نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: لطفا نظر فني دهيد.

عضو عادی شناسه تصویری babak2536
    نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0

لطفا نظر فني دهيد.

سلام
    فرض كنيد يك شركت بياد ودر هر مركز 10 تا E1 از مخابرات بخره .فرض كنيد 100 تا مركز باشه مجموعا" 1000 تا E1.
    هدف اين شركت سرويس دادن به ISP ها(مثلا" 500 ISP ) است.
    اين شركت توي هر مركز يك RAS ميگذارد و به مخابرات ميگويد تمام شماره هاي گرفته شده ISP هاي طرف قرارداد(مثلا 971ْْْXْXXX ) رو به سمت RAS مسيريابي كند. بعد از وصل شدن يوزرها به RAS يوزرها بايستي به كمك چهار رقم بعدي XXXX به سمت ISP خودشون از طريق شبكه ديتا (اينترنت ) بروند.

لطفا نظر فني خود را در مورد مزايا و معايب و نكات فني اين طرح بيان كنيد.
    مثلا با تشخيص 4 رقم بعدي ميشود gateway آن يوزر IP آن ISP خاص set شود. آيا براي 500 ISP يه همچين databaseي بزرگ نيست ؟ و در حد گنجايش يك RAS با 10 E1 است ؟
    در مورد مشكل accounting : آيا بايستي مثلا يك Radius مركزي باشد و بصورت parent proxy به Radius متعلق به ISP ها وصل شود ؟
    آيا بايستي RAS با توجه به ارقام دريافتي XXXX خودش IP هاي متعلق به هر ISP را به يوزرهاي آن ISP بدهد يا بهتر است اين كار را به عهده Radius بگذارد ؟
    چطور ميشود تعداد كل يوزرهاي همزمان يك ISP در كل 100 مركز را مثلا در سقف 180 اتصال همزمان محدود كرد؟

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    به به . . .
    من با همون اول کار مشکل دارم!
    متوجه نشدم منظور از
    اين شركت توي هر مركز يك RAS ميگذارد و به مخابرات ميگويد تمام شماره هاي گرفته شده ISP هاي طرف قرارداد(مثلا 971ْْْXْXXX ) رو به سمت RAS مسيريابي كند. بعد از وصل شدن يوزرها به RAS يوزرها بايستي به كمك چهار رقم بعدي XXXX به سمت ISP خودشون از طريق شبكه ديتا (اينترنت ) بروند.
    چيه

User ها به شماره های E1 هايی که در مراکز خريداری شده متصل ميشوند؟
    پس ديگه اون ISP های طرف قرارداد چکار ميکنند؟!
    تهيه پهنای باند و فروش؟!

Accounting هم بايد مرکزی باشد . . .
    يعنی ISP ها يک Reseller باشند ؟

نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh
    به به . . .
    من با همون اول کار مشکل دارم!
    متوجه نشدم منظور از
    چيه

User ها به شماره های E1 هايی که در مراکز خريداری شده متصل ميشوند؟
    پس ديگه اون ISP های طرف قرارداد چکار ميکنند؟!
    تهيه پهنای باند و فروش؟!

Accounting هم بايد مرکزی باشد . . .
    يعنی ISP ها يک Reseller باشند ؟
    سلام
    در حقيقت ISP ها بايستي از اين شركت به تعداد مورد دلخواه پورت مودم دار اجاره كنندو تامين پهناي باند با خودشونه در مورد Accounting هم هدف اينه كه بيشترين انعطاف وجود داشته باشه مثلا آيا با اون پيشنهاد كه از خاصيت Parent proxy استفاده بشه نميشه از Radius مركزي در خواستها رو به هر كدوم از اين ISP ها فرستاد ؟

يك مزيت اساسي اين طرح اينه كه ترافيك اينترنت(ديتا) در اولين نقطه از شبكه voice (كه براي حمل ترافيك ديتا ساخته نشده) جدا ميشه.(PSTN OFFLOADING )

عضو غیر فعال شناسه تصویری sdsl
    نوشته
    630
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    0
    اين كار از ديد مخابراتي امكان پذير نيست!

شما براي هر خط E1 يك لينك 2 مگابيتي مخابرات رو در اختيار ميگيرين!! حال شما چطوري مي تونين 1000 تا Chanel رو روي 100 كانال تعريف كنيد؟! (مرحله اول كه ميگيد همه به يه مركز Route بشن)

تا اينجا مساله عملي نيست!!

موفق باشيد

نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط sdsl
    اين كار از ديد مخابراتي امكان پذير نيست!

شما براي هر خط E1 يك لينك 2 مگابيتي مخابرات رو در اختيار ميگيرين!! حال شما چطوري مي تونين 1000 تا Chanel رو روي 100 كانال تعريف كنيد؟! (مرحله اول كه ميگيد همه به يه مركز Route بشن)

تا اينجا مساله عملي نيست!!

موفق باشيد
    سلام

شايد من بد توضيح دادم. 100 تا مركز تلفن داريم( مثلا در تهران ) . اگر در هر مركز تلفن يه RAS بگذاريم و 10 تا E1 را به آن متصل كنيم مجموعا" 1000 تا E1 در اختيار خواهيم داشت و ......

از نظر اجرايي بودن پروژه پايلوت(آزمايشي) آن در دو مركز تلفن انجام شده(كدهاي 9720-9721 به گوشتون خورده؟)هدف من از مطرح كردن اين طرح بررسي مزايا و معايب اون و ضمنا آمادگي براي آينده است.

عضو غیر فعال شناسه تصویری sdsl
    نوشته
    630
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    0
    خيلي جالبه دارم روش فكر و تحقيق مي كنم!!

به جوابي رسيدم حتما خبر ميدم!!

کلمات کلیدی در جستجوها:

بیان مساله در موردمزایا ومعایب اینترنت

قرارداد

مزیت و معایب اینترنت از نظر فنی

برچسب برای این موضوع