نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط hexman
  • 1 توسط radar

موضوع: تشخیص وجود فایووال در شبکه Internal

نام حقيقي: رنجبر

تازه وارد شناسه تصویری amator net
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

تشخیص وجود فایووال در شبکه Internal

سلام خدمت اساتید
    دوستان به تازگی در قسمت IT یک سازمان مشغول به کار شدم و برای پیشرفت در این زمینه باید هر چه زودتر به دانسته هام در مبحث شبکه اضافه کنم , اولین قدمم هم ایجاد یک حساب کاربری در این سایت بود چون با یه جستجو تو اینترنت متوجه شدم دیتای زیادی در این انجمن رد و بدل میشه . کتابهای + network و تا حد کمی CCNA رو هم مطالعه کردم . الان این سوال برام پیش اومده که چطور میشه فهمید تو شبکه داخلیمون فایروال سخت افزاری یعنی یه دیوایسی که توسط ادمین شبکه config شده وجود داره یا خیر ؟ توضیح اینکه در شبکه داخلیمون که مربوط به یک سازمانه ما بیشتر از 1000 تا سیستم داریم که به شبکه متصلند و مثلا اداره مالی 32 کامپیوتر و واحد کارگزینی 48 کامپیوتر و ... وجود داره . یک سرور FTP داریم که از همه جا قابل دیدنه و سرورهای aplication و automation و ... هم داریم .
    پیشاپیش از همه عزیزانی که راهنمایی میکنن کمال تشکر رو دارم .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    سلام دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم.

اگر قراره بری فایروال فیزیکی رو پیدا کنی دو تا راه راحتش اینکه بری تو اتاق سرور و ب بینی چی دارید و یا از مسئول شبکه بپرسی !

قطعا تو شبکه شما فایروال هست حالا شاید سخت افزاری و شاید نرمافزاری

از روی اطلاعات IP سیستم ها میشه تا قسمتی به وضعیت شبکه دسترسی پیدا کرد . یک سری نرم افزار هم هست که میاد شبکه رو اسکن میکنه و ...

شما بفرمایید دقیقا چه کاری می خواهید انجام دهید ؟(البته بجز خراب کاری و مصادیق مجرمانه )

نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    با نرم افزار NET scan تمامی IP سیستمها رو میتونم ببینم . ولی جلوی IP ها فقط سیستمها و پرینترهای تحت شبکه و سوییچ های کر هستش و فایروالی دیده نمیشه . من سوالم اینه که ممکنه اصلا فایروالی در کار نباشه ؟

نام حقيقي: Blackie

عضو عادی شناسه تصویری hexman
    نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    روی کارت شبکه تون ببینید آی پی دیفالت گیت وی ست شده یا نه؟اگه شده ای پی رو توی آدرس بار مرورگرتون وارد کنید ببیید چه صفحه ای باز میشه؟

amator net سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ahmad

خواننده شناسه تصویری radar
    نوشته
    1,106
    سپاسگزاری شده
    191
    سپاسگزاری کرده
    1357
    برو تو اتاق سرور ببین یا ازشون سوال کن دیگه --- شبکه رو اسکن نکن فردا برات پاپوش درست می کنن

jozef سپاسگزاری کرده است.
    *** انسان برای شکست آفریده نشده است ***

نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط hexman نمایش پست ها
    روی کارت شبکه تون ببینید آی پی دیفالت گیت وی ست شده یا نه؟اگه شده ای پی رو توی آدرس بار مرورگرتون وارد کنید ببیید چه صفحه ای باز میشه؟
    بله . روی IP ها دیفالت گت وی هم ست شده و برای هر واحدی با واحد دیگه متفاوته . اما وقتی توی browser میزنم هیچ صفحه ای باز نمیشه .

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط radar نمایش پست ها
    برو تو اتاق سرور ببین یا ازشون سوال کن دیگه --- شبکه رو اسکن نکن فردا برات پاپوش درست می کنن
    نه از این بابت نگرانی وجود نداره , چون خودم یکی از کارمندای این بخش شدم . البته اگه بخوام برم پرس و جو کنم شاید به یه جوابی برسم اما طرح این مساله بر ای خودم جالب بود و اینکه چطور به کمک دوستان میتونم به جواب این سوال برسم .

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع