نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 1سپاس

موضوع: مشکلات ویندوز 10 !!

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    233
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    42

مشکلات ویندوز 10 !!

سلام
    به تازگی روی یکی از سیستم های شبکه ویندوز 10 نصب کردم که با یکسری مشکلات عجیب برخورد کردم .

1. وقتی در درایوی غیر از درایو C فولدری را share میکنم قابل دسترسی توسط بقیه نیست و error دسترسی میدهد
    2. در ویندوز7 به صورت پیش فرض یک نفر پشت سیستم و یک نفر به صورت ریموت میتوانست وارد سیستم شود ولی در ویندوز 10 فقط یکنفر به صورت همزمان اجازه لاگین دارد

این دو مشکل رو چطور حل کنم ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: امیررضا

عضو عادی شناسه تصویری amirreza22
    نوشته
    309
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    71
    برای مشکل اول فایروال رو خاموش کنید و امتحان کنید اگر نشد باید Permission فولدر share رو اصلاح کنید درست می‌شه.
    اگر با فایروال حل شد دوباره روشنش کنید و فقط File & Printer Sharing که پورت 139 و 445 هست رو در شبکه داخلی باز بذارید.
    نکته: اگر وقتی می‌خواید به فولدر share دسترسی پیدا کنید صفحه Authentication یا همون وارد کردن یوزرنیم و پسورد باز می‌شه و اونجا به مشکل می‌خورید یوزرنیم رو به این صورت وارد کنید username@computername

برای مورد دوم فایل پچ termsrv رو با توجه به نسخه ویندوزتون دانلود کنید تا یه نفر پای سیستم لاگین کنه و 60 نفر ریموت بزنن.
    نکته: با یک یوزرنیم که نمیشه 2 نفر وارد بشن چندتا یوزر بسازید.

mscomp سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    233
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    42
    در مورد اولی ، هم فایروال خاموشه و هم permission ها درست تنظیم کردم حتی share و security رو everyone گذاشتم ولی باز ارور permission میده ، جالب اینجاست اگر فولدری که share میکنم توی درایو C باشه مشکلی نیست وو درست کار میکنه !!!

در مورد دومی فایل termsrv رو از کجا دانلود کنم اگه ممکنه لینک بدین . ضمنا اگر از طریق group policy یا رجیستری بشه این کار رو کرد بهتره ...

نام حقيقي: peyman sharifi

عضو عادی
    نوشته
    234
    سپاسگزاری شده
    114
    سپاسگزاری کرده
    12
    ویندوز همیشه تا سرویس پک 1 نده همیشه مشکل داره صبر کنید سرویس پک 1 بیاد بعد مهاجرت کنید

نام حقيقي: امیررضا

عضو عادی شناسه تصویری amirreza22
    نوشته
    309
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    71
    نقل قول نوشته اصلی توسط peymansh نمایش پست ها
    ویندوز همیشه تا سرویس پک 1 نده همیشه مشکل داره صبر کنید سرویس پک 1 بیاد بعد مهاجرت کنید
    sharing ویندوز جزو پرکاربردترین قابلیت‌های ویندوزه! مگه می‌شه مشکل‌دار باشه؟
    شما یک فولدر در درایو دیگه‌ای به جز C که میفرمایید مشکل نداره بسازید.
    از تب Security فولدر دقت کنید که Authenticated Users دسترسی Full داشته باشه اگر خواستین Everyone هم اضافه کنید و دسترسی Read یا Full بدین.
    بعد برین تب Sharing و گزینه Advanced Sharing رو بزنید.
    روی گزینه Permissions کلیک کنید و اونجا هم دقت کنید که Authenticated Users و Everyone دسترسی Read یا Full داشته باشند.
    خوب حالا به کامپیوتر مقصد برید و Map Drive رو ایجاد کنید و آدرس فولدر share رو بزنید با IP یا Computer Name
    فرضاً:
    \\192.168.1.20\pdf
    \\mohammad-pc\pdf

اگر صفحه درخواست Username و Password باز شد شما یوزرنیم رو به این صورت وارد کنید computername\username
    با اینکه در ویندوز 7 ما فقط یوزرنیم هم می‌زدیم کافی بود.
    اگر همه این کارها هم کردین اما باز هم خطای Permission گرفتین باید برین روی درایوتون راست کلیک کنید و تب Security درایو رو بررسی کنید که اونجا آیا این گروه‌ها مجوز دارند یا خیر.

برای حذف محدودیت ریموت دسکتاپ ویندوز 10 هم از این فایل استفاده کنید که حتی با نسخه Windows 10 x64 Threshold 2 که آبان ماه منتشر شد کار می‌کنه.

ویرایش توسط amirreza22 : 2015-11-19 در ساعت 11:45 AM

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع