نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط faryademan
  • 1 توسط faryademan
  • 1 توسط manager_66

موضوع: سوال در مورد نصب دوربین تحت شبکه

نام حقيقي: JAZA

عضو عادی شناسه تصویری manager_66
    نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165

سوال در مورد نصب دوربین تحت شبکه

سلام دوستان
    چند تا سوال داشتم در مورد دوربین مداربسته ودستگاه nvr :
    ما یک شرکت داریم که ارتباط شعب با دفتر اصلی و با هم به شکل زیره :

حالا میخوایم واسه هر کدوم از شعب یک دوربین مداربسته بخریم که قابلیت ضبط صدا رو هم داشته باشه !
    حالا سوالاتی که واسم پیش اومده اینهاست :

1. اگه دوربین ها ip(تحت شبکه) باشن باید واسه هر کدوم یک nvr جداگانه خرید یا یکی داخل دفتر اصلی باشه کافیه ؟ چه دستگاهی رو پیشنهاد میدین؟
    2. فکر کنید هر شعبه یک اتاق 6 در 10 باشه . دوربین ها در حالت عادی تصویر رو باید ضبط کنن و فقط وقتایی که جلسه برگزار میشه قابلیت ضبط صدا رو هم داشته باشن . (واسه هر شعبه فقط یک دوربین) چه دوربینی بخرم ؟ کیفیت خیلی بالایی نیازمون نیست البته .
    3. اینکه nvr 4 کاناله داریم ؛ مثلا میشه به یک سوییچ 4 پورت، 4 تا دوربین وصل کرد و به یکی از کانالهای (پورت های شبکه) دستگاه وصل کرد؟ بعبارتی 16 دوربین متصل به 4 سوییچ 4 پورته وصل شن به هر کدوم از کانالا؟
    4. چه پهنای باندی واسه انتقال تصاویر لازمه و آیا باید برای هر دوربین یک آنتن ap و استیشن دیگه خریداری بشه ؟ یا با همین ساختار موجود هم میشه تصاویر رو انتقال داد؟ (آنتها airgrid M5 و nano bridge m5 هستند)

ببخشید طولانی شد ! اولین باره میخوام دوربین کار کنم !

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: GHAZI

عضو عادی
    نوشته
    27
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    9
    سلام
    من جوابتونو میدم ولی دوستان هم راهنمایی کنن
    دوست عزیز همه چیز و همه چیز و همه چیز بستگی به پهنای باند فعلیتون داره و اینکه چقدر داره ازش استفاده میشه و چقدرش آزاده!
    اگه پهنای باندتون آزاده میتونید در همه شعبه ها دوربین آی پی بزارید و برای ضبطشون هم داخل دفتر اصلی یه nvr بزارید و بازم بسته به پهنای باندتون تصاویر رو ضبط کنید.
    یعنی اگه خیلی پهنای باند دارید میتونید تصاویر رو با کیفت hd و با 25 تا 30 فرم ضبط کنید و اگه محدود هست از کیفیت و فرم کم کنید.
    برای خرید نوع دوربین هم اگه کیفیت براتون مهمه خب اول هایک ویژن اکه ارزونترینش که دو مگا پیکسل هست و داخل خودش هم مموری تا 64 گیگ میخوره از 465 تومنه و ارزونترش هم داهوا هست ولی اگه زیر 200 میخواین باید noname بگیرین.
    و درباره سوال سوم هم نه این کار عملی نیست.

manager_66 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط faryademan نمایش پست ها
    سلام
    من جوابتونو میدم ولی دوستان هم راهنمایی کنن
    دوست عزیز همه چیز و همه چیز و همه چیز بستگی به پهنای باند فعلیتون داره و اینکه چقدر داره ازش استفاده میشه و چقدرش آزاده!
    اگه پهنای باندتون آزاده میتونید در همه شعبه ها دوربین آی پی بزارید و برای ضبطشون هم داخل دفتر اصلی یه nvr بزارید و بازم بسته به پهنای باندتون تصاویر رو ضبط کنید.
    یعنی اگه خیلی پهنای باند دارید میتونید تصاویر رو با کیفت hd و با 25 تا 30 فرم ضبط کنید و اگه محدود هست از کیفیت و فرم کم کنید.
    برای خرید نوع دوربین هم اگه کیفیت براتون مهمه خب اول هایک ویژن اکه ارزونترینش که دو مگا پیکسل هست و داخل خودش هم مموری تا 64 گیگ میخوره از 465 تومنه و ارزونترش هم داهوا هست ولی اگه زیر 200 میخواین باید noname بگیرین.
    و درباره سوال سوم هم نه این کار عملی نیست.
    ممنون مهندس .
    پس لازم نیست که حتما از هر دوربین یک کابل بیاد بخوره به nvr و اگه nvr دفتر اصلی باشه میتونه تصویر دوربین رو ضبط کنه ! درسته؟!
    چون یک جا دیدم یک nvr یک دونه پورت شبکه (rj-45) داشت و دوربینا رو وصل کرده بود به سوییچ و از سوییچ هم یک کابل کشیده بود به دستگاه nvr ! الان واسه دوربینای من nvr چند کاناله نیازه ؟ و اینکه کیفیت ضبط صداشون به چه شکله؟

عضو عادی
    نوشته
    27
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    9
    نه نیازی نیست.
    بله nvr ها مدل های مختلفی دارن که در رنج قیمت پایین معمولا یک پورت شبکه دارن و باید از سوئیچ استفاده کنین
    ولی مدلهای گرونتر به تعداد کانال هاشون پورت دارن
    ولی من سوال شمارو اینطور متوجه شدم که یک nvr چهارکانال تک پورت دارید و میخواید بیش از چهار دوربین رو از طریق سوییچ روش بارگزاری کنین که خب نمیشه و منطقی هم نیست
    و برای nvr هم خودتون باید ببینید چندتا دوربین میخواین نصب کنید و بسته به نیازتون nvr رو انتخاب کنین ولی بهتره اگه 4 تا دوربین دارین دقیقا nvr چهارکانال نگیرین و بصرفه تره که 8 کانال بگیرین چون فردا اگه یه دفتر دیگه اضافه بشه اون nvr دیگه جواب گو نیست و کلا بهتره فیکس نباشه تعداد دوربین ها با تعداد کانالهای nvr

manager_66 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط faryademan نمایش پست ها
    نه نیازی نیست.
    بله nvr ها مدل های مختلفی دارن که در رنج قیمت پایین معمولا یک پورت شبکه دارن و باید از سوئیچ استفاده کنین
    ولی مدلهای گرونتر به تعداد کانال هاشون پورت دارن
    ولی من سوال شمارو اینطور متوجه شدم که یک nvr چهارکانال تک پورت دارید و میخواید بیش از چهار دوربین رو از طریق سوییچ روش بارگزاری کنین که خب نمیشه و منطقی هم نیست
    و برای nvr هم خودتون باید ببینید چندتا دوربین میخواین نصب کنید و بسته به نیازتون nvr رو انتخاب کنین ولی بهتره اگه 4 تا دوربین دارین دقیقا nvr چهارکانال نگیرین و بصرفه تره که 8 کانال بگیرین چون فردا اگه یه دفتر دیگه اضافه بشه اون nvr دیگه جواب گو نیست و کلا بهتره فیکس نباشه تعداد دوربین ها با تعداد کانالهای nvr
    ممنون از جوابتون
    فقط من الان يكم گيج شدم . وقتي ميگيم يك nvr ٤ كانالست ، يعني ٤ تا سوكت شبكه ميخوره يا قابليت معرفي فقط ٤ دوربين تحت شبكه رو داره؟! چون همونجور كه گفتم دوربينها تو يك مكان ديگن و تعداد سوكت شبكه پشت دستگاه مهم نيست !

hamed_ccna سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    27
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    9
    یک nvr 4 کانال
    فقط برای 4 دوربین قابل استفاده هست و 4 تا هم پورت شبکه داره ولی در nvr های ارزانتر فقط یک پورت شبکه دارهو چهار دوربین رو باید از طریق سوییچ بهش وصل کنی!

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع