نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط shahani

موضوع: سوال : load sharing

نام حقيقي: ali

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

سوال : load sharing

سلام
    من یک مودم dwr-953 دارم که خودش از قابلیت load sharing برای ترکیب چند کانکشن اینترنت استفاده میکنه تا پهنای باندو افزایش بده.
    ولی من هر چی سرچ کردم نتونستم روش تنظیمشو پیدا کنم ( میدونم از روش
    Dispatch ***** میشه ولی میخوام با خود مودم اینکارو بکنم چون خودش این قابلیتو داره)
    البته اینو میدونم که باید یه مودم دیگه داشته باشم(که دارم) و اونو به پورت wan وصلش کنم و تنظیمات PPPOE رو توی مودم dwr-953 ست کنم.
    عکس روشهایی که میشه کانکشن ایجاد کردو پیوست میکنم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

موضوعات مشابه:

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    بعد از تنظیمات معمول اولیه و اتصال معمولی مودم به اینترنت از بخش WAN تنظیمات
    برای تنظیم نوع اتصال به بخش Failover مراجعه کنید .
    شما چند حالت برای مودم تنظیم کنید :
    Disable : در این حالت فقط از اینترنت سیم کارت استفاده میشه و بعد از قطع شدن یا اتصال یک مودم دیگه به این دستگاه ؛ از اون بهره برداری نمیکنه.
    Load Sharing : جمع کردن پهنای باند بطوری که همزمان از دو اینترنت استفاده بشه که یکی با کابل RJ45 متصل شده و دیگری با سیم کارت داخل خود مودم . که در این حالت بطور مساوی از دو شبکه استفاده میشه.
    Failover: در این حالت ارتباط با شبکه اول برقرار هست تا زمانی که اینترنت قطع بشه و اونوقت دستگاه برای استفاده به شبکه دوم سویچ میکنه.

اگر گزینه Load Sharing و یا Failover رو انتخاب کنید یک کادر درخواست آدرس زیر اون باز میشه Remote Host for Keep Alive که در اونجا شما باید آدرس IP عمومی اینترنت رو بدین که میخواین قطع یا وصل بودنتون بوسیله اون آدرس چک بشه ؛ پیشنهاد اولیه اینه که یک از DNS های شرکت گوگل را وارد کنید 8.8.8.8 یا 8.8.4.4 یا DNS شرکت Isp خودتون.
    البته میتونین آدرس های دیگه ای رو هم وارد کنید که مثلا ارتباطتون رو فقط با داخل ایران چک کنه و کاری به اتصال با خارج کشور نداشته باشه.

در قسمت های بعد با primary wan مشخص کننده اینترنت اصلی شما هست که در حالت Failover تا زمانی که به اینترنت متصل باشه به سراغ استفاده از شبکه اینترنت دوم نمی رود و در حالت Load Sharing نیز شبکه پایه درنظر گرفته میشه و در اونجا شما تنظیمات جاری Internet configuration type خودتون رو می بینید.
    در قسمت Secondary WAN شما میتونین مشخص کنید کدوم شبکه شما به عنوان پشتیبان درنظر گرفته بشه.
    و درنهایت با زدن دکمه Apply تنظیمات را ذخیره و اعمال نمایید .
    برای بازگرداندن و لغو آخرین تنظیمات ذخیره شده در دستگاه میتونید روی دکمه Rest کلیک کنید.

برگرفته از صفحه 20 دفترچه راهنمای دستگاهتون !

کد:
    https://www.dlinkmea.com/partner/media/product_item_downloadables/5295-DWR-953_A2_Manual_v1.00(DME).pdf

dvbhot سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون
    یه سوال دیگه ام داشتم
    راهی هست که هم از load sharing استفاده کنه که دوتا اینترنتو به اشتراک بزاره هم اگه تو همون حالت یکی از دو اشتراک قطع شد خودش سوییچ کنه روی شبکه ی بعدی؟
    بازم ممنون

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    ما روی روتربرد های میکروتیک این موضوع رو برنامه ریزی میکنیم اما در مودم شما با توجه به استفاده سطح کاربر این موضوع از قبل برنامه ریزی شده هست.
    یعنی در زمانی که کلاینت ها مشغول استفاده از دو اینترنت هستند اگه یکی قطع بشه ؛ برنامه ها و کاربرانی که از اون اینترنت قطع شده استفاده میکردند بدون اینترنت نخواهند موند و مودم بطور خودکار کل ترافیک مصرفی رو از روی خط فعال عبور میده.
    این موضوع پیش بینی شده و نیازی به انجام تنظیم خاصی از طرف شما نداره ؛ البته باید بگم در اینجور دستگاه ها دست آدم برای خیلی کارها بسته است و تنها از همون امکاناتی که سازنده در اختیار گذاشته میشه استفاده کرد و اینطور نیست اگه شما ایده خاصی برای شبکه خودتون داشته باشین بتونین اون رو به دستگاه اضافه کنید.

dvbhot سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع