نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط shahani

موضوع: مودم LTE

نام حقيقي: آرامش خردورز

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

مودم LTE

درود
    درخواست راهنمایی برای خرید یک مودم در منزل برای اینترنت سیم کارت همراه اول را داشتم.

نظرها را که در سایت ها مطالعه میکردم، میگفتند cat 5 سرعت بیشتری دارد.

فرق بین cat5 و cat4 چیست؟

در آپارتمانی که زندگی میکنم وقتی موبایل را روی LTE ست میکنم آنتن یک و دو میشود و سرعت دانلود 3MB، که تقریبا دو الی سه برابر زمانی است که روی 3G ست میکنم.
    خارج از اپارتمان در خیابان روبرو انتن در زمان LTE کامل فول میشود.

بودجه چهارصد تومان

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    اصلاح میکنم منظورم cat6 بود که 4.5g ساپورت میکند.
    با وجود قیمت بالای مودم های cat6 گمان میکنم اگر گوشی با این قابلیت بگیرم با صرفه تر است!

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    قابلیت پشتیبانی از شبکه 4.5g فقط در استاندارد های cat6 و cat9 وجود داره .
    این دوتا تفاوت زیادی باهم ندارند و سرعت نهایی cat6=300Mbps و cat9=450Mbps هست که عملا چنین سرعت هایی توسط اپراتورها ارائه نمیشه .
    بخاطر ترافیک سیگنال کیفیت همین 4.5 نیز بسیار کم و زیاد میشه و ثبات نداره . البته شبکه 5g روی فرکانس بالاتر ممکنه در سالهای آینده کیفیت بهتری داشته باشه.
    من الان گوشی هواوی p10 lite خریدم با قیمت 900 تومن و cat6 هست ، سرعت دریافتی ایرانسل بین 10Mbps تا 25Mbps نوسان داره اما بیشتر در حدود 20 میچرخه .
    حالا روی اینترنت که نگاه میکنید کاربرانی هستند که با همین وضعیت سرعت های 100 تا 150Mbps را دارند و از آن عکس تهیه کرده اند و هیچ ثباتی وجود نداره.

اگر برای استفاده دائمی میخواین پیشنهاد میکنم مودم بخرین تا مشکلات باتری و غیره موبایل رو نداشته باشین از این گذشته شبکه هوایی که موبایل با هات اسپات راه اندازی میکنه با شبکه داخلی مودم قابل مقایسه نیست .
    مثلا موبایل من استاندارد AC داره و به روتر با سرعت 900Mbps در شبکه داخلی بطور واقعی متصل هست ، اما وقتی خودش رو AP میکنم با هات اسپات ، کانفیگ ها بسیار کم هستند و به عنوان مثال لبتاپ قدیمی من که استاندارد هوایی پایینی داره بخاطر نوع رمزگذاری به هیچ عنوان به موبایل وصل نمیشه و اگه بخوام حتما باید با کابل وصلش کنم ، نظیر این مشکلات میتونه در اتصال یک گوشی ضعیف تر به گوشی سرویس دهنده نیز پیش بیاد .

بنابراین برای استفاده خانگی از اینترنت ، استفاده از موبایل بجای یک مودم اصلا کار عاقلانه ای نیست.
    اگر امکان ADSL ندارید بهتره یک مودم با سرعت پایین تر و یا یکی از مودم های گران قیمت 4.5 رو خریداری کنید .
    بخاطر سرعت ، کیفیت و اصل ثبات شبکه داخلی خودتون رو قربانی نکنید در غیر این صورت پشیمان خواهید شد.

سرعت شبکه هوایی ایرانسل رو هم در منطقه خودتون چک کنید ، اگه پوشش داشته باشه احتمالا سرعت بالاتری به شما ارائه میده.

n0name سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    سپاس
    قصد استفاده دائم را ندارم.
    راستش adsl دارم و ثبات خوبی دارد اما برای دانلود فایل های حجیم خوب نیست چون سرعت دانلود بسیار پایین است.
    و بر آن شدم فایل های حجیم را در بازه زمانی تعرفه نامحدود بسپارم به سیم کارت که بواسطه هات اسپات در دانلود منجر سرعت 3MB و در اسپید تست 20Mbps سرعت دارد.
    بیشتر قصد دانلود از یوتوب را دارم و خیلی دوست داشتم سرعت بیشتر می بود تا سریعتر دریافت میکردم چون زمان تعرفه دانلود شب هست و لینک هایم مستقیم نیستند که به دانلود منجر بدهم تا خودش دانلود کند.
    بر همین اساس فکر کردم شاید مودم سرعت بیشتری بدهد اما قیمت مودم cat 6 بالای پانصدهزارتومان است.
    بهرحال مودم پیشنهادی شما کدام است؟

این مودم چطور است:
    Huawei E8372 4G Wireless Modem

cat6 نیست اما نظرها همه مثبت است و قیمت بسیار پایینی دارد.

ویرایش توسط n0name : 2017-10-12 در ساعت 06:40 PM

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    اگه برای دانلود دو یا سه ساعت در روز برای یک سیستم میخواین ، میتونید گوشی بخرید و با کابل USB به کامپیوتر وصل کنید و ازش استفاده کنید.
    سرعت این مودمی که شما میگین حداکثر 300کیلوبایت در ثانیه یا 2.4Mbps هست که فکر میکنم سرعت ADSL شما خیلی بیشتر از این حرف ها باشه.
    این تجربه شخصی من از تست سه مدل مختلف مودم های 4G بوده اما اینکه دوستانی در دی جی کالا سرعت شبکه 4g رو اگر حساب کنیم چیزی حدود 80Mbps ذکر کردن ، بنظر من نمیتونه حقیقت داشته باشه و قبلش اگه امکانش باشه بهتره در محل تست بگیرین و از دوست یا یک فروشنده دست دوم برای تست درخواست کنید.

تست سرعت من در یک منطقه ثابت برای 3G الان 1Mbps هست و برای 4G نهایت 5Mbps اما در همین منطقه تست 4.5g مقدار 25Mbps را بدست آورده ، برای همین من فکر میکنم اختلاف سرعتشون زیاد باشه و شما رو راضی نکنه ، البته شما به حرف های من استناد نکنید و سعی کنید همین تست ها رو در محل استفاده انجام بدین ، چون شبکه هوایی هست و عوامل زیادی روی این تست سرعت ها اثر میگذاره .

به عنوان مثال در تست های من شبکه 4G به طور معمول 3mbps سرعت داره اما شما میگین تست در محل شما 3MB سرعت به شما داده یعنی 24Mbps که این اختلاف خیلی زیاده و اگه چنین سرعتی برای شما فراهم هست مشکلی در خرید مودم نخواهید داشت در غیر اینصورت بفکر شبکه 4.5G باشید.

n0name سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    عذر میخوام، سرعت این مودم کلا 300 کیلوبایت است یا فقط در منطقه شما اینطور است؟
    من با گوشی xperia t2 ultra که قدیمی است ولی 4G ساپورت میکند 3MB سرعت دانلود دارم
    اگر این مودم را بخرم همین مقدار سرعت خواهم داشت یا 300 کیلوبایت؟
    راستش باید ریسک کنم و امکان تست وجود ندارد اگر این مودم را بخرم و سرعتش از 3MB فراتر نرود فقط 200 هزارتومان ضرر کرده ام ولی اگر CAT6 بخرم و سرعتش باز همین قدر باشد 500 هزار تومان
    ولی در هرصورت از دردسرهای هات اسپات خلاص میشوم.

ویرایش توسط n0name : 2017-10-12 در ساعت 07:52 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع