صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 29

موضوع: حداقل زمان برای یک شبکه کار شدن ماهر

نام حقيقي: حسین

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

حداقل زمان برای یک شبکه کار شدن ماهر

دوستان گل سلام

عزیزا من ترم اخر کاردانی کامپیوترم و میخوام وارد بازارکار یک بخش کامپیوتر بشه و به شبکه فکر کردم...

دوستان برای یک شبکه کار شدن کامپیوتر چقدر زمان میبره ؟ سختی کارش چقدره؟ شبکه چه بخش هایی داره که وارد یک بخشش بشم؟ درآمدش در چه حدیه؟

دوستان ممنون میشم کمکم کنید تصمیمم رو بگیرم یا حتی اگه مناسبم نبود کمکم کنید به چیزی که میخوام برسم

ممنونم پیشاپیش بابت جواب.

(راستی دوستان یه حسی بهم میگه کارای آچار به دستو بیشتر دوس دارم... بچه بودم گوشیمو وا میکردم ور میرفتم کلی حال میکردی :دی . تعمیرات کامپیوتر و اینارو نمیدونم خوشم بیاد یه نا یا اصلا درآمد داره یا نه :دی)

ویرایش توسط NersiA : 2016-11-09 در ساعت 03:12 PM

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    تا پایان عمر
    دوست عزیز 3 کیلو بیشتره یا 5 کیلو؟
    5 کلو بیشتره یا 10 کیلو ........
    تا هر جا که بری باز میبینی تازه اوله راهی
    من اوایل که وارد بازار کار وایرلس شدم فکر می کردم ubnt خداست بعد دیدم میکروتیک خیلی پیشرفته تره بعد دیدم این دوتا در برابر مایکرو ویو و پیچیدگی هاش مثل یه ذره در بابر کوه هست و ....
    یکی دوسال سخت و پر مطالعه در پیش داره که همش بخودت بستگی داره و...
    در هر کاری ابتدا تسلط به مطالب تئوری میخواد و بعد تجربه که این در شبکه چندیبرابر صادق تره .
    فقط و فقط مطالعه و تجربه

ویرایش توسط mohsenhvac : 2016-11-09 در ساعت 09:17 PM
    mojtaba461 و ahmadranj سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: امید

تازه وارد
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    7
    موضوعی که هست اینه که توی حوزه کامپیوتر (مخصوصا برنامه نویسی و شبکه ) ، انتها نداره و باید از بس علاقه داشته باشی که مدام مطالعه کنی و معلوماتتو Update کنی (البته به شرطی که بخوای پیشرفت کنی و ضابطه مدار بری جلو) .
    اگر به کارهای آچار به دست علاقه داری ، می تونی کار Passive رو امتحان کنی . ( سوکت زدن و سیم کشی و دریل و داکت زدن و آنتن وصل کردن و ...)

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    داداش این passive که شما میگی سوکت بزنمو و... درامدش چطوره? یعنی اصلا بحث نرم افزاریشو انجاک ندم?

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط omidh2007 نمایش پست ها
    موضوعی که هست اینه که توی حوزه کامپیوتر (مخصوصا برنامه نویسی و شبکه ) ، انتها نداره و باید از بس علاقه داشته باشی که مدام مطالعه کنی و معلوماتتو Update کنی (البته به شرطی که بخوای پیشرفت کنی و ضابطه مدار بری جلو) .
    اگر به کارهای آچار به دست علاقه داری ، می تونی کار Passive رو امتحان کنی . ( سوکت زدن و سیم کشی و دریل و داکت زدن و آنتن وصل کردن و ...)
    داداش این passive که شما میگی سوکت بزنمو و... درامدش چطوره? یعنی اصلا بحث نرم افزاریشو انجام ندم?

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhvac نمایش پست ها
    تا پایان عمر
    دوست عزیز 3 کیلو بیشتره یا 5 کیلو؟
    5 کلو بیشتره یا 10 کیلو ........
    تا هر جا که بری باز میبینی تازه اوله راهی
    من اوایل که وارد بازار کار وایرلس شدم فکر می کردم ubnt خداست بعد دیدم میکروتیک خیلی پیشرفته تره بعد دیدم این دوتا در برابر مایکرو ویو و پیچیدگی هاش مثل یه ذره در بابر کوه هست و ....
    یکی دوسال سخت و پر مطالعه در پیش داره که همش بخودت بستگی داره و...
    در هر کاری ابتدا تسلط به مطالب تئوری میخواد و بعد تجربه که این در شبکه چندیبرابر صادق تره .
    فقط و فقط مطالعه و تجربه
    وایرلس چجوریه داداش? درامد و بازار کارش چطور?

نام حقيقي: ahmad

خواننده شناسه تصویری radar
    نوشته
    1,106
    سپاسگزاری شده
    191
    سپاسگزاری کرده
    1357
    10 سال زمان میبره

*** انسان برای شکست آفریده نشده است ***

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    نقل قول نوشته اصلی توسط NersiA نمایش پست ها
    داداش این passive که شما میگی سوکت بزنمو و... درامدش چطوره? یعنی اصلا بحث نرم افزاریشو انجاک ندم?

- - - ادامه - - -

داداش این passive که شما میگی سوکت بزنمو و... درامدش چطوره? یعنی اصلا بحث نرم افزاریشو انجام ندم?

- - - ادامه - - -

وایرلس چجوریه داداش? درامد و بازار کارش چطور?
    در صورتی که مهارت کافی داشته باشی تا بخوای شناخته بشی و بتونی کارهای بزرگ بزنی یه چند سالی زمان میبره
    ضمنا شبکه کاری نیست که زود بازده باشه اما در زمانی که به بار نشست راضیت میکنه
    ولی اینطور نیست که مثل خدمات کامپیوتری مغازه بزنی بشینی بگی کار شبکه خودش میاد باید یه مدت خاکش رو بخوری

- - - ادامه - - -

یه چیزی که از همه این حرفها مهمتره این هست که تا حالا ما فقط حرف زدیم . از حرف تا شروع کار خیلی راه و بهر حال هرکسی باید از یه جایی شروع کنه

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط radar نمایش پست ها
    10 سال زمان میبره
    داداش بازش کن نه که یه تایم بگی

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhvac نمایش پست ها
    در صورتی که مهارت کافی داشته باشی تا بخوای شناخته بشی و بتونی کارهای بزرگ بزنی یه چند سالی زمان میبره
    ضمنا شبکه کاری نیست که زود بازده باشه اما در زمانی که به بار نشست راضیت میکنه
    ولی اینطور نیست که مثل خدمات کامپیوتری مغازه بزنی بشینی بگی کار شبکه خودش میاد باید یه مدت خاکش رو بخوری

- - - ادامه - - -

یه چیزی که از همه این حرفها مهمتره این هست که تا حالا ما فقط حرف زدیم . از حرف تا شروع کار خیلی راه و بهر حال هرکسی باید از یه جایی شروع کنه
    داداش راستی شبکه برنامه نویسی هم توش داره?
    بنظرت تو رته ی کامپیوتر چه گرایشی سریع تره?

راستی شما مشغول چه کاری هستی?

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    شما اول این سوال رو جواب بدید؛

هدف نهایی از شبکه کار شدن چیه ؟
    فکر کنید الان nسال گذشته و یک شبکه کار خفن شده اید؛ چه اتفاقی باید افتاده باشه که الان خوشحال باشید ؟ یا چه اتفاقی اگر نیافتاده باشه خوشحال نیستید ؟

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    شما اول این سوال رو جواب بدید؛

هدف نهایی از شبکه کار شدن چیه ؟
    فکر کنید الان nسال گذشته و یک شبکه کار خفن شده اید؛ چه اتفاقی باید افتاده باشه که الان خوشحال باشید ؟ یا چه اتفاقی اگر نیافتاده باشه خوشحال نیستید ؟
    هدفم پوله و با پول خوش حال میشم.
    فقط خواهش میکنم نگو پول فلانه علاقه فلانه که گوشم پره این حرفاس.
    زندگی رو پول میچرخونه پس منم دنبال پولم با این حرفه...

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    با این اوصاف؛ پیشنهاد میکنم سمت مشاغلی برید که نیاز به آپدیت سالانه و ماهانه و هفتگی و حتی روزانه نداشته باشن !

mohsenhvac، mavrick و mojtaba461 سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با این اوصاف؛ پیشنهاد میکنم سمت مشاغلی برید که نیاز به آپدیت سالانه و ماهانه و هفتگی و حتی روزانه نداشته باشن !
    داداش اپدیت چرا? مگه شبکه تغییر میکنه که نیاز به مطالعه و اموزش جدید باشه???

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط NersiA نمایش پست ها
    داداش اپدیت چرا? مگه شبکه تغییر میکنه که نیاز به مطالعه و اموزش جدید باشه???
    برای همینه که عرض میکنم مطلقا سمت شبکه نرید قربان؛

بله، حتی ساده ترین و ابتدایی ترین مسائل شبکه مثل نحوه کابل کشی هم هر n ماه یکبار، بروز رسانی میشه و لازمه که دوستان Passive کار دوره های تخصصی ببینن.
    استاندارد ها، روز به روز بهتر و بهینه تر میشن؛ تکنولوژی های جدید وارد میشن و تکنولوژی های قدیم بروز رسانی میشن، ابزار های جدید تهیه میشن و نرم افزار های تازه ای عرضه میشن.

در یک آپدیت خیلی ساده ی نرم افزار های مختلف، دنیایی از تنظیمات و امکانات و تغییرات مشاهده میشه که گاها، شناسایی و بکار گیری هر یک از اونها، نیازمند مطالعه ده ها صفحه مستند و تست و آزمایش هست که بتونید نتیجه بگیرید آیا از این تکنولوژی استفاده کنید و چگونه یا نه؛

این موضوع، در خصوص بسیاری از علوم صادق هست، در برخی (مثل شبکه و کامپیوتر) لزوم بروز بودن و بروز رسانی، با شدت بیشتری احساس میشود و در برخی، کمتر؛

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    برای همینه که عرض میکنم مطلقا سمت شبکه نرید قربان؛

بله، حتی ساده ترین و ابتدایی ترین مسائل شبکه مثل نحوه کابل کشی هم هر n ماه یکبار، بروز رسانی میشه و لازمه که دوستان Passive کار دوره های تخصصی ببینن.
    استاندارد ها، روز به روز بهتر و بهینه تر میشن؛ تکنولوژی های جدید وارد میشن و تکنولوژی های قدیم بروز رسانی میشن، ابزار های جدید تهیه میشن و نرم افزار های تازه ای عرضه میشن.

در یک آپدیت خیلی ساده ی نرم افزار های مختلف، دنیایی از تنظیمات و امکانات و تغییرات مشاهده میشه که گاها، شناسایی و بکار گیری هر یک از اونها، نیازمند مطالعه ده ها صفحه مستند و تست و آزمایش هست که بتونید نتیجه بگیرید آیا از این تکنولوژی استفاده کنید و چگونه یا نه؛

این موضوع، در خصوص بسیاری از علوم صادق هست، در برخی (مثل شبکه و کامپیوتر) لزوم بروز بودن و بروز رسانی، با شدت بیشتری احساس میشود و در برخی، کمتر؛
    شما چه فنی رو پیشنهاد میکنید?

حتی passive هم به کار من نمیادش? راستی درامد یه passive معمولا چقدره?

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    173
    سپاسگزاری شده
    40
    سپاسگزاری کرده
    39
    ما چند ساله داریم کار میکنیم و هنوز آخری ندیدیم و هنوز هم واقعا چیز زیادی بلد نیستیم!
    از بیرون که بهم نگاه میکنن میگن طرف خیلی بلده و اخره شبکه هست در صورتی که خودم میدونم نسبت به بزرگی علم شبکه اولش هم نیستم چه برسه اخرش!
    به نظر من تو شبکه علاقه خیلی مهمه و بیشتر خودش رو در زمان مشکلات نشون میده،همین که به مشکل میخوری به راحتی بیخیال نمیشی و پیگیری که مشکل حل بشه نشون از علاقست...
    در مورد درآمد هم خیلی بستگی به خودتون و محیطی که توش هستین داره.
    همونطور که گفتن مثل خدمات کامپیوتری نیست بشینی مشتری بیاد...

نام حقيقي: Immortal

خواننده شناسه تصویری ksi_xi_nt
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    35
    من فکر کنم شما این زمانی رو که داری صرف پرسیدن چکار کنم یا چکار نکنم میکنی اگه مطالعه کنی و دنبال کسب تجربه باشی زودتر نتیجه می گیری ، اینجوری نیست که شما بشینی یکی راه رو بهت نشون بده ، مطالعه کن ، زحمت بکش حتی شده 2 . 3 ماه برو کارآموزی کن ، یک مدیر شبکه از سوکت زدن و کابل کشیدن رو باید بلد باشه و انجام بده تا نصب ، کانفیگ و راه اندازی روتر ها و سرورها !
    8روز پیش این تاپیک رو باز کردی و داری سوال می پرسی ، یعنی 8روز از دست دادی و چیزی گیرت نیومد !
    برای شروع برو کلاس Network+ ثبت نام کن بقیش هم تا حدودی اگر پیله ، علاقه مند ، سمج و گیر باشی می تونی یاد بگیری
    و بدون نه تنها شبکه بلکه هیچ کار دیگه ای هیچ انتهایی ندارد ، این تو هستی که هرروز و هرروز باید بیشتر و بیشتر بخوای
    هرجا احساس کردی که دیگه همه چی بلدی و دیگه استاد شدی بدون که دیگه پیشرفت نخواهی کرد !
    اوه راستی یادم رفت ، هرموقع حداقل 5.6 سال سابقه کار داشتی و رفتی وسط یک شبکه مشکل دار و ماتم نگرفتی که اخ چه کنم و تونستی شبکه رو تحلیل کنی و مشکلش رو پیدا و برطرف کنی اونوقت می تونی حرف از پول بزنی !

ویرایش توسط ksi_xi_nt : 2016-11-17 در ساعت 03:20 PM
    M-r-r و mohsenhvac سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع