نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط qaderi
  • 1 توسط shahani

موضوع: کانفیگ روتر TL-WR841HP

نام حقيقي: offline

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    8

کانفیگ روتر TL-WR841HP

با سلام بنده قسط خرید یه مودم برای استفاده شخصی داشتم برای همین سراغ یه مدل از tp link رفتم

و متاسفانه فکر کنم که کمی بی دقتی کردم و مدل TL-WR841HP خریدم که فکر کنم نمیتونم از این مودم به عنوان مودم خونگی برای اتصال به اینترنت و .... استفاده کنم

آیا میتونم از این مدل به عنوان یه مودم برای اتصال به اینترنت استفاده کنم اگه میشه ممنون میشم تنظیمات رو بفرمائید ./

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط offlinebaz : 2017-09-11 در ساعت 11:55 PM

نام حقيقي: عرفان قادری

عضو عادی
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    6
    سلام.دوست عزیز چرا نمیشه اینم مثل سایر مودم های دیگه ست البته شما دو آنتنه گرفتید که لازم نبود فقط یه مقدار هزینه اضافی کردید ولی در عوض انتن دهی بهتری از نظر برد خواهید داشت.

offlinebaz سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    این دستگاه یک روتر هست (مودم نیست) ، برای توزیع اینترنت شما احتیاج به یک مودم دارین که ارتباط اولیه شما رو برقرار کنه .
    در مودم ساده ای که دارین نیاز به شبکه هوایی ندارید. کافی است با کابل شبکه ، یک اتصال از مودم به پورت آبی رنگ این دستگاه متصل کنید و بعد از اون از شبکه هوایی خوب اون و یا پورت های LAN دستگاه استفاده کنید.

offlinebaz سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: offline

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    8
    یه مودم خوب با آنتن دهی خیلی قوی میخوام چی رو پیشنهاد میکنید

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    منظورتون رو از آنتن دهی قوی متوجه نمیشم .
    تکنلوژی WIFI از بنیان به این شکل هست که هرچه در مسافت دورتر و یا تعداد بیشتر به یک دستگاه متصل شوید ، سرعت بیشتر کاهش پیدا میکند .
    مانند یک شیلنگ آب که برای رسیدن به مسافت دورتر مجبور هستید مقدار دبی را با کاهش سطح مقطع کم کنید تا آب مسافت بیشتری را طی کند.
    در این حالت مصرف کننده هایی که در نزدیکی دستگاه هستند نیز با افت شدید سرعت مواجه خواهند شد ، بنابراین اگر میخواهید محل و زیربنای بزرگی را تحت پوشش WIFI قرار دهید ، پیشنهاد مناسب استفاده از چندین دستگاه متصل با کابل به یکدیگر است و نه یک دستگاه منحصر به فرد.

نفرمودین مودم ADSL میخواین ، VDSL و یا هوایی ... من فرض رو بر ADSL میگذارم.
    دستگاه های بسیار متنوع و خوبی در بازار وجود دارند که بسته به نیازها و خواست شما ، انتخاب بسیار میتونه متنوع باشه .
    اما به شخصه با توجه به اینکه حساسیت زیادی نسبت به کنترل دقیق شبکه و کیفیت اون دارم اگه بخوام برای یک منزل با 5 تا 10 مصرف کننده شبکه ای رو راه اندازی کنم تجهیزات زیر را خریداری میکنم :
    مودم LINK SYS x1000 برای اتصال با کیفیت به ISP ADSL که البته شبکه هوایی اون نیز درحد متوسط هست با دو آنتن داخلی که من شبکه هوایی دستگاه را غیرفعال خواهم کرد و از امکانات مختلف اون مثل Firewall جهت فیلتر ترافیک داخلی و عدم انتقال اون به ISP که باعث حجم خوری میشه و همین طور تکنلوژی Qos و غیره اون بهره برداری خواهم کرد .

یک دستگاه روتربرد میکروتیک حداقل مدل hAP AC Lite Tower جهت تقسیم پهنای باند و ایجاد سیستم اکانتینگ و کنترل مصرف اینترنت و سایر تنظیمات حرفه ای شبکه خریداری میکنم. علاوه بر این که این دستگاه خودش فرکانس 2.4 و 5 رو با دوکارت شبکه مجزا سرویس دهی میکنه و به عنوان سرویس دهنده هوایی از اون بهره خواهم گرفت ، اما چون آنتن هایی این دستگاه نیز داخلی است ، در صورت تنظیم حداکثر توان نیز ممکن است پوشش دهی مناسب را نداشته باشد .
    علاوه بر این که پورت 1000Mbps نیز ندارد.
    با کابل شبکه مودم به روتربرد متصل میشه و با PPPoE مستقیم به isp وصل میشود تا سیستم اکانتینگ پیاده سازی شود .
    حالا برای ارائه این سرویس به مصرف کننده ها، برحسب نیاز، کلاینت ها مستقیم از طریق کابل و WIFI به روتر برد متصل میشن و یا اینکه جهت افزایش برد آنتن دهی دستگاه های اکسس پوینت ارزان قیمت با کابل به روتربرد متصل شده و از سرویس های آن بهره مند میشن.

اگر یک مقدار حرفه ای تر بخوام این کار رو انجام بدم مودم و روتر شبیه به این دستگاه ها رو با پورت 1Gbps خریداری میکنم ، (مثلا برای یک شرکت کوچک که سرعت شبکه داخلی مهم است)
    سپس برای افزایش آنتن دهی و در کل سرویس هوایی از یک روتر وای فای مثل Linksys WRT3200ACM AC3200 MU-MIMO Gigabit Wi-Fi Router استفاده میکنم.
    این دستگاه از سه کارت شبکه و کانال مجزا برای ارسال و دریافت از هوا استفاده میکنه ؛ این موضوع باعث میشه پهنای باند بسیار زیاد بشه و البته قیمت دستگاه نیز تفاوت خواهد کرد ، این موضوع کاملا مستقل از تعداد آنتن های دستگاه هست ؛ تصور نکنید که اگر دستگاهی چهار آنتن داشت ، چهارتا باند مجزا نیز دارد ممکن است فقط از یک باند استفاده کند .

به عنوان مثال اگر یک نرم افزار تست و نمایش واقعی پهنای باند بر روی یک مصرف کننده هوایی نصب کنیم و بخواهیم سه مودم یا روتر (سرویس دهنده هوایی - اکسس پوینت) را تست قدرت و سرعت کنیم ، در صورتی که باز به عنوان مثال همه آنها در باند 2.4 و 300Mbps باشند .
    دستگاهی که بر روی آن فقط عبارت 300Mbps ثبت گردیده باشد سرعت 75Mbps را در رنج خود و سری N به مصرف کننده میدهد.
    دستگاهی که بر روی آن عبارت Dual Band ذکر شده باشد سرعت 150Mbps را در رنج خود به مصرف کننده می دهد.
    دستگاهی که دارای سه باند باشد بصورت واقعی 225Mbps را ارئه خواهد داد.

البته اگر فاصله دور شود و از سری N به سری Gیا b تغییر انجام شود و یا تعداد دستگاه های کلاینت زیاد شود سرعت کاهش خواهد یافت.
    باید دقت داشته باشیم که در سرعت های بالای 100Mbps اگر میخواهیم سرعت بین شبکه هوایی و کابلی برقرار باشد باید اتصالات کابلی 1Gbps شوند.
    گذشته از آنکه دستگاه های جدید روی فرکانس 5Ghz کار میکنند و این باند علاوه بر خلوت بودنش پهنای باند بیشتری نیز ارائه می دهد ، اگر دستگاه شما این فرکانس را پشتیبانی نکند در آینده دستگاه های موبایل ، لپ تاپ و یا کارت های شبکه ای که در این فرکانس کار میکنند ؛ نخواهند توانست به شبکه شما متصل شوند.

شاید فکر کنید زیاد روی کرده ام ، اما من فکر میکنم حداقل دو دستگاه اول برای کوچکترین منازل و کمترین کاربران نیز لازم و حیاتی است.

اما اگر فقط به خرید یک مودم فکر میکنید که بتوانید تعدادی از امکانات ذکر شده بالا رو در حداقل های خودش داشته باشید بنظر من دستگاه Dlink DSL-2877AL میتونه انتخاب قابل قبولی باشه.

کد:
    linksys modem goo.gl/mm2Ce5 routerboard goo.gl/39EoXY Wi-Fi Router goo.gl/iW7tCN D-link modem goo.gl/eovpm9 goo.gl/cLJtck

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع