اینترنت خواهد بود ، آنگاه است که در میانه های ماه مجدد مجبور به خرید سرویس جدید خواهید شد !

اما اگر الان ترافیک شما بسرعت تمام میشود و وضعیت مصرف ترافیک در شرکت باعث بحران مالی شده است ، باید این مصرف مدیریت شود و راه آن خرید سرویس نامحدود نیست .
    با توجه به اینکه شما تعداد زیادی کلاینت دارید ، برای ثبات در شبکه حتما باید سرعت و پهنای باند را بین مصرف کننده ها تقسیم کنید ، در غیر این صورت یک کلاینت بتنهایی تمام پهنای باند اینترنت را خواهد گرفت و کارکرد تمامی دیگر دستگاه ها را با اختلال جدی مواجه میکند .
    پیشنهاد من اینه که یک دستگاه روتربرد میکروتیک پرقدرت خریداری کنید و آن را برنامه ریزی کنید تا سرعت دریافتی از شبکه اینترنت را عادلانه بین تمام کاربران تقسیم کند، همچنین با راه اندازی سرویس هایی مانند هات اسپات در این دستگاه برای هرکاربر مقداری ترافیک جهت استفاده از اینترنت در ماه اختصاص دهید .
    جمع تمام این ترافیک های اختصاص داده شده میشود همان مقدار مورد نیاز که باید ماهیانه از شرکت اینترنتی خریداری شود.
    بسته به نیاز های کاربران مقدار ترافیک مختلفی میتوانید به آنها اختصاص دهید و کاربرهای پر مصرف شما که شاید جدای از قوانین شرکت مصرف شخصی زیادی نیز داشته باشند ، مشخص خواهند شد و میتوانید با یک مدیریت صحیح مشکل را با کاربران مذکور حل کنید ، به عنوان مثال با توجه به اینکه سایر کاربران هم سمت ایشان چه مقدار مصرف دارند ؛ از کاربرخواهش کنید که مقدار مصرف خود را پایین بیاورد و یا در نهایت هزینه ترافیک مصرفی اضافه وی را میتوانید بحساب او بزنید و از حقوق دریافتی اش کسر کنید.

با تجربیات قبلی که داشتم ، بررسی مقدار مصرف دستگاه های کاربران بسیار روی بهینه شدن مصرف و درست مصرف کردن اینترنت تاثیرگذار است و هزینه ها را بشدت کاهش میدهد.

از طرف دیگر باید قرارداد بسیار بصرفه ای را با شرکت اینترنتی ببنید که سرویس سریع و باکیفت و با کمترین هزینه ممکن برای شما ارائه دهد .
    میتوانید برنامه ریزی کنید که بیشتر مصرف شما از ترافیک بطور هدفمند به چه بخش هایی مربوط میشود و تخفیف های ویژه در آن بخش ها از سرویس دهنده خود بگیرید.
    به عنوان مثال شرکت پارس آنلاین که تنها شرکت ارائه دهنده سرویس های اینترنت ماهواره ای در کشور نیز هست و تعداد زیادی از موسسات دولتی و شرکت های بزرگ از آنها سرویس میگیرند بسته های مختلفی روی سرویس های خودش ارائه میده که بهشون بسته انرژی میگن .
    مقدار زیادی ترافیک مثلا برای استفاده از سایت ها و سرورهای داخل ایران ، تلگرام یا سرورهای اشتراک فیلم ، اینستاگرام ، ساعت های نامحدود در روز مثلا 8تا10 صبح بی نهایت و غیره .
    که این بسته های انرژی روی سرویس اصلی شما قرار میگیرند و ترافیک سرویس اصلی رو مصرف نمیکنند بلکه ترافیک بسیار ارزان قیمت خریداری شده که هدفمند است را مصرف میکنند و یا ترافیکی بینهایت در بخش هدفمند شده در اختیار شما قرار میدهد .
    با اینگونه روش ها میتوان بشدت در هزینه های پراداختی صرفه جویی کرد.

به عنوان اخرین تجربه کاری خودم برای یک ساختمان سه طبقه مسکونی ، این کارهایی که گفتم رو انجام دادم و هزینه مصرفی اینترنتشان از ماهانه 230 هزارتومان به مبلغ ماهانه 50هزارتومان کاهش پیدا کرده ، و کسی نیز مصرف خودش را محدود نکرده است و با سرعت و کیفیت از اینترنت استفاده میکنند.
    با خرید چنین دستگاهایی و مدیریت سرویس اینترنت میشه از هدر رفتن ترافیک و سرمایه جلوگیری کرد و همچنان مصرف خوب و آسوده ای داشت.

با وجود اینکه شرکت پارس آنلاین کیفیت مناسبی ارائه میدهد و از طرف دیگر چنین بسته هایی برای سرشکن کردن هزینه اینترنت ارائه میدهد و جزو شرکت های پیش رو در این زمینه است اما شرکت های خوب دیگری مثل شاتل نیز امکانات مشابه ای را ارائه میدهند .
    از نظر هزینه پرداختی برای هرگیگ ترافیک اما اگه بخواهیم مقایسه کنیم
    پارس انلاین هر 50 گیگ را 100هزار تومان بفروش میرساند که محدودیت زمانی ندارد اما در مقایسه مثلا شرکت های وب با طرح فشفشه خود 100گیگ اینترنت را 40هزارتومان میدهد با محدودیت زمانی یک ماهه .
    یا مثلا شرکت مخابرات ایران هزینه نسبتا کمی برای هر گیگ اینترنت دریافت میکند اما اشخاص کمی از کیفیت ارائه شده آن رضایت دارند .
    چون بحث کیفیت خدمات ، عدم قطعی و اشکال در طول ماه و سال و بسیاری مسائل دیگر نیز باید در انتخاب یک سرویس درنظر گرفته شود .

از نظر من مصرف اینترنت بیش از اینکه وابسته به قیمت پایین یک سرویس باشه ؛ به برنامه ریزی صحیح برای مصرف اون برمیگرده.
    تفاوتی نمیکنه که من یک سرویس نامحدود داشته باشم یا یک سرویس حجمی با پهنای باند بسیار بالا ...
    وقتی که یکی از کاربران تمام پهنای باند اینترنت را اشغال میکند و یا به سرعت ترافیک خریداری شده را بدون برنامه خاصی به هدر میدهد .
    در هردوصورت در زمان اشغال پهنای باند تمامی دیگر کاربران مشکل برقراری ساده با اینترنت را دارند و از کیفیت بد آن نالان خواهند بود و از طرفی دیگر با مصرف سریع ترافیک باعث قطع سرویس خریداری شده و یا افت شدید سرعت میشوند که با قطع بودن آن تفاوتی نخواهد داشت.

- - - ادامه - - -

همینطور که دوستمون اشاره کردن سرعت در زمان فروش و درکل بین اشخاصی که کار نتورک انجام میدهند بر اساس بیت بیان میشود اما در ویندوز و کاربران این بایت است که اهمیت دارد .
    به عنوان مثال سرعت 2Mbps برابر با 256 کیلوبایت در ثانیه است که سرعت بسیار کمی بحساب میاد و شما اگر بخواهید همین مقدار سرعت را نیز برای هر یک از مصرف کننده های خود تامین کنید 2 * 40 = 80Mbps نیازدارید که یک مقدار حداقلی و ثابت همزمان به کاربران ارائه دهید .
    حالا هرچقدر پهنای باند دریافتی شما کاهش پیدا کند ، وقتی به 40 کاربر خود تقسیمش کنید ؛ مقدار دریافتی هر کاربر بسیار بسیار کمتر خواهد شد و پایین آوردن سرعت از این حد باعث نارضایتی شدید و کندی و عملا از کار افتادن آنها خواهد شد.
    والا میکروتیک هم داریم . یوزر منیجر هم راه اندازی شده ولی باز ترافیک کم میاریم . برای هر کابر 3 گیگ ترافیک ماهیانه در نظر گرفتیم ولی اکثرا کفاف یک ماه رو نمیده .

ویرایش توسط vhahoora : 2017-10-15 در ساعت 09:50 AM

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    یک گوشی موبایل که روزانه یک تلگرام چک میکنه و کار خاصی انجام نمیده و مثلا در شبکه اینستا گرام که ترافیک خیلی زیادی مصرف میکنه فعال نیست در وضعیت متوسط ماهانه 7 گیگابایت ترافیک نیاز داره .
    امروزه وضعیت صفحات اینترنتی و سرویس ها روی اینترنتی به نحوی است که یک مرور ساده ترافیک زیادی رو مصرف میکنه
    شما که تعداد کاربران زیادی دارید باید ترافیک ارزان قیمت خریداری کنید و یا ترافیک های هدفمند خریداری کنید تا مقداری از هزینه ها کاسته بشه.

خواننده
    نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    109
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahani نمایش پست ها
    یک گوشی موبایل که روزانه یک تلگرام چک میکنه و کار خاصی انجام نمیده و مثلا در شبکه اینستا گرام که ترافیک خیلی زیادی مصرف میکنه فعال نیست در وضعیت متوسط ماهانه 7 گیگابایت ترافیک نیاز داره .
    امروزه وضعیت صفحات اینترنتی و سرویس ها روی اینترنتی به نحوی است که یک مرور ساده ترافیک زیادی رو مصرف میکنه
    شما که تعداد کاربران زیادی دارید باید ترافیک ارزان قیمت خریداری کنید و یا ترافیک های هدفمند خریداری کنید تا مقداری از هزینه ها کاسته بشه.

خب من هم همینو دارم میپرسم .
    ترافیک ارزان قیمت از کجا و به چه صورت میشه خرید ؟
    ترافیک های هدفمند رو همه شرکت ها دارند ؟

خواننده
    نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    109
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    من که گفتم طبق اطلاعاتم های وب رو میشناسم ، دوستان دیگه هم باید اطلاعات بدن اگه حوصله کنن .
    البته روی فروم های غیرتخصصی تا دلتون بخواد مردم راجب سرویس دهنده های مختلف حرف میزنن و نظر میدن .

من اشتراک هام بخاطر کیفیت نسبتا بهتر طبق نظر خودم از شرکت پارس آنلاین هست ، برای همین راجب دیگر شبکه ها نمیتونم خیلی نظر بدم یا نظر خیلی مثبتی داشته باشم .
    ترافیک به قیمت مصوب مخابرات در پارس فروخته میشه ؛ که از بعضی شرکت های دیگه گرونتره .
    اما از کیفیتش راضی هستم و قطعی ندارم ، از طرف دیگه سرویس ها شبانه رایگان داره که کارهایی حجم بر رو با ترافیک نامحدود در شب انجام میدم و توی این هشت نه ما سرعت دانلود شب به هیچ عنوان کاهش پیدانکرده .
    ترافیک های هدفمند و سیستم محاسبه ترافیک و غیره من دقت بررسی کردم و مشکلی نداشته ، البته اعتراض به اشتباه در محاسبه ترافیک از این شرکت زیاده ، من روز های زیادی به روش های مختلف تست کردم و بعضی وقت ها هم که شک داشتم با پشتیبانی تماس گرفتم، محاسبه مصرفشون درست بود و دو سه باری هم که اختلاف حساب بود بعد از بررسی ها متوجه شدم اشتباه از محاسبه من بوده . البته من از نظر فنی با شرکت تماس گرفته بودم اما فکر کرده بودن ناراحت کم شدن ترافیکم هستم ! یکی دو بار همینجوری الکی فقط چون زنگ زده بودم ترافیک اضافه کردن بهم !!
    در کل پشتیبانی خوبی داره .

برای چگونگی بسته های هدفمند ترافیک (بسته های انرژی) این مثال رو میزنم خدمتتون .
    من بسته انرژی 8 تا 10 صبح نامحدود یک ماهه (2هزارتومن) و بسته انرژی آخر هفته 5 گیگ دو روزه (3500 تومن) رو خریدم .
    روز 13 هم همانطور که در تصویر مشخص هست
    در ساعت دو نیمه شب تا هفت صبح 7 مگابایت استفاده کردم .
    در ساعت 8 تا 10 صبح 30 مگابایت مصرف رو در لحظات آخر قبل از ساعت ده برای تست انجام دادم
    و مابقی ترافیک 714 مگابایت در ساعات غیر رایگان روز مصرف شده بود که با اعداد میکروتیک همخوانی داشت.
    ترافیک باقی مانده 57.52 مربوط به روز قبل است و از زمانی که بسته های انرژی فعال شدن دیگه ترافیک از من کم نشد .
    بسته ها هم که روی هم میفتن اولویت بندی میشه یعنی من ساعت 8 تا 10 صبح همزمان دو بسته انرژی داشتم اما از بسته 8 تا 10 بینهایت کم شد و از بسته ای که مقدار ترافیک کسر میکرد مقداری کسر نشد .
    در مابقی ساعات نیز دقیقا بسته ترافیک هدفمند استفاده شده و از ترافیک اصلی من کم نشده .

تصور دوم رو که مشاهده میکند در فردای آن روز است که مقدار زیادی ترافیک شبانه و روزانه مصرف شده که در ترافیک های کسر شده و رایگان مشخصه
    اما همانطور که میبینید حتا یک مگابایت از ترافیک من کم نشده و بسته های انرژی مصرف شدن .

الان پنج گیگ ترافیک از هر شبکه ای بخواید برای خطتتون بخرید؛ طبق مصوبه سازمان مقررات هر گیگ سه هزارتومن و بعدش دوهزار و دویست تومن حساب میشه که 13.400 تومن باید پرداخت شه
    (حالا بماند که شبکه های موبایل تفاوت میکنند و گیگی 5 هزارتومن حساب میکنند)
    اما بسته انرژی آخر هفته رو من خریدم 3 هزارتومن 5 گیگ ، فقط مدت مصرف دو روزه داره که اگه مصرف نشه سوخت میشه.
    کسانی که دقیقا میدونن چقدر ترافیک مصرف دارند و چه نوع ترافیکی بیشتر مصرفشون رو شامل میشه ، میتونن با برنامه ریزی هزینه ها رو سرشکن کنن .
    زمان خرید ترافیک و سرویس رو هم برای بصرفه بودن نباید زمان تمام شدن ترافیک قبل بدونین ، معمولا در زمان های جشنواره و تخفیف باید خریداری کنید ، حالا اگر در حال حاضر سرویس هم داشته باشید ، سرویس خریداری شده شما رزرو میشه برای آینده . این قانون کلی هست و همه سرویس دهنده های اینترنت سرویس ها رو بطور رزرو میتونید ازشون خریداری کنید.

طبق مصوبه قیمت اینترنت در حال حاضر خرید اینترنت با مقدار ترافیک بیشتر بصرفه تر خواهد بود زیرا در یک خرید به مقدار ترافیک شما قیمت کاهش پیدا میکنه
    وقتی 50 گیگ ترافیک میخرید قیمتش اینجوری حساب میشه :
    ترافیک اول تا سوم هر گیگ 3 هزارتومن = 9هزارتومن
    ترافیک سوم تا دهم هر گیگ 2.200 تومن = 15.400 تومن
    ترافیک دهم تا سی هر گیگ 1.800 تومن = 36.000 تومن
    ترافیک سی تا پنجاه هر گیگ 1.500تومن = 30.000 تومن
    مجموع اون میشه = 90 هزار و چهارصد تومن که مالیات (8.136 تومن) به اون اضافه میشه

حالا هر شخصی که تا 30 گیگ ترافیک در هر خریدش انجام میده ، قیمت بالاتری برای هرگیگ اینترنت پرداخت میکنه
    اما شخصی که میاد ترافیک زیاد میخره در یک خرید از گیگ 30 به بالا در خریدش همه ترافیک اون، گیگی 1500 تومن محاسبه میشه و اینجوری میتونه صرفه جویی کنه.

البته فروش هایی که با تخفیف انجام میشه معمولا جوری برنامه ریزی میکنن که قیمت تمام شده هرگیگ هزارتومن یا زیر این مقدار براشون محاسبه بشه که بستگی به تخفیف یا جشنواره سرویس دهنده داره .
    مثلا شرکت پارس آنلاین به مشترکینی که اولین بار میخوان ازش خرید کنن و عضوش بشن بسته های ویژه ای رو ارائه میده که مشترکینش دیگه به چنین قیمت هایی برای تمدید دسترسی ندارن و مشترکین قدیمی باز میتونن از یک نوع سرویس های دیگه ای سود ببرند .
    مثلا من که مشترک قدیمی هستم اشتراک های سالانه شبانه رایگان دارم در کل سال بیشتر از 400 گیگ ترافیک مصرف نمیکنم که 200 گیگ اون هم ابتدا روی سرویس خریداری شده و تخفیف خورده مقدار ترافیک مصرفیم تا امروز 220 گیگ بوده که 40 گیگ اونم باز رایگان بخاطر اشتراک در باشگاه مشتریان پارس بوده اما تا همین امروز بیشتر از 1.2 ترابایت بطور رایگان و جداگانه در ساعت رایگان طبق محاسبه روتربردم مصرف ترافیک داشتم اونم با حداکثر پهنای باند و سرعت اولیه سرویس و این خودش به نوعی صرفه جویی در هزینه ها بحساب میاد . سرویسی هم که خریده میشه میتونید بدون هزینه تا جایی که خطتون کشش داره سرعتش رو افزایش بدین (بجز سرویس های نامحدود)

سرویس هایی که من گرفتم به دلیل اهمیت اتصال دائم و در جای دیگه بخاطر اهمیت پینگ تایم پایین و بازی از این سرویس دهنده خریدم چون شب ها نیز ازشون استفاده میشه ، اما حالا ممکنه شخصی بگه شبانه رایگان اپراتورهای موبایل سرعت بیشتری ارائه میده ، خوب منکرش نیستم و از اونم استفاده میکنم اما اون برای من هزینه جداگانه داره در هر روز که با هزینه اصلی جمع زده میشه اما این ماهانه مبلغ بسیار ناچیزی در حدود 2 هزارتومان است و تقریبا بدون هزینه مورد استفاده من قرار میگیره .
    یا مثلا شما ممکن تمام کارها و ترافیکتون در روز مصرف بشه و شب که بکلی شرکتتون تعطیل هست استفاده ای هم نداشته باشین ، در این صورت خوب شرکتی که ترافیک روزانه ارزان تر بدون ترافیک شبانه ارائه میده برای شما بهتره ، مثلا میتونید از های وب قیمت بگیرید و امکان گرفتن سرویس از این سرویس دهنده را بررسی کنید و یا مستقیم به نمایندگی پارس مراجعه کنید و قراردادی جداگانه برای اینترنت ببندین که علاوه بر تامین نیازهاتون صرفه اقتصادی شما رو بهمراه داشته باشه و از سرویس های خانگی این شرکت که شبانه رایگان دارن فاصله بگیرید.

جمع بندی و پیشنهاد من این هست که شماره تلفن نمایندگی های فروش شرکت های مختلف رو بگیرید و در ساعت اداری با همه تماس بگیرید
    ابتدا شماره خط خودتون رو بدین و سوال کنید پورت خالی برای اتصال خطوط شرکت شما به این سرویس دهنده ها فراهم هست و یا نه .
    بعد اگر فراهم بود ، آدرس بگیرید و حضوری به این دفاتر مراجعه کنید و بطور دقیق و با حوصله قیمت های سرویس های اونها رو بررسی کنید و با شرایط پرداختی خودتون مقایسه کنید .
    درنهایت برای جلوگیری از هرگونه تاثیر بازار و تغییرات ، قرارداد بلند مدت با اونها ببندید تا سرویس اینترنت شما رو تامین کنن و خدمات مناسب و خوبی ارائه بدن.

خواننده
    نوشته
    106
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    109
    ممنون از توضیحات کاملتون

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    8kBps=1kbps
    16kBps=8kbps
    1024kBps=128kbps

البته 8kBps=64kbps
    و برای تبدیل بیت به بایت ، تقسیم بر 8 میکنیم.

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    بله مقدار بیت رو که بخوایم به بایت تبدیل کنیم باید تقسیم بر هشت کنیم .
    هر یک بایت برابر با هشت بیت هست .
    البته فقط اشتباه تایپی کردن حرف b کوچک نشانگر بیت هست
    و حرف B بزرگ به معنی بایت هست .
    8Kbps=1KBps
    16Kbps=2KBps
    1024Kbps=128KBps

ویرایش توسط shahani : 2017-10-18 در ساعت 01:43 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع