نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7

موضوع: با وجود splitter در سر راه تلفن، نویز شدید (هوا) روی تلفن می افتد وقتی که adsl وصل می شود.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

با وجود splitter در سر راه تلفن، نویز شدید (هوا) روی تلفن می افتد وقتی که adsl وصل می شود.

با سلام خدمت دوستان و سروران گرامی

اگر انجمن، نامناسب انتخاب شده است، مرا به انجمن مناسب راهنمایی بفرمایید.
    خدمتتان عرض کنم که ADSL به تازگی بر روی خط من فعال شده است و با وجود اینکه splitter مارک d-link یا tp-link بر سر راه تلفن قرار دارد، ولی بازهم هنگامی که ADSL وصل می شود نویز شدید روی تلفن می افتد، به صورتی که بوق قطع می شود و صدای هوا شدید می آید. تا کنون سه اسپلیتر از جاهای مختلف (محل کار، خانه دوست و یکی هم خودم از پیش داشته ام) آورده ام و تست کرده ام که هیچ کدام نتوانسته اند نویز را بگیرند. لازم به ذکر است تلفن بدون ADSL کاملا بدون مشکل است. ADSL هم بدون تلفن کاملا عالی کار میکند.

ADSL از مخابرات گرفته ام، به این خاطر که طبق گفته ی شاتل و پارس آنلاین به این علت که خط ما فیبر نوری است، فقط از مخابرات میتوانستم بگیرم.
    مودم Linksys X1000 می باشد.
    از مخابرات و شاتل سوال کردم، برخی گفتند که مشکل از عبور سیم برق از کنار سیم تلفن است ( که همینطور هم هست ) و باید مودم و تلفن را در سر خط چک کنم. تست مودم و تلفن در سر خط بسیار مشکل است برایم.

دوستان اگر راهی یا کمکی دارند، راهنمایی بفرمایند.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    پیشنهاد میکنم اسپلیتر خودش رو پیدا کنید و استفاده کنید.

- - - ادامه - - -

التبه امکان هم داره مشکل از رانژه سمت مخابرات باشه چون مواردی رو دیدم که طرف همه چیزش اوکی بود اما وقتی کسی براش زنگ میزد برای شماره گیرنده بوق می خورد و اون تلفنش زنگ نمی خورد و ....

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhvac نمایش پست ها
    پیشنهاد میکنم اسپلیتر خودش رو پیدا کنید و استفاده کنید.

- - - ادامه - - -

التبه امکان هم داره مشکل از رانژه سمت مخابرات باشه چون مواردی رو دیدم که طرف همه چیزش اوکی بود اما وقتی کسی براش زنگ میزد برای شماره گیرنده بوق می خورد و اون تلفنش زنگ نمی خورد و ....
    دوست عزیز منظورتان از اسپلیتر خودش چی هستش؟

نام حقيقي: ا.س

عضو عادی
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    42
    عرض سلام خدمت شما دوست عزیز. اگه تبریز تشریف دارین میتونم حضوری بیام برای بررسی مشکلتون. اما اگه خودتون با این توضیحات میتونین قضیه رو حلش کنین که هیچ. هر کسی برای تست خط شما بیاد همینکارو میکنه. مودمتون رو با یه تلفن ساده ببرین دم در یا هر جایی که ورودی تلفن اونجاست. سیم تلفن خودتون رو اگر میدونین کدوم هست که هیچ اگر نه که با استفاده از تلفن پیدا کنین. بعد سیم تلفن رو به مودم وصل کرده و دو شاخ تلفن سمت دیگه سیم تلفن وصل کنین و سیمی که برای مخابرات هست رو بدون اتصال به سیمی که سمت منزلتون میره به دو شاخ وصل کنین و وضعیت نویز خط رو چک کنین اگه نویزتون بالای 15 باشه و صد در صد مطمئن باشین که سیم کشی مشکل داره میتونین با استفاده از سیم تلفن مخابراتی دو زوج 0.6 (زمینی - مشکی) یه سیم مستقیم سمت منزلتون ببرین و اینطوری استفاده کنین. باز اگه سوالی بود بنده در خدمتم.

- - - ادامه - - -

طبق گفته استاد بزرگوار آقای نیک قلب امکان داره مشکلتون بکل از سمت مخابرات باشه. چون بارها تجربه داشتم که از ورودی سیم تلفن مخابرات هم نویز بسیار شدید بوده. یه مورد عجیب هم که فقط یکبار برام اتفاق افتاده اینه. خط تلفن شامل دو تا سیم میشه. یکبار برای یکی از مشترکینی که مشکل نویز داشت و با استفاده از سیم کشی مستقیم از ورودی مشکلشونو حل کرده بودم این اتفاق افتاده بود که تغییراتی تو سیم کشی منزل داده بودن و برحسب اتفاق یکی از سیم های تلفنشون درست وصل کرده بودن اما سیم دیگه اشتباه بود. dsl وصل میشد اما پایدار نبود. که اونم اومدم چک کردم دیدم یکی از سیم ها اشتباه وصل شده اونو عوض کردم مشکلشون بکل حل شد

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeinik نمایش پست ها
    عرض سلام خدمت شما دوست عزیز. اگه تبریز تشریف دارین میتونم حضوری بیام برای بررسی مشکلتون. اما اگه خودتون با این توضیحات میتونین قضیه رو حلش کنین که هیچ. هر کسی برای تست خط شما بیاد همینکارو میکنه. مودمتون رو با یه تلفن ساده ببرین دم در یا هر جایی که ورودی تلفن اونجاست. سیم تلفن خودتون رو اگر میدونین کدوم هست که هیچ اگر نه که با استفاده از تلفن پیدا کنین. بعد سیم تلفن رو به مودم وصل کرده و دو شاخ تلفن سمت دیگه سیم تلفن وصل کنین و سیمی که برای مخابرات هست رو بدون اتصال به سیمی که سمت منزلتون میره به دو شاخ وصل کنین و وضعیت نویز خط رو چک کنین اگه نویزتون بالای 15 باشه و صد در صد مطمئن باشین که سیم کشی مشکل داره میتونین با استفاده از سیم تلفن مخابراتی دو زوج 0.6 (زمینی - مشکی) یه سیم مستقیم سمت منزلتون ببرین و اینطوری استفاده کنین. باز اگه سوالی بود بنده در خدمتم.

- - - ادامه - - -

طبق گفته استاد بزرگوار آقای نیک قلب امکان داره مشکلتون بکل از سمت مخابرات باشه. چون بارها تجربه داشتم که از ورودی سیم تلفن مخابرات هم نویز بسیار شدید بوده. یه مورد عجیب هم که فقط یکبار برام اتفاق افتاده اینه. خط تلفن شامل دو تا سیم میشه. یکبار برای یکی از مشترکینی که مشکل نویز داشت و با استفاده از سیم کشی مستقیم از ورودی مشکلشونو حل کرده بودم این اتفاق افتاده بود که تغییراتی تو سیم کشی منزل داده بودن و برحسب اتفاق یکی از سیم های تلفنشون درست وصل کرده بودن اما سیم دیگه اشتباه بود. dsl وصل میشد اما پایدار نبود. که اونم اومدم چک کردم دیدم یکی از سیم ها اشتباه وصل شده اونو عوض کردم مشکلشون بکل حل شد
    با تشکر از شما دوست عزیز

ببینید، اتصال ADSL بسیار عالی می باشد و طبق گفته ی اپراتورهای مخابرات، نویز کمترین مقدار خود می باشد.

اگر قرار بود مشکل از سیم کشی داخل ساختمان باشد، می بایست نویز روی ADSL بالا میرفت.
    اگر غیر از این هست، راهنمایی بفرمایید.
    بنابراین من فکر میکنم همه چیز درست و فقط splitter نمیتواند نویز را از بین ببرد.

نام حقيقي: ا.س

عضو عادی
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    42
    دوست عزیز تا اونجایی که سواد من یاری میکنه اسپلیتر وسیله ی جدا کننده هست نه تصحیح کننده اگر هم قدرت اصلاح نویز رو داشته باشه فقط مقدار کمی هست چون مکانیزم داخلی اسپلیتر خیلی ساده هست. اگر شما میفرمایین نویزتون در شرایط بدون تلفن عالی هست پس وجود تلفن روی خط تاثیر چندانی روی خط شما نمیکنه. اگه خودتون آشنایی دارین که نیاز به اپراتور مخابرات نیس میتونین تمام تلفن ها رو از مدار قطع کنین و فقط مودم به خط تلفن وصل باشه وارد تنظیمات مودمتون بشین از قسمت استاتوس یا adsl statistics (اگه املاش درست نیس عذر میخام به معنی آمار دی اس ال) و از اونجا گزینه SNR Margin یا SNR رو چک بفرمایین. برای ورود به پنل تنظیمات مودم هم عموما با زدن آی پی 192.168.1.1 و وارد کردن یوزر نیم و پسورد admin (امکان تغییر یوزر و پسورد در صورت کانفیگ شدن مودم توسط مخابرات وجود داره) استفاده کنین. اگه مقادیر SNR تو این شرایط حدود 20 دسیبل بود اونوقت اتصال تلفن روی خط مشکل چندانی رو ایجاد نمیکنه اما اگه اون عدد زیر 15 باشه امکان داره با اتصال تلفن یا هر دستگاه جانبی که از خط تلفن استفاده میکنه اون عدد پایین تر بیاد و در واقع نویزتون افزایش پیدا کنه. عموما اگه عدد زیر 7 باشه خطتون بی ثبات هست اگه بالای 12 باشه تقریبا خط استیبل دارین.
    در مورد اینکه فرمودین سیم کشی مشکل داره بله وقتی تلفن و مودم تون همزمان به خط متصل هست و در ورودی مشکلی ندارین اما داخل ساختمان با مشکل مواجه هستین طبیعتا سیم کشی ایرادی داره. شما محض احتیاط تنظیمات دی اس ال رو روی یک مودم دیگه تست کنین (یوزر و پسورد و vpi و vci رو از مخابرات بگیرین و مودم دیگه ست کنین و به مخابرات اطلاع بدین تا ریست مک کنن) اگه با وصل مودم و تلفن همچنان مشکل داشتین برین از ورودی چک کنین طبق گفته های قبلیم اگرم باز مورد بود به این شماره تلگرام کنین 09372832493

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi-persian نمایش پست ها
    دوست عزیز منظورتان از اسپلیتر خودش چی هستش؟
    همون اسپلیتری که موقع خرید داخل جعبه همین مودم بود

کلمات کلیدی در جستجوها:

چرا با داشتن اسپیلیتر تلفن نویز دارد؟

باوجود نصب اسپیلر روی خط تلفن باز هم نویز دارم وصدای تلفن قطع میشه

علت وجود صدا در خط تلفن با وجود نصب اسپلیتر

برچسب برای این موضوع