نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط Mask
  • 1 توسط Mask
  • 1 توسط Mask

موضوع: دسترسی با چند IP به طور همزمان در یک سیستم

نام حقيقي: محمد نیک منظری

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

دسترسی با چند IP به طور همزمان در یک سیستم

سلام و وقت همه ی دوستان بخیر.
    پیش از عنوان کردن پرسش باید یه توضیحی بدم.

ما یک شبکه ی داخلی داریم با Range IP خودمون که با 10 شروع میشه و برای دریافت اینترنت از VPN استفاده می کنیم که به سرور دیگه می زنیم.
    برای اینکه دسترسی ما با شبکه ی داخلی در زمان وصل شدن به اینترنت از بین نره از Route استفاده کردیم و وقتی که VPN وصل میشه با استفاده از Route زیر دسترسی ما از این نمیره.
    Route add 10.0.0.0 mask 255.255.255.0 Gateway
    تا اینجای کار مشکلی نیست!!!
    مشکل من زمانی هست که سرور های ما که چند کارت شبکه دارند به اینترنت وصل میشن و مشکل اینجاست که وقتی سروری که سه تا کارت شبکه و با یک Gateway داره ارتباط با شبکه داخلی فقط از طریق یکی از کارت شبکه ها صورت میگیره و بقیه Route ندارند...
    برای نمونه سرور من سه تا آی پیه زیر رو داره :
    10.10.200.100
    10.10.200.150
    10.10.200.200
    با وصل شدن به VPN برای ارتباط به اینترنت فقط از آی پیه 10.10.200.100 با شبکه ی داخلی ارتباط دارم و سیستم هایی که توی شبکه با دو آی پی دیگه کار میکردند ارتباط رو از دست میدن.

البته بگم که سیستم هایی که توی Range خود سرور هستند مشکلی ندارند و سایر Range ها مشکل دارد.
    یعنی یه سیستم با آی پی 10.10.200.25 یا 10.10.200.50 مشکل ارتباط نداره و مشکل سیستم هایی دیگه یعنی 10.10.201.0 و 10.10.202.0 و بقیه.

پرسش من اینجاست که چطور میتونم در زمان ارتباط با اینترنت (توسط VPN) همچنان ارتباط سه تا آی پی رو داشته باشم.

با تشکر از همه ی دوستان

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط NIK SYSTEM : 2015-12-07 در ساعت 02:31 PM

نام حقيقي: Mask

خواننده شناسه تصویری Mask
    نوشته
    553
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    98
    باید 3 تا روت با 3 تا ای پی و سابنت بنویسید.
    هر کودوم از ای پی ها باید جدا جدا روت بشه حتی اگه از یک رنج باشه.

NIK SYSTEM سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    وقتی که Gateway من یکیه چطور سه تا روت جدا بنویسم !؟؟؟
    من سه تا کارت LAN با این آی پی ها دارم :
    10.10.200.100
    10.10.200.150
    10.10.200.200
    و Gateway من هم اینه:
    10.10.200.1
    و از این روت هم استفاده میکنم:
    Route Add 10.0.0.0 mask 255.255.255.0 10.10.200.1
    روت های دیگه رو چطور بنویسم !؟؟

نوشته
    553
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    98
    از توضیحاتی که دادید ، من نتیجه گیری کردم که چنتا روت باید نوشته بشه. اما روتهای تو در تو.
    بهترین پیشنهاد برای این تعداد کارت شبکه، به نظر من میکروتیکه. خیلی راحت و بی دردسر میشه اتر ها رو مدیریت کرد.
    اما اگه اصرار به استفاده از ویندوز دارید. اعلام کنید تا تک تک روتها بررسی و فلوچارتش رو براتون بکشم.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    استفاده از میکروتیک به چه صورت !؟
    اگر بشه با روتهای خود ویندوزی کاریش کرد خیلی بهتره.
    این سرورها چون دارند کارهای مختلفی انجام بدند امکان نصب هر نرم افزاری هم روشون نداریم و اگر ایجاد مشکل کنند ، دردسر سازه...
    ترجیح میدم با کمترین نرم افزار و... مشکل حل بشه.
    البته میتونم دوتا از کارت شبکه ها رو از کار بندازم و سه تا IP رو روی یک کارت تنظیم کنم و مشکل حل میشه ولی چون میخوام ترافیک برنامه ها روی یه کارت شبکه نباشه، این کار رو نمیکنم.

ویرایش توسط NIK SYSTEM : 2015-12-09 در ساعت 09:48 AM

نوشته
    553
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    98
    استفاده از میکروتیک به چه صورت !؟
    یه روتر میکروتیک میگیرید و ای پی های ولید رو روش قرار میدید و با روت نویسی متصلش میکنید به ویندوز سرور.
    ایا این روش براتون مقدوره؟
    اگر بشه با روتهای خود ویندوزی کاریش کرد خیلی بهتره.
    روت نویسی ویندوز به خاطر سیستم اولویت بندی که داره به طور صحیح و نرم عمل نمیکنه.
    این سرورها چون دارند کارهای مختلفی انجام بدند امکان نصب هر نرم افزاری هم روشون نداریم و اگر ایجاد مشکل کنند ، دردسر سازه...
    پس بهتره عملیات روتینگ رو کلا از سرور برید بیرون. چون تمام این کارها رو میشه با نصب یه فایروال همه کاره مدیریت کرد. اما با شرایط استیبلی که میکروتیک داره به صرفه نیست.
    البته میتونم دوتا از کارت شبکه ها رو از کار بندازم و سه تا IP رو روی یک کارت تنظیم کنم و مشکل حل میشه ولی چون میخوام ترافیک برنامه ها روی یه کارت شبکه نباشه، این کار رو نمیکنم.
    مگه کارت شبکه انسان که نگران خسته شدنش هستید(مزاح بود). اگه پرفورمنس رو پایین نمیاره . من مشکلی نمیبینم.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    امکان استفاده از روتر وجود نداره، چون تمام شبکه ی ما با سوییچ های سیسکویی کار میکنه و ما هم به هیچ عنوان اجازه ی دستکاری در سوییچ ها رو نداریم.
    در ضمن ما بیرون از سرور ها مشکلی نداریم و روتینگ سوییچ ها درسته و در حالت عادی سیستم ها به درستی کار میکنه و فقط زمانی که برای اتصال به اینترنت وی پی ان میزنیم ، و روتینگ میره روی وی پی ان این مشکل ایجاد میشه.
    و وقتی توی این حالت سرور ترافیک رو از کارت های شبکه میگیره و فقط از یک کارت استفاده میکنه، دیگه روتر و فایروال های بیرونی چیکار میتونن بکنن !؟
    در ضمن با ادغام آی پی ها در یک کارت شبکه سرعت ترافیکم میاد پایین، چون برای نمونه یک کارتم برای WSUS هست که ترافیکش بالاست و یکی دیگه برای اف تی پی و یکی دیگه برای ریموت دسکتاپ و ...

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع