نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2
سپاس ها 1سپاس

موضوع: تنظیمات QoS برای دانلود روی PC و وب‌گردی روی موبایل

نام حقيقي: Digiraiter

تازه وارد شناسه تصویری digiraiter
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    1

تنظیمات QoS برای دانلود روی PC و وب‌گردی روی موبایل

سلام
    این چند روز باید دانلودهای زیادی انجام می‌دادم ولی در طول این مدت وب‌گردی روی خود کامپیوتر شدنی نبود. برای همین امیدوار بودم که چون کامپیوتر و تبلت‌ام اولویت یکسانی دارن. بتونم بدون کاهش دادن ترافیک دانلود با تبلت وب‌گردی کنم.
    ولی هیچ Appی کار نکرد. برای همین به QoS رفتم.
    به کامپیوتر Low دادم و به تبلت Highest
    ولی هنوز وقتی کامپیوتر در حال دانلود باشه ترافیکی به تبلت نمی‌رسید و سرعت روی تبلت خیلی پائین بود.
    مدل مودم من Up/Down Floor نداره.
    برای همین نمی‌تونم امتحان کنم که تنظیمات رو درست انجام دادم یا نه.
    در هیچ آموزشی Mask گفته نشده. ولی مودم خطا می‌داد و من هم مقدارش رو 255.255.255.0 گذاشتم.
    IP و MAC Address تبلت و کامپیوتر رو به دست آوردم و در تنظیمات گذاشتم.
    مانده ی تنظیمات رو هم خالی یا خنثی گذاشتم.
    حالا تنظیمات رو چطور انجام بدم و چطور بفهمم درست انجام دادم یا نه؟
    یا سپاس

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    در تنظیمات Qos میبایست فقط از مک آدرس دستگاه ها استفاده کنید زیرا هر بار که به مودم متصل میشه ip آدرس های متفاوتی به دستگاه های شما اختصاص داده میشه ؛ مگر اینکه روی دستگاه های خودتون ip ثابت تنظیم کنید که مثلا موبایل هر بار که به مودم وصل شد یک ip ثابت بگیره.
    تنظیمات کلی به این شکل هست که مک آدرس هر دستگاه و اولویت آن را مشخص کنید :

همچنین اگر در pc شما به عنوان مثال یک بازی دارید که به اولویت بالا احتیاج داره یک خط application و نرم افزار نیز اضافه میکنید و به مودم دستور میدین پاکت هایی که پورت های مشخص شده را برای ارتباط با خود همراه دارن در اولویت بالاتر قرار بدهد و توجه داشته باشید که رویه های مربوط به نرم افزار ها و بازی ها را ابتدا وارد کنید و پس از آن اولویت دستگاه ها را مشخص کنید بطوری که در خطوط بالاتر نرم افزار ها قرار داشته باشند و در خطوط پایین مک آدرس دستگاه ها .
    دستگاه بترتیب از بالا پاکت رو بررسی میکنه اگه شرایط مطابقت نداشت به خط پایین تر میاد پس درست اینه که در خطوط ابتدایی و بالاتر و ورود های اولیه دستگاه ها و برنامه های با اولویت بالا ثبت بشه و بعد بترتیب دستگاه ها و نرم افزار ها با اولویت پایین تر.

برای بررسی هم میتونید بطور همزمان دو فایل را با دانلود منیجر از هر دو دستگاه دانلود نماید و در کل تاثیر عملیات انجام شده کاملا مشهود خواهد بود .
    البته Qos آنچنان تاثیر فوق العاده ای نداره که تمام مشکلات شما را برطرف کنه بنابراین نباید انتظار خیلی زیادی از این بخش داشته باشید .
    روش درست اون تقسیم پهنای باند به وسیله یک روتر هست و همچنین پیشنهاد میشه روی نرم افزار دانلود منیجر خود سقف پهنای باند مصرفی مشخص کنید که کمتر از پهنای باند مودم شماست به این ترتیب همزمان قابلیت وب گردی و استفاده از اینترنت را نیز خواهید داشت و اگر نرم افزار های دانلود شما چنین قابلیتی ندارند، از نرم افزار های کمکی مانند NetBalancer استفاده نمایید.

ویرایش توسط shahani : 2017-06-18 در ساعت 11:03 AM
    digiraiter سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع