نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط shahani

موضوع: راهنمایی برای خرید مودم تا قیمت 150 تومن

نام حقيقي: babak

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4

راهنمایی برای خرید مودم تا قیمت 150 تومن

سلام خدمت دوستان عزیز. من مودم smc داشتم چندسال و الان چند ماه هست همش قطعی اینترنت دارم. ای اس پی که ازش اینترنت میگیرم میگه مشکل از مودم من هست . قصد خرید یک مودم جدید دارم. ولی هر مودم ای که انتخاب میکنم بعضی ها میگن خوبه یعضی ها میگن اصلا نخر. ممنون میشم چند مودم خوب تا 150 تومن بگید.
    من خودم نظرم روی
    Linksys X1000-M2 ADSL2+ Modem Router
    و
    ASUS DSL-N12E_C1 بود. ممنون میشم.
    راستی از های وب سرویس دارم.... .

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط babakso : 2017-06-05 در ساعت 06:33 PM

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    مودم های زیادی تا بحال داشتم الان دوساله LinksysX1000 دارم و ازش راضی هستم تحت استاندارد Cisco هست و با ADSL2+ M به isp ارتباط میگیرم .
    به هیچ عنوان پرش لینک و کیفت بد توی ارتباط ندارم هرچند بطور دقیق نویز خط و این چیزها رو نشون نمیده اما ارتباط با کیفیت بالایی میگیره ؛ و اگه خاموش روشنش نکنم در کمتر از 5 ثانیه از تو تنظیمات میتونم دیسکانکت و کانکت کنم و ip جدید بگیرم ، البته خاموش روشن که بکنم بوت شدن دستگاه کند هست و 4-5 دقیقه زمان میبره.
    آنتن داخلی 2 گیگاهرتز داره ؛ با اینکه آنتانش داخلی هست سیگنال بسیار با کیفیت و قوی داره 200 -300 متر زیربنا رو با پهنای باند بالا جواب میده .
    تنظیمات خیلی زیادی هم داره چه Qos و چه Access Policy که دستم رو توی خیلی کارها بازکرده ؛ البته یک بار بیش از حد نیاز تنظیمات بهش وارد کرده بودم و موقع راه اندازی یک روتربورد خیلی دستکاریش کردم ؛ یکمی قاطی کرده بود ، بعد خاموش روشن یوز و پس isp رو تو خودش ذخیره نگه نمیداشت , بعد یک بار Rest Factory مودم مشکل حل شد .
    کارهای دیگه مثل نوشتن روت و رزور کردن ip ها در DHCP سرور در دستگاه امکان پذیره .

البته باید درنظر داشته باشی که دستگاه X1000 فقط روی باند 2Ghz سرویس دهی میکنه اما ممکنه بتونی دستگاه های دیگه ای بخری که دوتا کارت شبکه داشته باشه و روی هر دوتا باند 2 و 5Ghz سرویس بده بهت که برای اتصال ها درون شبکه ای در حالت سویچ و روتر پهنای باند بیشتری میتونی داشته باشه .

نکته دیگه اینکه در سایت رسمی لینک سیس مدلی که شما ذکر کردین وجود نداره و همون Linksys x1000 وجود داره ؛ که موقع خرید باید بهش دقت کنین.

Linksys X1000 N300 Wi-Fi Router with ADSL2+ Modem

کد:
    http://www.linksys.com/fi/c/modem-routers/

ویرایش توسط shahani : 2017-06-06 در ساعت 05:46 AM
    babakso سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahani نمایش پست ها
    مودم های زیادی تا بحال داشتم الان دوساله LinksysX1000 دارم و ازش راضی هستم تحت استاندارد Cisco هست و با ADSL2+ M به isp ارتباط میگیرم .
    به هیچ عنوان پرش لینک و کیفت بد توی ارتباط ندارم هرچند بطور دقیق نویز خط و این چیزها رو نشون نمیده اما ارتباط با کیفیت بالایی میگیره ؛ و اگه خاموش روشنش نکنم در کمتر از 5 ثانیه از تو تنظیمات میتونم دیسکانکت و کانکت کنم و ip جدید بگیرم ، البته خاموش روشن که بکنم بوت شدن دستگاه کند هست و 4-5 دقیقه زمان میبره.
    آنتن داخلی 2 گیگاهرتز داره ؛ با اینکه آنتانش داخلی هست سیگنال بسیار با کیفیت و قوی داره 200 -300 متر زیربنا رو با پهنای باند بالا جواب میده .
    تنظیمات خیلی زیادی هم داره چه Qos و چه Access Policy که دستم رو توی خیلی کارها بازکرده ؛ البته یک بار بیش از حد نیاز تنظیمات بهش وارد کرده بودم و موقع راه اندازی یک روتربورد خیلی دستکاریش کردم ؛ یکمی قاطی کرده بود ، بعد خاموش روشن یوز و پس isp رو تو خودش ذخیره نگه نمیداشت , بعد یک بار Rest Factory مودم مشکل حل شد .
    کارهای دیگه مثل نوشتن روت و رزور کردن ip ها در DHCP سرور در دستگاه امکان پذیره .

البته باید درنظر داشته باشی که دستگاه X1000 فقط روی باند 2Ghz سرویس دهی میکنه اما ممکنه بتونی دستگاه های دیگه ای بخری که دوتا کارت شبکه داشته باشه و روی هر دوتا باند 2 و 5Ghz سرویس بده بهت که برای اتصال ها درون شبکه ای در حالت سویچ و روتر پهنای باند بیشتری میتونی داشته باشه .

نکته دیگه اینکه در سایت رسمی لینک سیس مدلی که شما ذکر کردین وجود نداره و همون Linksys x1000 وجود داره ؛ که موقع خرید باید بهش دقت کنین.

Linksys X1000 N300 Wi-Fi Router with ADSL2+ Modem

کد:
    http://www.linksys.com/fi/c/modem-routers/

ممنونم برای راهنمایی .
    عزیز من خیلی وارد نیستم ولی 2ghz همون 2.4ghz هست دیگه ؟
    و تفاوتش با 5 چیه ؟ سرعت انتقال دیتا بالاتر میره؟ یا فاصله بیشتری رو پوشش میده ؟
    و گفتید تحت استاندارد ADSL2+ M از ای اس پی ارتباط میگیره , تمام ای اس پس ها این استاندارد رو دارند ؟ از جمله های وب ؟ و اینکه استاندراد های بهتری هم هست که مودم های دیگه تو این رنج داشته باشند ؟
    و وجود دیوار در خانه تاحالا باعث شدن وای فای قطع بشه ؟ یا سرعت وای فای نسبت به پی سی کمتر باشه ؟
    مودم تاثیری روی اس ان ار و پینگ داره کلا ؟ و این دستگاه نسبت به دستگاه های قبلیتون بهتر بوده ؟
    من یجا دیدم نوشته بود مودم بعد 4-5 ساعت هنگ میکنه درسته ؟ تایید میکنید ؟

دوستان مودم دیگه ای نمیشناسید ؟

ویرایش توسط babakso : 2017-06-06 در ساعت 09:39 AM

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    بله 2.4GHz
    ببنید فاصله با دیتا بیشتر توی سیستم وایرلس نسبت عکس دارن .
    شما وقتی در باغچه خونتون مشغول آبیاری هستین برای اینکه آب رو به مسیر دورتری پرتاب کنید مجبورین دستتون رو جلوی شیلنگ بذارین که اینجوری سطح مقطع خروجی آب کم میشه و آب کمتری در هر لحظه خارج میشه اما آب خروجی فشار زیادتری داره و میتونه به مسیر دورتری برسه .
    در شبکه هوایی در هر فرکانسی این وضعیت وجود داره و هرچی دستگاه ارتباط گیرنده دورتر باشه ، پهنای باندکاهش پیدا میکنه تا قدرت فرکانس افزایش پیدا کنه و به اون دستگاه دورتر برسه .
    در فرکانس 5 شما تداخل امواج کمتری دارین و این باند خلوت هست درنتیجه پرت داده و سرعت بیشتری دارید ، از نظر پهنای باند هم در فرکانس 2 شما حداکثر تا 40MHz پهنای باند دارید اما در باند 5 این مقدار 80MHz هست و در ضمن توجه داشته باشین که اگه به عنوان مثال دستگاه موبایلی تولید شده که کارت شبکه اون در فرکانس 5 کار میکنه ؛ دیگه شما اون رو نخواهید توانست به شبکه خودتون که در باند 2 کار میکنه متصل کنین ، چون دستگاه های سرویس گیرنده مثل لپ تاب و موبایل معمولا فقط یک کارت شبکه هوایی دارن.
    این تصویر در فرکانس 2 الگوی تداخل امواج رو نشون میده ؛ عرض این نیم دایره ها همون پهنای باند شماست و نقطه بالایی اون حداکثر قدرت ارسال فرکانس .
    شما با نرم افزار های مانیتور شبکه هوایی ؛ در شبکه هوایی خودتون با تصویر و نموداری شبیه به این مواجه می شین که مقدار تداخل و قدرت رو نشون میده .

در مورد استاندارد ADSL ممکنه نداشته باشن همه این بستگی داره به اینکه سرویس دهنده اینترنت شما تا چه حد دستگاه های جدیدی در مرکز خودش استفاده کنه ؛ من از های وب سرویس نگرفتم ؛ از پارس آنلاین دارم و اگه بخوام مثال بزنم تا چند وقت پیش با استاندارد ADSL2+ M و یا ADSL2 L و یا ADSL2 M دستگاه من به اینترنت متصل نمیشد اما دستگاه های مرکز رو که جدید کردن الان میتونم این ارتباط رو داشته باشم و همون طور که ADSL2+ بیشتر از ADSL2 و یا ADSL1 G.dmt پهنای باند داره و میشه سرعت و پهنای باند بیشتری رو به اون متصل کرد و ازش سرویس گرفت الان با استفاده از این تکنولوژی ارتباطی جدید پهنای باند بالاتری رو خواهیم داشت به عنوان مثال الان سرویس های پارس روی 16 مگابیت داره سرویس میده ممکنه بعد از اینکه تمام دستگاه های داخلیشون رو تعویض کردن یه مرتبه بیان و بگن سرویس 22mbps داریم.

اتصال هوایی وایرلس ناپایدار هست و به هیچ عنوان با شبکه کابلی قابل مقایسه نیست و درجایی که میشه از کابل بهره برد نباید از شبکه هوایی استفاده کرد.

دیوار های بتونی بشدت در مقابل عبور فرکانس های رادیویی مقاومت دارن و بله چنین چیزی ممکنه ؛ برای پوشش دهی بهتر WIFI در جاهایی که دچار مشکل ارتباطی هستیم بهترین راه اینه که یک سویچ یا مودم دیگه رو که DHCP سرورش غیر فعاله با کابل به دستگاه مودم اصلی وصل کنیم و یک شبکه یک پارچه با پوشش بیشتر داشته باشیم , همینطور میشه از ریپیتر استفاده کرد و یا روش های دیگه .

نسبت به دستگاه های قبلی بهتر هست اما نکته مهم اینه که تکنولوژی هم توی این سال ها خیلی تغییر کرده و نباید این موضوع رو فراموش کنیم .
    فکر میکنم دستگاه های قوی تر میتونن کیفیت بهتری در ارتباط بوجود بیارن اما برای داشتن SNR بالا کیفیت خود خط خیلی مهمه .
    من یک کابل برق فشار قوی رو از دم خونه تا جلوی مودم برای اتصال مودم به خط تلفن کشیدم و این کابل در بین راه دوتیکه و جدا نشده ؛ قسمت قسمت نشده ؛ از کنار سیم های برق عبورش ندادم که باعث نویز بشه و در انتها هم بدون اسپلیتر به مودم متصلش کردم ، روی خط تلفن بجز مودم هیچ دستگاه تلفن یا دستگاه دیگه ای هم ندارم ؛ که مطمعنا این مسائل کمک زیادی به کیفیت خط من کرده.

خیر به هیچ عنوان مودم من با مشخصاتی که خدمتون ارائه دادم هنگ نکرده تا بحال و هنگ نمیکنه ؛ اتصال بسیار پایداری داره و اگه بعد از سه روز از اتصال بیام و پینگ یک سرور بازی رو بگیرم با لحظه اول ارتباطم مثل هم هست و برابری میکنه ؛ پهنای باند هم کاهش پیدا نمیکنه
    اگه یک هفته هم ارتباط رو قطع نکنم و isp هم قطع و وصل نکنه مثل روز اول ارتباط خوبی دارم ؛ البته خودم هر دو سه روز یک بار ip رو عوض میکنم هم برای مثال امنیتی هم اینکه مقدار ترافیک مصرفی خودم رو کنترل کنم یا کارهایی از این قبیل ؛ مهندسین حرفه ای isp هم با من هم عقیده هستن و میگن بهتره هر دو روز یک بار یک اتصال جدید برقرار کنم.

دوستان دیگه باید بیان در مورد ارتباط با مودم های دیگه که در حال حاضر استفاده میکنن نظر بدن ؛
    اگه بخوام از نظر برند بررسی کنم (چون دستگاه های دیگه ای که استفاده کردم قدیمی هستن نمیشه با دستگاه هایی که الان در بازار تولید میشه مقایسه شون کنم) هیچکدومشون به گرد پای این دستگاه الانم هم نرسیدن اما تجربه خوبی با مودم Dlink داشتم ؛ یک دونه از این جدید هاش هم برای یکی از دوستان خریدم و ازش استفاده کردیم ایراد خاصی نداشت و ارتباط خوبی میداد اما یه مودم TP-Link داشتم که رسما پدرمو در آورد

babakso سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4
    بقیه دوستان مودمی معرفی نمی کنند ؟

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4
    سلام خدمت دوستان. 166 بار از این پست بازدید شد!!! ولی فقط 1 نفر راهنمایی کرد !!!!!!
    بقیه دوستان مودم ندارند ؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع