نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 9سپاس
  • 1 توسط smeysamhen
  • 1 توسط aryaei2000
  • 2 توسط mohsenhvac
  • 2 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط bluray

موضوع: Multi Port POE

نام حقيقي: احسان

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96

Multi Port POE

سلام دوستان

ما اینجا بیش از ده رادیو داریم و خب به همین دلیل تعداد زیادی کابل بد قواره Outdoor وارد اتاق سرور شده و اینجکتورهای اونها هم به وصیله آداپتور به برق وصل هست.

خب این هم اینجا رو بهم ریخته هم پریز اشغال کرده و بعضی از POE های مربوط به رادیوهای Mikrotik هم با اون شکل مسخره ای که دارند خیلی کوتاه هستند و DATA IN فیکس هست و نمیشه با پچ کورد جابجاش کرد(حتما دیدید).

نظرم اینه که همه اینها رو یک جا جمع کنیم اما می خواستم ببینم با توجه به ولتاژ متفاوتی که داریم( هم UBNT داریم هم Mikrotik ) و هم مدل های متفاوت. چه راه حلی دارید؟ تو اینترنت Multi Port POE Injector دیدم ولی نمیدونم تو ایران موجود باشه یا نه و دوم اینکه با این ولتاژ های متفاوت چاره چیه؟

آیا مجوریم هر دستگاه رو به آداپتور خودش وصل کنیم ؟ اینجوری باید کلی هم پریز از طریق چهار راهی فراهم کنیم برای اتصال آداپتور POE های موجود.

ممنون میشم اگر کسی که تجربه داشته راه حل بده

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ميثم

عضو عادی
    نوشته
    364
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    49
    با سلام

راستش خود منم هنوز برام مشخص نشده چرا میکروتیک و UBNT هیچکدوم از Active PoE استفاده نمیکنن و چسبیدن به Passive PoE مسخره.
    در مورد مشکل شما، خود میکروتیک یسری سوییچ داره که مولتی PoE هستش. خود من بشخصه تست نکردم ولی فکر نکنم مشکلی داشته باشه.

با تشکر

bluray سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهدی م.

عضو عادی
    نوشته
    165
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    11
    سلام

دوست عزیز اکثر تجهیزات میکروتیک و ubnt با سوئیچ های poe کار میکنن چون محدوده ولتاژشون بیشن 8 تا 48 ولته. فقط تنها نکته مهم توان خروجی سوئیچ رو ی هر پورته که نباید کمتر از توان مصرفی رادیو باشه.

موفق باشید

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    دوست عزیز از اونجایی که میکروتیک و یوبی هر دو تجهیزات passive poe هستن شما یا باید از poe patch panel استفاده کنید که متناسب با توان رادیو ها یک اداپتور 24 ولت با آمپراژ لازم بگیرید و بهش وصل کنید .
    راه دوم استفاده از midspan هست که اون هم همینه تنها با این تفاوت که با سوئیچ در یک پکیج قرار گرفته .
    البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در هر دوحالت باید تمامی دیوایسها ولتاژ کاری یکسان داشته باشند

mojtaba461 و bluray سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    اگر از نظر هزینه مشکل ندارید ubnt سویچ های poe out داره از 8 پورت تا 24 پورت . سویچ منیج هم هست . اگر مشکل هزینه دارید سویچ های ipcom هست . چینیه . اما منیج نیست .
    در حد 4 پورت هم تندا سویچ داره و بیشترش رو ندیدم شاید باشه .

mojtaba461 و bluray سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    نقل قول نوشته اصلی توسط smeysamhen نمایش پست ها
    با سلام

راستش خود منم هنوز برام مشخص نشده چرا میکروتیک و UBNT هیچکدوم از Active PoE استفاده نمیکنن و چسبیدن به Passive PoE مسخره.
    در مورد مشکل شما، خود میکروتیک یسری سوییچ داره که مولتی PoE هستش. خود من بشخصه تست نکردم ولی فکر نکنم مشکلی داشته باشه.

با تشکر
    سلام
    قطعا رفتن سمت Active POE و استاندارد های معرفی شده قدری باعث تغییر قیمت تجهیزات میشه و اصولا شرکت هایی مثل این دو برند موجود دوست ندارند قیمت ها رو ببرند بالا .

نقل قول نوشته اصلی توسط aryaei2000 نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز اکثر تجهیزات میکروتیک و ubnt با سوئیچ های poe کار میکنن چون محدوده ولتاژشون بیشن 8 تا 48 ولته. فقط تنها نکته مهم توان خروجی سوئیچ رو ی هر پورته که نباید کمتر از توان مصرفی رادیو باشه.

موفق باشید
    خیر دوست عزیز . سوئیچ های سیسکو به عنوان مثل با خروجی 48 ولت مناسب تجهیزات Passive POE نیستند . امتاحنش مجانیه . وصل کنید خواهید دید روشن نمیشه دیوایس. ما اینجا کلا سوئیچ ها سیسکو داریم و همه هم فول پورت POE هستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhvac نمایش پست ها
    دوست عزیز از اونجایی که میکروتیک و یوبی هر دو تجهیزات passive poe هستن شما یا باید از poe patch panel استفاده کنید که متناسب با توان رادیو ها یک اداپتور 24 ولت با آمپراژ لازم بگیرید و بهش وصل کنید .
    راه دوم استفاده از midspan هست که اون هم همینه تنها با این تفاوت که با سوئیچ در یک پکیج قرار گرفته .
    البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در هر دوحالت باید تمامی دیوایسها ولتاژ کاری یکسان داشته باشند
    نظرتون در مورد ThoughSwitch های UBNT چیه؟ جایی در فروم های خارجی خوندم که با این سوئیچ ها تجهیزات مختلف UBNT و Mikrotik رو روشن کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    اگر از نظر هزینه مشکل ندارید ubnt سویچ های poe out داره از 8 پورت تا 24 پورت . سویچ منیج هم هست . اگر مشکل هزینه دارید سویچ های ipcom هست . چینیه . اما منیج نیست .
    در حد 4 پورت هم تندا سویچ داره و بیشترش رو ندیدم شاید باشه .
    خودم به همین نتیجه ای که شما گفتید تا حدودی رسیدم . منظورم سوئیچ ها ThoughSwitch از شرکت UBNT هست. حالا سوالم این هست که این سوئیچ ها واقعا این امکان رو دارند که تجهیزات UBNT و Mikrotik رو همزمان سرویس بدن یا نه . چون این دو برند ولتاژ مختلفی دارند . همینطور ما اینجا رادیو هایی داریم که هم POE های عادی دارند و هم Gigabit POE . که خب قطعا این سوئیچ ها هم باید اگر از نوع گیگش برای هر دو نوع استفاده کنیم مشکلی نباید باشه.

هزینه مشکلی نداریم منتها باید مطمئن بشم که با این سوئیچ بدون مشکل هر دو نوع دیوایس رو می تونم روشن کنم بدون مشکل . چون خریدش و بلا استفاده موندنش برای خودم به لحاظ فنی زشته! چون اگر بخوایم بخریم یه دونه 16 پورتش رو لازم داریم.

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    این سوئیچ ها واقعا این امکان رو دارند که تجهیزات UBNT و Mikrotik رو همزمان سرویس بدن یا نه .
    بله ! موردی نداره !

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    بله ! موردی نداره !
    ممنونم مهرزاد جان،حالا یه سوال . ما یه تعدادی رادیو داریم از همین UBNT که اینها روی آداپتور ولتاژ خروجی رو 15 نوشته . فکر کنم یه 12 هم یه جایی دیدم!
    توی فروم خود UBNT پرسیدم یکی از سوپریوزرهای اونجا گفت که این رادیو ها رو هم به همون 24V بزنید مشکلی نیست. نظر شما چیه؟ به نظر میاد که باید مشکلی باشه ولی .
    اگر مطمئن باشیم که می تونیم تمام رادیوها رو به پورت های 24V نصب کنیم و یه تعدادی 48V رو هم به پورت های 48V، خب اون زمان قطعا از همین ToughSwtich خریداری می کنیم و خیال خودمونو راحت می کنیم و از شر این همه سیم بی خود خلاص میشیم.

راستی یه پست دیدم که خودت دنبالش بودی. تونستی پیدا کنی؟ اگر آره، از کجا خریدی و چند؟

ویرایش توسط bluray : 2016-08-21 در ساعت 10:03 AM

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    نکته اینجاست که گویا ToughSwitch نیست یا خیلی کمه و من که هرچی گشتم اینجا پیدا نکردم و با EdgeSwitch باید کار کرد که خب فیچرهای بیشتری داره و لایه 3 ای هست اما مشکل اینجاست که 48V Passive POE رو ساپورت نمی کنه و عملا اگر دیوایسی داشته باشید که 48V 802.3af/t نباشه(که خیلی از رادیوهای خود UBNT یا Mikrotik اینجور نیستند)، با این سوئیچ کار نخواهد کرد.

خب اینجوری مشکل بیشتر شد. اگر اینطور باشه باید بگمخسته نباشه UBNT !

نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluray نمایش پست ها
    نکته اینجاست که گویا ToughSwitch نیست یا خیلی کمه و من که هرچی گشتم اینجا پیدا نکردم و با EdgeSwitch باید کار کرد که خب فیچرهای بیشتری داره و لایه 3 ای هست اما مشکل اینجاست که 48V Passive POE رو ساپورت نمی کنه و عملا اگر دیوایسی داشته باشید که 48V 802.3af/t نباشه(که خیلی از رادیوهای خود UBNT یا Mikrotik اینجور نیستند)، با این سوئیچ کار نخواهد کرد.

خب اینجوری مشکل بیشتر شد. اگر اینطور باشه باید بگمخسته نباشه UBNT !
    دوس عزیز استفاده از midspan یا poe patch panel بهترین سریعترین و مقرون به صرفه ترین کار برای حل مشکلات شماست.
    محصولات فروانی تو این زمینه هست اما اینکه تو بازار ایران بشه پیداش کرد یا در اینده باز هم موجود هست یا اینکه شرکتی هست تا در زمان خرابی شمارو ساپورت کنه خیلی مهمه و هزار اما اگر دیگه.....

البته من اگه جای شما بودم خودم درست می کردم چون تنها یک سیم بندی ساده هست که باید در پچ پنل انجام بدید و زوجهای ابی و قهوه ای رو به ولتاژ مورد نظرتون وصل کنید.
    در انجمن در دوتا تاپیک جدا گانه این مسئله حلاجی شده .
    البته مسئله ای که این وسط خیلی مهمه رادیو هایی هستن که از gigabit poe استفاده می کنن که اون هم مدارش تو انجمن هست و صد البته اینکه در این رادیو ها معمولا بازده لینک وایرلس معمولا کمتر از 100 مگابیت هست که قابلیت گیگابیت بودن پورت شبکه رادیو رو بلا استفاده میکنه.

- - - ادامه - - -

http://forum.persiannetworks.com/f95/t70560.html

- - - ادامه - - -

http://forum.persiannetworks.com/f95/t68470.html

- - - ادامه - - -

این دوتا تاپیک کاملا شمارو هدایت میکنه

نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    یه مورد کلی در مورد آنتن ها . اگر دقت کنید تمام این آنتن های وایرلس با یک ولتاژ خاص کار نمی کنند . بلکه یه رنج از ولتاژ رو ساپورت میکنند . برای اینه که هم آداپتور 24 و 12 و حتی 48 رو ساپورت میکنند .
    بهتره برای آنتن تون به بروشور مربوطه اش مراجعه کنید تو یسایت تا رنجش رو ببینید .

mohsenhvac سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    من یه بررسی دقیق تر از آنتن ها انجام دادم
    بله عموما آنتن ها با یک رنج از ولتاژ ها کار می کنند . مثلا 8 الی 30 ولت که خب این به این معنی هست که این رادیو با چنین جریانی در این بازه روشن میشه .

به عنوان مثال رادیو Mikrotik QRT-2 از POE Injector ای استفاده کرده که روش رنج 9 الی 48 درج شده، ولی آداپتور همراه رادیو 24V DC هست . این قطعا به این معناست که اگر ما یک Passive POE 24V به این رادیو وصل کنیم باید خیلی خوب کار کنه .

نکته بعدی در خصوص خود Injector ها هست. ترجیحا سعی کنید رادیوهایی مثل همین مدلی که عرض کردم رو به Gigabit POE وصل کنید . دیده شده که در غیر این صورت خیلی استیبل نیستند. البته بحث ولتاژ خودش این وسط ملاک هست اما همه چیز نیست.

نکته بعدی در مورد دوستی هست که POE Patch Pannel و احتمالا ترانس و سربندی کابل ها و ... رو مطرح کردند. دوست عزیزم روش شما خوبه اما خیلی باب میل خود من نیست که تو مرکز داده از این کارا بکنم. ما در مورد دیوایس های ارزان ولی مهمی صحبت می کنیم که بهتر هست قدری بیشتر در مورد مدیریت و کنترل اونها دقت کنیم. با این حال بنده راه حل شما رو در تاپیک ها مطالعه می کنم و از لینک هایی که درج کردید هم تشکر می کنم

mohsenhvac سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    دوست عزیز زمانیکه شما از پچ پنل poe استفاده میکنید تنها چیزی که به پچ پنل وص میکنید یک اداپتور با ولتاژ و توان مناسب هست و نصبش مثل بقیه پچ پنل ها میمونه .
    دوست عزیز من هم علاوه بر poe patch panel گزینه ای دیگه رو به شما معرفی کردم به عنوان midspan که در انواع 10/100و گیگابیت موجود هست که به عنوان مثال نوع 8 پورتش دارای 16 پورت rj45 هست که یکی ورودی از سمت سوئیچ شبکه شماست و از طرف دیگه خروجی poe به سمت دیواس وایرلستون.
    نکته مهم اینکه دارای نوع منیج هم هست که قابلیت مدیریت هم داره.
    موفق باشید

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhvac نمایش پست ها
    دوست عزیز زمانیکه شما از پچ پنل poe استفاده میکنید تنها چیزی که به پچ پنل وص میکنید یک اداپتور با ولتاژ و توان مناسب هست و نصبش مثل بقیه پچ پنل ها میمونه .
    دوست عزیز من هم علاوه بر poe patch panel گزینه ای دیگه رو به شما معرفی کردم به عنوان midspan که در انواع 10/100و گیگابیت موجود هست که به عنوان مثال نوع 8 پورتش دارای 16 پورت rj45 هست که یکی ورودی از سمت سوئیچ شبکه شماست و از طرف دیگه خروجی poe به سمت دیواس وایرلستون.
    نکته مهم اینکه دارای نوع منیج هم هست که قابلیت مدیریت هم داره.
    موفق باشید
    به midspan اشاره فرمودید، یه اشنایی کلی باهاش دارم . اتفاقا بهش فکر هم کردم به عنوان اولویت دوم ولی یه سرچ کلی زدم دیدم خیلی فروشنده و برند مشخصی تو این کشور براش پیدا نکردم. به یکی دو مدل معمولی از تندا برخوردم ولی .... .

شما خودتون چی استفاده کردید ؟( که بتونه 24 و 48 رو ساپورت کنه و البته چه بهتر که 802.3af/t هم باشه) حدود قیمتش چقدر هست؟ حتما هم باید Managed باشه در غیر این صورت که ولتاژ های متفاوت رو چطوری می خواد بفرسته روی دیوایس ؟ Passive POE حتما باید قابلیت پیکربندی و مدیریت رو در کار ما داشته باشه.

نکته دیگه اینکه midspan نیاز به ایجاد اتصال های بیشتری نسبت به سوئیچ هایی مثل EdgeSwitch و ToughSwitch داره. به ازای هر رادیو نیاز به یک اتصال هم به سوئیچ های ناحیه Edge شبکه خودمون داریم ولی در TS , ES میشه با یک اتصال کار رو حل کرد.

نکته مهم دیگه هم اینکه من دنبال دیوایسی نیستم که سفارشی و خرده فرمایشی و به ضرب و زور بشه پیداش کرد. نمیتونم اینجا ده تا بخرم ذخیره کنم برای روز مبادا . دیوایس باید شناخته شده باشه و تدارکات شرکت بتونه تهیه کنه. به نظرم این midspan اینجا خیلی درست و درمون پیدا نمیشه.

ویرایش توسط bluray : 2016-08-23 در ساعت 07:50 AM

نام حقيقي: N/A

خواننده
    نوشته
    114
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    213
    این چیزی که شما مد نظر داری تو محصولات UBNT هست میشه سری Edge Point که 6 , 8 و 16 پورت داره برای هر 2 ولتاژ 24/54 که بسته به هر کدوم از این مدلا برای 54v بین 1 , 2 و 4 پورت متغیر هستش باقی پورت ها هم همه 24vـه.
    فقط مشکلی که هست پیدا کردنش حداقل تو ایران سخته ولی ارزش صبر کردن و کلا وارد بحث ثبت سفارش و این حرفا شدن رو داره.

ویرایش توسط Supra : 2016-08-24 در ساعت 03:24 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع