نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط shahani
  • 1 توسط kavehashoori

موضوع: محاسبه اشتباه حجم مصرفی در شاتل

نام حقيقي: آرامش خردورز

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

محاسبه اشتباه حجم مصرفی در شاتل

سلام
    بنده از remote desktop برای مشاهده سیستم دیگرم در منزل استفاده میکنم و وقتی هم از نت لیمیتر مشاهده میکنم دانلود ریت رو در local network میزند ولی گزارش مصرف شاتل نمیدانم به چه طریقی این حجم را محاسبه میکند و در گزارش مصرف در سایتش درج میکند.

در حال حاضر من را بخاطر دانلود زیاد محدود کردند به سرعت دانلود 30 کیلوبایت و مطمئنن با این سرعت نمیتوانم در یک دقیقه بطور مثال 500 مگابایت دانلود کنم
    ولی وقتی با remote desktop متصل میشوم و بطور مثال 500 مگ سیستمم را مانیتور میکنم همین مقدار در سایت شاتل ثبت میشود.

با پشتیبانی فنی در میان گذاشتم ولی چون ایشان هم سوادش مانند من کم بود متوجه نمیشد چه میگویم.

چطور این مشکل را حل کنم؟
    آیا برنامه هایی بهتر نسبت به remote desktop سراغ دارید؟ با چه برنامه ای میتوانم بدون اتصال به اینترنت سیستمم را مانیتور کنم؟
    اصلا چطور آنها شبکه داخلی منزل مارا مشاهده میکنند؟

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    منم بطور دقیق نمیدونم مشکل از چی هست ، اما حدس میزنم ریموت دسکتاپ چون برای ارتباط اینترنتی تدارک دیده شده بطور خودکار سعی در استفاده از اینترنت برای اتصال میکنه و پاکت ها رو به نوعی از روی بستر اینترنت جابجا میکنه ، مثل زمانی که شبکه داخلی شما در بستر اینترنت زده شده و از VPN استفاده میکنید.

به هرحال این سوال رو میکروسافت و طراحان ریموت دسکتاپ بهتر میتونن پاسخ بدن ، من قدیم از نرم افزار Net Control استفاده میکردم که برای شبکه داخلی ساخته شده و ممکنه مشکل شما رو حل کنه .
    همچنین فکر میکنم با قرار دادن یک روتر بین شبکه داخلی و مودمتون بطور کامل شبکه داخلی خودتون رو ایزوله و محافظت میکنید.
    اگه نظر من رو بخواید (((نظر شخصی!))) پیشنهاد میکنم برای کنترل ترافیک خودتون یک دستگاه روتربورد میکروتیک خریداری کنید و با استفاده از اون ترافیک مصرفی خودتون رو مانیتور کنید ، تجربه شخصی من اینه هرجایی که به این شیوه عمل کردم کاهش مصرف ترافیک به زیر نصف و یا یک سوم قبل رسیده و رضایت کامل حاصل شده.

n0name سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: آرامش خردورز

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahani نمایش پست ها
    منم بطور دقیق نمیدونم مشکل از چی هست ، اما حدس میزنم ریموت دسکتاپ چون برای ارتباط اینترنتی تدارک دیده شده بطور خودکار سعی در استفاده از اینترنت برای اتصال میکنه و پاکت ها رو به نوعی از روی بستر اینترنت جابجا میکنه ، مثل زمانی که شبکه داخلی شما در بستر اینترنت زده شده و از VPN استفاده میکنید.

به هرحال این سوال رو میکروسافت و طراحان ریموت دسکتاپ بهتر میتونن پاسخ بدن ، من قدیم از نرم افزار Net Control استفاده میکردم که برای شبکه داخلی ساخته شده و ممکنه مشکل شما رو حل کنه .

همچنین فکر میکنم با قرار دادن یک روتر بین شبکه داخلی و مودمتون بطور کامل شبکه داخلی خودتون رو ایزوله و محافظت میکنید.
    اگه نظر من رو بخواید (((نظر شخصی!))) پیشنهاد میکنم برای کنترل ترافیک خودتون یک دستگاه روتربورد میکروتیک خریداری کنید و با استفاده از اون ترافیک مصرفی خودتون رو مانیتور کنید ، تجربه شخصی من اینه هرجایی که به این شیوه عمل کردم کاهش مصرف ترافیک به زیر نصف و یا یک سوم قبل رسیده و رضایت کامل حاصل شده.
    این مشکل رو با پارس انلاین نداشتم
    از این برنامه ها بلد نیستم استفاده کنم
    چطور میتونم سیستم دوم را به این برنامه ی net control اضافه کنم؟

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    روی هر دوتا سیستم نصب کنید و بجز سیستم اصلی مابقی رو کلاینت تنظیم کنید.

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    در هنگام نصب برعکس نوشته شده - یعنی بخش سرور برنامه ، قسمتی هست که اجازه کنترل از راه دور رو میده
    و بخش کلاینت بخشی هست که ارتباط رو برقرار میکنه و میتونه کامپیوتر راه دور رو کنترل کنه (اگه هر دو بخش رو نصب کنید از هر دستگاه به دستگاه دیگه میشه ارتباط زد)
    اگر رنج شبکه محلی شما متفاوت هست و روتر میان راه داشته باشین در سرچ ابتدایی دیگر کامپیوتر ها رو پیدا نمیکه و باید بطور دستی با دادن ip دستگاه های دیگر آن ها را به پنل مدیریت اضافه کرد .
    علاوه بر کنترل ذسکتاپ شما همواره نمایی از مانیتور کامپیوتر های روشن در پنل خود دارید و همینطور میتوانید بدون نیاز به کنترل دسکتاپ تمامی فرمان های لازم را در کامپیوتر هدف اجرا کنید ؛ خط فرمان ، اجرا از روی دسکتاپ و منو استارت ، تسک منیجر ؛ ریست ؛ خاموش ؛ لاگ اوت و کلیه بخش های کامپیوتر هدف بدون حرکت دادن موس کامپیوتر هدف نیز به این شیوه در دسترس است که موجوب تسریع در دادن فرمان و کاهش ترافیک شبکه میشه .
    (البته امکان ریموت دسکتاپ نیز به مانند سایر برنامه ها وجود داره)
    همچنین شما میتونید دسکتاپ خودتون رو بطور فیلم برای تمامی دستگاه ها به نمایش بگذارید (برودکست کنید) تا آنها عملیات انجام شده شما را از روی دسکتاپ خودتان مشاهده نمایند .
    ابتدا ممکنه کار با برنامه کمی دشوار بنظر برسه اما بعد از انجام کانفیگ ها سرعت و راحتی کار برای شما مشخص خواهد شد .

(نرم افزار های دیگه ای شبیه این نیز روی اینترنت وجود دارند که در صورت عدم پسند میتونید از اونها بهره ببرید)

و در مورد اینکه میفرمایید این اتفاق فقط در شاتل میفته ، من خیلی نمیتونم قبول کنم چون ساختار کنترل ترافیک و شبکه برای isp های مختلف متفاوت نیست و همه با استفاده از روتر ترافیک رو محاسبه میکنند که دست اونا نیست ؛ تا بسته داده ای به روتر نرسه محاسبه نمیشه ....
    ممکنه تفاوتی در عملکرد سیستم نرم افزار شما بوجود اومده باشه و شما متوجه آن نباشید.

ویرایش توسط shahani : 2017-07-16 در ساعت 09:25 PM

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    سلام
    ببخشید من موجه نشدم یه جای سوال داره میلنگه
    شما از ریموت دسکتاپ استفاده میکنید برای ریموت زدن به در داخل LAN خودتون اونوقت براتون استفاده از حجم اینترنت استفاده حساب میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اصلا و ابدا به هیچ عنوان چنین چیزی امکان نداره .
    شما برای ریموت داخل lan به اینترنت چه احتیاجی دارید اصلا ؟

اگر با port forwarding دارید از طیرق اینترنت وصل میشید اون بحثش جداست که البته با بقیه توضیحاتتون سازگار نیست که میفرمایید چجوری بدون اینترنت اون سیستمتونو چک کنید که اگه lan نیستید هیچ جوری بدون اینترنت نمیشه
    و اینکه میفرمایید شاتل چجوری داره شبکه داخلی شما رو میبینه
    دوست من شاتل به شبکه داخلی شما چیکار داره .

مصرف اینترنت شما جای دیگه مشکل داره مطئن شو کسای دیگه به مودمت وصل نمیشن و استفاده کنن یا به عبارتی هک کرده باشن مودمتو

وگرنه lan داخلی برای چک کردن اینترنت نمیخواد و شاتل شبکه داخلی شما رو ( که اگه شبکه داخلی با ip invalid دارید ) به هیچ عموان نه میتونه ببینه نه میتونه چک کنه
    میزان حجم مصرفی شما مجموع میزان دانلود و آپلود شما هست بر روی مودم
    شما امنیت مودمتون رو ببرید بالا و مطمئن بشید هک نشدید .

موفق باشید

shahani سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع