نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2
سپاس ها 1سپاس

موضوع: مشکل تغییر خودکار مک آدرس با ری استارت کردن ویندوز

نام حقيقي: hamed fazel

خواننده
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    7

مشکل تغییر خودکار مک آدرس با ری استارت کردن ویندوز

سلام
    یک لپ تاب Asus X85S دارم که امروز ویندوز 10 روش نصب کردم. حالا هر بار لپ تاپ رو ری استارت می کنم مک آدرس خود به خود تغییر می کنه! مساله اینجاست که من در روتر مک آدرس همه کارت شبکه ها رو ثبت کردم و به هر کدوم ای پی نسبت دادم. با این اتفاق سیستم ای پی نمیگیره.
    کارت شبکه SiS 191 هست.
    لطفا راهنمایی کنید.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    ویندوز معمولا سر خود چنین کاری رو انجام نمیده که مک آدرس عوض کنه .
    شما ابتدا وارد داس ویندوز شوید و با فرمان Getmac مک آدرس(ها) کارت شبکه رو بررسی کنید .
    سپس اگر تغییر غیرقابل قبولی در آن مشاهده میکنید وارد Device Manager ویندوز شوید و به تنظیمات کارت شبکه مورد نظر بروید ؛ ,وارد تب advanced شوید تا گزینه‌ی Network Address را بیابید. ممکن است به جای Network Address، گزینه‌ی Locally Administered Address جایگزین شده باشد.
    سپس چک باکس رادیویی را روی Value قرار داده و مک آدرس مورد نظرتون رو بدون هیچگونه کاراکتر جداکننده ای پشت سرهم وارد نمایید.

به این ترتیب مک آدرس کارت شبکه شما تغییر خواهد یافت و با فرمان Getmac میتوانید این تغییر را مشاهده نمایید.

اما اگر در ابتدا با زدن فرمان GetMac مشاهده کردین که مک آدرس کارت شبکه شما درست است اما در دستگاه مادر چیز دیگری مشاهده می شود ؛
    مک آدرس کامپیوتر شما تغییر نکرده است و ممکن است در میان راه از یک دستگاه ریپیتر استفاده کرده باشید که این دستگاه ها هر اتصال جدید را با یک مک آدرس رندم جدید جایگزین میکنن و موجب مشکلات در مدیریت شبکه می شوند. یا هر علت دیگری خارج از کامپیوتر شخصی شما موجب تغییر مک آدرس این کلاینت لپتاپ شده باشد.

hamedfazel سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

مشکل تغییر کردن مک ادرس

برچسب برای این موضوع