نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 5سپاس
  • 2 توسط mehrzadmo
  • 2 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط enajian

موضوع: دريافت ip غير معتبر در مقياس جهاني از isp

نام حقيقي: عمران ناجيان

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    2

دريافت ip غير معتبر در مقياس جهاني از isp

سلام
    من اينترنتي كه دارم از شركت آسياتك هست.
    متاسفانه متوجه شدم كه چند وقته اين شركت اقدام به ip دهي به كاربران در مقياس كشوري كرده يعني ip كه به كاربر ها ميده ip اينترانته

به عنوان نمونه من ip كه در داخل مودم ميبينم هست

100.111.xxx.xxx

در صورتي كه آي پي كه در گوگل مي بينم هست

109.225.xxx.xxx
    كه معتبر هست.

من زماني كه اين سرويسو خريدم آيپي معتبر در شرايطش ذكر شده بود اما الان جالبه كه وقتي زنگ مي زنم ميگن آي پي شما معتبره (البته فقط در مقياس داخل كشور)

حالا سوالي كه دارم اينه كه براي كساي ديگه هم اين اتفاق افتاده يا فقط اين شركته كه اين كارو كرده.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    اصطلاحا بهش میگن CGN و از نظر امنیت شبکه مجاز است . اگر درخواست آدرس ثابت دادین و این آدرس رو بهتون دادن بحث جدایی هست . اما در غیر اینصورت موردی نداره .

M-r-r و enajian سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    2
    بله درست میفرمایید ولی از لحاظ امنیتی با شما موافق نیستم.
    ایجاد یک لایه NAT اضافی روی بستر اینترنت مشکلی رو حل نمی کنه. مگر isp مورد نظر بخواد برای سودجویی بیشتر از تعداد آی پی های معتبر کمتری استفاده کنه!
    از لحاظ امنیتی هم نگهداری اطلاعات سخت تر میشه که بدتر خودش باعث نگرانی های امنیتی بیشتر میشه!
    تمام پورت فورواردینگ ها با روش CGN غیر ممکن میشه!
    DDNS در صورتی که روی روتر کلاینت تنظیم شده باشه آدرس رو نمی تونه مسیریابی کنه و آی پی اشتباهی رو ذخیره می کنه
    در ضمن این لایه اضافی مشکلاتی هم از لحاظ کیفی به وجود میاره مثلا باز نشدن سایت ها یا تاخیر زیاد هنگام شلوغی شبکه و ....

با این کار عملا بیشتر کاربر ها به مشکل می خورن و مجبور به خریداری آی پی ثابت می شن که اینم خودش نوعی سود جوییه.!

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    بله درست میفرمایید ولی از لحاظ امنیتی با شما موافق نیستم.
    مهم نیست که با من یا هیچ کس دیگه موافق باشید یا خیر ! "امنیت شبکه " بخشی از سازمان تنظیم ه و ناظر بر رفتار شرکت های سرویس دهنده .

مگر isp مورد نظر بخواد برای سودجویی بیشتر از تعداد آی پی های معتبر کمتری استفاده کنه!
    بحث سودجویی نیست ! دوست عزیز IPv4 مدتهاست به پایان رسیده . و جهان به سمت نسخه 6 داره مهاجرت میکنه . ما هم به زودی به همین سمت خواهیم رفت .

alisc و enajian سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    مهم نیست که با من یا هیچ کس دیگه موافق باشید یا خیر ! "امنیت شبکه " بخشی از سازمان تنظیم ه و ناظر بر رفتار شرکت های سرویس دهنده .
    بله ولی نه اینکه به هر بهانه ای این کاررو بکنن.
    من نمی دونم این بخشنامه از طرف سازمان تنظیم مقررات هست یا نه اما می دونم اگر باشه اولا کار از بیخ غلطه و دوما اگر قرار بود باشه باید تمام خدمات دهنده ها اجرا می کردند در صورتی که از دو تا شرکت دیگه ای که خدمات می گیرم چنین چیزی هنوز اعمال نشده.!
    البته ما که نمی فهمیم ولی ای کاش مسئولین می فهمیدند که امنیت شبکه با این تفکرات حل نمیشه! فقط بدتر زمینه سودجویی رو فراهم می کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    بحث سودجویی نیست ! دوست عزیز IPv4 مدتهاست به پایان رسیده . و جهان به سمت نسخه 6 داره مهاجرت میکنه . ما هم به زودی به همین سمت خواهیم رفت .
    بله اگر بحث تغییر IP ها به v6 بود واقعا کار خوبی بود . این بحث تو خیلی از جاهای دنیا حل شده ولی تو ایران ظاهرا تموم شدن IPv4 رو بهونه می کنن و به جای حل مساله شاهدیم که صورت مساله که همون لزوم تغییر IP ها به ورژن 6 هست هم با این کار عملا دارن پاک می کنن!

jozef سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع